Iseljavanje iz BiH 2022

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11344
Joined: 10/03/2022 22:16

#51 Re: Iseljavanje iz BiH 2022

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma čitav život ti je neka borba trka da bi unaprijedio sebe a samim tim i kvalitet života svoje porodice.

Al' naša raja voli da tapka u mjestu, kao i cijela država evo već pola stoljeća.

Ulaganje u sebe je stran pojam, valjda smo navikli na sve gotovo, što bi se trudio uopće.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12714
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#52 Re: Iseljavanje iz BiH 2022

Post by dr_Evil »

EFD22 wrote: 20/09/2022 10:02 Ma čitav život ti je neka borba trka da bi unaprijedio sebe a samim tim i kvalitet života svoje porodice.

Al' naša raja voli da tapka u mjestu, kao i cijela država evo već pola stoljeća.

Ulaganje u sebe je stran pojam, valjda smo navikli na sve gotovo, što bi se trudio uopće.
Bas tako, prve 3-4 godine ne znam kako ni proleti, radio ko crnac, ucio, a sada tirlikam po klixu dok plata ide. I najvaznije, odmaknut se od nasih ljudi, ne znam sta je toliko prokleto u nasem mentalitetu, ali malo ce ti ljudi pomoci. CIm vide da napredujes samo gledaju kako da te vrate medju "raju".
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11344
Joined: 10/03/2022 22:16

#53 Re: Iseljavanje iz BiH 2022

Post by ZoomZoomKiwi »

dr_Evil wrote: 20/09/2022 10:19
EFD22 wrote: 20/09/2022 10:02 Ma čitav život ti je neka borba trka da bi unaprijedio sebe a samim tim i kvalitet života svoje porodice.

Al' naša raja voli da tapka u mjestu, kao i cijela država evo već pola stoljeća.

Ulaganje u sebe je stran pojam, valjda smo navikli na sve gotovo, što bi se trudio uopće.
Bas tako, prve 3-4 godine ne znam kako ni proleti, radio ko crnac, ucio, a sada tirlikam po klixu dok plata ide. I najvaznije, odmaknut se od nasih ljudi, ne znam sta je toliko prokleto u nasem mentalitetu, ali malo ce ti ljudi pomoci. CIm vide da napredujes samo gledaju kako da te vrate medju "raju".
Tako je! Prođu i te 3/4 godine, i eto, šta je to za cijeli život neuporedivo boljeg kvaliteta.

A to drugo, ma to je to balkansko sidro. Al' džabe je, pola ljudi što je otišlo, otišlo je iz pomodarstva, a drugo pola je otišlo iz stvarne potrebe sa stvarnim ciljevima i planovima, i njima nikakvo sidro ne može smetati.
nekome
Posts: 2995
Joined: 17/05/2011 10:41

#54 Re: Iseljavanje iz BiH 2022

Post by nekome »

dr_Evil wrote: 20/09/2022 10:19
EFD22 wrote: 20/09/2022 10:02 Ma čitav život ti je neka borba trka da bi unaprijedio sebe a samim tim i kvalitet života svoje porodice.

Al' naša raja voli da tapka u mjestu, kao i cijela država evo već pola stoljeća.

Ulaganje u sebe je stran pojam, valjda smo navikli na sve gotovo, što bi se trudio uopće.
Bas tako, prve 3-4 godine ne znam kako ni proleti, radio ko crnac, ucio, a sada tirlikam po klixu dok plata ide. I najvaznije, odmaknut se od nasih ljudi, ne znam sta je toliko prokleto u nasem mentalitetu, ali malo ce ti ljudi pomoci. CIm vide da napredujes samo gledaju kako da te vrate medju "raju".
lol a fakat ova stoji :D
BigBossBrkO
Posts: 99
Joined: 04/08/2014 01:37

#55 Re: Iseljavanje iz BiH 2022

Post by BigBossBrkO »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/toplane ... /220920046

Onaj osjecaj kad okrenem thermostat na radijatoru na "tricu" i imam ugodnih 20 celzijevih nakon nekog vremena, i to u po dana, u po noci, PO POTREBI a ne da imam tu opciju samo od (bubam) 6 ujutro do 22h navecer (mada zavrnu oni i ranije dosta cesto) i to TEK OD TAMO NEKOG OKTOBRA...kao da septembar ne zna biti hladan. :-)
User avatar
Ozimician
Posts: 5723
Joined: 05/09/2012 23:21

#56 Re: Iseljavanje iz BiH 2022

Post by Ozimician »

cyprus wrote: 19/09/2022 14:54 Razlozi su isti kao i svugdje: ekonomski jače zemlje privlače radnike iz ekonomski slabijih zemalja... Drugi razlog se veže za prvi, a glasi: društveno uređenije države privlače ljude iz društveno slabije uređenih država... Treći razlog je također sličan: politički stabilnije države privlače ljude iz politički/sigurnosno nestabilnijih država... Ima i četvrti razlog koji je psihičke prirode - imperativ odlaska je postao mentalni standard u našem društvu, pa su tako počeli odlaziti i oni ljudi kojima neće tamo negdje biti radikalno bolje nego što je ovdje, ali će sebe i druge uvjeravati da hoće i da jeste...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply