ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#51 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

:thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#52 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by zgembo_sa »

Nici ce aBd jos jedan lijepi islamski centar.
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#53 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Nihad_27 »

seldzuk wrote:Pošto sam stavio ovu temu u Religija i pošto je izbrisana sa obrazloženjem da je trebala biti u Politika, stavljam je na ovaj podforum.



Image


http://islamskicentar.blogger.ba/

Iskreno volio bi da je bar jedan odredeni dio od kamene, no i ovako izgleda jako impresivno i ocekujem sto brzi pocetak izgradnje.

Ima li neki broj konta za uplatu donacija?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13711
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#54 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by JohnnyS »

Nihad_27 wrote: Ima li neki broj konta za uplatu donacija?

HYPO ALPE ADRIA BANKA
BROJ RACUNA
1437205293 ili na devnizni 123761952

Obitelj Boškailo će ti sigurno biti zahvalna...
http://www.halid-beslic.com/halid/?p=300
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#55 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Mostarac ako su ovo naumili da grade, oni ce ga i izgraditi. Ne znam kakva halabuka da se desi ovaj ce islamski centar biti izgradjen, jer sjetite se samo frke oko dzamije na ciglanama, vec su je vise od pola izgradili. Dakle mostarci nek vam je sa srecom novi centar.
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#56 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by ponosna_manjina »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mostarac ako su ovo naumili da grade, oni ce ga i izgraditi. Ne znam kakva halabuka da se desi ovaj ce islamski centar biti izgradjen, jer sjetite se samo frke oko dzamije na ciglanama, vec su je vise od pola izgradili. Dakle mostarci nek vam je sa srecom novi centar.
O izgradnji se prica vec godinama a stvari se nisu pomjerile s mrtve tacke (nadajmo se da ce tako i ostati jer gradjenje vjerskih objekti na bivsoj liniji razgranicenja, u gradu poput Mostara, sigurno ne mogu donijeti nikakvo dobro). Ova prica sluzi samo da se inati sa Hrvatima, a evo neka tema stoji otvorena, pa cemo pratiti razvoj desavanja.
k_c
Posts: 52
Joined: 16/03/2009 22:10

#57 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by k_c »

seldzuk wrote:Mislim da je Mostaru kao velikom gradskom centru potreban ovakav centar. Kad ga može imati jedno BUgojno, zašto ga ne bi imao Mostar. A to što se to ne sviđa Hrvatima, pa ko ih pita. Nastanak Mostara je vezan za vakuf - zadužbinu sultana Sulejmana Kanunija - Stari most i njegov historijski nastanak je u vremenu Osmanlija, muslimani se u Mostaru nemaju kome šta pravdati. Nek se pravdaju Hrvati za krst na Humu sa kojeg je gađan Stari most. 8-)
Odlican post!
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#58 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by avicena »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mostarac ako su ovo naumili da grade, oni ce ga i izgraditi. Ne znam kakva halabuka da se desi ovaj ce islamski centar biti izgradjen, jer sjetite se samo frke oko dzamije na ciglanama, vec su je vise od pola izgradili. Dakle mostarci nek vam je sa srecom novi centar.
I ja sam tog uvjerenja i treba. 21. vijek je ono nesto dzamija iz osmanskog vakta tesko da moze zadovoljiti danasnje potrebe. Bit ce to akcija sire islamske zajednice u zemlji i dijaspori, a mozda padne i kakava arapska donacija. Za nekoliko godina se vidimo na proklanjavanju.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#59 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by VjecitiStudent »

Sto malo ne proklanjate ovdje?
Oronule spavaonice nekadašnje vojne kasarne Sjeverni logor teško se mogu nazvati studentskim domom. Poput Mugdima Mehića, koji je na studij u Mostar došao iz Bugojna, većina studenata se na dolasku zaprepasti lošim stanjem u kojem se Studentski centar nalazi:
„Ja sam ovdje treća godina. Uslovi studiranja, što se tiče Univerziteta, su dobri, međutim u studentskom domu - nas je ovdje, u ova dva paviljona, 55 muškaraca, u ženskom paviljonu 26 djevojaka - uslovi su katastrofalni. Definitivno. Cijena ista kao u ostalim domovima - Sarajevo, Tuzla, Zenica, Sveučilište u Mostaru - no, oni imaju puno bolje uslove nego mi. To znači da 25 studenata u muškom paviljonu koristi jednu tuš kabinu.“
Studenti Centar nazivaju nužnim smještajem za studente koji nisu u stanju plaćati skupe mostarske stanove. Takvih je, sudeći prema broju aplikacija, svake godine sve više, kaže nam upravnik Centra Muhamed Čišić:
„Prilikom aplikacija za smještaj u studentski dom mi smo primili 100 studenata, a potreba je za jedno 300 studenata minimum. Iako su loši uslovi, znaju ti studenti kakvi su uslovi u Studentskom centru, oni ipak apliciraju jer je skupo stanovati privatno.“
Univerzitet “Džemal Bijedić“, koji obilježava 32 godine postojanja, obnovio je svoj rad 1997. godine u tzv. većinski bošnjačkom dijelu Mostara, a nakon što su hrvatske vlasti na početku rata u kompleksu Univerziteta utemeljile mostarsko Sveučilište. Studenti Univerziteta, koji vjerojatno ima najmanju biblioteku u BiH, mogu se pohvaliti tek ukusnim obrocima koji se pripremaju u kuhinji Crvenog krsta. Upravnik Centra Muhamed Čišić dodaje:
„Svake godine dobijemo neku nadu da će biti bolje. Dođu razni sponzori, onda apliciramo kod federalnog ministarstva, međutim, iz godine u godinu mi ostajemo na istim sadržajima kakve imamo.“
Student Mugdin Mehić dodaje:
„Ljuti smo, ogorčeni, razočarani. Ipak, ogromni se novci ovdje izdvajaju. Nije to samo naših 100 maraka. Tu su i sredstva od kantona koje studenti dobijaju za subvencioniranje stanovanja u domovima, ishrane, a ništa se ne radi. Studenti u ovom domu žive u ovakvim uslovima od 1998. godine.“
Unatoč obećanjima različtih delegacija, nadležnih ministarstava i menadžmenta Univerziteta, Studenstkom centru proteklih godina osigurano je tek godišnje krečenje.

http://www.slobodnaevropa.org/content/A ... 13322.html
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#60 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by MUNAFIK »

Masallah ljep centar, uljepsat ce grad i doprinjeti kulturnom razvoju Mostara... Ovi Islamski centar ce dosta toga da ponudi stanovnicima Mostara (mislim osim prostora za molitvu)

Svaka cast onome ko se odlucio da nesto konkretno odradi, samo naprijed a Muslimani smo BRACA SMO pomoci cemo jedni druge u izgradji...

Samo ne kontam ove jadne duse kojima se kosa dize na spomen dzamije, smirite malo... gradite i vi nesto doniralte pare za nesto pustite se suplje po forumu... Vidite kako ljudi rade, pa pocnite i vi ljepo uz pomoc brace... Zasto bi neko od Vas bio protiv izgradnje ovog centra?
Prica kako ima precih stvari NIKAKO NE STOJI! Naravno da ima precih stvari, ali nije za izgradnju tih stvari zaduzen onaj ko pravi ovaj Islamski centar niti on moze graditi te stvari, a Vi namjerno tu cinjenicu zaobilazite i mlatite praznu slamu!
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#61 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by avicena »

VjecitiStudent wrote:Sto malo ne proklanjate ovdje?
Oronule spavaonice nekadašnje vojne kasarne Sjeverni logor teško se mogu nazvati studentskim domom. Poput Mugdima Mehića, koji je na studij u Mostar došao iz Bugojna, većina studenata se na dolasku zaprepasti lošim stanjem u kojem se Studentski centar nalazi:
„Ja sam ovdje treća godina. Uslovi studiranja, što se tiče Univerziteta, su dobri, međutim u studentskom domu - nas je ovdje, u ova dva paviljona, 55 muškaraca, u ženskom paviljonu 26 djevojaka - uslovi su katastrofalni. Definitivno. Cijena ista kao u ostalim domovima - Sarajevo, Tuzla, Zenica, Sveučilište u Mostaru - no, oni imaju puno bolje uslove nego mi. To znači da 25 studenata u muškom paviljonu koristi jednu tuš kabinu.“
Studenti Centar nazivaju nužnim smještajem za studente koji nisu u stanju plaćati skupe mostarske stanove. Takvih je, sudeći prema broju aplikacija, svake godine sve više, kaže nam upravnik Centra Muhamed Čišić:
„Prilikom aplikacija za smještaj u studentski dom mi smo primili 100 studenata, a potreba je za jedno 300 studenata minimum. Iako su loši uslovi, znaju ti studenti kakvi su uslovi u Studentskom centru, oni ipak apliciraju jer je skupo stanovati privatno.“
Univerzitet “Džemal Bijedić“, koji obilježava 32 godine postojanja, obnovio je svoj rad 1997. godine u tzv. većinski bošnjačkom dijelu Mostara, a nakon što su hrvatske vlasti na početku rata u kompleksu Univerziteta utemeljile mostarsko Sveučilište. Studenti Univerziteta, koji vjerojatno ima najmanju biblioteku u BiH, mogu se pohvaliti tek ukusnim obrocima koji se pripremaju u kuhinji Crvenog krsta. Upravnik Centra Muhamed Čišić dodaje:
„Svake godine dobijemo neku nadu da će biti bolje. Dođu razni sponzori, onda apliciramo kod federalnog ministarstva, međutim, iz godine u godinu mi ostajemo na istim sadržajima kakve imamo.“
Student Mugdin Mehić dodaje:
„Ljuti smo, ogorčeni, razočarani. Ipak, ogromni se novci ovdje izdvajaju. Nije to samo naših 100 maraka. Tu su i sredstva od kantona koje studenti dobijaju za subvencioniranje stanovanja u domovima, ishrane, a ništa se ne radi. Studenti u ovom domu žive u ovakvim uslovima od 1998. godine.“
Unatoč obećanjima različtih delegacija, nadležnih ministarstava i menadžmenta Univerziteta, Studenstkom centru proteklih godina osigurano je tek godišnje krečenje.

http://www.slobodnaevropa.org/content/A ... 13322.html
U onim domovima koji su 'pod krovom' IZ ucenici i studenti imaju pristup toplim tusevima svako jutro. Da udju muftije u studentske domove odmah bi ovdje osuli paljbu da prave teokratsku drzavu jer nemaju prvo da se mijesaju u poslove Ministarstva obrazovanja. Ili mozda ne bi...?


Karadjoz-begova medresa Mostar
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#62 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by MUNAFIK »

A ovi sto pricaju o dzamijama kao provokacijama.... E pa nekoga su te dzamije sirom BOSNE I HERCEGOVINE provocirale i radi toga su ih i rusili, i njih nikad dzamije nece prestati provocirati.... Svaka dzamija je njim trn u oku i STA SE PROMJENILO u mozgovima tih ljudi?

NISTA!!!

Njima dzamije i dalje smetaju, i one stare i one nove... i sad pricate o PROVOCIRANJU???

Jah mi MUSLIMANI SMO krivi sto nas pobise i porusise nam dzamije jer eto nasim postojanjem NJIH provociramo!!!! halooo logika.......
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#63 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by neretvanac »

mostarac wrote:Mostar je inace poznat kao grad u kome su vehabije nasle plodno tlo jer je broj vjernika ogroman pa su i oni nasli mogucnost djelovanja u toj masi :D, a i bula ima na svakoj cosi jer na toliki broj vjernika u dzamijama mora bit i djevojaka koje su se dozvale tobe :D, a o prometu u kafanama za ramazan da ne govorim. Sve zatvorene :D
De bola o cemu vi govorite? U Mostaru ljudi nisu orjentisani na taj nacin i to cak ni rat nije promjenio. Vjeronauka u skolama je vec postala predmet za pet djaka u razredu, sve dzamije zjape prazne i ne govorite mi da vjerujem vama,a ne svojim ocima, jer dobro znam sta vidim, jer corav jos uvijek nisam. Mostar za razliku od Bosne nema tu naviku upraznjavanja vjerskih obicaja na taj nacin i nije to nista novo. Sad za sela oko Mostara ne znam, al definitivno ono malo dijela grada koji je nastanjen pretezno muslimanskim zivljem nije se satralo od odlazaka u dzamiju. Garantujem cim god hocete da bar 2 puta vise muslimana u Mostaru jede svinjetinu nego sto ih ide u dzamiju. Mostar srecom nije dozivio sudbinu Zenice i Travnika, a i Sarajeva ako hocete. U Mostaru bi dogadjanja sa gay paradom naprimjer mogle napraviti razlicite skupine, al vehabije to u Mostaru sasvim sigurno ne bi bile u stanju. Jednostavno nije to taj mentalitet i taj grad gdje je plodno tlo za vjersko djelovanje. Sve birtije u mom komsiluku i uz ramazan i bez njega rade istim intenzitetom, a tako je i u ostatku grada.
Vi sad meni hocete na kraju da kazete da pored 30 mostarskih dzamija i takve predanosti Mostaraca vjeri Mostaru treba megalomanski islamski centar u strogom centru grada i da uz sve to grad izdvoji i nesto sredstava eventualno ako zapne izgradnja, a zapece, a znamo da taj islamski centar na lokaciji na kojoj je predvidjen ima isto onoliko veze sa vjerom koliko i krst na humu i toranj crkve u zahumu, tj. u prevodu NIKAKVE. Nit Mostar ima potrebu za tim nit mu to za sta treba, a nit ima ko pohodit tu instituciju. Da se to pravi negdje u Opinama, Bijelom Polju ili u Zaliku ili u Dreznici ili Podvelezju ili Blagaju pa bi mogao i razumiti jer tu ipak ima publike, al praviti u strogom centru grada je van svake pameti jer jednostavno nema ko to da pohodi na toj lokaciji, a i nema bas neke veze sa vjerom jer je to iz inata.
Svi mi znamo da se srecom taj objekat tu nikada nece napraviti, kao sto se nece napraviti ni crkva zapoceta na toj lokaciji, al je dobro da se podizu tenzije. Nema to nikakve veze sa stvarnim potrebama muslimana Mostara i njihovim upraznjavanjem vjere.
Stid me da ovakvi likovi nose nickove "Mostarac".Mene bi za ovaj post bilo stid. Pravo ono komunisticko razmisljanje, jos ti samo u potpisu fali titova slika i Nietzsche-ova glupost "Bog je mrtav" !
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#64 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by neretvanac »

MUNAFIK wrote:A ovi sto pricaju o dzamijama kao provokacijama.... E pa nekoga su te dzamije sirom BOSNE I HERCEGOVINE provocirale i radi toga su ih i rusili, i njih nikad dzamije nece prestati provocirati.... Svaka dzamija je njim trn u oku i STA SE PROMJENILO u mozgovima tih ljudi?

NISTA!!!

Njima dzamije i dalje smetaju, i one stare i one nove... i sad pricate o PROVOCIRANJU???

Jah mi MUSLIMANI SMO krivi sto nas pobise i porusise nam dzamije jer eto nasim postojanjem NJIH provociramo!!!! halooo logika.......
Otprilike. Hajmo pocet sami rusit svoje dzamije da bi udovoljili. Imal goreg od muslimana,Bosnjaka koji se stidi ko je i sta je...nazalost,koliko ih je samo...
User avatar
chejf
Posts: 39
Joined: 12/03/2009 03:10

#65 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by chejf »

dzamija, dzamijama dajte nama Vi..... :D
hebo fabrike nego cekajmo milostinju da pravimo pa makar i chanife
joj Greta ustani bar na po sata!!!!!!!
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#66 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

MUNAFIK wrote:Masallah ljep centar, uljepsat ce grad i doprinjeti kulturnom razvoju Mostara... Ovi Islamski centar ce dosta toga da ponudi stanovnicima Mostara (mislim osim prostora za molitvu)

Svaka cast onome ko se odlucio da nesto konkretno odradi, samo naprijed a Muslimani smo BRACA SMO pomoci cemo jedni druge u izgradji...

Samo ne kontam ove jadne duse kojima se kosa dize na spomen dzamije, smirite malo... gradite i vi nesto doniralte pare za nesto pustite se suplje po forumu... Vidite kako ljudi rade, pa pocnite i vi ljepo uz pomoc brace... Zasto bi neko od Vas bio protiv izgradnje ovog centra?
Prica kako ima precih stvari NIKAKO NE STOJI! Naravno da ima precih stvari, ali nije za izgradnju tih stvari zaduzen onaj ko pravi ovaj Islamski centar niti on moze graditi te stvari, a Vi namjerno tu cinjenicu zaobilazite i mlatite praznu slamu!
Što će oni išta donirat, pa donirale su im dede i babe kad su bili na omladinskim radnim akcijama. A oni mogu stanovat na elitnim lokacijama u gradovima odakle mogu prosipat svoju priču.
U svom ateizmu, na svom asfaltu.
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#67 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by atom62 »

prelijepo! jao koja divna bosanska arhitektura! prijedlog: minarete po 450 m, najmanje, da sluze kao svetionici u noci.
“There’s probably no God. Now stop worrying and enjoy your life!”
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#68 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by neretvanac »

atom62 wrote:prelijepo! jao koja divna bosanska arhitektura! prijedlog: minarete po 450 m, najmanje, da sluze kao svetionici u noci.
“There’s probably no God. Now stop worrying and enjoy your life!”
Mogli bi vidis. A nakaradni toranj na Bulevaru ti ne smeta, koji je preko 100 metara?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#69 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by VjecitiStudent »

neretvanac wrote:
atom62 wrote:prelijepo! jao koja divna bosanska arhitektura! prijedlog: minarete po 450 m, najmanje, da sluze kao svetionici u noci.
“There’s probably no God. Now stop worrying and enjoy your life!”
Mogli bi vidis. A nakaradni toranj na Bulevaru ti ne smeta, koji je preko 100 metara?
Super, imacete dvije nakarade u istom gradu.
U isto vrijeme, Pocitelj treba biti unisten autoputem, a od dezurnih branitelja islama, koji za puno sitnije stvari dizu kuku i motiku, ni glasa.
Bezbeli zato sto je to kod "njih", oni su zapishali, oni sad mogu da tamo rade sta god hoce.
Životinjić
Posts: 153
Joined: 08/10/2008 10:05

#70 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Životinjić »

Ovaj projekt je došao do razine ove računalne skice koju nam je prezentirao izvjesni posjetitelj Foruma.
Negdje sam naletio i na računalnu skicu katoličke crkve na istom mjestu. Možda postoji i računalna skica pravoslavne crkve na ovom mjestu, nisam siguran skroz.

Dakle, ovo je debilizam kojeg povremeno objave neke dnevne i tjedne novine, obično u predizborno vrijeme u paketu s Forumom mladih iz Stoca. Upravitelji medija na taj način koristeći svoje medijske kanale, plaše ljude. Slično je u većini Bosne i Hercegovine, samo što je u Mostaru to jako izraženo radi nacionalne strukture kakva jeste dolje.

Uplašenu masu je najlakše navesti da daruje glas "svojim" ljudima.


Nema potrebe za uzrujavanjem, neće se ovo nikad izgraditi. Na tom mjestu danas su privatne kuće, zgrade i kazalište (Mala scena).
User avatar
chejf
Posts: 39
Joined: 12/03/2009 03:10

#71 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by chejf »

dok nam podvelezci prave IC nevalja da valja pravili bi ga u podvelezju jadnici jadni cim vam je efendija shupak smajkic sta oceujete pa imao je rodbinu u HVO VRS I RRBiH pa ko pobjedi pitajte ga za pollicajca u HZ HB Abdurahmana ko mu je on pa ce vam biti jasno ko vam je "efendija# jebo vam on mater a vi njemu seljai dje vas ne pobise kad ste sa njima janjce pekli jebem vam sve zivo i mrtvo sto me hebaste u zivotu dabogda vam se vracalo na najmilijima ko sto i hoce :bih: :bih: 8) 8) :D :D :D :D :D :D :D :D seljacine jebem vas u usta dje vas ne pobise il cetnici il ustase a zahvalite aliji sto ne prodajete djubre koje je ko dusha vasa :run: :run: :run:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#72 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by horns&drums »

Životinjić wrote:Ovaj projekt je došao do razine ove računalne skice koju nam je prezentirao izvjesni posjetitelj Foruma.
Negdje sam naletio i na računalnu skicu katoličke crkve na istom mjestu. Možda postoji i računalna skica pravoslavne crkve na ovom mjestu, nisam siguran skroz.

Dakle, ovo je debilizam kojeg povremeno objave neke dnevne i tjedne novine, obično u predizborno vrijeme u paketu s Forumom mladih iz Stoca. Upravitelji medija na taj način koristeći svoje medijske kanale, plaše ljude. Slično je u većini Bosne i Hercegovine, samo što je u Mostaru to jako izraženo radi nacionalne strukture kakva jeste dolje.

Uplašenu masu je najlakše navesti da daruje glas "svojim" ljudima.


Nema potrebe za uzrujavanjem, neće se ovo nikad izgraditi. Na tom mjestu danas su privatne kuće, zgrade i kazalište (Mala scena).
Kvotujem ne zbog texta i teme (fuj) nego zbog nicka. Kakav zivopisan nickname :thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45336
Joined: 29/12/2005 01:20

#73 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by jeza u ledja »

chejf wrote:dok nam podvelezci prave IC nevalja da valja pravili bi ga u podvelezju jadnici jadni cim vam je efendija shupak smajkic sta oceujete pa imao je rodbinu u HVO VRS I RRBiH pa ko pobjedi pitajte ga za pollicajca u HZ HB Abdurahmana ko mu je on pa ce vam biti jasno ko vam je "efendija# jebo vam on mater a vi njemu seljai dje vas ne pobise kad ste sa njima janjce pekli jebem vam sve zivo i mrtvo sto me hebaste u zivotu dabogda vam se vracalo na najmilijima ko sto i hoce :bih: :bih: 8) 8) :D :D :D :D :D :D :D :D seljacine jebem vas u usta dje vas ne pobise il cetnici il ustase a zahvalite aliji sto ne prodajete djubre koje je ko dusha vasa :run: :run: :run:
:shock:
User avatar
MOSTARAC_
Posts: 158
Joined: 25/08/2008 11:53
Location: delta quadrant

#74 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by MOSTARAC_ »

seldzuk wrote:Mislim da je Mostaru kao velikom gradskom centru potreban ovakav centar. Kad ga može imati jedno BUgojno, zašto ga ne bi imao Mostar. A to što se to ne sviđa Hrvatima, pa ko ih pita. Nastanak Mostara je vezan za vakuf - zadužbinu sultana Sulejmana Kanunija - Stari most i njegov historijski nastanak je u vremenu Osmanlija, muslimani se u Mostaru nemaju kome šta pravdati. Nek se pravdaju Hrvati za krst na Humu sa kojeg je gađan Stari most. 8-)
objektivan post, nema šta :P
mostar se spominje prije dolaska osmanlija, ako si već pravi mostarac onda nedostatak tih informacija ide tebi ide na sramotu, ne bih išao tako daleko u povijest jer bi onda itekakve isprike trebale pasti da se razumijemo, nekom drugom prilikom .. :wink:

što se tiče ovog centra, mislim da u ovo doba recesije, globalnih previranja, kriza na svim mogućim društvenim područjima, socijalne ugroženosti i nezaposlenosti, kulturnog urbicida i nedostatka elementarnih institucija koje bi ovo mjesto trebale činiti gradom, baš treba izgradnja jednog vjerskog spomenika u centru grada tako da benevreci svih konfesija i opredjeljenja ne moraju prelaziti s jedne strane neretve na drugu već se praktički u svom dvorištu mogu iživljavati na onima drugima...jebeš multiplex pozornice, sportske dvorane, biblioteke, male/velike scene, tvornice i ostale stvari koje bi nas napokon mogle povezati, dajte ljudima impozantne vjerske građevine, kafiće, diskoteke i kladionice da se imaju s čim zabavljati...bem ti sunce u kojoj vukojebini i mi živimo!!!
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#75 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by trinaesti »

sta radi "nokia" shop u islamskom centru (:
Post Reply