iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#20426 Re: iPhone - All about

Post by Bluemore »

xamp wrote:
Bluemore wrote:kako ukinuti mogucnost da dolazeci poziv sa vibera ili whats upa prekine razgovor na mrezi?
Nema. Barem trenutno. Pozivi i alarm imaju najveci prioritet u procesima.
jesmo se razumjeli
pricam, znaci poziv na telekom mrezi
i prekida me poziv sa whats up??`pauzira mi razgovor na mobitelu
kako to da regulisem
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#20427 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

zateznistub wrote:
amidzazeher wrote:
zateznistub wrote:
Nego sa obnovim pitanje posto mi niko nije odgovorio. Kad slušam muziku preko njegovih slušalica ton i nije toliko jak koliko je jači kad npr. slušam internet radio preko tune in aplikacije. Zna li ko šta bi moglo biti?
Jesi li gledao na settinzima za music, imaju neka podesavanja za jacinu zvuka?
Jesam, onoliko koliko ja umijem.
Buni me znatna razlika u glasnoći između muzike koju sam skinuo sa svog računara (tiša) i one koju slušam preko internet radija (dosta glasnija).
Kako prebaciš muziku, odnosno to je jednostavno, ali sam prije uvijek slušao da ne prepoznaje mp3 fajlove... jel ima kakva caka ili su to sve bile priče
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#20428 Re: iPhone - All about

Post by zateznistub »

bruteforce wrote:
Kako prebaciš muziku, odnosno to je jednostavno, ali sam prije uvijek slušao da ne prepoznaje mp3 fajlove... jel ima kakva caka ili su to sve bile priče
uzuku prebacujem preko iTunes i sva je u mp3 i s tim nemam problema samo sa glasnoćom istih.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#20429 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

zateznistub wrote:
bruteforce wrote:
Kako prebaciš muziku, odnosno to je jednostavno, ali sam prije uvijek slušao da ne prepoznaje mp3 fajlove... jel ima kakva caka ili su to sve bile priče
uzuku prebacujem preko iTunes i sva je u mp3 i s tim nemam problema samo sa glasnoćom istih.
Mislim, nisi je kupio preko itunesa nego skinuo npr sa youtube konvertora
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#20430 Re: iPhone - All about

Post by zateznistub »

bruteforce wrote:
zateznistub wrote:
bruteforce wrote:
Kako prebaciš muziku, odnosno to je jednostavno, ali sam prije uvijek slušao da ne prepoznaje mp3 fajlove... jel ima kakva caka ili su to sve bile priče
uzuku prebacujem preko iTunes i sva je u mp3 i s tim nemam problema samo sa glasnoćom istih.
Mislim, nisi je kupio preko itunesa nego skinuo npr sa youtube konvertora
Ma kakvo crno kupovanje muzike :mrgreen:
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#20431 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

Aha, pa dobro. Slušao sam priče da ne prepoznaje mp3 fajlove... ionako koristim spotify
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#20432 Re: iPhone - All about

Post by xamp »

Bluemore wrote:
xamp wrote:
Bluemore wrote:kako ukinuti mogucnost da dolazeci poziv sa vibera ili whats upa prekine razgovor na mrezi?
Nema. Barem trenutno. Pozivi i alarm imaju najveci prioritet u procesima.
jesmo se razumjeli
pricam, znaci poziv na telekom mrezi
i prekida me poziv sa whats up??`pauzira mi razgovor na mobitelu
kako to da regulisem
Whatup ti pauzira pravi poziv? Ne bi trebalo da se to desi. Trebalo da cujes poziv ali ne da ga pauzira.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#20433 Re: iPhone - All about

Post by Bluemore »

jesmo se razumjeli
pricam, znaci poziv na telekom mrezi
i prekida me poziv sa whats up??`pauzira mi razgovor na mobitelu
kako to da regulisem[/quote]

Whatup ti pauzira pravi poziv? Ne bi trebalo da se to desi. Trebalo da cujes poziv ali ne da ga pauzira.[/quote]
Da pauzira razgovor koji je u toku
Doduse bila jr opcija da prihvatim ili odbijem
Ali kako da iskljucim to upadanje u poziv?
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#20434 Re: iPhone - All about

Post by edys »

da li postoji neka app za vijesti u kojoj je objedinjeno vise portala..npr. al jezzira,n1, dnevni avaz itd..nesto slicno kao za android
https://play.google.com/store/apps/deta ... lan.novine
GVIP
Posts: 90
Joined: 01/03/2017 22:20

#20435 Re: iPhone - All about

Post by GVIP »

iPhone 5s mi se s vremena na vrijeme gasi pa pali tj. kao da se ugasi pa se pojavi apple logo pa opet crno pa opet apple logo i to traje uspijem ga ja ugasiti i upaliti ali opet nakon par sati ili dan se isto desi sta bi moglo biti
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20436 Re: iPhone - All about

Post by zippoo87 »

zateznistub wrote:
SmoLe wrote:realno isti, samo su neke sitne promjene uradjene, govorili baterija duze traje a ja bas ne bih rekao.
Ja sam pravo zadovoljan sa baterijom

SE je u pitanju.
Na bilo kojem mom ranijem androidu baterija nikad nije mogla dva dana, sa ovim bez problema.

Nego sa obnovim pitanje posto mi niko nije odgovorio. Kad slušam muziku preko njegovih slušalica ton i nije toliko jak koliko je jači kad npr. slušam internet radio preko tune in aplikacije. Zna li ko šta bi moglo biti?
moguce da se to desava zbog samog kvaliteta pjesme...mp3 koje se sa neta skidaju su vecinom bitrate 96kbps ,dok je muzika sa apple servisa vjerovatno HD 256 ili 320 kbps...takozvana losseless muzika
i na zvucnicima je drasticna razlika kada pustas muziku sa youtubea i kada je HD zvuk
radio stanice ...takodjer drasticna razlika izmedju HD kvaliteta i nizih kvaliteta
najgori kvalitet muzike je ako je skidas sa youtube-a preko raznoraznih downloadera...

btw.ne znam znate li za ovaj tip ali muziku sa youtubea mozete skidati bez ikakvih downloadera ili stranica...dovoljno je sao iz linka pjesme sa youtubea izbrisati "ube" i pritisnuti enter
primjer
originalan link :https://www.youtube.com/watch?v=YQHsXMglC9A
link za download : https://www.yout.com/watch?v=YQHsXMglC9A
User avatar
corolla02
Posts: 10351
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#20437 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

Zamjena došla 8. samo 256gb :-D

Image
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#20438 Re: iPhone - All about

Post by zateznistub »

zippoo87 wrote:
zateznistub wrote:
SmoLe wrote:realno isti, samo su neke sitne promjene uradjene, govorili baterija duze traje a ja bas ne bih rekao.
Ja sam pravo zadovoljan sa baterijom

SE je u pitanju.
Na bilo kojem mom ranijem androidu baterija nikad nije mogla dva dana, sa ovim bez problema.

Nego sa obnovim pitanje posto mi niko nije odgovorio. Kad slušam muziku preko njegovih slušalica ton i nije toliko jak koliko je jači kad npr. slušam internet radio preko tune in aplikacije. Zna li ko šta bi moglo biti?
moguce da se to desava zbog samog kvaliteta pjesme...mp3 koje se sa neta skidaju su vecinom bitrate 96kbps ,dok je muzika sa apple servisa vjerovatno HD 256 ili 320 kbps...takozvana losseless muzika
i na zvucnicima je drasticna razlika kada pustas muziku sa youtubea i kada je HD zvuk
radio stanice ...takodjer drasticna razlika izmedju HD kvaliteta i nizih kvaliteta
najgori kvalitet muzike je ako je skidas sa youtube-a preko raznoraznih downloadera...

btw.ne znam znate li za ovaj tip ali muziku sa youtubea mozete skidati bez ikakvih downloadera ili stranica...dovoljno je sao iz linka pjesme sa youtubea izbrisati "ube" i pritisnuti enter
primjer
originalan link :https://www.youtube.com/watch?v=YQHsXMglC9A
link za download : https://www.yout.com/watch?v=YQHsXMglC9A
:thumbup:
Hvala zippoo
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#20439 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

corolla02 wrote:Zamjena došla 8. samo 256gb :-D

Image
To! Bošnjo i iPhone drži na heklanju. :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#20440 Re: iPhone - All about

Post by supercali »

zippoo87 wrote:
zateznistub wrote:
SmoLe wrote:realno isti, samo su neke sitne promjene uradjene, govorili baterija duze traje a ja bas ne bih rekao.
Ja sam pravo zadovoljan sa baterijom

SE je u pitanju.
Na bilo kojem mom ranijem androidu baterija nikad nije mogla dva dana, sa ovim bez problema.

Nego sa obnovim pitanje posto mi niko nije odgovorio. Kad slušam muziku preko njegovih slušalica ton i nije toliko jak koliko je jači kad npr. slušam internet radio preko tune in aplikacije. Zna li ko šta bi moglo biti?
moguce da se to desava zbog samog kvaliteta pjesme...mp3 koje se sa neta skidaju su vecinom bitrate 96kbps ,dok je muzika sa apple servisa vjerovatno HD 256 ili 320 kbps...takozvana losseless muzika
i na zvucnicima je drasticna razlika kada pustas muziku sa youtubea i kada je HD zvuk
radio stanice ...takodjer drasticna razlika izmedju HD kvaliteta i nizih kvaliteta
najgori kvalitet muzike je ako je skidas sa youtube-a preko raznoraznih downloadera...

btw.ne znam znate li za ovaj tip ali muziku sa youtubea mozete skidati bez ikakvih downloadera ili stranica...dovoljno je sao iz linka pjesme sa youtubea izbrisati "ube" i pritisnuti enter
primjer
originalan link :https://www.youtube.com/watch?v=YQHsXMglC9A
link za download : https://www.yout.com/watch?v=YQHsXMglC9A
Pa i ovo je posebna stranica za skidanje samo su se dosjetili da registruju yout.com
User avatar
corolla02
Posts: 10351
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#20441 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

Saka wrote: To! Bošnjo i iPhone drži na heklanju. :lol:
Ne metiljam se u ženski poso :P , a vjerujem da i svi ostali east-Europejci imaju istog po kući, vagonima :-D

Nego ovaj novi fazon quick start synchonizovanje i prebacivanje podataka sa starog na novi iPhone, sve za ispod 5 min, je prava star u podređenju sa onim preko iCloud i prenošenja memorije tim putem
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20442 Re: iPhone - All about

Post by zippoo87 »

supercali wrote: Pa i ovo je posebna stranica za skidanje samo su se dosjetili da registruju yout.com
jeste ali ne moras nista dodatno pamtiti ili ukucavati...prakticno je
problem je samo sto se mora placati pretplata za download viseg kvaliteta ali onako za prvu dobro dodje
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#20443 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

https://thenextweb.com/apple/2017/11/24 ... much-over/

Izgleda da je skoro, pa gotovo jailbreakanje iphonea, barem novijih verzija, sto je veliko sranje.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#20444 Re: iPhone - All about

Post by Raigor Stonehoof »

Eplovci, imam za prodat iPad mini 4 :D 128gb, WiFi, Cellular...bijeli, u celofanu jos uvijek. Pojma nemam za koliko to ide. Jel neko zainteresovan?
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#20445 Re: iPhone - All about

Post by BaDa »

jel postoji sansa da vratim iphone na fabricke postavke ali da mi spasi slike i imenik? Zelim da ga podesim od 0 :-) imam spasene kontakte i slike na icloud ali zelim sve ostalo da se vrati na fabricke postavke i kad se opet logojuem sa svojim accountom da mi ne povlaci aplikacije, postavke koje su bile i sl...
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#20446 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

BaDa wrote:jel postoji sansa da vratim iphone na fabricke postavke ali da mi spasi slike i imenik? Zelim da ga podesim od 0 :-) imam spasene kontakte i slike na icloud ali zelim sve ostalo da se vrati na fabricke postavke i kad se opet logojuem sa svojim accountom da mi ne povlaci aplikacije, postavke koje su bile i sl...
Upali sad iCloud backup i kad ga vratis na fabricke preko set up as new iphone kad se ulogujes imat ces kontakte i slike.
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#20447 Re: iPhone - All about

Post by BaDa »

exampLe. wrote:
BaDa wrote:jel postoji sansa da vratim iphone na fabricke postavke ali da mi spasi slike i imenik? Zelim da ga podesim od 0 :-) imam spasene kontakte i slike na icloud ali zelim sve ostalo da se vrati na fabricke postavke i kad se opet logojuem sa svojim accountom da mi ne povlaci aplikacije, postavke koje su bile i sl...
Upali sad iCloud backup i kad ga vratis na fabricke preko set up as new iphone kad se ulogujes imat ces kontakte i slike.
to mi je ukljuceno ali hoce li mi vratiti onda i aplikacije i postavke kakve su bile? ili cu dobiti cist telefon samo slike i kontakte sacuvane
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#20448 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

BaDa wrote:
exampLe. wrote:
BaDa wrote:jel postoji sansa da vratim iphone na fabricke postavke ali da mi spasi slike i imenik? Zelim da ga podesim od 0 :-) imam spasene kontakte i slike na icloud ali zelim sve ostalo da se vrati na fabricke postavke i kad se opet logojuem sa svojim accountom da mi ne povlaci aplikacije, postavke koje su bile i sl...
Upali sad iCloud backup i kad ga vratis na fabricke preko set up as new iphone kad se ulogujes imat ces kontakte i slike.
to mi je ukljuceno ali hoce li mi vratiti onda i aplikacije i postavke kakve su bile? ili cu dobiti cist telefon samo slike i kontakte sacuvane
Kad izaberes set up as new iphone dobijes cist factory clean telefon.
User avatar
kEEp1337
Posts: 17
Joined: 03/01/2017 12:06

#20449 Re: iPhone - All about

Post by kEEp1337 »

Nikad nisam imao iPhone a planiram kupit sedmicu sad kad su im cijene pale. Moze li mi ko samo objasniti oko iclouda gledao sam recenzije malo po internetu i prica lik kako nema brige sto se memorije tice na mobitelu koja god se kupi jer ima icloud.
To je kao neki apple sajt gdje se mogu sacuvati podaci ako nisam pogresno razumio ?

Koliko se moze besplatno memorije sacuvati na icloudu a koliko placanjem i da li se icloudu moze pristupiti samo putem apple uredjaja ili npr i preko samsunga ili nekog drugog androida ?

Edit: Gdje su apple radnje u Tuzlanskom kantonu ? Samo Sarajevo izgleda :-)
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#20450 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

Cloud je virtuelni prostor kao i drugi, samo sto je ovaj Appleov. Dzaba dobijes 5gb, sto je nksta. Veci prostor moras dokupiti. Cloudu mozes pristupiti preko browsera i s drugih platformi.
Ako ti je vec do cuvanja, konkretno slika, imas google photos. Neogranicen prostor, malo kompresuje sliku. Apple reselleri su samo u Sa, ali ne znam zbog cega bi kupovao preko njih. Fino na pik i trazis vakuum aparate. Sa prvim paljenjem dobijes godinu dana internacionalne garancije koju ostvarujes u ovlastenim servisima bilo gdje u svijetu
Post Reply