Iskrenost...

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#226 Re: Iskrenost...

Post by Kjajević Majko »

Latinica wrote:Uzmimo slijedeci hipoteticki primjer : :D Da li bi se tebi svidjelo da neka cura odluci da te moze osvojiti, bez da te konsultuje, ili ako joj ti eksplicitno kazes da mozete biti samo prijatelji ?

Da li bi je vise postovao ako te iskulira ili ako nastavi upirati ?

Ja mislim da je najbolje biti realan i razuman, ukoliko je to moguce. I isto ocekivati od druge osobe. :D
Ako ćeš već isključiti osjećaje onda ti se svaki odnos svodi na korist.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#227 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

Aurora Borealis wrote:Evo brzinski naletih da vidim dokle ste s temom, kad ono allaselamet 9 strana :D
Samo sam letimično preletila postove, i @Kjajević - u : aj enDŽoj riding ju :oops: , a @fixer - u ljubavi, blago kući koju ti zaobiđeš :D
pa sta bi tebi aurora? :D :D :D barem bi ti trebala da ucis na greskama. :D procitaj prvi svoj post na ovom forumu, pa skontaj koliko si se davala i sta si na kraju dobila? i da zavrsim kao ti ranjen, nema sanse, ja se ponasam po svom, a ko hoce da me trpi - slobodno, ko nece nek ide. siguran sam samo da sam koliko toliko bio posten prema svakoj.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#228 Re: Iskrenost...

Post by Latina »

madner wrote:
Nisam mislio na medjuljudske odnose, tu se ne moze "uspjeti". Mislio sam da covjek ne treba svoje ideale prodati i zadovoljiti se sa necim sto ga ne ispunjava.
Naravno, i ja mislim tako.
Hipoteticki gledano: U gornjem slucaju svakako treba iskulirat s tim da mislim da tu nema nista od prijateljstva, jer nisu cisti odnosi.
S tim sto osoba koja je iskrena, cijeni tudju iskrenost ?
Ako ćeš već isključiti osjećaje onda ti se svaki odnos svodi na korist.
:lol: :lol: :lol:

Ko je pricao o iskljucenju osjecaja ? :lol:

Mislim da treba pokusati vladati osjecajima, ma koliko nam bilo tesko u datom momentu. I opet moram ponoviti; samo rijetki znaju biti dostojanstveni i kada gube.
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#229 Re: Iskrenost...

Post by Kjajević Majko »

Latinica wrote: :lol: :lol: :lol:

Ko je pricao o iskljucenju osjecaja ? :lol:

Mislim da treba pokusati vladati osjecajima, ma koliko nam bilo tesko u datom momentu. I opet moram ponoviti; samo rijetki znaju biti dostojanstveni i kada gube.
Onaj ko je pričao o razumu... :)

Ne možeš vladati, nit se treba truditi. Bolje se prepustiti, a dostojanstveno izgubiti možeš samo čiste hladne glave. Zapravo tada nisi gubitnik ali nebitno svako to drugačije doživljava. :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#230 Re: Iskrenost...

Post by madner »

Latinica wrote:
madner wrote: Hipoteticki gledano: U gornjem slucaju svakako treba iskulirat s tim da mislim da tu nema nista od prijateljstva, jer nisu cisti odnosi.
S tim sto osoba koja je iskrena, cijeni tudju iskrenost ?
Nisam bas siguran da osoba koja sebi dopusti da se dovede u tu situaciju ima tako sirok pogled na situaciju. :D

Medjutim u takvim situacijama je potpuno svejedno sta drugi misli, treba biti sto eksplicitniji. Sto jasnije i sto eksplictnije to bolje, pokusati uzeti obzir je samo kontraproduktivno.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#231 Re: Iskrenost...

Post by madner »

Kjajević Majko wrote:
Latinica wrote: :lol: :lol: :lol:

Ko je pricao o iskljucenju osjecaja ? :lol:

Mislim da treba pokusati vladati osjecajima, ma koliko nam bilo tesko u datom momentu. I opet moram ponoviti; samo rijetki znaju biti dostojanstveni i kada gube.
Onaj ko je pričao o razumu... :)

Ne možeš vladati, nit se treba truditi. Bolje se prepustiti, a dostojanstveno izgubiti možeš samo čiste hladne glave. Zapravo tada nisi gubitnik ali nebitno svako to drugačije doživljava. :thumbup:
Mislim da u ovoj hipotetickog situaciji nema osjecaja, bar ne u oba pravca, tako da se ne treba truditi da se vlada necim sto ne postoji :wink:
I nisam siguran da nesto sto nema adekvatan odgovor moze proci kao iskren osjecaj, meni to prelazi u fiksaciju.

Nesto drugo bi bilo pokusavanje koristenja razuma da se koci ako postoji obostrana zelja i volja, slazem se za taj slucaj, treba odigrat na sve ili nista :)
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#232 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

A dostojanstveno gubiti... Sta pod tim podrazumijevate? Pozdraviti nekog na ulici nakon sto zakuhate na mrtvo ime? :-D
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#233 Re: Iskrenost...

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 21/11/2010 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#234 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Iskrenost je stav bez obzira na emocije. Ako si iskren iskren si i prema onom koga manje emotivno vezujes i prema onom drugom. Ukoliko se radi o bitnoj stvari. Razlika je samo u tome sto se, kada si iskren prema onom za koga si emotivno vezan, vise nadas da ces to iskrenoscu postici pozitivan efekat, a u ovom drugom slucaju ti je poslije svega svejedno :D
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#235 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Latinica wrote:
metal_rules_cura wrote:Najveca polazna vrijednost u svemu je trud i zelja.

Kada kod nekog vidis i osjetis to onda krajnji rezultat i nije toliko bitan. Zaista. I to covjeka najvise odrzava. I u ovom slucaju, padnes pa se potrudis i ustanes. Mislis kako sve mozes, nosi te stremljenje i trud, zelja. Ne u smislu posjedovanja nego u pozivnom smislu. Pa vidis da ne mozes, nije toliko bi bitno, bitni je pokusati :-D I stvoris sebi pozitivnu energiju koja je jako vazna!
Da, s tim sto to vrijedi kad je u pitanju tvoj prvi zaradjeni milion $ ( nije zabranjeno mastati na temi ? :D ), najnoviji model Mercedes-a, magisterij, doktorat, bilo sta sto zelis, a ovisi prevashodno o tvom zalaganju.

Situacija je nesto drugacija kad je u pitanju emotivni odnos sa drugom osobom. Tu ipak moramo obratiti paznju na to da li to druga osoba zeli, inace dolazimo na nesigurno tlo koje se zove proganjanje nekoga protiv njegove/njene volje iliti "stalking", a pogubno je za obje osobe ( uz to sto podlijeze zakonu ). :D
Naravno. Mislila sam pod uslovom da je veza izmedju ljudi opstajala i bila zasnovana na nekoj zajednickoj zelji, pa se potom desilo nesto sto je stvar poremetilo. Tu veliku ulogu igra trud i volja. Generalno gledajuci. Bubnula sam primjer :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#236 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

Aurora Borealis wrote: Mah..Aurori su se okice otvorile, znaš kako se cakle, evo , samo kad bi mogao da vidiš :shock: :D Ja ne učim, ja sam NAUČILA na greškama, ključna razlika :-D Ali nemoj da (sad ide čuvena riječ ovog foruma :D ) generalizuješ stvari. Ja sam imala tu 'sreću' da naletim na pogrešnog. Nisam to mogla znati od samog početka. Išla sam iskreno i otvorena srca sve dublje u taj odnos, i bivala sve više povrijeđena. Činila sam korake koji su bili greška, tačnije, korake koje je taj dotični koristio sebi u prilog, i handrio me kako je stigao, jer je vidio da može. To isto je iskoristio jer je kreten. (A obećala sam da ga neću tako nazivati :oops: :D )
joj aurorice nek si naletila! :kiss:
sta cemo sad? vidite da se na samom pocetku ne moze znati ko je kakav. neko ce naletiti na njenog decka i zaljubiti se, neko ce naletiti na oca od mog frenda i doživjeti to isto. pruzati priliku ljudima koje ne poznajete, ici "otvorena srca" i doživjeti sve sto je aurora doživjela... :roll:
cinila si korake koji su bili greska. pa ovo nije sahovska igra. :D :roll: kakvi koraci? ovo je svijet u kojem ne mozes doziviti srecu ako nisi iskren i otvoren. dok god budemo ovako razmisljali, bit ce duga lista povrijedjenih. utvrdili smo da je vecina "pokvarena". to ste cak i vi potvrdili. utvrdili smo da se na samom pocetku ne moze znati ko je kakav. utvrdili smo da ima jedna grupa koja samo na prvi pogled izgleda idealno. kad se sve ovo uzme u obzir - koliki je broj onih zbog kojih vrijedi biti iskren? :-)
ti samo potvrdjujes moju teoriju. zao mi je, ali tako je! on je tebe handrio samo zato jer si mu ti to dala. dala si mu jer si mislila da ulazes u vezu. naivno,ali krajnje naivno. da si se mozda ponasala hladnije, izludjivala ti njega, stvari bi se drugacije odvijale.
Aurora Borealis wrote:S druge strane, da je bio normalna osoba - kad je vidio koliko sebe dajem, i pored toga što bi vidio da to može zloupotrijebiti, ne bi to učinio. To je druga vrsta ljudi.
samo ti zivi u nadi da je samo on takav. ili da je rijedak slucaj.
Aurora Borealis wrote:Eh sad, problem većine je što ne može u startu razaznati koja je ko 'vrsta'. I tu se formiraju stavovi. Ti najdraži moj fixeru :) si formirao stav 'niko me ne može zahebati, jer im to neću dopustiti, a kako im neću dopustiti? pa lijepo, kalkulisanjem i poigravanjem'. Po meni, takav stav te spriječava da se opustiš i uživaš u nečemu što potencijalno može biti lijepo. Tako si stalno 'na iglama', misleći koji potez slijedeći povući, trudeći se da ne pokazuješ dovoljno emocija ..i sl. A to možeš samo zato što tih nekih velikih, pravih i iskrenih emocija zapravo i ne postoji.
ti slobodno daj emocije pogresnim likovima. slobodno se ti opustaj pored njih. jednom zauzmi stav u kojem se povlacis, napadi na tvoj autoritet, tvoje ja , tvoje stavove ce biti sve ucestaliji. pa ti ulaži u vezu! :-)
Aurora Borealis wrote:Odgovorno tvrdim, da je takvo ponašanje moguće samo kad jedna strana voli više. Bila, prošla, osjetila, i završila s tim - s tom osobom (onaj prije ovog zadnjeg :D ) sam mogla doslovno šta i kako sam htjela. On je bio taj koji je bio zaljubljen, a meni je bio tek drag, i neko s kim mi je bilo lijepo. Kad sam to sve sabrala i podvukla crtu, prekinuli smo, i danas pijemo prijateljske kafe.
kakva ljubav na pocetku veze? kasnije se naravno moji principi sve manje koriste, naravno, kad dodje ljubav.
Aurora Borealis wrote:Da nastavim..Ja sam formirala stav - biću s tobom iskrena, fer i korektna, ako vidim da i ti igraš na istu kartu. Počneš li me zahebavati - zdra'o.
Onog momenta kad ti neko baš zavrti glavu, kad se pojavi ta neka zbog koje ti sve prethodne se čine kao..ma ne čine se, nema ih, nestanu.., kad se pojavi ta kojoj neće biti toliko stalo, a tebi će baš zbog toga biti zanimljiva, e onda mili moj... Postaješ bespomoćan, kao što sam ja bila sa ovim zadnjim dotičnim gospodinom. Opravdavaš sve, daješ se do maximuma, prolaziš kroz zidove ako treba, ma nema...I povrh svega nemaš tu snagu koju ti pruža hladna glava i nezagrijano srce, da se igraš s tom osobom. Sad si ti taj koji je iskren, a ona radi od tebe šta hoće.
ti si secer na moju teoriju :D
kad vecina pokaze svoje lice, tad je kasno, vi imate osjecaje za tu osobu.
Aurora Borealis wrote: Ono što sve vrijeme pokušavam reći je... Iskrenost je stvar izbora dok na snagu ne stupe osjećaji. Kad prave emocije nastupe, iskrenost je neminovnost.
Fixi :kiss: :)
e vidis da tu grijesis. ja mogu voljeti, ludo voljeti, ali sam u stanju tako da budem hladan. necu biti hladan ako za to nema potrebe. ali ako postoji neka potreba, ma tako cu se iskulirati, ta osoba ce primjetiti da nesto sa mnom nije uredu, a onda sam na korak do ispunjenja svojih ciljeva. moji ciljevi nisu nikad sebicni, barem ne mnogo :D , stvarno pazim da budem posten, ali nekad stvarno trebas biti hladan, jer ako ta druga strana vidi da si vruce glave... instiktivno sebi da oduska da uradi nesto sto ne bi smjela!
aurora, za buducnost zapamti jednu stvar.
daj mu tijelo - privuci ces ga, daj mu sebe - pobjeci ce ili ce te pocet maltretirat! posebno sad ovi mladji, gdje mi spadamo. :D
pod " sebe" smatram da mu se potpuno predas - mentalno. da ti postane "sve" u zivotu. :kiss:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#237 Re: Iskrenost...

Post by burek_in_space »

Odavno me nije bilo na ovoj temi! :mrgreen: Procitah sve postove i svi koji su ucestvovali su u pravu ali istovremeno i nisu.Trenutno sam skloniji @fixerovoj teoriji,ali sam svjestan da iz mene sada progovara bijes jer sve ono sto se meni dogadjalo on je to uspio veoma precizno opisati i zbog toga naklon do poda. :D I dalje cu se truditi biti iskren,ali nekome se otvoriti do kraja kao sto sam (greskom) ucinio ne tako davno,ne vjerujem da cu skoro,da ne kazem nikada jer ni sam ne vjerujem u tu mogucnost.Tuzno,ali istinito...
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#238 Re: Iskrenost...

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 21/11/2010 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#239 Re: Iskrenost...

Post by River_isle »

S rijecima treba pazljivo, treba biti iskren zbog sebe a ne zbog drugih - kada ljudi tako krenu razmisljati ovaj svijet ce biti puno stabilniji. Postoje istine s kojima ne mogu zivjeti i koje mijenjaju moje planove mimo onoga sto sam zeljela. jedna noc promjeni sve, jedno saznanje izmjeni sliku... sigurno je da bih sutra zalila vise nego jutros pa zbog toga uvijek biram iskrenost cak onda kad boli, kad stvori ljubomoru, razocarenje...ali imati oci sirom otvorene najljepsi je osjecaj za mene.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#240 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

River_isle wrote:ali imati oci sirom otvorene najljepsi je osjecaj za mene.
Kako za tebe tako i za drugu stranu. Vjerovatno ces je poslije toga vise postovati. Neces mozda odmah, ali kad prodje vrijeme shvatices da te "sprijecila" da izgubis vrijeme i uzalud se nadas. Uzaludna i iznevjerena nada cesto vise bole nego sama istina. Kada te ostave da razmisljas to vise otvara ranu i duze traje. Ovako saznas, zaboli te u trenu, neko krace vrijeme poslije i ides dalje, znas sve kako je i sta.

Fixer... Zanimljivo, toliko smo na temi pricali o nadmetanjima ega, o igri moci i uticaja i poslije svih postova shvatam kako zapravo tezis da takvu vezu stvoris. Igras igru, imas taktiku, tacno znas svoj polozaj u svemu. Temelji pogresni. I na kraju imas dvije opcije: Ili da to druga strana shvati koja bi ti se bezuslovno predala i ode poslije jer tako nesto ne zeli ili da pristane na to i udje u tu igru cime opet nemas zdrav odnos. Poslije kad dodje ljubav da ga stvaras, bojim se da je kasno. Veza se stvara od temelja do krova.

I dobro neko rece... Te teorije su proizvod bijesa. Dozivjeli smo svi slicno, samo neki su bijesni neki ne :-D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#241 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

burek_in_space wrote:Odavno me nije bilo na ovoj temi! :mrgreen: Procitah sve postove i svi koji su ucestvovali su u pravu ali istovremeno i nisu.Trenutno sam skloniji @fixerovoj teoriji,ali sam svjestan da iz mene sada progovara bijes jer sve ono sto se meni dogadjalo on je to uspio veoma precizno opisati i zbog toga naklon do poda. :D I dalje cu se truditi biti iskren,ali nekome se otvoriti do kraja kao sto sam (greskom) ucinio ne tako davno,ne vjerujem da cu skoro,da ne kazem nikada jer ni sam ne vjerujem u tu mogucnost.Tuzno,ali istinito...
zao mi je sto ti se to desilo. stvarno mi je zao. drugi put idi ovako i vidjet ces da ce te mnogo vise postovati, mnogo vise ce se truditi oko tebe. mnogo je lijepo biti otvoren prema nekom, ali samo u mirnim trenucima, ali kad dodje kakav nesporazum - sve ti se to odbije od glavu.
jebote, frend mi je bio isti kao i vi. mnogo puta je patio zbog toga. sad ima jednu vezu u kojoj me stalno pita sta uraditi. covjek sad ima curu koja luuudi za njim, bukvalno, cura leta za njim. pazi sta ce mu reci da ga ne bi povrijedila i slicno. on je toliko dobar da on nece nju povrijediti, i sad stvarno uzivaju.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#242 Re: Iskrenost...

Post by madner »

Oooo pa ovo postaje sve gore i gore. Cuj njega pita sta ce uradit :lol:

Jel mu uzimas neku proviziju za uspjesno zavrtanje glave ili kako to hoda?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#243 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

Aurora Borealis wrote:
burek_in_space wrote:Odavno me nije bilo na ovoj temi! :mrgreen: Procitah sve postove i svi koji su ucestvovali su u pravu ali istovremeno i nisu.Trenutno sam skloniji @fixerovoj teoriji,ali sam svjestan da iz mene sada progovara bijes jer sve ono sto se meni dogadjalo on je to uspio veoma precizno opisati i zbog toga naklon do poda. :D I dalje cu se truditi biti iskren,ali nekome se otvoriti do kraja kao sto sam (greskom) ucinio ne tako davno,ne vjerujem da cu skoro,da ne kazem nikada jer ni sam ne vjerujem u tu mogucnost.Tuzno,ali istinito...
No! Don't go on the dark side @burek_in_space, nooo! Stick with the good ones :D :D
Fixeru najmiliji, ne podržavam tvoju teoriju i ta(o)čka. :D Mislim, stoji sve to, ta tvoja taktika kad primijetiš da si naletio na nekog ko baš i nije cvijećka, pa pokušava tebi neke fore prodavati. Ali šta kad skontaš da si naletio na normalnu osobu, koja je spremna pokušati izgraditi neki odnos s tobom, znači bezuslovno i bez nekih djetinjarija i kalkulacija? Šta onda? Hoćeš i tada pribjeći svojoj strategiji? Hoćeš ako si idiot, nećeš ako si normalan insan. To je sva moja poanta. Ljubav/veza/odnos bi to valjda i trebao biti - vidjeti da neko diše za tebe, a ne zloupotrijebiti to.
Aj Ž! :D
ma svi smo mi cvjecke na pocetku. pazimo jedni na druge i slicno. poslije se tek okurazimo da odigramo koju utakmicu sa emocijama ovog drugog. ovo je prevencija da se to ne bi desilo. pokazes covjeku da si izuzetno samostalan, jak, i da imas svoje ja. ne dozvolis sebi da upadnes u period u kojem si ti bila. on te gaza nogama, a ti pravdas svaki njegov potez - jbg, vidis mu u ocima da te voli! 8-)
na pocetku se igram sa svakim, kasnije vec odustanem kad izgradim svoju sliku u ocima te cure. onda zna da se ne smije igrati, a vec tad sam i ja prema njoj dobar.
Last edited by fixer on 28/08/2008 12:02, edited 1 time in total.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#244 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:Oooo pa ovo postaje sve gore i gore. Cuj njega pita sta ce uradit :lol:

Jel mu uzimas neku proviziju za uspjesno zavrtanje glave ili kako to hoda?
pa indijanac je napravio toliko gresaka, sad je svjestan i normalno da zeli pokusati drugacije. mozes se ti smijati, ali i ja sam jednom krenuo uciti od svojih prijatelja. mom ovom drugom frendu cura srala sto nije imao naljepljeno prezime na interfonu - kao jadna ga cekala citave tri minute. on silazi dole, sretan sto ce je vidjeti, a ona ga napada. zamisli mozga, napada ga zbog sitnice. on je uvede u stan, ona i dalje nastavlja. covjek se krenuo pravdati. nista, ona jos gora. otvara vrata i govori- "mars iz stana!"
sutra dolazi milion poruka u kojima se ona izvinjava zbog svega sto je uradila.
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#245 Re: Iskrenost...

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 21/11/2010 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#246 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:
madner wrote:Oooo pa ovo postaje sve gore i gore. Cuj njega pita sta ce uradit :lol:

Jel mu uzimas neku proviziju za uspjesno zavrtanje glave ili kako to hoda?
pa indijanac je napravio toliko gresaka, sad je svjestan i normalno da zeli pokusati drugacije. mozes se ti smijati, ali i ja sam jednom krenuo uciti od svojih prijatelja. mom ovom drugom frendu cura srala sto nije imao naljepljeno prezime na interfonu - kao jadna ga cekala citave tri minute. on silazi dole, sretan sto ce je vidjeti, a ona ga napada. zamisli mozga, napada ga zbog sitnice. on je uvede u stan, ona i dalje nastavlja. covjek se krenuo pravdati. nista, ona jos gora. otvara vrata i govori- "mars iz stana!"
sutra dolazi milion poruka u kojima se ona izvinjava zbog svega sto je uradila.
Kakve to veze ima sa temom?
Iskreno joj je rekao sta misli i odlicno prosao. :D

To mijesas podlizivanje, sto je nesto sasvim drugo.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#247 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:
fixer wrote:
madner wrote:Oooo pa ovo postaje sve gore i gore. Cuj njega pita sta ce uradit :lol:

Jel mu uzimas neku proviziju za uspjesno zavrtanje glave ili kako to hoda?
pa indijanac je napravio toliko gresaka, sad je svjestan i normalno da zeli pokusati drugacije. mozes se ti smijati, ali i ja sam jednom krenuo uciti od svojih prijatelja. mom ovom drugom frendu cura srala sto nije imao naljepljeno prezime na interfonu - kao jadna ga cekala citave tri minute. on silazi dole, sretan sto ce je vidjeti, a ona ga napada. zamisli mozga, napada ga zbog sitnice. on je uvede u stan, ona i dalje nastavlja. covjek se krenuo pravdati. nista, ona jos gora. otvara vrata i govori- "mars iz stana!"
sutra dolazi milion poruka u kojima se ona izvinjava zbog svega sto je uradila.
Kakve to veze ima sa temom?
Iskreno joj je rekao sta misli i odlicno prosao. :D

To mijesas podlizivanje, sto je nesto sasvim drugo.
ne razumijes, covjek je bio dobar prema njoj, pa su mu se desavale ovakve stvari. covjek krene biti kreten prema njoj, odmah je ona bolja prema njemu! nije tesko izvuci zakljucak.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#248 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:
madner wrote: Kakve to veze ima sa temom?
Iskreno joj je rekao sta misli i odlicno prosao. :D

To mijesas podlizivanje, sto je nesto sasvim drugo.
ne razumijes, covjek je bio dobar prema njoj, pa su mu se desavale ovakve stvari. covjek krene biti kreten prema njoj, odmah je ona bolja prema njemu! nije tesko izvuci zakljucak.
Ne mijesas pojmove. Iskrenost nije isto kao i biti dobar. Biti dobar implicira da nisi iskren da bi se njoj svidio. :wink:

Ne moze te nikako zavlaciti ako si iskren, jer onda odma kazes sta ti se svidja a sta ne.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#249 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

znam ja dobro sta znaci iskrenost. iskrenost je ono sto je nudio moj frend toj curi, a ona to pokusala iskoristiti. reci joj da ti je stalo do nje, da ne mozes bez nje, pa ces vidjeti kako ce se slobodnije poceti ponasati. sto se tice iskrenosti, ja se zaustavljam da govorim toj osobi sve sto mislim, sve sto osjetim. mogu je voljeti mnogo, ali nikad joj to necu bas tako reci. onda joj isto nikad necu otvoreno reci sta mi smeta na njoj. navest cu je da se ona potuzi meni zbog te iste stvari, a onda ce sama shvatiti.
onda kad promijenim svoje ponasanje, koje je samo zbog nje bilo takvo, ona ce pomisliti da zbog nje radim ustupak, a ne da ona to radi zbog mene. :)
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#250 Re: Iskrenost...

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 21/11/2010 13:50, edited 1 time in total.
Post Reply