iptv

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

baja92
Posts: 2
Joined: 21/02/2013 17:28

#1 iptv

Post by baja92 »

Zanima me panel za iptv koji odabrati ili imao vec neko svoj i dediced server poozz
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#2 Re: iptv

Post by Paul F. »

Vidim da ljudi na piku prodaju kanale koje pohvataju na netu. Kako li dolaze do tih kanala, živo me zanima. Ako ima ko upućen da pojasni.
pocetnik033
Posts: 130
Joined: 26/01/2012 23:03

#3 Re: iptv

Post by pocetnik033 »

Paul F. wrote:Vidim da ljudi na piku prodaju kanale koje pohvataju na netu. Kako li dolaze do tih kanala, živo me zanima. Ako ima ko upućen da pojasni.
na duže staze je samo preko panela, a svakodnevno se pojave linkovi koji rade nekoliko dana i to je to.

ja sam kupio od momka iz Hrvatske i plaćam 15 KM mjesečno. Ima oko 200 kanala i nema nikakvih problema. Mučio sam se i ja sa tim kanalima koji rade dan dva pa baš prestanu uoči utakmice ili nekog drugog važnog događaja.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#4 Re: iptv

Post by krakatoa »

Paul F. wrote:Vidim da ljudi na piku prodaju kanale koje pohvataju na netu. Kako li dolaze do tih kanala, živo me zanima. Ako ima ko upućen da pojasni.
Zato i prodaju što je teško do njih doći :D
Puf
Posts: 914
Joined: 07/02/2008 00:34

#5 Re: iptv

Post by Puf »

baja92 wrote:Zanima me panel za iptv koji odabrati ili imao vec neko svoj i dediced server poozz

evo panel : http://ottpanel.com/
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#6 Re: iptv

Post by Paul F. »

krakatoa wrote:
Paul F. wrote:Vidim da ljudi na piku prodaju kanale koje pohvataju na netu. Kako li dolaze do tih kanala, živo me zanima. Ako ima ko upućen da pojasni.
Zato i prodaju što je teško do njih doći :D
Naravno. Tako su prodavali i spržene CDove pa nam to danas više ne treba. Pokušavam ići ispred vremena. :D
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#7 Re: iptv

Post by Paul F. »

pocetnik033 wrote:
Paul F. wrote:Vidim da ljudi na piku prodaju kanale koje pohvataju na netu. Kako li dolaze do tih kanala, živo me zanima. Ako ima ko upućen da pojasni.
na duže staze je samo preko panela, a svakodnevno se pojave linkovi koji rade nekoliko dana i to je to.

ja sam kupio od momka iz Hrvatske i plaćam 15 KM mjesečno. Ima oko 200 kanala i nema nikakvih problema. Mučio sam se i ja sa tim kanalima koji rade dan dva pa baš prestanu uoči utakmice ili nekog drugog važnog događaja.
Šta je tačno panel ? Tip zakupi panel, ganja te neke privremene linkove, vodi računa da sve radi u svakom trenutku i prodaje tu uslugu ? Je l to to ili ? :D
Puf
Posts: 914
Joined: 07/02/2008 00:34

#8 Re: iptv

Post by Puf »

Paul F. wrote:
pocetnik033 wrote:
Paul F. wrote:Vidim da ljudi na piku prodaju kanale koje pohvataju na netu. Kako li dolaze do tih kanala, živo me zanima. Ako ima ko upućen da pojasni.
na duže staze je samo preko panela, a svakodnevno se pojave linkovi koji rade nekoliko dana i to je to.

ja sam kupio od momka iz Hrvatske i plaćam 15 KM mjesečno. Ima oko 200 kanala i nema nikakvih problema. Mučio sam se i ja sa tim kanalima koji rade dan dva pa baš prestanu uoči utakmice ili nekog drugog važnog događaja.
Šta je tačno panel ? Tip zakupi panel, ganja te neke privremene linkove, vodi računa da sve radi u svakom trenutku i prodaje tu uslugu ? Je l to to ili ? :D
otprilike tako nekako :-D
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#9 Re: iptv

Post by gagy06 »

Pozz i mene interesuje gdje pronaci linkove i koji je najjednostavniji nacin. Da li svercati sa kupljene recimo kablovske ili nekako drugacije?
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#10 Re: iptv

Post by musicman80 »

Zasto placati kada ima Kodi?
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#11 Re: iptv

Post by Paul F. »

musicman80 wrote:Zasto placati kada ima Kodi?
Može l prevod na Bosanski, Engleski ili Francuski ? :D
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#12 Re: iptv

Post by musicman80 »

Paul F. wrote:
musicman80 wrote:Zasto placati kada ima Kodi?
Može l prevod na Bosanski, Engleski ili Francuski ? :D

Da moze za filmove, a imaju repository sa nasim i streamovima iz regije.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#13 Re: iptv

Post by Paul F. »

musicman80 wrote: Da moze za filmove, a imaju repository sa nasim i streamovima iz regije.
On sam traži streamove na netu ? Po imenu ili ? I svaku tekmu nađe ?
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#14 Re: iptv

Post by musicman80 »

Paul F. wrote:
musicman80 wrote: Da moze za filmove, a imaju repository sa nasim i streamovima iz regije.
On sam traži streamove na netu ? Po imenu ili ? I svaku tekmu nađe ?

Ne trazi sam, ali sve ima. Instaliraj kodi i odgovarajuce add-on-e pa se i Sam uvjeri.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#15 Re: iptv

Post by Paul F. »

Ako sam krenem ni od čega trebaće mi jako puno vremena da sve skontam. Ako je neko voljan da ukratko objasni kako se to radi ? Koji dodaci trebaju i kako se traže streamovi ? Bio bih zahvalan.
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#16 Re: iptv

Post by lokalni_razdjevicar »

Paul F. wrote:Ako sam krenem ni od čega trebaće mi jako puno vremena da sve skontam. Ako je neko voljan da ukratko objasni kako se to radi ? Koji dodaci trebaju i kako se traže streamovi ? Bio bih zahvalan.
Kodi nije pouzdan i liste kanala nisu stalne i gube se. Instaliraj popcorn i uživaj u filmovima i serijama
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#17 Re: iptv

Post by Paul F. »

Sa tim popcornom možemo nači stream za svaki kanal na dunjaluku ilu ?
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#18 Re: iptv

Post by musicman80 »

Paul F. wrote:Sa tim popcornom možemo nači stream za svaki kanal na dunjaluku ilu ?

Moze sve besplatno, I jos nema trolova :D
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#19 Re: iptv

Post by Paul F. »

musicman80 wrote:
Paul F. wrote:Sa tim popcornom možemo nači stream za svaki kanal na dunjaluku ilu ?

Moze sve besplatno, I jos nema trolova :D
Ti ko Nostradamus, sve u zagonetkama...
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#20 Re: iptv

Post by Paul F. »

musicman80 wrote:
Paul F. wrote:
musicman80 wrote:Zasto placati kada ima Kodi?
Može l prevod na Bosanski, Engleski ili Francuski ? :D
Da moze za filmove, a imaju repository sa nasim i streamovima iz regije.
Mislio sam na prevod tvog posta. Valjda će se naći neko voljan da rastumači detaljno. Barem na PP.
Filmovi me ne zanimaju. Njih snimim pa gledam. Zanima me stream sa kanala koje bih povremeno gledao, ne često. :D
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#21 Re: iptv

Post by zanzakpizdolizije »

Zajebi iptv, nabaci tanjur sa motorom na balkon/krov i uplati nekom 15-20 markica i piči cs.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#22 Re: iptv

Post by bdzs »

Paul F. wrote: Mislio sam na prevod tvog posta. Valjda će se naći neko voljan da rastumači detaljno. Barem na PP.
Filmovi me ne zanimaju. Njih snimim pa gledam. Zanima me stream sa kanala koje bih povremeno gledao, ne često. :D
Aplikacija se zove kodi, prije xbmc http://kodi.tv/ , nešto najbolje što se pojavilo na netu zadnjih godina. Ubaci superepro plugin i vrti sto pozeliš.
Cs je card sharing, to sjelo je malo skuplje ali mu već dugo godina nema premca.
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#23 Re: iptv

Post by gagy06 »

Jel moze npr. da kupim Rasperry Pi, da mi to bude server a po cijelj kuci razvedem kablove do recimo 4 televizora?
ganja
Posts: 18
Joined: 12/07/2011 17:01

#24 Re: iptv

Post by ganja »

Postby gagy06 » 16/08/2015 13:53
Jel moze npr. da kupim Rasperry Pi, da mi to bude server a po cijelj kuci razvedem kablove do recimo 4 televizora?

ja kao lajik mislim da to tako nebi islo, najbolje bi bilo jedan raspberry kao server, i onda na svaki tv po jedan client, ili preko neta browsera da gledas.

ja sam instaliro whezzy i kodi extra tako da kodi mogu paliti i gasiti kako ja hocu, je na raspberry imam jos nekoh stvari koji moraju da rade 24/7, ako hoces raspberry samo zbog kodija onda imas image koji su vec napravljeni, jest da tu nemozes citav potencijal iskoristi od raspberry.

Licno smatram da je predlog sa satelitskom (bez motora), multi feed najbolja opcija, najljepsa slika.
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#25 Re: iptv

Post by vanjki »

ja bi svakome preporucio da na samsung i LG televizorima instalira SIPTV aplikaciju. Do jucerasnjeg dana sam koristio ssiptv
i poredeci sa ovom mnogo je bolja siptv. Istina Siptv ima trial verziju od 7 dana i nakon toga kosta oko 5Eura ali je znatno bolja.
Kakva su vasa iskustva sa pruzaocima iptv kanala?
Post Reply