ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#1 ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

Pošto sam stavio ovu temu u Religija i pošto je izbrisana sa obrazloženjem da je trebala biti u Politika, stavljam je na ovaj podforum.



Image


http://islamskicentar.blogger.ba/
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#2 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by pure_love »

nisi trebao sad ce napadi.. predvidjam jedno 10 stranica najmanje
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#3 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

Mislim da je Mostaru kao velikom gradskom centru potreban ovakav centar. Kad ga može imati jedno BUgojno, zašto ga ne bi imao Mostar. A to što se to ne sviđa Hrvatima, pa ko ih pita. Nastanak Mostara je vezan za vakuf - zadužbinu sultana Sulejmana Kanunija - Stari most i njegov historijski nastanak je u vremenu Osmanlija, muslimani se u Mostaru nemaju kome šta pravdati. Nek se pravdaju Hrvati za krst na Humu sa kojeg je gađan Stari most. 8-)
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#4 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Sargan »

Iskreno, meni je ovo bez veze. Nemam nista protiv religije ali u gradi koji je ionako podijeljen ne vidim razloga za jos vece nabijanje tenzija jer "oni imaju vosoku crkvu-hocemo mi veliku dzamiju". Inat nicemu ne vodi, mada znam po sebi kako mi hercegovci znamo biti ters! ;)
User avatar
legionarka
Posts: 812
Joined: 24/10/2005 21:24

#5 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by legionarka »

mislim da je Mostaru potrebno dosta drugih stvari...
Recimo kino u centru grada....ili muzicka skola... ili da se obnovi par onih rusevina pa se otvore centri za kulturu.. galerije... da se obnovi pozoriste....studentski centar bez ikakvog predznaka...religijskih objekata ima i previse... a ljudi vjeruju sve manje i manje (zahvaljujuci onima koji se nazivaju "religijskim vodjama"..)
Mostaru treba puno toga... a pomenuti centar (po mom misljenju) nije jedna od tih stvari....
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#6 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by ponosna_manjina »

seldzuk wrote:Mislim da je Mostaru kao velikom gradskom centru potreban ovakav centar. Kad ga može imati jedno BUgojno, zašto ga ne bi imao Mostar. A to što se to ne sviđa Hrvatima, pa ko ih pita.
Jes vala baš potreban. Pa i onaj postojeći na Bunuru uglavnom zjapi prazan. A ovaj tvoj stav prema Hrvatima će se na kraju konkretno nama od glavu razbiti. Ali uvijek je bilo: lako je tudjim k.... gloginje mlatiti.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#7 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by JohnnyS »

seldzuk wrote:A to što se to ne sviđa Hrvatima, pa ko ih pita.
Ma ja. I nek se sagradio križ na Humu, i nek sagrade krst na Zlarištu, a ako se to ne sviđa Bošnjacima, pa ko ih pita. (Ovo je ironija i sarkazam... - nap.a.)

Vjernici bi trebali bit dobri ljudi, visokih moralnih načela, samo su u nas većinom politički provokatori...
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#8 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by ponosna_manjina »

Ovaj buduci islamski centar, do cije realizacije sumnjam da ce doci, je najobicnija inat ideja, samo mi nije jasno zasto tzv. pravi vjernici dopustaju da se ovakve stvari lome preko njihovih ledja. Da sam vjernik prvi bih se popeo na Hum i srusio onaj kriz jer bi me kao vjernika vrijedjalo to sto se na ovakav nacin poigravaju sa svetinjama. Ne samo zato sto je i kriz na Humu inat ideja, nego jos gore, sto su s tog mjesta ubijali ljude i grad, a Bozija zapovijed jasno kaze: NE UBIJ!
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#9 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

legionarka wrote:mislim da je Mostaru potrebno dosta drugih stvari...
Recimo kino u centru grada....ili muzicka skola... ili da se obnovi par onih rusevina pa se otvore centri za kulturu.. galerije... da se obnovi pozoriste....studentski centar bez ikakvog predznaka...religijskih objekata ima i previse... a ljudi vjeruju sve manje i manje (zahvaljujuci onima koji se nazivaju "religijskim vodjama"..)
Mostaru treba puno toga... a pomenuti centar (po mom misljenju) nije jedna od tih stvari....
Sve što si napisala potpisujem, osim zadnje rečenice. Je li primjerenije da muftija predvodi bajram-namaz u sportskom centru Mithad Hujdur Hujke ili u jednoj ovakvoj građevini.
Last edited by seldzuk on 07/12/2008 01:46, edited 1 time in total.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#10 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

ponosna_manjina wrote:
seldzuk wrote:Mislim da je Mostaru kao velikom gradskom centru potreban ovakav centar. Kad ga može imati jedno BUgojno, zašto ga ne bi imao Mostar. A to što se to ne sviđa Hrvatima, pa ko ih pita.
Jes vala baš potreban. Pa i onaj postojeći na Bunuru uglavnom zjapi prazan. A ovaj tvoj stav prema Hrvatima će se na kraju konkretno nama od glavu razbiti. Ali uvijek je bilo: lako je tudjim k.... gloginje mlatiti.
Centar na Bunuru je isključivo obrazovnog karaktera, nema prostor za namaz. A što se tiče stava o Hrvatima, možda sam bio malo grub, ali su historijske činjenice historijske činjenice. Mostar je povijesno više muslimanski nego samo Sarajevo. Prostor na kojem se islamski centar planira je vakufski, oduzet u vrijeme Austro-Ugarske.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#11 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

ponosna_manjina wrote:Ovaj buduci islamski centar, do cije realizacije sumnjam da ce doci, je najobicnija inat ideja, samo mi nije jasno zasto tzv. pravi vjernici dopustaju da se ovakve stvari lome preko njihovih ledja. Da sam vjernik prvi bih se popeo na Hum i srusio onaj kriz jer bi me kao vjernika vrijedjalo to sto se na ovakav nacin poigravaju sa svetinjama. Ne samo zato sto je i kriz na Humu inat ideja, nego jos gore, sto su s tog mjesta ubijali ljude i grad, a Bozija zapovijed jasno kaze: NE UBIJ!
Ovo nije inat ideja već realna potreba. Najveći prostor za namaz u Mostaru - džamija u Sjevernom logoru ima cc 200-300 m2. Po projektu islamski centar će imati 960 m2 prostora za namaz.
I drugo, je li neko zato što je Hrvat apriori ima pravo na zapadni Mostar. Cieli novi dio Mostara izgradili su Mostarci, pa među njima i Bošnjaci i Srbi i Hrvati.
User avatar
Furby
Posts: 476
Joined: 10/06/2002 00:00
Location: Sarajevo - Chi-Town - Negdje izmedju

#12 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Furby »

Super za Mostar :)
Last edited by Furby on 05/12/2008 12:47, edited 1 time in total.
User avatar
Furby
Posts: 476
Joined: 10/06/2002 00:00
Location: Sarajevo - Chi-Town - Negdje izmedju

#13 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Furby »

:bih:
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#14 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Asana »

ma, necu.
Kinder
Posts: 343
Joined: 19/10/2008 23:50

#15 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Kinder »

seldzuk wrote:Pošto sam stavio ovu temu u Religija i pošto je izbrisana sa obrazloženjem da je trebala biti u Politika, stavljam je na ovaj podforum.



Image


http://islamskicentar.blogger.ba/
Djeluje europski :D
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#16 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by ponosna_manjina »

seldzuk wrote: Mostar je povijesno više muslimanski nego samo Sarajevo. Prostor na kojem se islamski centar planira je vakufski, oduzet u vrijeme Austro-Ugarske.
Eto neka vam je onda sretno sa islamskim centrom i povijesnim muslimanskim gradom, a sretno i Hrvatima sa krizom na Humu, crkvom koju su takodje planirali praviti na liniji razdvajanja, odmah do vaseg islamskog centra, i Mostarom kao njihovim stolnim gradom. Sretno i Srbima ukoliko pozele da svojataju grad... Da sam imao pameti i otisao 1992. makar bi mi ostalo lijepo sjecanje na grad.

Ovdje jos samo mogu citirati ono sto je prijatelj napisao jednom prilikom:
Mnogi se mogu sjetiti (valjda mogu?) izgleda grada Mostara do 92, do naše jebene osnovne mjerne jedinice vremena, prije i poslije rata. Mostar je bio među najčišćim i urbano najljepše riješenim gradovima bivše Jugoslavije, države koja je u ono vrijeme nešto značila i pitala se u Europi.

Danas, samo 10(namjerno kažem samo) godina nakon završetka ratnih sukoba i sranja ovaj grad je poprimio izgled cirkusa u kojem su nabacane građevine bez ikakvog reda i smisla. Peksinluk i slučajevi poput fontane su toliko uobičajeni da se na njih više nitko i ne obazire. Grad od 100.000 ljudi koji još uvijek nema riješen problem deponije, grad po kojem seljačine( i u mozak i i porijeklom, rodnim listom) bacaju što stignu, seru, ruiniraju i razbijaju, a ove druge bespravno grade svakojake objekte, mansarde koje urušavaju zgrade, svako malo se nađe zatrpan smećem. Pogled na prepuna smetljišta, pogled na prepune kontejnere je stvarno odvratan i izaziva povraćanje. Zimi, kad se nakupi onog jada i čemera, udari bura pa ga raznese po cijelom gradu tako da ga ne bi četiri komunalna očistila, a ovako sada ljeti, pod ovim visokim temperaturama je sjajno za razvijanje svakojakih virusa koji će se gradom raznijeti putem kerina, mačketina, golubova, bla, bla...

Još ima nerijetkih slučajeva da pomislite da ste vidjeli NLO, ali ne, to leti puna kesa smeća, karton od pizze ili već neki otpadak s nekog balkona. Improviziraju se odlagališta kad nam se postojeći resursi napune do vrha, smeće se neselektivno baca umjesto da bude organizirano kao u normalnom gradu da se otpad razvrstava prema njegovom organskom porijeklu.

I stvarno, sa tristopostotnom sigurnošću tvrdim da ovakvih situacija prije nije bilo. A danas smo osuđeni na to. Urbana slika svakim je danom natrpanija-čitaj gora. Famozni Most je malo uljepšao situaciju, ali ni izbliza dovoljno. Niču benzinske pumpe bez reda, niču tržni centri i kafane a jedan prelijepi spomenik kao što je Partizansko groblje svakim danom odumire, izgleda sve gore i gore, propada bez ikakvog stila i ikakve nade da će se netko sjetiti i renovirati nekada omiljeno mjesto za malo popodnevnog predaha i šetnje. Umjesto parova, djece i normalnih ljudi danas se gore okuplja 90posto đankoza u ovoj čaršiji, a vjerovatnoća da stanete na iglu je jednaka onoj da se nalijete kada pada kiša a vaš je kišobran jakooo mal.

Oni što se danas kunu u nacionalne predznake, oni što se busaju Mostovima, ono što bi rušili iste, što bi se rodili kad bi opet roknulo, oni su nam jebali nanu naninu. Koliko god mi šutjeli o tome. Drastičan porast seljačina u gradu ekvivalentan je i porastu nekulture, urbanih pothvata na nivou retardirane djece, bespravne gradnje i ostalih pizdarija koje samo odmažu izgledu, nekoć, najljepšeg grada na ovim prostorima.

U ime koga i čega danas hodamo po malo urbanijoj deponiji????
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#17 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

U Mostaru su cak i za Bajram dzamije poluprazne i uloziti novac u ovako nesto je bezobrazno bacanje para koje mogu da idu na pemetnije stvari. Umjesto islamskog centra nek se napravi biblioteka koju bi koristili svi.
Dosta je vise bogomolja i bogomoljaca radi mahale, a takvih je 99%. Dosta ste vise nasim novcem lijecili svoje frustracije i
"bludne radnje radili nad mozgovima nase djece" :D odgajajuci ih u duhu mrznje i netolerancije. Dosta je vise i Smajkica i Perica u Mostaru jer od njih nista dobro nikom nije doslo.
Kakav islamski centar, kakvi bakraci. 30 dzamija u Mostaru, sve su prazne i vi bi sad milione sprzili u besmislen objekat radi jednog bajram namaza da se mozete horski i organizovano pokrenut prema zapadnom mostaru koji u vasim glavama itekako postoji pa da kazete da vas ima i da cete ustasama spolno opcit sa zenskim roditeljom. A to sto ce ostatak dzamija u Mostaru zjapit prazan nije bitno, jer bitno je ustasama spolno opcit sa zenskim roditeljom, a koga briga za dzamije i bajram al su zgodan povod da se gonja inat.
Ja bi gradnju ovog centra dao na referendum i oborio sve dozvole za njega na referendumu. Kome vise bacanje love na lijecenje kompleksa i frustracija bolesnih vjerskih mozgova koji su mostar pretvorili u jednu kasabu kao sto su pretvorili i cijelu drzavu. Ovaj grad ima hiljadu drugih prioriteta i udusen je u vjerskoj mrznji i netrpeljivosti.
Dosta vise.
Last edited by mostarac on 12/12/2008 12:13, edited 1 time in total.
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#18 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by ponosna_manjina »

mostarac wrote: Kome vise bacanje love na lijecenje kompleksa i frustracija bolesnih vjerskih mozgova koji su mostar pretvorili u jednu kasabu kao sto su pretvorili i cijelu drzavu. Ovaj grad ima hiljadu drugih prioriteta i udusen je u vjerskoj mrznji i netrpeljivosti.
U priliku tako. Samo bih se nadovezao
Oni što se danas kunu u nacionalne predznake, oni što se busaju Mostovima, ono što bi rušili iste, što bi se rodili kad bi opet roknulo, oni su nam jebali nanu naninu. Koliko god mi šutjeli o tome. Drastičan porast seljačina u gradu ekvivalentan je i porastu nekulture, urbanih pothvata na nivou retardirane djece, bespravne gradnje i ostalih pizdarija koje samo odmažu izgledu, nekoć, najljepšeg grada na ovim prostorima.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#19 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

na sugestiju rijec "bolesni vjerski umovi" mjenjam sa "pojedini vjerski umovi sa mentalnim zdravstvenim problemima" :D
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#20 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

mostarac wrote:U Mostaru su cak i za Bajram dzamije poluprazne i uloziti novac u ovako nesto je bezobrazno bacanje para koje mogu da idu na pemetnije stvari. Umjesto islamskog centra nek se napravi biblioteka koju bi koristili svi.
Dosta je vise bogomolja i bogomoljaca radi mahale, a takvih je 99%. Dosta ste vise nasim novcem lijecili svoje frustracije i
"bludne radnje radili nad mozgovima nase djece" :D odgajajuci ih u duhu mrznje i netolerancije. Dosta je vise i Smajkica i Perica u Mostaru jer od njih nista dobro nikom nije doslo.
Kakav islamski centar, kakvi bakraci. 30 dzamija u Mostaru, sve su prazne i vi bi sad milione sprzili u besmislen objekat radi jednog bajram namaza da se mozete horski i organizovano pokrenut prema zapadnom mostaru koji u vasim glavama itekako postoji pa da kazete da vas ima i da cete ustasama spolno opcit sa zenskim roditeljom. A to sto ce ostatak dzamija u Mostaru zjapit prazan nije bitno, jer bitno je ustasama spolno opcit sa zenskim roditeljom, a koga briga za dzamije i bajram al su zgodan povod da se gonja inat.
Ja bi gradnju ovog centra dao na referendum i oborio sve dozvole za njega na referendumu. Kome vise bacanje love na lijecenje kompleksa i frustracija bolesnih vjerskih mozgova koji su mostar pretvorili u jednu kasabu kao sto su pretvorili i cijelu drzavu. Ovaj grad ima hiljadu drugih prioriteta i udusen je u vjerskoj mrznji i netrpeljivosti.
Dosta vise.
Poluprazne, đe ti živiš?!
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#21 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

mostarac wrote:U Mostaru su cak i za Bajram dzamije poluprazne i uloziti novac u ovako nesto je bezobrazno bacanje para koje mogu da idu na pemetnije stvari. Umjesto islamskog centra nek se napravi biblioteka koju bi koristili svi.
Dosta je vise bogomolja i bogomoljaca radi mahale, a takvih je 99%. Dosta ste vise nasim novcem lijecili svoje frustracije i
"bludne radnje radili nad mozgovima nase djece" :D odgajajuci ih u duhu mrznje i netolerancije. Dosta je vise i Smajkica i Perica u Mostaru jer od njih nista dobro nikom nije doslo.
Kakav islamski centar, kakvi bakraci. 30 dzamija u Mostaru, sve su prazne i vi bi sad milione sprzili u besmislen objekat radi jednog bajram namaza da se mozete horski i organizovano pokrenut prema zapadnom mostaru koji u vasim glavama itekako postoji pa da kazete da vas ima i da cete ustasama spolno opcit sa zenskim roditeljom. A to sto ce ostatak dzamija u Mostaru zjapit prazan nije bitno, jer bitno je ustasama spolno opcit sa zenskim roditeljom, a koga briga za dzamije i bajram al su zgodan povod da se gonja inat.
Ja bi gradnju ovog centra dao na referendum i oborio sve dozvole za njega na referendumu. Kome vise bacanje love na lijecenje kompleksa i frustracija bolesnih vjerskih mozgova koji su mostar pretvorili u jednu kasabu kao sto su pretvorili i cijelu drzavu. Ovaj grad ima hiljadu drugih prioriteta i udusen je u vjerskoj mrznji i netrpeljivosti.
Dosta vise.
I kojim to "vašim" novcem? Možda ako si davao priloge za džamiju, a procjenjujući po gardu čisto sumnjam.
Last edited by seldzuk on 13/12/2008 00:54, edited 1 time in total.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#22 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by pure_love »

U Mostaru su cak i za Bajram dzamije poluprazne
obicna laz


islamski centar je itekako potreban.i ko vama daje pravo da pricate u ime vjernika da li je potreban centar ili ne? grad je i vas i njihov,ako vi zelite trzni centar ili sta ja znam,borite se...oni koji zele islamski centar i oni se bore

svako ima svoje
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#23 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

mostarac wrote:na sugestiju rijec "bolesni vjerski umovi" mjenjam sa "pojedini vjerski umovi sa mentalnim zdravstvenim problemima" :D
... čisti primjer vjerske ljubavi i trpeljivosti.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#24 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

pure_love wrote:
U Mostaru su cak i za Bajram dzamije poluprazne
obicna laz


islamski centar je itekako potreban.i ko vama daje pravo da pricate u ime vjernika da li je potreban centar ili ne? grad je i vas i njihov,ako vi zelite trzni centar ili sta ja znam,borite se...oni koji zele islamski centar i oni se bore

svako ima svoje
Neki misle da bi se vjernici trebali skrivati po budžacima i čuvati vjeru samo za ličnu upotrebu, kao što je bilo od '56. do '80.-tih
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#25 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

Mostar je inace poznat kao grad u kome su vehabije nasle plodno tlo jer je broj vjernika ogroman pa su i oni nasli mogucnost djelovanja u toj masi :D, a i bula ima na svakoj cosi jer na toliki broj vjernika u dzamijama mora bit i djevojaka koje su se dozvale tobe :D, a o prometu u kafanama za ramazan da ne govorim. Sve zatvorene :D
De bola o cemu vi govorite? U Mostaru ljudi nisu orjentisani na taj nacin i to cak ni rat nije promjenio. Vjeronauka u skolama je vec postala predmet za pet djaka u razredu, sve dzamije zjape prazne i ne govorite mi da vjerujem vama,a ne svojim ocima, jer dobro znam sta vidim, jer corav jos uvijek nisam. Mostar za razliku od Bosne nema tu naviku upraznjavanja vjerskih obicaja na taj nacin i nije to nista novo. Sad za sela oko Mostara ne znam, al definitivno ono malo dijela grada koji je nastanjen pretezno muslimanskim zivljem nije se satralo od odlazaka u dzamiju. Garantujem cim god hocete da bar 2 puta vise muslimana u Mostaru jede svinjetinu nego sto ih ide u dzamiju. Mostar srecom nije dozivio sudbinu Zenice i Travnika, a i Sarajeva ako hocete. U Mostaru bi dogadjanja sa gay paradom naprimjer mogle napraviti razlicite skupine, al vehabije to u Mostaru sasvim sigurno ne bi bile u stanju. Jednostavno nije to taj mentalitet i taj grad gdje je plodno tlo za vjersko djelovanje. Sve birtije u mom komsiluku i uz ramazan i bez njega rade istim intenzitetom, a tako je i u ostatku grada.
Vi sad meni hocete na kraju da kazete da pored 30 mostarskih dzamija i takve predanosti Mostaraca vjeri Mostaru treba megalomanski islamski centar u strogom centru grada i da uz sve to grad izdvoji i nesto sredstava eventualno ako zapne izgradnja, a zapece, a znamo da taj islamski centar na lokaciji na kojoj je predvidjen ima isto onoliko veze sa vjerom koliko i krst na humu i toranj crkve u zahumu, tj. u prevodu NIKAKVE. Nit Mostar ima potrebu za tim nit mu to za sta treba, a nit ima ko pohodit tu instituciju. Da se to pravi negdje u Opinama, Bijelom Polju ili u Zaliku ili u Dreznici ili Podvelezju ili Blagaju pa bi mogao i razumiti jer tu ipak ima publike, al praviti u strogom centru grada je van svake pameti jer jednostavno nema ko to da pohodi na toj lokaciji, a i nema bas neke veze sa vjerom jer je to iz inata.
Svi mi znamo da se srecom taj objekat tu nikada nece napraviti, kao sto se nece napraviti ni crkva zapoceta na toj lokaciji, al je dobro da se podizu tenzije. Nema to nikakve veze sa stvarnim potrebama muslimana Mostara i njihovim upraznjavanjem vjere.
Post Reply