IRAN

Post Reply
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#12226 Re: IRAN

Post by Mohamad Sissoko »

aratet wrote:
Mohamad Sissoko wrote: Zahirovic?Tuzla?
Da, dobar profesor, samo mu je predmet zastario, to se danas sve racunarski radi.
Aha.Al opet bolje je kad znas "pjeske".Mislim, da sam skontas ona "čuda" kolega.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#12227 Re: IRAN

Post by aratet »

Mohamad Sissoko wrote:
aratet wrote:
Mohamad Sissoko wrote: Zahirovic?Tuzla?
Da, dobar profesor, samo mu je predmet zastario, to se danas sve racunarski radi.
Aha.Al opet bolje je kad znas "pjeske".Mislim, da sam skontas ona "čuda" kolega.
To svakako, ovako je ok da se pohvataju osnove, prije rata za vrijeme Juge je to bio ubjedljivo najtezi predmet.
Danas to nema smisla, konkretno neke stvari bi se morale danima racunati, a mogu se izracunati samo ubacivanjem brojeva u racunar i jednim klikom.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#12228 Re: IRAN

Post by arzuhal »

Ili lijepo odete studirati ekonomiju u Iranu pa se mi vratimo na temu nekako... :mrgreen:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#12229 Re: IRAN

Post by Gojeni H »

aratet wrote: Nigdje veze, direktna demokratija je najsavrseniji primjer demokratije, samo ga je tesko provesti, postoji samo u neim manjim zajednicama.
Prvi dio tacan drugi netacan - Svicarska. Ako ostanes jos malo, jos ces nesto nauciti, dok sam raspolozen da dijelim znanje.
Decentralizacija drzave je dobra stvar, ali nema veze s demokratijom, to da je veca demokratija ili manja ako je drzava decentralizovana je nigdje veze.


S tobom se ne bi slozili Daron Acemoglu i Dzejms Robinson, autori Why Nations Fail. Oni tvrde da je decentralizovani sistem ali centralna vlast dovoljno jaka da sprovede zakone, kljuc uspjeha pojedinih zemalja zapadne civilizacije.
Ali kako bi ti to znao?
BiH je daleko od demokratske drzave, demokratska kultura je na niskom nivou, o tome se moze mnogo toga pisati i da budem iskren ti si jedan od rijetkih koji hvali demokratiju u BiH.
Ja sam argumentovao svoj stav zasto moja zemlja jeste demokratska drzava, naravno njen slobodan dio. Ostali dijelovi su pod privremenom okupacijom, de facto. Ti samo dzaba trosis moje vrijeme.
Naravno da ne igra religija uloga, crkve se gase ukoliko nema koristi od njih.
Postoji razlika izmedju drzavnih religija i nametanja religije, eto konkretno o toj UK bi ti se moglo svasta napisati, cak se moze i reci da neke druge religije imaju i bolji status u UK od krscana, imas muslimane koji protestvuju da se uvede serijat u Londonu sto je recimo nezamislivo za neko istocno drustvo.


O cemu smo mi ono pricali? :D
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#12230 Re: IRAN

Post by aratet »

Gojeni H wrote: Prvi dio tacan drugi netacan - Svicarska. Ako ostanes jos malo, jos ces nesto nauciti, dok sam raspolozen da dijelim znanje.
Nemas pojma sta pricas, ima jedan dokumentrac o nekom kanadskom teritoriju, ne mogu se tacno sjetiti kojem gdje ima direktna demokratija i to 1 kroz 1, gdje ljudi riektno biraju ko ce da upravlja njima, nesto ni blizu uporedivo sa Svicarskom.
Znaci, covjek digne ruku i izabere tu osobu koja ce da radi odredjeni posao, u svicarskoj imas 7 ministara kojih bira parlament, cak i kantoni imaju svoje parlamente ili vijeca, svicarski sistem po pitanju demokratije jeste direktniji od recimo naseg ali je daleko od direktne demokratije koja moze samo u manjim zajednicama da uspije.

Gojeni H wrote: S tobom se ne bi slozili Daron Acemoglu i Dzejms Robinson, autori Why Nations Fail. Oni tvrde da je decentralizovani sistem ali centralna vlast dovoljno jaka da sprovede zakone, kljuc uspjeha pojedinih zemalja zapadne civilizacije.
Ali kako bi ti to znao?
U kom dijelu knjige oni govore da je decentralizovani sistem zapravo najdemokratskiji?

Gojeni H wrote: Ja sam argumentovao svoj stav zasto moja zemlja jeste demokratska drzava, naravno njen slobodan dio. Ostali dijelovi su pod privremenom okupacijom, de facto. Ti samo dzaba trosis moje vrijeme.
Nisi ti nista, pises neke nebuloze koje nemaju veze s raspravom, ja tebi lijepo kazem gdje to ima primjer demokratije gdje sudstvo nije nezavisno, gdje ubijes s kolima ko kera osobu na putu, i sudija te lagano pusti na slobodu, gdje imas primjer demokratije gdje nemas nikakvih pravila kod zaposljavanja u javnom sektoru, gdje SDA vojnike se ubacuje kako bi se imao neravnopravan status na izborima, postoji mali milon takvih stvari zbog kojih je BiH daleko od demokratije.
Od Irana bolji jesmo, od Turske bolji jesmo, od Sirije bolji jesmo, ali smo u odnosu na Evropu daleko zaostali.
Prema free press indeksu debelo zaostajemo za zapadnom evropom, po indeksu ekonomske slobode smo jos gori, zaostajemo i za svazilendom.


Gojeni H wrote: O cemu smo mi ono pricali? :D
[/quote]
O slobodi vjeroispovjesti, ja ti naveo kako u BiH vjeroispovjesti na svom teritoriji dominiraju nad drugim religijama, ti spomenuo Dansku i UK sto je provala.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12231 Re: IRAN

Post by salik79 »

aratet wrote: Nisi ti nista, pises neke nebuloze koje nemaju veze s raspravom, ja tebi lijepo kazem gdje to ima primjer demokratije gdje sudstvo nije nezavisno, gdje ubijes s kolima ko kera osobu na putu, i sudija te lagano pusti na slobodu

Ima u Holandiji. Doduse, ubio je troje, djeda, nanu i dvogodisnju unuku, mozda mu je to bila olaksavajuca okolnost...Ogorceni babo, koji je u sudnici stolicom gadjao sudinicu je, uvjeren sam, dobio zasluzenu kaznu.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12232 Re: IRAN

Post by salik79 »

A, sada, jedno pitanje za tebe, dezurni cionisto, gdje ima da glavni vojni rabin odobrava silovanja arapkinja, u svrhu podizanja morala?! :oops:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#12233 Re: IRAN

Post by arzuhal »

Šta bi se dogodilo u minutima i satima nakon što bi SAD bombardovale Iran

http://www.vice.com/rs/article/sta-bi-s ... ovale-iran
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#12234 Re: IRAN

Post by handžar88 »

arzuhal wrote:Šta bi se dogodilo u minutima i satima nakon što bi SAD bombardovale Iran

http://www.vice.com/rs/article/sta-bi-s ... ovale-iran
Ja ovakav scenario opisujem vec duze vrijeme ovdje i neki dan sam Saliku as pisao .. uglavnom nebitni ovi koraci, bitno je da ce se desiti false flag u SAD(NY) i nakon toga imamo novi Irak samo sto je Irak obdaniste za ono sto bi moglo biti u Iranu, mogao bi to biti i pocetak treceg svjetskog i konacan obrwcun dobra i zla :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#12235 Re: IRAN

Post by Gojeni H »

aratet wrote:
Nemas pojma sta pricas, ima jedan dokumentrac o nekom kanadskom teritoriju, ne mogu se tacno sjetiti kojem gdje ima direktna demokratija i to 1 kroz 1, gdje ljudi riektno biraju ko ce da upravlja njima, nesto ni blizu uporedivo sa Svicarskom.
Znaci, covjek digne ruku i izabere tu osobu koja ce da radi odredjeni posao, u svicarskoj imas 7 ministara kojih bira parlament, cak i kantoni imaju svoje parlamente ili vijeca, svicarski sistem po pitanju demokratije jeste direktniji od recimo naseg ali je daleko od direktne demokratije koja moze samo u manjim zajednicama da uspije.
Smiri se, gubis kontrolu.
Ako tako zelis da postavis stvari, ti imas direktnu demokratiju u svojoj mahali. Fino izaberes direktnim glasanjem predsjednika mjesne zajednice.
Mislio sam da ipak govorimo o nesto vecim zajednicama.
Gojeni H wrote: U kom dijelu knjige oni govore da je decentralizovani sistem zapravo najdemokratskiji?
Ova teorija se proteze kroz cijelu knjigu. Cuj u kojem dijelu?
Gojeni H wrote: Nisi ti nista, pises neke nebuloze koje nemaju veze s raspravom, ja tebi lijepo kazem gdje to ima primjer demokratije gdje sudstvo nije nezavisno, ...
Hocemo li krenuti od SAD-a? Ko je osudjen za ekonomsku recesiju 2008. god. Ko iz Lehman Brothers-a danas lezi u zatvoru? Ko je kriv za milione ljudi koji su ostali bez domova?
Ko u SAD-u lezi zbog direktnog uplitanja u unutrasnje stvari nezavisne drzave, i obaranje legalno demokratskim putem izabranog premijera Irana 1953. god.?

Ti uopste ne razumijes sta je demokratija. Da li imas priliku da se kandidujes, da glasas, da biras i budes izabran?

Bosna i Hercegovina ima svoje probleme koje treba rjesavati. Vjerujem da si ti vec uzeo ucesca u tome. :oops: :D

Ali, ipak tema je Iran, pa ja predlazem da se vratimo temi o Iranu.
Kako ti vidis nelegalno mijesanje SAD-a u unutrasnje stvari jedne nezavisne drzave, odnosno direktno ucesce u vojnom pucu, te kako se cinjenica da su Iranci izabrali Mosadega uklapa u pricu o navodnoj popularnosti dinastije Pahlavi? Mogu sporije pisati ako ne razumijes
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#12236 Re: IRAN

Post by arzuhal »

handžar88 wrote:
arzuhal wrote:Šta bi se dogodilo u minutima i satima nakon što bi SAD bombardovale Iran

http://www.vice.com/rs/article/sta-bi-s ... ovale-iran
Ja ovakav scenario opisujem vec duze vrijeme ovdje i neki dan sam Saliku as pisao .. uglavnom nebitni ovi koraci, bitno je da ce se desiti false flag u SAD(NY) i nakon toga imamo novi Irak samo sto je Irak obdaniste za ono sto bi moglo biti u Iranu, mogao bi to biti i pocetak treceg svjetskog i konacan obrwcun dobra i zla :D
Bi, pravi, otvoreni sukob s Iranom je meni zamisliv samo ako započinje Armagedon, inače jok. To pokazuje i položaj Irana (u odnosu na saveznike kao što je Rusija, npr. i značaj Irana kao partnera), i snaga samog Irana (s čime raspolažu, odnosno s čime bi mogli raspolagati, te sam narod koji bi se ujedinio i branio) koja jeste zanemarljiva u odnosu na SAD, ali nikako nije u odnosu na sve s čime su se SAD susretale...

Ali da SAD imaju sve razrađene scenarije, u to ne sumnjam, od razvijanja proxy ratova gdje ej jedna strana Iran, uvlačeći ih na taj način dublje u sukobe, preko različitih terorističkih napada (što u Iranu, što oko Irana ili pripisujući ih Iranu) do nastavka pritiska na međuanrodnoj sceni...Tu su spremni napaljeni Saudi da kako šta urade, glupanderi...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12237 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

arzuhal wrote:
handžar88 wrote:
arzuhal wrote:Šta bi se dogodilo u minutima i satima nakon što bi SAD bombardovale Iran

http://www.vice.com/rs/article/sta-bi-s ... ovale-iran
Ja ovakav scenario opisujem vec duze vrijeme ovdje i neki dan sam Saliku as pisao .. uglavnom nebitni ovi koraci, bitno je da ce se desiti false flag u SAD(NY) i nakon toga imamo novi Irak samo sto je Irak obdaniste za ono sto bi moglo biti u Iranu, mogao bi to biti i pocetak treceg svjetskog i konacan obrwcun dobra i zla :D
Bi, pravi, otvoreni sukob s Iranom je meni zamisliv samo ako započinje Armagedon, inače jok. To pokazuje i položaj Irana (u odnosu na saveznike kao što je Rusija, npr. i značaj Irana kao partnera), i snaga samog Irana (s čime raspolažu, odnosno s čime bi mogli raspolagati, te sam narod koji bi se ujedinio i branio) koja jeste zanemarljiva u odnosu na SAD, ali nikako nije u odnosu na sve s čime su se SAD susretale...

Ali da SAD imaju sve razrađene scenarije, u to ne sumnjam, od razvijanja proxy ratova gdje ej jedna strana Iran, uvlačeći ih na taj način dublje u sukobe, preko različitih terorističkih napada (što u Iranu, što oko Irana ili pripisujući ih Iranu) do nastavka pritiska na međuanrodnoj sceni...Tu su spremni napaljeni Saudi da kako šta urade, glupanderi...
Baludzi, Azeri, Kurdi i Arapi ne bi imali nista protiv da budu nezavisni od Irana. A to je skoro polovica ukupnog stanovnistva. Rezim je jak i zbog toga je ugl mirno, ako izuzmemo povremene sukobe sa Kurdima i Baludzima. Ako bi Ameri napali, Iran bi pukao kao Jugoslavija.

Iranski rezim naravno predstavlja da svi narodi placu nad slikom Homeinija i da vole Iran vise od zivota...

Sovjeti su vec jednom razvalili Iran i pomogli stvaranje Republike Azerbejdzan i Republike Kurdistan. Uz pomoc Amerike, ove dvije drzave bi se mogle obnoviti.

Misljenja sam da se oko Irana kuha i da se iranski rezim treba vezati za Kinu i narocito Rusiju. Ako se Rusi i Kinezi razlazaju po Iranu, sigurni su.

Perzijance jebe ponos, misle da mogu sami. To bi ih moglo kostati.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#12238 Re: IRAN

Post by arzuhal »

Kikibombona wrote:

Perzijance jebe ponos, misle da mogu sami. To bi ih moglo kostati.
Ja ne mislim da oni misle da mogu sami i mislim da su daleko spremniji nego što ti misliš. Ponovit ću onu što sam čuo od svog rahmetli profesora:

- Amerika ima historiju nekih 200 godina, a Iran nekoliko milenija...Sigurno znaju kako se ruši i pravi država...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12239 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

arzuhal wrote:
Kikibombona wrote:

Perzijance jebe ponos, misle da mogu sami. To bi ih moglo kostati.
Ja ne mislim da oni misle da mogu sami i mislim da su daleko spremniji nego što ti misliš. Ponovit ću onu što sam čuo od svog rahmetli profesora:

- Amerika ima historiju nekih 200 godina, a Iran nekoliko milenija...Sigurno znaju kako se ruši i pravi država...
Amsrikanci su u stvari spoj Engleza, Francuza, Nijemaca itd. Ne treba ih potcjenjivati na nacin da su stari 200 godina. Nisu oni slucajno najjaca ekonomska, medijska, vojna i svaka druga sila svijeta. Najjaci su zato sto su najpametniji.

Da nisu svemoguci pokazao je Vijetnam. U Afganistanu nije bilo lako. Mislim da su izvukli pouke.

To vidimo na primjeru Iraka i Sirije. Sada im je politika da podrzavaju lokalne snage, a da oni pomazu iz pozadine, svom silom kojom raspolazu. Ulazu strasno puno, ali prljavi posao drugi odradjuju. Neki dan sam slusao americkog obavjestajca koji kaze otprilike... Shvatili smo da ne mozemo nametnuti nasu volju lokalnom stanovnistvu. Da bi odbranili interese Amerike, moramo medju lokalnim snagama pronaci saveznike i snazno ih podrzati. Klasicna okupacija ne daje rezultate.

Iran je podijeljena zemlja, samo sto to cvrsta rezimska ruka prikriva represivnim aparatom. Amerikanci mogu naci veliki broj saveznika medju lokalcima. Tu su Saudi sa svojom ekipom.

Iran je super vazna drzava. Dosta vaznija recimo od Turske. Rusima nikako ne bi odgovarao pad i raspad Irana, vjerujem ni Kinezima. Pakistanu isto tako, mada su oni svojim jadom zabavljeni.

Rusi jacaju svoju poziciju, usli su u Siriju. Nude se kao zastitnik siitskom bloku. To je veliki problem za americke ambicije.

Misljenja sam da u narednih 10 godina nece biti nikakvih sukoba. Mozda jedino Amerikanci podebljaju sankcije u narednim godinama. Mozda.

Iran ima dobru poziciju. Veoma su ojacali pobjedama u Iraku, Siriji i Libanu. Povratak Rusije na scenu je ojacao iransku poziciju. Definitivno nisi lagana meta za Jenkije.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#12240 Re: IRAN

Post by handžar88 »

Kikibombona wrote: Baludzi, Azeri, Kurdi i Arapi ne bi imali nista protiv da budu nezavisni od Irana..
Ovo si lupio i ovo je nevidjena glupost.. Iran sve vjerske i etnicke manjine drzi kao malo vode na dlanu i nema sanse da ga ruse iznutra, znaju da im nigdje i nikad nece biti bolje i niko normalan ne bi se kockao s tim.. zato sam misljenja da bi bi Amerikanci morali izvrsiti invaziju na Iran i upotrijebiti maksimum svojih mogucnosti zajedno sam Izraelom i saudijom, sto ce se po meni i desiti.. a opet to Kina i Rusija nece samo posmatrati i ne znam otkud tebi ta glupost da misle da mogu sami i da vec nisu jako vezani za Kinu i, Rusiju.. ovo u Siriji je samo uvod u sve sto ce se desavati i kolko god zvucalo nestvarno nije za sale i podsmijeha, vecina ljudi i dalje nije svjesna da smo trenutno u 1938. i da je sve moguce kolko god nestvarno zvucalo.. ono sto je dobro da je epicantar sukoba ovaj put pomjeren daleko na istok i moguce je da cemo mi na Balkanu gradit autoputeve dok se tamo rokaju, ako budemo pametni.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12241 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

handžar88 wrote:
Kikibombona wrote: Baludzi, Azeri, Kurdi i Arapi ne bi imali nista protiv da budu nezavisni od Irana..
Ovo si lupio i ovo je nevidjena glupost.. Iran sve vjerske i etnicke manjine drzi kao malo vode na dlanu i nema sanse da ga ruse iznutra, znaju da im nigdje i nikad nece biti bolje i niko normalan ne bi se kockao s tim.. zato sam misljenja da bi bi Amerikanci morali izvrsiti invaziju na Iran i upotrijebiti maksimum svojih mogucnosti zajedno sam Izraelom i saudijom, sto ce se po meni i desiti.. a opet to Kina i Rusija nece samo posmatrati i ne znam otkud tebi ta glupost da misle da mogu sami i da vec nisu jako vezani za Kinu i, Rusiju.. ovo u Siriji je samo uvod u sve sto ce se desavati i kolko god zvucalo nestvarno nije za sale i podsmijeha, vecina ljudi i dalje nije svjesna da smo trenutno u 1938. i da je sve moguce kolko god nestvarno zvucalo.. ono sto je dobro da je epicantar sukoba ovaj put pomjeren daleko na istok i moguce je da cemo mi na Balkanu gradit autoputeve dok se tamo rokaju, ako budemo pametni.
Uopste se ne radi o tome.

Nije Iran neko bozanstvo, zivo bice. To je ime drzave. Drzavu vode ljudi.

Vjerska prava se postuju. Nisam vidio da se neko na to zali. Kulturna prava manje-vise, u svom domu i na ulici mozes biti sto zelis i pricati kako hoces, ali institucije forsiraju perzijski jezik i kulturu.

Evo jedna poruka vezana za jezik...
This is totally wrong! I'm a Kurd from Iran (Eastern Kurdistan). Iran's approach toward Kurdish issues are more complicated and always more dangerous than other countries. You can buy some Kurdish books, that are approved by the government, that's all. Iran dose not allow Kurds to study in their mother-tongue, Even Sadam-Hussein agreed to Kurdish education in Iraqi Kurdistan! If you ask me Iran is more hostile to the Kurds more than any other countries in the world.
The thing is Median Empire was built by Kurds and Kurds ruled Iran in the past. But after Persian (Fars) Iran came, everything changed. Now Kurds are just an oppressed minority in Iran with horrible circumstances. I don't consider myself as an Iranian! Just another man without a country...
Nacionalna prava vec ne. Iranski rezim ne dozvoljava proteste, sve dosadasnje demonstracije su u krvi ugusene. Tako represivni rezim utjeruje strah u kosti i onemogucava bilo kakvu pobunu. Nacionalna obiljezja Kurda i Baludzija su zabranjena.

Roya Toloui je kurdska aktivistica koja je pokrenula nekoliko pro-kurdskih demonstracija. Uhapsena je optuzena da je prijetnja nacionalnoj sigurnosti. Dva mjeseca je mucena i onda pustena na slobodu. Nakon toga je pobjegla u Ameriku.

Student Shivan Qaderi je 2005. u Mahabadu pokrenuo pro-kurdske proteste koji su u krvi uguseni. Qaderi je ubijen. U Mahabad i okolinu je doslo 100 000 iranskih vojnika i policajaca jer su se plasili da ce izbiti veci nemiri.

Svako malo Kurd zavrsi na kranu pod optuzbom da je 'neprijatelj Boga' ili 'neprijatelj revolucije'. Sve kurdske stranke su zabranjene. Vlada se cvrstom rukom. Narod je usutkan jer veoma lako mozes izgubiti glavu. Oni odvazni svake godine vise na kranu kao poruka i opomena.

Baludzistanici isto tako. Kada god se pobune, budu brutalno zgazeni. Iranski rezim koristi maksimalnu silu, bas kao i rezim Sadama Huseina ili Hafeza Asada. Ljudi u takvim rezimima zive u strahu i tako se salje privid da niko nije nezadovoljan.

Taj narod, narocito Baludzi i Kurdi, je veoma siromasan. Niko ne umire od gladi, ali su primanja veoma mala.

Glupo je misliti da Kurdi iz Irana ne bi voljeli nestane granica izmedju njih i Kurda iz Iraka i Turske. Radi se o istom narodu koji je podijeljen izmedju cetiri represivne drzave. Sada ce Turci dizati zid izmedju svojih i Kurda u Iranu i Turskoj. Vec su zidom odvojili Kurde u Turskoj i Siriji.

A sta Kurdi zele, najbolje se vidi kada docekaju slobodu. Ima li neki Kurd u Rojavi da zeli da mu Asad vlada? Tesko. Al' eto, Kurdi iz nekog razloga vole ajatolahe i mule. :D

Kolika je ljubav prema Iranu pokazuje to sto su Azeri i Kurdi jedva docekali pomoc Sovjeta da proglase nezavisnost od Irana. Isto ce napraviti sutra ako im pomogne neko drugi. Sami ne mogu, iranski rezim je prejak.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#12242 Re: IRAN

Post by handžar88 »

Pa tako i treba s tim sto protestuju, da ne bi zavrsili kao Libija i Sirija.. sta imaju oni protestovat, zivis u Iranu ne zivis u Kurdistanu, ne svidja ti se bujrum mrs iz drzave siroka ti planeta.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#12243 Re: IRAN

Post by asurbanipal »

Evo, hafiz iz Irana uči Kur'an u Begovoj džamiji... :mrgreen:
User avatar
GIVI
Posts: 552
Joined: 12/06/2016 20:46

#12244 Re: IRAN

Post by GIVI »

A pazi ovo govneto.I on sam je živio pod diktaturom i podržava Iransku borbu za slobodno društvo :oops: :oops:
https://www.mojahedin.org/newsen/56374?c=twitter
Inače glavna zvjezda večeri Maryam Rajavi.O njenoj najpoznatijoj izjavi bi i naš član i največi agitator za Kurdska prava u istočnoj Europi Kikibombona tebao nešto znati.Kako ono gazite Kurde tenkovima a metke štedite za iranske gardiste.
Jebo ja tu zapadnu demokraciju.Iran moralna vertikala za cjeli zapadni svjet :thumbup:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#12245 Re: IRAN

Post by sunceKOtepsija »

Image
Kabiri (krajnji lijevo) na konferenciji u Teheranu (u zraku se osjeti tenzija i distanciranje predsjednika tadzikistanske uleme od lidera tadzikistanske opozicije cija je partija zabranjena u tadzikistanu)
Image
Kabiri i Hameneji
Tajikistan Closes Iranian Organizations in New Diplomatic Escalation
The Iranian embassy in Tajikistan has shut down its economic and cultural offices in northern parts of the country, the BBC Persian reported today. Report informs citing CA-NEWS, boards of the Trade Representative Office of the Islamic Republic of Iran and Culture and Trade Representation in front of two-storey building in the city center have been removed.
An employee of the cultural center, who did not want to be named, said that the offices were closed at the request of the Tajik government.
According to information, two weeks ago, the embassy received a notice of closing trade and cultural offices. After that, the Iranian embassy sent its employees at the Tajikistan representative to vacation.
The embassy refused to clarify the issue.
Tadzikistan naredio zatvarenje iranskog kulturnog centra i predstavnistva iranske trgovacke komore na sjeveru zemlje...
navodno je uzrok svemu ovome pozivanje na medunarodnu konferenciju u Teheranu lidera tadzikistanske opozicije-cija je partija zabranjena 2015.
https://en.wikipedia.org/wiki/Muhiddin_Kabiri
Spekulise se da gore pomenuti zivi u Istanbulu. Mozda je i razumljivo zasto se slabo pojavljuje u javnosti imajuci u vidu da je nekako s proljeca 2015. zajedno sa zabranom djelovanja opozicione stranke i Kabirijevog bijega-u Istanbulu ubijen Umrali Kuvatov-jedan od lidera tadzikistanske opozicije


User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12246 Re: IRAN

Post by salik79 »

Image

Odgovor Busha seniora, nakon svih utvrdjenih i potvrdjenh cinjenica, na ovaj teroristicki cin je bio u kaubojskom maniru:



A year later, the captain of the USS Vincennes, William C. Rogers, was cleared of any wrongdoing in the incident, and was even awarded America’s Legion of Merit medal by then President George Bush for his “klix service".

Da se dragi Bog smiluje nevinim sehidima, da prema svim odgovornim bude pravedan i da se vise nikada i nikome ne ponovi. Amin.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12247 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Iranska zestoko granatira polozaje iranskih Kurda na teritoriji Iraka. Zestoke borbe na iranskom teritoriju uz granicu sa Irakom.

Iranci salju velika pojacanja!
#Iran is deploying tanks and heavy weapons to the border with southern #Kurdistan. It seems #IRGC is planning an large attack.
A large #Iran'ian #IRGC force deployed outside Shno is moving toward the Qandil Mountains
Zanimljivo da je na planini Kandil (Irak, na samoj granici sa Iranom) sjediste kurdskih gerilaca iz Turske i Irana. Sjediste PKK (Turska) i KDPI (Iran) je na planini Kandil, tako da invazijom prijete Turci i Iranci.

Vlada u Erbilu je protestovala radi granatiranja Kandila.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12248 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Ugasiće ih šije ko kandilo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12249 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Pravi iranski Kurdi se bore za Iran. Oto su, garant sve sami izraelski spijun, pedofil i silovatelj. A za takve, zna se
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#12250 Re: IRAN

Post by aratet »

insomnia78 wrote:Pravi iranski Kurdi se bore za Iran. Oto su, garant sve sami izraelski spijun, pedofil i silovatelj. A za takve, zna se
S obzirom da ima i zena medju njima, to su sve nenosacice marame tj. glupe i kurve.
Post Reply