IRAN

User avatar
jao_situacije
Posts: 17950
Joined: 29/03/2014 19:20

#36076 Re: IRAN

Post by jao_situacije »

uvališe se iranci

mislio sam da su pametniji

svaka ambasada i država treba jednostavno da postupi sa đikanskim režimom u vezi presude za genocid

samo da kažu mi poštujemo međunarodno pravo i presude kao što ih poštuje i rusija (jer je rusija učestvovala u radu haškog tribunala i bila među osnivačima) i srbija (sudovi u srbiji su sudili svojim državljanima i presudili ih za ratne zločine u srebrenici mislim da je bilo 5 postupaka u bg do sad), srbija se branila na sudu i presuda je takva kakva jeste mi sa tim nemamo ništa i završiš priču, a ne nešto razglabati

ovo treba bećirović da jasno kaže ovim ambasadama što neće kao da kvare odnose sa đikanijom
Sefket007
Posts: 200
Joined: 26/04/2021 17:29

#36077 Re: IRAN

Post by Sefket007 »

GandalfSivi wrote: 19/04/2024 17:28 Da se zna za vijekove vijekova na cijoj su strani mule. Za sve one koji su ih branili i tvrdili da bi nam opet pomogli…
Naravno oni su na strani Bosne i Hercegovine... Izjava jednog ambasadora iz Srbije to ne moze promjeniti, a sacekajmo da cujemo odgovor Iranske ambasade u BIH.


Ovdje likovi nalaze opravdanja za konkretne genocidne izjave clanova Izraelske vlade o palestincima koje su potvrdjene konkretnim genocidnim djelima i sve to relativiziraju ali zato bi da nesto sude Iranu.

Smijesno.

6 mjeseci gledamo direktnu ukljicenost USA u genocid i srozavanje svih moralnih i pravnih normi ali nesto bi da pametujemo Irancima. :-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55738
Joined: 15/12/2008 16:53

#36078 Re: IRAN

Post by ultima_palabra »

konami666 wrote: 19/04/2024 17:45 Heheheh gdje su sad svi ovi sto podrzavaju iran i protiv su izraela.
Bosnjo brani iran a iran mu kaze da nije bilo genocida.
I opet ce bosnjo da brani iran, kaze pomogli su nam u ratu. A rat bio prije 30 i kusur godina, svi promijenili plocu samo bosnjo stoji gdje je i bio. Imaju samo dvije strane, istok i zapad a bosnjo ce po obicaju da izabere trecu stranu, to jest da bude sluga turskoj. Vazda naopako.
Pa i vi ste jednom guzicom na dvije stolice, Vucic za Rusiju/Kinu, a Dodik za Izrael. Ono refleksno je kontrirati Americi, ali fino je i kad se ubijaju muslimani…
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#36079 Re: IRAN

Post by ins »

ultima_palabra wrote: 19/04/2024 17:37 Iran je pomagao kad je Amerika dala mig. Posto je na snazi bio embargo, uskocila je jedna od drzava koja se ne zamajava takvim sitnicama kao sto su medjunarodne norme.
Upravo ovo je najtačnije od svega!

USA su za kršenje UN embarga odabrale sasvim logičnog partnera: Iran, koji je i sam bio pod UN sankcijama.

CIA je bila logistika, oni su dopremali oružje sa svih strana (Pakistan, Indija, UAE,...), dakle isto što radi danas za Ukrajinu. To su slagali na par lokacija, odakle su tovarili u Iranske avione.

Da je kojim slučajem neki avion bio oboren, Iran je svakako već bio pod sankcijama.

A da se ne bi desilo da ipak neki avion bude greškom oboren, pratili su ga lovci USAF, jer bi se u tom slučaju gađanje Iranaca smatrao napadom na USAF/NATO
JovicSA
Posts: 216
Joined: 14/03/2024 09:01

#36080 Re: IRAN

Post by JovicSA »

konami666 wrote: 19/04/2024 17:45 Heheheh gdje su sad svi ovi sto podrzavaju iran i protiv su izraela.
Bosnjo brani iran a iran mu kaze da nije bilo genocida.
I opet ce bosnjo da brani iran, kaze pomogli su nam u ratu. A rat bio prije 30 i kusur godina, svi promijenili plocu samo bosnjo stoji gdje je i bio. Imaju samo dvije strane, istok i zapad a bosnjo ce po obicaju da izabere trecu stranu, to jest da bude sluga turskoj. Vazda naopako.
Polahko kokuruzu, nije Iran, Iran ima stav o tome odavno, već tamo nakav ambasador u Beogradu iz Irana. Nemoj se ti samo sekirati za Bošnju, eto dobro je da Srbi nisu slugani Rusiji hehehe
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3178
Joined: 22/07/2017 18:36

#36081 Re: IRAN

Post by Leopard_SA »

SSemir wrote: 19/04/2024 17:46 Normalno, nema sta drugo biti. Srbi namjerno pogresno preveli i izazvali ogromne reakcija i negodovanja, svi mediji u regiji prenijeli, vijest se prosiri a ovi iz irana i iranske ambasade nista nisu negirali, ne mseta im uopce sto su ovi "slagali"...logicno
Ja sam samo rekao da postoji i ta mogucnost, nisam tvrdio da je to 100% u pitanju. Takodje, koliko vidim sve novine su ovu vijest prenjele sa istog izvora.
Takodje, ovo se desilo maloprije, a ne prije mjesec. Ko kaze da se nece oglasiti?
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#36082 Re: IRAN

Post by konami666 »

ultima_palabra wrote: 19/04/2024 17:51
konami666 wrote: 19/04/2024 17:45 Heheheh gdje su sad svi ovi sto podrzavaju iran i protiv su izraela.
Bosnjo brani iran a iran mu kaze da nije bilo genocida.
I opet ce bosnjo da brani iran, kaze pomogli su nam u ratu. A rat bio prije 30 i kusur godina, svi promijenili plocu samo bosnjo stoji gdje je i bio. Imaju samo dvije strane, istok i zapad a bosnjo ce po obicaju da izabere trecu stranu, to jest da bude sluga turskoj. Vazda naopako.
Pa i vi ste jednom guzicom na dvije stolice, Vucic za Rusiju/Kinu, a Dodik za Izrael. Ono refleksno je kontrirati Americi, ali fino je i kad se ubijaju muslimani…
Ko vi druze :D ja u zivotu nisam bio niti u Srbiji niti u RS-u. Ja ne znam sta mi pricas o dodiku i vucicu.
User avatar
piupiu
Posts: 16664
Joined: 05/01/2008 05:08

#36083 Re: IRAN

Post by piupiu »

ultima_palabra wrote: 19/04/2024 17:51 a Dodik za Izrael
Ratni haveri.

https://balkaninsight.com/2016/12/08/is ... 2-07-2016/
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#36084 Re: IRAN

Post by konami666 »

JovicSA wrote: 19/04/2024 18:01
konami666 wrote: 19/04/2024 17:45 Heheheh gdje su sad svi ovi sto podrzavaju iran i protiv su izraela.
Bosnjo brani iran a iran mu kaze da nije bilo genocida.
I opet ce bosnjo da brani iran, kaze pomogli su nam u ratu. A rat bio prije 30 i kusur godina, svi promijenili plocu samo bosnjo stoji gdje je i bio. Imaju samo dvije strane, istok i zapad a bosnjo ce po obicaju da izabere trecu stranu, to jest da bude sluga turskoj. Vazda naopako.
Polahko kokuruzu, nije Iran, Iran ima stav o tome odavno, već tamo nakav ambasador u Beogradu iz Irana. Nemoj se ti samo sekirati za Bošnju, eto dobro je da Srbi nisu slugani Rusiji hehehe
Evo malo za tebe na jeziku koji razumijes definicija:

https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Ambasador

Ne znam sto mi spominjes srbiju, ne razumijem :?
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3178
Joined: 22/07/2017 18:36

#36085 Re: IRAN

Post by Leopard_SA »

Ovo je bilo prije 30 godina. Oni su sada nasi saveznici navodno. Jeste da su pomagqli onima koji su nas probali bioloski izbrisati, ali nema veze. Desi se
neon-x
Posts: 610
Joined: 18/07/2012 19:13

#36086 Re: IRAN

Post by neon-x »

Prpa.ba wrote: 19/04/2024 15:55 Da, rezim SAD-a nam je mnogo pomogao tako sto je povremeno usporavao genocid nad narodom kojem su prethodno zabranili naoruzavanje.

Bog ih blagoslovio.
Ne treba nikada zaboraviti pomoc Irana i Pakistana ali svo naoruzanje je stiglo uz presutni americki blagoslov ili nezvanicno sponzorstvo, cime su direktno krsili embargo. Prica o embargu milion puta ispricana: uveden od Evrope i na njihovu inicijativu donesen na UN za cijelu SFRJ. Ko smo to mi u tom trenutku da bi Amerika se zauzimala i prije rata za nas. Zato sve sto se prica o "zlim amerikancima" iz usta napasenog Bosnje u kontekstu rata u stvari treba biti adresirano na islamofobnu Evropu.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3178
Joined: 22/07/2017 18:36

#36087 Re: IRAN

Post by Leopard_SA »

konami666 wrote: 19/04/2024 18:05
Polahko kokuruzu, nije Iran, Iran ima stav o tome odavno, već tamo nakav ambasador u Beogradu iz Irana. Nemoj se ti samo sekirati za Bošnju, eto dobro je da Srbi nisu slugani Rusiji hehehe
Evo malo za tebe na jeziku koji razumijes definicija:

https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Ambasador

Ne znam sto mi spominjes srbiju, ne razumijem :?
[/quote]

Ambasador Bosne i Hercegovine pri Ujedinjenim Nacijama u Zenevi je rekao da je Bosna i Hercegovina leglo terorizma u Europi. Sigurno je patriota i iznio je fakte, jel tako? Nije slagao sigurno, jer ipak je ambasador i to nas
User avatar
piupiu
Posts: 16664
Joined: 05/01/2008 05:08

#36088 Re: IRAN

Post by piupiu »

Leopard_SA wrote: 19/04/2024 18:06
Ovo je bilo prije 30 godina. Oni su sada nasi saveznici navodno. Jeste da su pomagqli onima koji su nas probali bioloski izbrisati, ali nema veze. Desi se
Stara ljubav zaborava nema.

https://www.israelhayom.com/2022/07/21/ ... ion-award/

Pretpostavljam da im nije spominjao da je Beograd bio prvi Judenfrei grad u Evropi.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3178
Joined: 22/07/2017 18:36

#36089 Re: IRAN

Post by Leopard_SA »

piupiu wrote: 19/04/2024 18:10
Stara ljubav zaborava nema.

https://www.israelhayom.com/2022/07/21/ ... ion-award/

Pretpostavljam da im nije spominjao da je Beograd bio prvi Judenfrei grad u Evropi.
:thumbup:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11076
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#36090 Re: IRAN

Post by Prpa.ba »

neon-x wrote: 19/04/2024 18:07 Ko smo to mi u tom trenutku da bi Amerika se zauzimala i prije rata za nas. Zato sve sto se prica o "zlim amerikancima" iz usta napasenog Bosnje u kontekstu rata u stvari treba biti adresirano na islamofobnu Evropu.
A ko smo to postali u ratu, i ko smo to sad?

Srbija je najveci partner americkog rezima na ovim prostorima, i to partnerstvo traje i traje.

Nemojte mijesati cinjenicu da americki rezim ponekad iskoristi kamencice u srbijanskim cipelama, sa nekakvom zastitom i partnerstvom.

Ovdje se pisu bajke o nasoj pripadnosti zapadu, ekstaza zbog trivijalnih sankcija pojedincima u manjem entitetu, a kontrolisano nas dovode u fazu raspada gdje je dovoljan jedan momenat da ostanemo u rezervatu, ili cak i bez njega.
BiBi911
Posts: 2945
Joined: 09/12/2018 17:47

#36091 Re: IRAN

Post by BiBi911 »

ultima_palabra wrote: 19/04/2024 17:37 Iran je pomagao kad je Amerika dala mig. Posto je na snazi bio embargo, uskocila je jedna od drzava koja se ne zamajava takvim sitnicama kao sto su medjunarodne norme.

Zar svo oruzje iz irana nije dolazilo uz amin iz USA. Oruzje koje je USA zaplijnijla po raznim nedodjijama su dolazila kao preko irana i Bosnu. Tako je bilo i za pakistanske rakete
A_A_AKCIJA
Posts: 5975
Joined: 16/11/2009 02:54

#36092 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

Kome god nije jasno, nama su saveznici USA ali i Iran.
Turska, Malezija i mnoge islamske zemlje imaju potencijal koji nikada nismo iskoristili.

Druge vrste i prirode, ali definitivno saveznici. Kome nije jasno zašto nam treba što više saveznika, neka pogleda razvoj situacije u Ukrajini, gdje je šaka kupljenih kongresmena ugušila Ukrajinu i stopirala pomoć evo sedmi mjesec.

Upravo je iz tog razloga nužno imati što više saveznika iz što više različitih dijelova svijeta i na što više različitim osnovama.

To što su oni trenutno na suprotnim stranama u svijetu ne treba da nas se tiče.

USA i EU su najbolji mirnodopski saveznici koje možemo imati.
Sa druge strane, pokušajte zamisliti zajednički stav EU o nekom novom ratu u BiH, Ukrajinu i USA sam već spomenuo.

Ako želiš smanjiti rizik, ne držiš sva jaja u jednoj korpi.

Diplomatija je umijeće i treba učiti od najboljih koji su uspjeli održati dobre odnose sa najrazličitijim državama. Izrael je najbolji primjer, laju na Ruse, ali se sankcije ne uvode i business is as usual.
neon-x
Posts: 610
Joined: 18/07/2012 19:13

#36093 Re: IRAN

Post by neon-x »

Prpa.ba wrote: 19/04/2024 18:17
neon-x wrote: 19/04/2024 18:07 Ko smo to mi u tom trenutku da bi Amerika se zauzimala i prije rata za nas. Zato sve sto se prica o "zlim amerikancima" iz usta napasenog Bosnje u kontekstu rata u stvari treba biti adresirano na islamofobnu Evropu.
A ko smo to postali u ratu, i ko smo to sad?

Srbija je najveci partner americkog rezima na ovim prostorima, i to partnerstvo traje i traje.

Nemojte mijesati cinjenicu da americki rezim ponekad iskoristi kamencice u srbijanskim cipelama, sa nekakvom zastitom i partnerstvom.

Ovdje se pisu bajke o nasoj pripadnosti zapadu, ekstaza zbog trivijalnih sankcija pojedincima u manjem entitetu, a kontrolisano nas dovode u fazu raspada gdje je dovoljan jedan momenat da ostanemo u rezervatu, ili cak i bez njega.
U ratu smo dobili pozornost postavsi zrtva agresije a danas jos uvijek pod patronatom te Amerike preko Dejtona.

Ovo ostalo o vjekovnim geopolotickim partnerstvima mi zvuci kao prica nadprosjecnog napacenog Bosnje u koju se ne bih upustao. Samo mi bombardovanje, sankcije, otimanje Kosova itd., ne zvuce bas partnerski, ali Allah najbolje zna.
JovicSA
Posts: 216
Joined: 14/03/2024 09:01

#36094 Re: IRAN

Post by JovicSA »

A_A_AKCIJA wrote: 19/04/2024 18:24 Kome god nije jasno, nama su saveznici USA ali i Iran.
Turska, Malezija i mnoge islamske zemlje imaju potencijal koji nikada nismo iskoristili.

Druge vrste i prirode, ali definitivno saveznici. Kome nije jasno zašto nam treba što više saveznika, neka pogleda razvoj situacije u Ukrajini, gdje je šaka kupljenih kongresmena ugušila Ukrajinu i stopirala pomoć evo sedmi mjesec.

Upravo je iz tog razloga nužno imati što više saveznika iz što više različitih dijelova svijeta i na što više različitim osnovama.

To što su oni trenutno na suprotnim stranama u svijetu ne treba da nas se tiče.

USA i EU su najbolji mirnodopski saveznici koje možemo imati.
Sa druge strane, pokušajte zamisliti zajednički stav EU o nekom novom ratu u BiH, Ukrajinu i USA sam već spomenuo.

Ako želiš smanjiti rizik, ne držiš sva jaja u jednoj korpi.

Diplomatija je umijeće i treba učiti od najboljih koji su uspjeli održati dobre odnose sa najrazličitijim državama. Izrael je najbolji primjer, laju na Ruse, ali se sankcije ne uvode i business is as usual.
Slažem se, baš razmišljam na koga možemo računati na pomoć u slučaju sranja kojem svakim danom srljamo kao društvo? Ne msilim na moralnu već materijalnu (MTS). Mislim da su to Turska, Iran, Azerbejdžan, Malezija i Pakistan, USA, GB...malo li je? Valjda je i namjenska nešto zaštekala na vrijeme?
Last edited by JovicSA on 19/04/2024 18:35, edited 2 times in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18357
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#36095 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

Sefket007 wrote: 19/04/2024 17:50
GandalfSivi wrote: 19/04/2024 17:28 Da se zna za vijekove vijekova na cijoj su strani mule. Za sve one koji su ih branili i tvrdili da bi nam opet pomogli…
Naravno oni su na strani Bosne i Hercegovine... Izjava jednog ambasadora iz Srbije to ne moze promjeniti, a sacekajmo da cujemo odgovor Iranske ambasade u BIH.


Ovdje likovi nalaze opravdanja za konkretne genocidne izjave clanova Izraelske vlade o palestincima koje su potvrdjene konkretnim genocidnim djelima i sve to relativiziraju ali zato bi da nesto sude Iranu.

Smijesno.

6 mjeseci gledamo direktnu ukljicenost USA u genocid i srozavanje svih moralnih i pravnih normi ali nesto bi da pametujemo Irancima. :-)
A da vidimo kako ce glasati?
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#36096 Re: IRAN

Post by konami666 »

Leopard_SA wrote: 19/04/2024 18:08
konami666 wrote: 19/04/2024 18:05
Polahko kokuruzu, nije Iran, Iran ima stav o tome odavno, već tamo nakav ambasador u Beogradu iz Irana. Nemoj se ti samo sekirati za Bošnju, eto dobro je da Srbi nisu slugani Rusiji hehehe
Evo malo za tebe na jeziku koji razumijes definicija:

https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Ambasador

Ne znam sto mi spominjes srbiju, ne razumijem :?
Ambasador Bosne i Hercegovine pri Ujedinjenim Nacijama u Zenevi je rekao da je Bosna i Hercegovina leglo terorizma u Europi. Sigurno je patriota i iznio je fakte, jel tako? Nije slagao sigurno, jer ipak je ambasador i to nas
[/quote]

Haha znaci poredis protektorat tri naroda sa Iranom :lol: :thumbup:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3178
Joined: 22/07/2017 18:36

#36097 Re: IRAN

Post by Leopard_SA »

konami666 wrote: 19/04/2024 18:56
Haha znaci poredis protektorat tri naroda sa Iranom :lol: :thumbup:
S obzirom da veze nemam sta bi trebalo znaciti “protektorat tri naroda”, necu na to nista odgovoriti. Samo ti pokazujem da ambasador suverene i nezavisne drzave moze izvaliti glupost suprotnu stavu njegove drzave i neistinu kao sto mozemo vidjeti na primjeru Bojana Vujica :)
saimidin
Posts: 2805
Joined: 20/05/2011 17:53

#36098 Re: IRAN

Post by saimidin »

Tačno većina na forumu su kao djeca, iran je na strani irana

Na strani :bih: nije niko, :roll: haman ni :bih:

Iran je možda tada "pomogao" :bih: ali samo zato što je to bilo u interesu usa i u interesu irana, šta će biti sutra, zavisi od interesa prvo usa a kasnije ...

Jedno je sigurno, svako gleda svoj interes, ali :bih: mora naći načina da bude od interesa za usa, jer bez toga će biti pravo :izet:

Ps
Iran ima svojih problema, mule su samo jedan, jer ako im se usa navali na kosti, iran će biti kao sirija i sl, tj neće moći sebi pomoći
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45316
Joined: 29/12/2005 01:20

#36099 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Jedno je sigurno - bilo kakav konflikt u BiH bi postao dio sireg narativa o konfliktu izmedju Rusije, njenih saveznika i Zapada. Rusija danas nije isto sto Rusija 90-ih i imali bi mnogo vecu prosrpsku podrsku i srusene barijere prema otvorenoj vojnoj podrsci Srba u tom sukobu.
Ko misli da bi Iran u tom scenariju zauzeo benevolentan i zastitnicki stav prema BiH, pogotovo slao oruzje ili slicno? (Ko misli da bi Amerika ili EU samo stajali na strani?) Ne. Mi bi vrlo jasno bilo na drugoj, neprijateljskoj strani zida tog globalnog sukoba.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23346
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36100 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Vuk Draskovic dobro jutros u intervju objasni sta ce vjerovatno da bude, polarizacija na 2 bloka i da ce decenijama da ovo potraje.
Post Reply