Islam i terorizam!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1 Islam i terorizam!

Post by patriot_1 »

Islam (arapski: الإسلام; latinično: al-'islām, predanost Bogu) ili muhamedanstvo, monoteistička svjetska religija utemeljena je u Arabiji u VII. stoljeću. Utemeljio ju je Muhamed, a njezini sljedbenici nazivaju se muslimani!
Što se to događa sa nekim muslimanima?Gaze ljude kamionima,dižu u zrak vlakove,avione,pucaju po nedužnim ljudima,progone nemuslimane,dižu u zrak kršćanske crkve!
Ja ne vjerujem da je to pravi Islam već devastacija istog!Ono što me čudi je premalo osuđivanja tog zla od strane muslimana koji ne spadaju u kategoriju vjerskih fanatika!
Neki kažu "Ali zapad i Amerika napadaju Irak,Afganistan itd" no ubijanje nedužnih ljudi nema nikakvo opravdanje!Neki od njih su rođeni u tim zemljama neki dođoše kao izbjeglice , dakle prihvaćeni su u tim zemljama ,pomaže im se a onda ubijaju nasumice!
Strašno!
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2 Re: Islam i terorizam!

Post by beni-bu-man »

Nisam vjernik a mislim da religija ne pravada tako ponasanje, a to IDIL picke materne ovo ono, napuhano i stvoreno sa strane jevera, amerikanaca, arapa, lobista. Sto se ne raznose po emiratima, jeruzalemu.....
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#3 Re: Islam i terorizam!

Post by Nurudin »

Da bi spriječili terorizam mi moramo prije svega pronaći uzroke i korijenje od istog, nije se dovoljno distancirati.
Geneza terorizma počinje puno prije pojave islama. Korijeni terorizma i nasilja u monoteizmu se nalaze
u iskrivljavanju prvih Objava, naročito u Starom zavjetu, a i Novi , osim što je došao da potvrdi
Stari zavjet, je u praksi bio daleko nasilniji ...
Treba pogledati samo par citata :

Ti si mi bio malj, oružje ratno. Pomlatih tobom narode, razmrskah tobom kraljevstva. Pomlatih tobom konja i konjanika, pomlatih tobom bojna kola i vozača. Pomlatih tobom čovjeka i ženu, pomlatih tobom starca i dijete. Pomlatih tobom mladića i djevojku, pomlatih tobom pastira i stado.“ (51:20-22)

Koga stignu, probost će ga; koga uhvate, mačem će sasjeći; pred očima smrskat će im dojenčad, opljačkati kuće, silovati žene. Gle, podižem na njih Medijce što ne cijene srebra i preziru zlato. Svi će mladići biti pokošeni, sve djevojke zatrte. Na plod utrobe neće se smilovati, nad djecom im se oko neće sažaliti. Babilon, ures kraljevstava, ured i ponos kaldejski, bit će kao Sodoma i Gomora kad ih Bog zatrije.“ (13:15-19)

„I pozva čovjeka odjevena u lan, koji imaše za pojasom pisarski pribor, te mu reče: „Prođi gradom Jeruzalemom i znakom 'tau' obilježi čela sviju koji tuguju i plaču zbog gnusoba što se u njemu čine!“ A drugima reče na moje uši: „Pođite za njim gradom i ubijajte bez milosrđa. Oči vaše neka se ne sažale, i nemajte smilovanja. Pobijte starce, mladiće, djevojke, djecu i žene; istrijebite ih sve do posljednjega. Ali na kome bude znak 'tau', njega ne dirajte. Počnite od mojega Svetište!“ I oni počeše od starješina koji stajahu pred Domom. I reče im: „Oskvrnite Dom moj i napunite mu predvorje truplima! Krenite!“ I oni iziđoše te zaredaše ubijati gradom.“ (9:3-7)

Da ovo nije bilo samo mrtvo slovo na papiru, već da je bilo uzrokom brojnih pokolja, i doslovno provedeno u
praksu imamo nekoliko poznatih primjera :

- Prvi križarski rat
https://hr.wikipedia.org/wiki/Prvi_kri%C5%BEarski_rat

15. srpnja 1099. osvojili su Jeruzalem, opljačkali ga i počinili velik pokolj stanovništva. Svećenik Rajmund Aguilers napisao je: "U Salomonovom hramu (u Jeruzalemu), gazili smo do koljena u krvi, pa čak i do konjskih uzda, po pravednom i čudesnom Božjem sudu." Oko 40.000 muslimana, zajedno sa Židovima pobijeno je u ta dva dana, i tako je Jeruzalem "očišćen od nevjerničke ruke". Zabilježeno je i da su spalili jednu sinagogu punu Židova. Nakon zauzimanja grada u bazilici Svetoga groba održana je misa zahvale.


Tih ratnih križarskih pohoda u kojima je vjera bila uzrok pokolja bilo je desetak i većina ih je bila usmjerena protiv
Židova i muslimana, čak šta više, ulaskom u Jerusalem pobili su i kršćane koji su bili tu.
Neodoljivo podsjećaju na današnji Isil, osim što je većina žrtava isila, upravo muslimani.

Doduše kažu da se kršćanstvo reformiralo i da su sad humani i lijepi. Osim što im se ponekad omakne da pobiju
u gasnim komorama koji miliončić Židova i to baš doslovno, žene, djeca, starci..
Ali to je bilo daavno, ima tome i sedamdesetak godina, od tad su se stvarno i zapravo reformirali .
Recimo iskupili su se Židovima tako što su ih etnički očistili , ne samo iz Evrope , nego iz cijelog svijeta i
pomogli im da naprave sebi državu i dan danas im pomažu da vrše nasilje nad Palestincima, ženama, djecom,
starcima ...Pa Bože moj, moraju i Židovi na nekome da sprovode starozavjetne zakone.
Uglavnom, oni su se reformirali ! Jest da to i dalje piše u Bibliji ali kad se reformiraš , onda je to drugačije znate.
Onda ti samo donosiš demokratiju, mir i ljubav božiju po Libiji, Iraku, Siriji i Afganistanu ..
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#4 Re: Islam i terorizam!

Post by zagortenej »

Inače, američki vojnici idu da ginu u Afganistan, Irak itd za Krista i prema učenjima Biblije. Puna im usta biblijskih citata i borbe za svog Jahvea. Pritom govore kako kršćanstvo treba da vlada svijetom jer piše u njihovim ćitabima i kako je kršćanstvo jedina ispravna vjera. Ko ne prihvati kršćanstvo biva ubijen ili će plaćati spec. porez.
Ako poginu na Jahveovom putu završiće u Raju.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5 Re: Islam i terorizam!

Post by beni-bu-man »

zagortenej wrote:Inače, američki vojnici idu da ginu u Afganistan, Irak itd za Krista i prema učenjima Biblije. Puna im usta biblijskih citata i borbe za svog Jahvea. Pritom govore kako kršćanstvo treba da vlada svijetom jer piše u njihovim ćitabima i kako je kršćanstvo jedina ispravna vjera. Ko ne prihvati kršćanstvo biva ubijen ili će plaćati spec. porez.
Ako poginu na Jahveovom putu završiće u Raju.
Kao IDIL-ovci, Šehid
Sve je to pranje mozga radi cistog profita.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: Islam i terorizam!

Post by insomnia78 »

beni-bu-man wrote:Nisam vjernik a mislim da religija ne pravada tako ponasanje, a to IDIL picke materne ovo ono, napuhano i stvoreno sa strane jevera, amerikanaca, arapa, lobista. Sto se ne raznose po emiratima, jeruzalemu.....
Ovo pitanje je medju najnaivnijim koja uopste mogu biti postavljena o terorizmu. Svako ko je pokusao uci u Izrael na svojoj kozi je mogao saznati odgovor. Izrael je skoro pa hermeticki zatvoren i zemlja sa najvecom "borbenom gotovoscu" Unatoc svemu tome trpe svakodnevne teroristicke napade. Ovo sto se povremeno desava po Evropi je, bukvalno Izraelska svakodnevnica. Osim toga upravo je na Izraelu Kardawi napravio presedan "ohalalivsi" teroristicke napade na civile sto se itekako koristi za regrutaciju buducih terorista
Istini za volju terorizam na evropskom tlu nije nista novo niti rezervisano samo za muslimane
Image
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#7 Re: Islam i terorizam!

Post by Nurudin »

zagortenej wrote:Inače, američki vojnici idu da ginu u Afganistan, Irak itd za Krista i prema učenjima Biblije. Puna im usta biblijskih citata i borbe za svog Jahvea. Pritom govore kako kršćanstvo treba da vlada svijetom jer piše u njihovim ćitabima i kako je kršćanstvo jedina ispravna vjera. Ko ne prihvati kršćanstvo biva ubijen ili će plaćati spec. porez.
Ako poginu na Jahveovom putu završiće u Raju.
Ti nisi dobro pročitao moj tekst, jer fino piše da su se oni "reformisali".
Itekako armije iz zapadno-kršćanskog svijeta okupiraju, ubijaju, siluju, pljačkaju i pale. I itekako se plaća porez njima
kroz sirovu naftu, gas i šta se već nađe.
Sve isto rade, pa i gore , samo se ne pozivaju na Bibliju (a nije da nemju na šta jer to sve i dalje stoji u "reformiranom"
kršćanstvu)...pa mislim, šta me briga na šta se pozivaš ako radiš isto :?
Dok zapadni svijet, koji je većinski kršćanski , bilo tradicijom 100 %, bilo kao stvarni vjernici u Krista, živi već
vijekovima od brutalnosti svojih armija koje su kolonizirale muslimanske zemlje, pljačkale i pljačkaju sad trenutno,
dok oni tako žive u "miru božijem" i teškoj nesvjesti da svoje blagostanje ne duguju svome radu, već teškom nasilju
i otimačini , i onda ih neki idiot čije je nalagodavce obučila Cia da prave bunu u Siriji pa se sad ovi kao nešto oteli
sa lanca , taj ih idiot svojim raznošenjem ili nekim pokoljem prene iz te "civilizacijske idile" i oni svi zaurliču
"islam , terorizam! " ...
U međuvremenu komšije Hrvati postaviše bistu Stepincu , vikaru armije koja je otvarala koncetracione logore.
Ali to je "reformirani " Stepinac , ne kontamo mi to
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#8 Re: Islam i terorizam!

Post by zagortenej »

User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#9 Re: Islam i terorizam!

Post by commendatore »

:kiss: Evo uzivajte u islamskom terorizmu eto dole jadnih krscana koje mrvi automatski top od 30mm u komade... uzivajte

https://youtu.be/to3Ymw8L6ZI

Ne bih da se raspravljam dalje na ovom usranom pokusaju od teme
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#10 Re: Islam i terorizam!

Post by apsidejzi »

Imaju ljudi koji statisticki prate terorizam i brojevi kazu slijedece: (Globalni index terorizma)

74% teroristickih napada je pocinjeno od strane islamistickih organizacija tj organizacija koje tvrde da to rade u ime nekog oblika islama. Boko Haram i ISIL se smjenjuju iz godine u godinu ko je gori. Od tih 74% pocinjenih ter. napada 96% zrtava su muslimani. 75% zrtava se nalazi u 5 drzava (Irak 30%, Nigerija 23%, Afganistan, Pakistan, Sirija, Somalija, Ukrajina itd). Ako ukljucimo Ukrajinu koja danas prednjaci sa smrtnim slucajevima zbog terorizma medju zapadnim zemljama, onda imamo 4,4% smrtnu stopu na zapadu.

S druge strane, ostali oblici nasilja koje izaziva smrt imaju mnogo vece brojeve. Recimo jedan Bagdad ima 45 smrtnih slucajeva od terorizma na 100.000 ljudi dok recimo Port of Spain (Trinidad i Tobago) ima 50 ubistava na 100.000 ljudi, Cape Town 60, San Salvador 90 a Karakas i Guatemala City su rekorderi sa po 110 ubistava na 100.000 ljudi.

U zadnjih 15 godina imali smo cca 61.000 smrtnih slucajeva zbog terorizma.

I tako dalje i tako duze, koga interesuje detalje moze naci ovdje:

http://economicsandpeace.org/wp-content ... x-2015.pdf
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#11 Re: Islam i terorizam!

Post by zagortenej »

Image
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#12 Re: Islam i terorizam!

Post by patriot_1 »

Nurudin wrote:Da bi spriječili terorizam mi moramo prije svega pronaći uzroke i korijenje od istog, nije se dovoljno distancirati.
Geneza terorizma počinje puno prije pojave islama. Korijeni terorizma i nasilja u monoteizmu se nalaze
u iskrivljavanju prvih Objava, naročito u Starom zavjetu, a i Novi , osim što je došao da potvrdi
Stari zavjet, je u praksi bio daleko nasilniji ...
Treba pogledati samo par citata :

Ti si mi bio malj, oružje ratno. Pomlatih tobom narode, razmrskah tobom kraljevstva. Pomlatih tobom konja i konjanika, pomlatih tobom bojna kola i vozača. Pomlatih tobom čovjeka i ženu, pomlatih tobom starca i dijete. Pomlatih tobom mladića i djevojku, pomlatih tobom pastira i stado.“ (51:20-22)

Koga stignu, probost će ga; koga uhvate, mačem će sasjeći; pred očima smrskat će im dojenčad, opljačkati kuće, silovati žene. Gle, podižem na njih Medijce što ne cijene srebra i preziru zlato. Svi će mladići biti pokošeni, sve djevojke zatrte. Na plod utrobe neće se smilovati, nad djecom im se oko neće sažaliti. Babilon, ures kraljevstava, ured i ponos kaldejski, bit će kao Sodoma i Gomora kad ih Bog zatrije.“ (13:15-19)

„I pozva čovjeka odjevena u lan, koji imaše za pojasom pisarski pribor, te mu reče: „Prođi gradom Jeruzalemom i znakom 'tau' obilježi čela sviju koji tuguju i plaču zbog gnusoba što se u njemu čine!“ A drugima reče na moje uši: „Pođite za njim gradom i ubijajte bez milosrđa. Oči vaše neka se ne sažale, i nemajte smilovanja. Pobijte starce, mladiće, djevojke, djecu i žene; istrijebite ih sve do posljednjega. Ali na kome bude znak 'tau', njega ne dirajte. Počnite od mojega Svetište!“ I oni počeše od starješina koji stajahu pred Domom. I reče im: „Oskvrnite Dom moj i napunite mu predvorje truplima! Krenite!“ I oni iziđoše te zaredaše ubijati gradom.“ (9:3-7)

Da ovo nije bilo samo mrtvo slovo na papiru, već da je bilo uzrokom brojnih pokolja, i doslovno provedeno u
praksu imamo nekoliko poznatih primjera :

- Prvi križarski rat
https://hr.wikipedia.org/wiki/Prvi_kri%C5%BEarski_rat

15. srpnja 1099. osvojili su Jeruzalem, opljačkali ga i počinili velik pokolj stanovništva. Svećenik Rajmund Aguilers napisao je: "U Salomonovom hramu (u Jeruzalemu), gazili smo do koljena u krvi, pa čak i do konjskih uzda, po pravednom i čudesnom Božjem sudu." Oko 40.000 muslimana, zajedno sa Židovima pobijeno je u ta dva dana, i tako je Jeruzalem "očišćen od nevjerničke ruke". Zabilježeno je i da su spalili jednu sinagogu punu Židova. Nakon zauzimanja grada u bazilici Svetoga groba održana je misa zahvale.


Tih ratnih križarskih pohoda u kojima je vjera bila uzrok pokolja bilo je desetak i većina ih je bila usmjerena protiv
Židova i muslimana, čak šta više, ulaskom u Jerusalem pobili su i kršćane koji su bili tu.
Neodoljivo podsjećaju na današnji Isil, osim što je većina žrtava isila, upravo muslimani.

Doduše kažu da se kršćanstvo reformiralo i da su sad humani i lijepi. Osim što im se ponekad omakne da pobiju
u gasnim komorama koji miliončić Židova i to baš doslovno, žene, djeca, starci..
Ali to je bilo daavno, ima tome i sedamdesetak godina, od tad su se stvarno i zapravo reformirali .
Recimo iskupili su se Židovima tako što su ih etnički očistili , ne samo iz Evrope , nego iz cijelog svijeta i
pomogli im da naprave sebi državu i dan danas im pomažu da vrše nasilje nad Palestincima, ženama, djecom,
starcima ...Pa Bože moj, moraju i Židovi na nekome da sprovode starozavjetne zakone.
Uglavnom, oni su se reformirali ! Jest da to i dalje piše u Bibliji ali kad se reformiraš , onda je to drugačije znate.
Onda ti samo donosiš demokratiju, mir i ljubav božiju po Libiji, Iraku, Siriji i Afganistanu ..
Citiraš Ezekijela 9 ali si mogao dodati i par stihova iza":
Dok su oni klali, ja ostadoh, bacih se ničice i zavapih: "Jao, Jahve Gospode! Zar ćeš zaista uništiti sve što preostade od Izraela da iskališ svoj gnjev nad Jeruzalemom?
Ezekiel 9,9 Reče mi: "Veoma je veliko bezakonje doma Izraelova i doma Judina; zemlja je puna krvi, a grad krcat zločina. Govore: `Jahve je ostavio zemlju! Ne vidi Jahve!`
Ezekiel 9,10 I zato se moje oči neće sažaliti i neću im se smilovati: djela ću im njihova oboriti na glavu!"
Dakle,kad Bog dozvoli zlo za zlo onda je to kazna onima koji su postali toliko zli da ih se drugčije u činjenju zla nemože zaustaviti!I kazna koju je Bog namjenio njima opomena je okolnjim narodima!Izvršitelji kazne su ljudi,jednako zli.Ti koji su gazili po krvi nisu ništa bolji od onih koje su pobili,dapače,još su bili gori!
Židove nacisti nisu istrebljivali zato jer nisu kršćani,dokaz tomu je da nisu ništa bili humaniji ni prema kršćanima u ostatku Evrope i Rusiji!
Kasnije su Ameri i Englezi nemilice rušili gradove po Njemačkoj.To nije bio vjerski rat jer su s obje strane bili kršćani(takozvani).
Nema naroda koji nije zločine činio bez obzira koje su vjere bili!Npr Turci su istrijebili dobar dio Armnenaca!Ratovi po Afganistanu ,Iraku itd su politički i ekonomski a ne vjerski!Japanci su trijebili Kineze , kršćani Indijance,muslimani mnoge narode u osvajačkim ratovima a i međusobno kao i kršćani!Sve ovo što si ti naveo ne daje nikakav odgovor na pitanje zašto danas ubijaju nedužne ljude!Pa i u ratovima na području bivše JU Srbi pravoslavni kršćani jednakom žestinom napadaju Hrvate katolike kao i Muslimane.Kako u Hrvatskoj tako i u BiH!U BiH su zločine činili sva tri naroda
neki više neki manje!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#13 Re: Islam i terorizam!

Post by patriot_1 »

zagortenej wrote:Inače, američki vojnici idu da ginu u Afganistan, Irak itd za Krista i prema učenjima Biblije. Puna im usta biblijskih citata i borbe za svog Jahvea. Pritom govore kako kršćanstvo treba da vlada svijetom jer piše u njihovim ćitabima i kako je kršćanstvo jedina ispravna vjera. Ko ne prihvati kršćanstvo biva ubijen ili će plaćati spec. porez.
Ako poginu na Jahveovom putu završiće u Raju.
Ovo je sprdnja pretpostavljam.Referiraš se na ISIL!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#14 Re: Islam i terorizam!

Post by patriot_1 »

commendatore wrote::kiss: Evo uzivajte u islamskom terorizmu eto dole jadnih krscana koje mrvi automatski top od 30mm u komade... uzivajte

https://youtu.be/to3Ymw8L6ZI

Ne bih da se raspravljam dalje na ovom usranom pokusaju od teme
Ti ovo uspoređuješ sa terorizmom kad oni dižu u zrak crkve u Egiptu ovih dana ili gaze ljude kamionima?To je tebi isto?Ovi ubijaju misleći da se radi o naoružanim ljudima a oni ubijaju iako znaju da se radi o civilima koji nemaju u sebe ni džepni nožić!Ovdje je ratno područje na videu a po Evropi i drugdje nije!
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#15 Re: Islam i terorizam!

Post by commendatore »

patriot_1 wrote:
commendatore wrote::kiss: Evo uzivajte u islamskom terorizmu eto dole jadnih krscana koje mrvi automatski top od 30mm u komade... uzivajte

https://youtu.be/to3Ymw8L6ZI

Ne bih da se raspravljam dalje na ovom usranom pokusaju od teme
Ti ovo uspoređuješ sa terorizmom kad oni dižu u zrak crkve u Egiptu ovih dana ili gaze ljude kamionima?To je tebi isto?Ovi ubijaju misleći da se radi o naoružanim ljudima a oni ubijaju iako znaju da se radi o civilima koji nemaju u sebe ni džepni nožić!Ovdje je ratno područje na videu a po Evropi i drugdje nije!
Smijesan si zivota mi.... te demagogije prodaji nekom drugom....
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#16 Re: Islam i terorizam!

Post by Nurudin »

patriot_1 wrote:
Nurudin wrote:Da bi spriječili terorizam mi moramo prije svega pronaći uzroke i korijenje od istog, nije se dovoljno distancirati.
Geneza terorizma počinje puno prije pojave islama. Korijeni terorizma i nasilja u monoteizmu se nalaze
u iskrivljavanju prvih Objava, naročito u Starom zavjetu, a i Novi , osim što je došao da potvrdi
Stari zavjet, je u praksi bio daleko nasilniji ...
Treba pogledati samo par citata :

Ti si mi bio malj, oružje ratno. Pomlatih tobom narode, razmrskah tobom kraljevstva. Pomlatih tobom konja i konjanika, pomlatih tobom bojna kola i vozača. Pomlatih tobom čovjeka i ženu, pomlatih tobom starca i dijete. Pomlatih tobom mladića i djevojku, pomlatih tobom pastira i stado.“ (51:20-22)

Koga stignu, probost će ga; koga uhvate, mačem će sasjeći; pred očima smrskat će im dojenčad, opljačkati kuće, silovati žene. Gle, podižem na njih Medijce što ne cijene srebra i preziru zlato. Svi će mladići biti pokošeni, sve djevojke zatrte. Na plod utrobe neće se smilovati, nad djecom im se oko neće sažaliti. Babilon, ures kraljevstava, ured i ponos kaldejski, bit će kao Sodoma i Gomora kad ih Bog zatrije.“ (13:15-19)

„I pozva čovjeka odjevena u lan, koji imaše za pojasom pisarski pribor, te mu reče: „Prođi gradom Jeruzalemom i znakom 'tau' obilježi čela sviju koji tuguju i plaču zbog gnusoba što se u njemu čine!“ A drugima reče na moje uši: „Pođite za njim gradom i ubijajte bez milosrđa. Oči vaše neka se ne sažale, i nemajte smilovanja. Pobijte starce, mladiće, djevojke, djecu i žene; istrijebite ih sve do posljednjega. Ali na kome bude znak 'tau', njega ne dirajte. Počnite od mojega Svetište!“ I oni počeše od starješina koji stajahu pred Domom. I reče im: „Oskvrnite Dom moj i napunite mu predvorje truplima! Krenite!“ I oni iziđoše te zaredaše ubijati gradom.“ (9:3-7)

Da ovo nije bilo samo mrtvo slovo na papiru, već da je bilo uzrokom brojnih pokolja, i doslovno provedeno u
praksu imamo nekoliko poznatih primjera :

- Prvi križarski rat
https://hr.wikipedia.org/wiki/Prvi_kri%C5%BEarski_rat

15. srpnja 1099. osvojili su Jeruzalem, opljačkali ga i počinili velik pokolj stanovništva. Svećenik Rajmund Aguilers napisao je: "U Salomonovom hramu (u Jeruzalemu), gazili smo do koljena u krvi, pa čak i do konjskih uzda, po pravednom i čudesnom Božjem sudu." Oko 40.000 muslimana, zajedno sa Židovima pobijeno je u ta dva dana, i tako je Jeruzalem "očišćen od nevjerničke ruke". Zabilježeno je i da su spalili jednu sinagogu punu Židova. Nakon zauzimanja grada u bazilici Svetoga groba održana je misa zahvale.


Tih ratnih križarskih pohoda u kojima je vjera bila uzrok pokolja bilo je desetak i većina ih je bila usmjerena protiv
Židova i muslimana, čak šta više, ulaskom u Jerusalem pobili su i kršćane koji su bili tu.
Neodoljivo podsjećaju na današnji Isil, osim što je većina žrtava isila, upravo muslimani.

Doduše kažu da se kršćanstvo reformiralo i da su sad humani i lijepi. Osim što im se ponekad omakne da pobiju
u gasnim komorama koji miliončić Židova i to baš doslovno, žene, djeca, starci..
Ali to je bilo daavno, ima tome i sedamdesetak godina, od tad su se stvarno i zapravo reformirali .
Recimo iskupili su se Židovima tako što su ih etnički očistili , ne samo iz Evrope , nego iz cijelog svijeta i
pomogli im da naprave sebi državu i dan danas im pomažu da vrše nasilje nad Palestincima, ženama, djecom,
starcima ...Pa Bože moj, moraju i Židovi na nekome da sprovode starozavjetne zakone.
Uglavnom, oni su se reformirali ! Jest da to i dalje piše u Bibliji ali kad se reformiraš , onda je to drugačije znate.
Onda ti samo donosiš demokratiju, mir i ljubav božiju po Libiji, Iraku, Siriji i Afganistanu ..
Citiraš Ezekijela 9 ali si mogao dodati i par stihova iza":
Dok su oni klali, ja ostadoh, bacih se ničice i zavapih: "Jao, Jahve Gospode! Zar ćeš zaista uništiti sve što preostade od Izraela da iskališ svoj gnjev nad Jeruzalemom?
Ezekiel 9,9 Reče mi: "Veoma je veliko bezakonje doma Izraelova i doma Judina; zemlja je puna krvi, a grad krcat zločina. Govore: `Jahve je ostavio zemlju! Ne vidi Jahve!`
Ezekiel 9,10 I zato se moje oči neće sažaliti i neću im se smilovati: djela ću im njihova oboriti na glavu!"
Dakle,kad Bog dozvoli zlo za zlo onda je to kazna onima koji su postali toliko zli da ih se drugčije u činjenju zla nemože zaustaviti!I kazna koju je Bog namjenio njima opomena je okolnjim narodima!Izvršitelji kazne su ljudi,jednako zli.Ti koji su gazili po krvi nisu ništa bolji od onih koje su pobili,dapače,još su bili gori!
Židove nacisti nisu istrebljivali zato jer nisu kršćani,dokaz tomu je da nisu ništa bili humaniji ni prema kršćanima u ostatku Evrope i Rusiji!
Kasnije su Ameri i Englezi nemilice rušili gradove po Njemačkoj.To nije bio vjerski rat jer su s obje strane bili kršćani(takozvani).
Nema naroda koji nije zločine činio bez obzira koje su vjere bili!Npr Turci su istrijebili dobar dio Armnenaca!Ratovi po Afganistanu ,Iraku itd su politički i ekonomski a ne vjerski!Japanci su trijebili Kineze , kršćani Indijance,muslimani mnoge narode u osvajačkim ratovima a i međusobno kao i kršćani!Sve ovo što si ti naveo ne daje nikakav odgovor na pitanje zašto danas ubijaju nedužne ljude!Pa i u ratovima na području bivše JU Srbi pravoslavni kršćani jednakom žestinom napadaju Hrvate katolike kao i Muslimane.Kako u Hrvatskoj tako i u BiH!U BiH su zločine činili sva tri naroda
neki više neki manje!
Pa eto možda je i tim isilovcima isto tako Bog naredio ?
Samo ne kontam štou Bibliji ubijaju djecu i ne kontam šta si htio reći sa tim slijedećim citatima?
Da su ta djeca to zaslužila?

a šta je sa ovim :

„Koga stignu, probost će ga; koga uhvate, mačem će sasjeći; pred očima smrskat će im dojenčad, opljačkati kuće, silovati žene. Gle, podižem na njih Medijce što ne cijene srebra i preziru zlato. Svi će mladići biti pokošeni, sve djevojke zatrte. Na plod utrobe neće se smilovati, nad djecom im se oko neće sažaliti. Babilon, ures kraljevstava, ured i ponos kaldejski, bit će kao Sodoma i Gomora kad ih Bog zatrije.“ (13:15-19)

Kur'an zabranjuje ubijanje djece :

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!
1. Kada Sunce sjaj izgubi,
2. i kada zvijezde popadaju,
3. i kada se planine pokrenu,
4. i kada steone kamile* bez pastira ostanu,
5. i kada se divlje životinje saberu,
6. i kada se mora vatrom napune,
7. i kada se duše sa tijelima spare,
8. i kada živa sahranjena djevojčica bude upitana
9. zbog kakve krivice je umorena,
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#17 Re: Islam i terorizam!

Post by zagortenej »

Nurudin wrote: Kur'an zabranjuje ubijanje djece :
I kada sretoše jednoga dječaka pa ga onaj ubi, Mūsā reče: "Što ubi dijete bezgriješno, koje nije nikog ubilo! Učinio si, zaista, nešto vrlo ružno!" "Ne rekoh li ja tebi", reče onaj, ''da ti, doista, nećeš moći izdržati sa mnom?" "Ako te i nakon ovog za bilo šta upitam", reče, "onda se nemoj sa mnom družiti. Eto sam ti se opravdao!"

...Što se onog dječaka tiče, roditelji su mu vjernici i pobojali smo se da ih on neće na nasilje i nevjerovanje navratiti, a mi želimo da im Gospodar njihov, umjesto njega, da boljega i čestitijega od njega, i milostivijega....
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#18 Re: Islam i terorizam!

Post by patriot_1 »

Nurudin
Pa eto možda je i tim isilovcima isto tako Bog naredio ?
Samo ne kontam štou Bibliji ubijaju djecu i ne kontam šta si htio reći sa tim slijedećim citatima?
Da su ta djeca to zaslužila?

a šta je sa ovim :

„Koga stignu, probost će ga; koga uhvate, mačem će sasjeći; pred očima smrskat će im dojenčad, opljačkati kuće, silovati žene. Gle, podižem na njih Medijce što ne cijene srebra i preziru zlato. Svi će mladići biti pokošeni, sve djevojke zatrte. Na plod utrobe neće se smilovati, nad djecom im se oko neće sažaliti. Babilon, ures kraljevstava, ured i ponos kaldejski, bit će kao Sodoma i Gomora kad ih Bog zatrije.“ (13:15-19)

Kur'an zabranjuje ubijanje djece :

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!
1. Kada Sunce sjaj izgubi,
2. i kada zvijezde popadaju,
3. i kada se planine pokrenu,
4. i kada steone kamile* bez pastira ostanu,
5. i kada se divlje životinje saberu,
6. i kada se mora vatrom napune,
7. i kada se duše sa tijelima spare,
8. i kada živa sahranjena djevojčica bude upitana
9. zbog kakve krivice je umorena1
>A ne misliš li ti da je to samo proročanstvo a ne Božja naredba?
I Kuran zabranjuje kažeš a zašto onda Muslimani ubijaju i djecu?U tim napadima!
HobotnicaPLus
Posts: 288
Joined: 22/06/2016 18:57

#19 Re: Islam i terorizam!

Post by HobotnicaPLus »

Naslov promijenit u Relligija i psihicki terorizam.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#20 Re: Islam i terorizam!

Post by patriot_1 »

Da kažem nešto vezano uz ovu temu,koja uzgred budi rečeno nekima ne paše:
Ako postoji Bog bio On Jahve ili Allah ili neki treći,ako je on stvorio svemir i zemlju i čovjeka na njoj(i sve ostalo),ako on nagrađuje i kažnjava(pakao ili raj) onda je bog koji nagrađuje teroriste koji ubijaju nedužne sam sotona olitiga šejtan!
Možemo li se oko toga složiti?
Dakle,negdje sam pročitao da je neki kršćanski svećenik ili biskup rekao kod osvajanja Jeruzalema:"Pobijte ih sve,Bog će prepoznati koji su njegovi i spasiti ih"-(Ako je to točno,ponavljam) taj čovjek nikako neće ući u kraljevstvo Božje ,on je sotonski sluga ma kakvu službu na zemlji vršio!
Isto je sa Islamskim teroristima,ne čeka njih raj ni 72 djevice već šejtan i kazna vječna!
Prezirem boga koji nagrađuje one koji ubijaju nevine ma koje vjere bili!Te ljude je netko dobrano prevario!Bit će im veliko iznenađenje kad se nađu u paklu!"Tko ubije jednog čovjeka,ubio je cjeli svijet"-kaže Kuran!
Božja zapovjed u Židova i Kršćana je "Ne ubij".Prva!
Druga je priča ako zao čovjek navali na tebe ,tvoju obitelj ili narod pa se braniš!No bombaši samoubojice ubijaju ničim izazvani!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#21 Re: Islam i terorizam!

Post by patriot_1 »

HobotnicaPLus wrote:Naslov promijenit u Relligija i psihicki terorizam.
Ima logike,ne ubijaju nevine samo religijski fanatici!Staljin i Hitler narediše ubojstva više nego svi ostali zajedno u povjesti!
Staljin ateist a Hitler okultist!
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#22 Re: Islam i terorizam!

Post by Nurudin »

zagortenej wrote:
Nurudin wrote: Kur'an zabranjuje ubijanje djece :
I kada sretoše jednoga dječaka pa ga onaj ubi, Mūsā reče: "Što ubi dijete bezgriješno, koje nije nikog ubilo! Učinio si, zaista, nešto vrlo ružno!" "Ne rekoh li ja tebi", reče onaj, ''da ti, doista, nećeš moći izdržati sa mnom?" "Ako te i nakon ovog za bilo šta upitam", reče, "onda se nemoj sa mnom družiti. Eto sam ti se opravdao!"

...Što se onog dječaka tiče, roditelji su mu vjernici i pobojali smo se da ih on neće na nasilje i nevjerovanje navratiti, a mi želimo da im Gospodar njihov, umjesto njega, da boljega i čestitijega od njega, i milostivijega....
Opet predvidljivo Duše sa sjekirom ..
To je , kao što i piše na početku te sure, priča o susretu Musa i Hidra . Nigdje se tu ne naređuje ubijanje djece.
Čak, kao što piše , Musa je preneražen tim činom.
Priča je potpuno drugačijeg konteksta od ovih Biblijskih striktnih naređenja i govori o nedokučivosti Znanja
i nekih događaja u svijetu. .
U Kur'anu nema nikakvog govora o ubijanju djece, osim naređenja da se to ne radi i prijetnje počiniocima.
U Bibliji postoji jasno izdavanje naredbi o ubistvu "djece u stomaku" , kao što smo vidjeli gore.
To su činjenice
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#23 Re: Islam i terorizam!

Post by Nurudin »

Meni samo nije jasno jedna stvar..ako je Isus bog i ako su kršćani monoteisti , onda su Jahve i Isus
jedno te isto?? Znači , ovi citati gore u ubijanju, pa to je Isus govorio.
a ja sam njega uvijek doživljavao kao miroljubiva insana, sklonog praštanju, kad ono...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#24 Re: Islam i terorizam!

Post by arzuhal »

Nurudin wrote:Meni samo nije jasno jedna stvar..ako je Isus bog i ako su kršćani monoteisti , onda su Jahve i Isus
jedno te isto?? Znači , ovi citati gore u ubijanju, pa to je Isus govorio.
a ja sam njega uvijek doživljavao kao miroljubiva insana, sklonog praštanju, kad ono...
I ja bih volio da nam to neko ko zna i ko je dobro upućen u stvar, objasni... Možda @zagor ili @dadinjo, kad stignu... :) :mrgreen:
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#25 Re: Islam i terorizam!

Post by Nurudin »

Nekako mi je Isus sad skroz kontradiktoran, čas 'vako čas 'nako. :roll: :D
Post Reply