IRAN

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#12276 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Ma mislim da ovakav Iran dugorocno nece opstat. Kolko ono ima etnickih Iranaca oko 50 miliona. Kako 50 miliona ljudi da kontrolise 1,6 miliona km2, a ima Kurde, Azere itd. koji uvijek u separatizam mogu krenut ako ih u to neko gurne, i ima nadolazece narode sa Istoka i Zapada. Ne znam sve imam neki osjecaj da nece opstat, barem ne ovakav kakav je sad. Cak imam osjecaj i za Rusiju isti. Mozda grijesim. Moze bit.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12277 Re: IRAN

Post by salik79 »

mousstapha wrote:
salik79 wrote:
mousstapha wrote:Ne ulazim u to koliko se postuju. Radi se o tome da je Ruhani vec pokazao neke drugacije vizije Irana. Bez obzira na ajatolaha, nepobitno je da postoji politicka polarizacija u Iranu.
Bice interesantno vidjeti kako ce se razvijati ova prica.
Politicka polarizacija postoji u skoro svakoj zemlji u svijetu. Fol je sto ova polarizacija, koju bi neki rado vidjeli, u Iranu ne postoji. Jer, sve politicke opcije su kao jedna kada je u pitanju ustavno uredjenje te drzave. Volio bih da mi navedes jedan primjer neslaganja predsjednika Rouhanija i Lidera revolucije Hamenejia!?
Jbg ne postoji, svi misle kao jedno. Na izborima se glasa za kandidata koji ima ljepsu frizuru ili turban. :)
Ti imas problem s razgranicavanjem uloge Lidera revolucije i politickih struja u Iranu, koji, i jedni i drugi, imaju podjednak tretman i odnos prema i s Liderom. Tako da je apsolutna glupost i msm izvala da je Ruhanijev brat pritvoren zbog nekakvih neslaganja Ruhanija s Hamneijem. Ista stvar sa rahmetli Rafsandzanijevim sinom. Osudjen je iskljucivo zbog krivicnog djela pronevjere, utaje, korupcije,...najduzom mogucom zatvorskom kaznom predvidjenom za to krivicno djelo, iako mu je, u tom vaktu, rahmetli babo obnasao drugu najvisu funkciju u drzavi.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12278 Re: IRAN

Post by salik79 »

Vizionar 1985 wrote:Ma mislim da ovakav Iran dugorocno nece opstat. Kolko ono ima etnickih Iranaca oko 50 miliona. Kako 50 miliona ljudi da kontrolise 1,6 miliona km2, a ima Kurde, Azere itd. koji uvijek u separatizam mogu krenut ako ih u to neko gurne, i ima nadolazece narode sa Istoka i Zapada. Ne znam sve imam neki osjecaj da nece opstat, barem ne ovakav kakav je sad. Cak imam osjecaj i za Rusiju isti. Mozda grijesim. Moze bit.
Iranci su apsolutno svi. Onda idu Perzijanci, Azeri, Kurdi, Baluci, Arapi.... Azer je Lider Hamenei, Kurd je gradonacelnik Teherana Ghalibaf, itd, itd...Svi su svoju privrzenost I.R. Iran dokazali u najgorem vaktu iracke proxy-agresije i tokom 40-godisnjih sankcija. Ne beri brigu ;-)
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#12279 Re: IRAN

Post by mousstapha »

salik79 wrote: Ti imas problem s razgranicavanjem uloge Lidera revolucije i politickih struja u Iranu, koji, i jedni i drugi, imaju podjednak tretman i odnos prema i s Liderom. Tako da je apsolutna glupost i msm izvala da je Ruhanijev brat pritvoren zbog nekakvih neslaganja Ruhanija s Hamneijem. Ista stvar sa rahmetli Rafsandzanijevim sinom. Osudjen je iskljucivo zbog krivicnog djela pronevjere, utaje, korupcije,...najduzom mogucom zatvorskom kaznom predvidjenom za to krivicno djelo, iako mu je, u tom vaktu, rahmetli babo obnasao drugu najvisu funkciju u drzavi.
Podjednak tretman, cisto sumnjam. Mislim da je Hamnei itekako blizi jednoj struji. Optuzbe na racuna Ruhanijevog brata su dolazile i prije pritvaranja. Opet kazem, bice interesantno pratiti ovaj slucaj. Za tebe je ovo dokaz postojanja drzave u kojoj apsolutno ne postoji povlasten polozaj, bez obzira o kome se radi. Ja ipak mislim da ovdje ima razlicitih pritisaka i politickih previranja.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12280 Re: IRAN

Post by salik79 »

mousstapha wrote:
salik79 wrote: Ti imas problem s razgranicavanjem uloge Lidera revolucije i politickih struja u Iranu, koji, i jedni i drugi, imaju podjednak tretman i odnos prema i s Liderom. Tako da je apsolutna glupost i msm izvala da je Ruhanijev brat pritvoren zbog nekakvih neslaganja Ruhanija s Hamneijem. Ista stvar sa rahmetli Rafsandzanijevim sinom. Osudjen je iskljucivo zbog krivicnog djela pronevjere, utaje, korupcije,...najduzom mogucom zatvorskom kaznom predvidjenom za to krivicno djelo, iako mu je, u tom vaktu, rahmetli babo obnasao drugu najvisu funkciju u drzavi.
Podjednak tretman, cisto sumnjam. Mislim da je Hamnei itekako blizi jednoj struji. Optuzbe na racuna Ruhanijevog brata su dolazile i prije pritvaranja. Opet kazem, bice interesantno pratiti ovaj slucaj. Za tebe je ovo dokaz postojanja drzave u kojoj apsolutno ne postoji povlasten polozaj, bez obzira o kome se radi. Ja ipak mislim da ovdje ima razlicitih pritisaka i politickih previranja.
Tako su "mislili" i za Rafsandzanijevog sina...Bilo im, kao, zanimljivo, kasnije se poklopili...Msm wannabe "saznanja". Ti im vjeruj i ocekuj "spektakle" 8-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#12281 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

salik79 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ma mislim da ovakav Iran dugorocno nece opstat. Kolko ono ima etnickih Iranaca oko 50 miliona. Kako 50 miliona ljudi da kontrolise 1,6 miliona km2, a ima Kurde, Azere itd. koji uvijek u separatizam mogu krenut ako ih u to neko gurne, i ima nadolazece narode sa Istoka i Zapada. Ne znam sve imam neki osjecaj da nece opstat, barem ne ovakav kakav je sad. Cak imam osjecaj i za Rusiju isti. Mozda grijesim. Moze bit.
Iranci su apsolutno svi. Onda idu Perzijanci, Azeri, Kurdi, Baluci, Arapi.... Azer je Lider Hamenei, Kurd je gradonacelnik Teherana Ghalibaf, itd, itd...Svi su svoju privrzenost I.R. Iran dokazali u najgorem vaktu iracke proxy-agresije i tokom 40-godisnjih sankcija. Ne beri brigu ;-)
Ma ne znam ja o Iranu nista, slabo. Ali sta znam. Djelili su i ranije mnoge po raznim stvarima, da ih zavade. Ovo jer su siiti ili sta. Znam da su Azeri siiti a znam da ima i Kurda siita.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12282 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

salik79 wrote:
japin_mutapi wrote:hihihi pa nije lud, jel treba da visi sa krana

Hihihi, eno ti se tvoji medjusobno kolju u Idlibskom emiratu...Hihi, revolucija nikad jaca...
hihihi nisu to moji, nikad sektom
a prijavicu te za vrijedjanje, sto ti to treba, nije lijepo od tebe
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12283 Re: IRAN

Post by salik79 »

japin_mutapi wrote:
salik79 wrote:
japin_mutapi wrote:hihihi pa nije lud, jel treba da visi sa krana

Hihihi, eno ti se tvoji medjusobno kolju u Idlibskom emiratu...Hihi, revolucija nikad jaca...
hihihi nisu to moji, nikad sektom
a prijavicu te za vrijedjanje, sto ti to treba, nije lijepo od tebe

Hihi, jos kada bi nam rekao koji su tvoji?! Hihi, vazda si bio za "revoluciju" i "revolucionare", eno ti sada - trazili ste gledajte! Hihi, na cijoj si strani? Nemas puno izbora, hihi :skoljka:

Prijvljuj slobodno, sve sto sam napisao, vrlo lahko mogu i dokazati, a nije tesko ni provjeriti na temi o Siriji. Hihi ;-) 8-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12284 Re: IRAN

Post by salik79 »

Vizionar 1985 wrote:
salik79 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ma mislim da ovakav Iran dugorocno nece opstat. Kolko ono ima etnickih Iranaca oko 50 miliona. Kako 50 miliona ljudi da kontrolise 1,6 miliona km2, a ima Kurde, Azere itd. koji uvijek u separatizam mogu krenut ako ih u to neko gurne, i ima nadolazece narode sa Istoka i Zapada. Ne znam sve imam neki osjecaj da nece opstat, barem ne ovakav kakav je sad. Cak imam osjecaj i za Rusiju isti. Mozda grijesim. Moze bit.
Iranci su apsolutno svi. Onda idu Perzijanci, Azeri, Kurdi, Baluci, Arapi.... Azer je Lider Hamenei, Kurd je gradonacelnik Teherana Ghalibaf, itd, itd...Svi su svoju privrzenost I.R. Iran dokazali u najgorem vaktu iracke proxy-agresije i tokom 40-godisnjih sankcija. Ne beri brigu ;-)
Ma ne znam ja o Iranu nista, slabo. Ali sta znam. Djelili su i ranije mnoge po raznim stvarima, da ih zavade. Ovo jer su siiti ili sta. Znam da su Azeri siiti a znam da ima i Kurda siita.
Uglavnom, ne beri ti brigu. To im nije uspjelo ni kada su najranjiviji bili, a kamoli sada ;-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#12285 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Ma ne sada, nego govorim u buducnosti. Kada populacija Irana i Turske pocne da opada. Dok Iraka, Sirije, Afganistana, Pakistana, itd. populacije svih ovih drzava trebaju da rastu. Pa Irak treba po procjenama da ima u buducnosti oko 160 miliona stanovnika ako se ne varam. Ne kazem da hoce neki raspad itd. bit, sta znam. Kazem jbn ce im bit uglavnom, manja populacija, velika drzava, okruzeni sa mnogoljudnijim drzavama od Irana.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#12286 Re: IRAN

Post by rajv0sa »

Japin propo epizoda 2651 ,sad bi i da prijavljuje hihiih, jel to u duhu trolerskog nadmudrivanja cccc
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12287 Re: IRAN

Post by salik79 »

World’s Largest Bookstore, Tehran’s Book Garden, Opens in Iran
Image
Newsweek magazine has reported on the opening of the world’s largest bookstore, ‘Tehran’s Book Garden’:

Officials unveiled the Book Garden, a giant academic complex on Wednesday. At roughly 65,000 square meters (about 700,000 square feet), the center has several movie theaters, science halls, classrooms, a restaurant, a prayer room and whole a lot of literature. On its roof is a green park area for reading.

All in all, the center aims to encourage Iranian children to be “active and creative through modern methods and equipment,” as the Mehr News Agency reported Parliament Speaker Ali Larijani said earlier this week. “The opening of the Book Garden is a big cultural event in the country, so that our children can make better use of this cultural and academic opportunity,” Tehran Mayor Mohammad Baqer Qalibaf added.

It was a long time coming. The idea for the Book Garden was first pitched in 2004 as a way to cater to fans of the city’s annual International Book Fair year-round. Construction on the center wrapped up last spring, and organizers spent the past few months stocking it with books. More than 400,000 titles are available for kids alone. One part of the center even has shorter shelves so youth can reach books better.

According to the Guinness World Records team, the biggest individual bookstore since 1999 has been the Barnes & Noble along Fifth Avenue in New York City. It’s about 154,000 square feet and includes more than 12 miles of shelves.


Isto k'o u Idlibu :oops: :skoljka:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12288 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Dvije strane iste medalje
Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12289 Re: IRAN

Post by salik79 »

Meni ne otvara.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12290 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Ukljucen ti sitski stit :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12291 Re: IRAN

Post by salik79 »

Moguce, filtrira cionisticku msm ublehu :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13657
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#12292 Re: IRAN

Post by JohnnyS »

aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#12293 Re: IRAN

Post by aratet »

JohnnyS wrote:http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=984778


Užasno, cionistička podvala...
Sta kaze "spao". :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12294 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Zanimljivo kako im svakoj spadne cin zamaknu iz Irana. Sta kaze Salik one to dovrovoljno, tradicija, moral :lol: :lol:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#12295 Re: IRAN

Post by aratet »

insomnia78 wrote::lol: :lol: :lol: :lol:
Zanimljivo kako im svakoj spadne cin zamaknu iz Irana. Sta kaze Salik one to dovrovoljno, tradicija, moral :lol: :lol:
Druga klima, jaci vjetrovi pušu nego u Iranu.
Ovi Svicarski vjetrovi su bas zajebani, vidis da su joj i pivo donijeli na sto.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#12296 Re: IRAN

Post by Dasi »

aratet wrote:Sta kaze "spao". :lol:
Skliznuo veo, skliznula piva niz grlo :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#12297 Re: IRAN

Post by mousstapha »

Religijsko licemjerstvo. Nista novo i neprirodno, reako bih.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12298 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

:lol: :lol: :lol: :lol:
"Otkud joj pravo propovijedati nešto u što ni sama ne vjeruje. Kakva lažljiva i licemjerna žena", samo su neki od komentara koje je dobila.

"Radi što hoćeš, ali ne radi budale od nas, ne rugaj se svom narodu", poručili su joj.


Mora, ne nudi joj se druga opcija. :D Ali Hamnei zna sta je najbolje za zene. Ekspert za zene.

Zamotavanje zena je cista tragedija. Ne postoji zena koja ne voli da izgleda lijepo i da joj se drugi dive (muskarci i zene). Slicno se moze reci za muskarce, samo sto je kod nas manje izrazeno. Ovo sto radi Iran je protivno ljudskoj prirodi.

Svaka vjera je suprostavljena ljudskoj prirodi. Zabrana seksa prije braka je jedna od gorih odredbi. Zamisli, steknes prvo seksualno iskustvo sa 25 ili 30!? :shock: :-) Nasilna apstinencija kada divljaju hormoni je zlocin prema vlastitom umu i tijelu.

Divim se Perzijancima i njihovoj historiji. Nece vjerska diktatura dovijeka. Sve bude i prodje. Svaki narod je imao posrtanja i mracne periode.

Edit

Ima kod mene u komsiluku jedna pokrivena djevojka. Izuzetno lijepa, nevjerovatno dobrocudna i prijatna. Stari joj zadrti vehabiun. Ne kontam nikako kako je djevojka toliko razlicita od oca. Mozda se bacila ba majku, koju je malo ko vidio, jer ne izlazi iz kuce. I tako, pohvalim izgled djevojke jedne prilike, jer sam osjetio da nece negativno reagovati. Lijepo se nasmijala i zahvalila. I sta je tu lose? Djevojka za cistu desetku. Svako voli kompliment. Vjerski fanatici bi najradije zene u podrumima drzali. Ne mogu zamisliti da svojoj djevojci bilo sta zabranim ili nametnem. Ako mi se ne svidja, razlaz brate mili. Al' vjerski fanatici imaju drugaciji mentalni sklop, sve im na silu.
Last edited by Kikibombona on 26/07/2017 19:45, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12299 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Nema apsolutno nista pogresno u zeni otkrivene glave. Vidi ove, mlada lijepa zena, pristojno obucena sa porodicim u parku sad se mora pravdati ni zbog cega. I sad te neko hoce ubjediti da je to normalno? Ma hajte molim vas.
PS: ovu doduse treba peglati zato sto je licemjerna
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12300 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Kikibombona wrote::lol: :lol: :lol: :lol:
"Otkud joj pravo propovijedati nešto u što ni sama ne vjeruje. Kakva lažljiva i licemjerna žena", samo su neki od komentara koje je dobila.

"Radi što hoćeš, ali ne radi budale od nas, ne rugaj se svom narodu", poručili su joj.


Mora, ne nudi joj se druga opcija. :D Ali Hamnei zna sta je najbolje za zene. Ekspert za zene.

Zamotavanje zena je cista tragedija. Ne postoji zena koja ne voli da izgleda lijepo i da joj se drugi dive (muskarci i zene). Slicno se moze reci za muskarce, samo sto je kod nas manje izrazeno. Ovo sto radi Iran je protivno ljudskoj prirodi.

Svaka vjera je suprostavljena ljudskoj prirodi. Zabrana seksa prije braka je jedna od gorih odredbi. Zamisli, steknes prvo seksualno iskustvo sa 25 ili 30!? :shock: :-) Nasilna apstinencija kada divljaju hormoni je zlocin prema vlastitom umu i tijelu.

Divim se Perzijancima i njihovoj historiji. Nece vjerska diktatura dovijeka. Sve bude i prodje. Svaki narod je imao posrtanja i mracne periode.
To je njihov izbor. Preislamska tradicija, moral, cak i one teroristkinje nose samije, bla, bla, truc, truc :lol:
Post Reply