Iskorištavanje javne površine?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#1 Iskorištavanje javne površine?

Post by upsy_daisy »

Molim vas, da li je neko upoznat da li na prostoru Općine Centar ili Općine Stari grad može fizičko lice podnijeti zahtjev za iskorištavanje javne površine u određenom periodu?
Dobila sam u Općini Centar službu za javne površine i jedna isfrustirana koza (izvinjavam se kozama) je rekla da ne može, iako svi u općini kažu da može.Kada sam je pitala na koji način gospodin sa klavijaturama ispred bivšeg Imperijala je dobio dozvolu (jer ne vjerujem da je on preko nekog udruženja podnio zahtjev i dobio odobrenje), ona je rekla da joj ne držim lekcije, nije znala ni o kome se radi.Zamolila sam je samo da provjeri tu proceduru njegove dozvole da vidimo ima li načina...ali ...završilo je kao što obično završava u kontaktu sa državnim jaslama.
:run:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#2 Re: Iskorištavanje javne površine?

Post by orinoco »

Zavisi od cilja, od namjere, od djelatnosti korištenha javne površine. Neke djelatnosti može izvršavati samo pravna osoba, tj. fizička u svojstvu pravne.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#3 Re: Iskorištavanje javne površine?

Post by l33t »

Dobrinja nargila kafić, okupirali ljudi banku i pola pločnika (šetališta) :bih:
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#4 Re: Iskorištavanje javne površine?

Post by upsy_daisy »

orinoco wrote:Zavisi od cilja, od namjere, od djelatnosti korištenha javne površine. Neke djelatnosti može izvršavati samo pravna osoba, tj. fizička u svojstvu pravne.
Jasno.
U pitanju je promocija bloga.Šta misliš da li za to treba pravno lice?

Hvala
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#5 Re: Iskorištavanje javne površine?

Post by orinoco »

upsy_daisy wrote:
orinoco wrote:Zavisi od cilja, od namjere, od djelatnosti korištenha javne površine. Neke djelatnosti može izvršavati samo pravna osoba, tj. fizička u svojstvu pravne.
Jasno.
U pitanju je promocija bloga.Šta misliš da li za to treba pravno lice?

Hvala
Mislim da ne treba
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#6 Re: Iskorištavanje javne površine?

Post by upsy_daisy »

orinoco wrote:
upsy_daisy wrote:
orinoco wrote:Zavisi od cilja, od namjere, od djelatnosti korištenha javne površine. Neke djelatnosti može izvršavati samo pravna osoba, tj. fizička u svojstvu pravne.
Jasno.
U pitanju je promocija bloga.Šta misliš da li za to treba pravno lice?

Hvala
Mislim da ne treba
Šta sad da radim kad koza u službi neće ni da priča?!Da tražim njenu šeficu??
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#7 Re: Iskorištavanje javne površine?

Post by orinoco »

upsy_daisy wrote: Šta sad da radim kad koza u službi neće ni da priča?!Da tražim njenu šeficu??
Napiši zahtjev resornoj službi Općine i predaj ga kroz Protokol
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#8 Re: Iskorištavanje javne površine?

Post by upsy_daisy »

orinoco wrote:
upsy_daisy wrote: Šta sad da radim kad koza u službi neće ni da priča?!Da tražim njenu šeficu??
Napiši zahtjev resornoj službi Općine i predaj ga kroz Protokol
Hvala ti. :thumbup: :sax:
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#9 Re: Iskorištavanje javne površine?

Post by black »

pa postoji plan za koristenje javne povrsine na odredjenim lokacijama za razlicite namjene i vrijeme trajanja, ne mozes ti birati neku lokaciju koja mozda nije u planu, koliko znam u vilsu ima malo vise sadrzaja po tom pitanju a prometno je posebno vikendom, mozda bi ti i to odgovaralo
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#10 Re: Iskorištavanje javne površine?

Post by upsy_daisy »

black wrote:pa postoji plan za koristenje javne povrsine na odredjenim lokacijama za razlicite namjene i vrijeme trajanja, ne mozes ti birati neku lokaciju koja mozda nije u planu, koliko znam u vilsu ima malo vise sadrzaja po tom pitanju a prometno je posebno vikendom, mozda bi ti i to odgovaralo
Aha, ma u redu, nisam ja ni na čemu insistirala, samo sam nazvala da pitam da objasni šta kako.. :-)
Hvala ti, dobra preporuka je Vils
Post Reply