iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#19876 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

ado_sar wrote:
BaDa wrote:jel ko od vas koristio tweakbox app? Kao drugi app store samo sto je sve free i ima modovanih aplikacija.. 2 zanimljive koje sam skinuo spotify i deezer oba su prijavljena kao premium samo sam morao napraviti account.,.
Ako su free, koja je zvrcka. Nema u zivotu nista free
Ima, na androidu se isto mogu naci premium aplikacije free. Nema cake, samo ako ne volis pirateriju, onda ima cake :D
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#19877 Re: iPhone - All about

Post by Mega Man X »

I na iOSu se mogu instalirati piratske verzije aplikacija.. samo moraš jailbreakovati telefon. :lol:
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#19878 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

Mega Man X wrote:I na iOSu se mogu instalirati piratske verzije aplikacija.. samo moraš jailbreakovati telefon. :lol:
Ne bih se to nikad usudio. Pola zivota mi vezano za apple id, i da sada sve to otvorim nekom kinezu koji je napravio jailbreak. Lako je ovim handroidasima kojima je domet da im telefon brze od teleteksta otvori rezultate sa kladionice.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#19879 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

BaDa wrote:jel ko od vas koristio tweakbox app? Kao drugi app store samo sto je sve free i ima modovanih aplikacija.. 2 zanimljive koje sam skinuo spotify i deezer oba su prijavljena kao premium samo sam morao napraviti account.,.
Koji si spotify skinuo jel ++ meni govori da izdavač nije pouzdan i neće da otvori
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#19880 Re: iPhone - All about

Post by tnt-tunja »

Isto i meni govori za deezer + +...

Jedno pitanje, da li se moze editovati zvuk za pojedinu aplikaciju (notifikacija)???

EDIT:

Settings > General > Profiles or Profiles & Device Management
odobri se i radi aplikacija

Jedno pitanje, da li mogu obrisati tweakbox app, a da mi skinute aplikacije sa njega ostanu???
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#19881 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

tnt-tunja wrote:Isto i meni govori za deezer + +...

Jedno pitanje, da li se moze editovati zvuk za pojedinu aplikaciju (notifikacija)???

EDIT:

Settings > General > Profiles or Profiles & Device Management
odobri se i radi aplikacija

Jedno pitanje, da li mogu obrisati tweakbox app, a da mi skinute aplikacije sa njega ostanu???
Hvala. Može se izbrisati tweakbox
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#19882 Re: iPhone - All about

Post by Mega Man X »

ado_sar wrote: Ne bih se to nikad usudio. Pola zivota mi vezano za apple id, i da sada sve to otvorim nekom kinezu koji je napravio jailbreak. Lako je ovim handroidasima kojima je domet da im telefon brze od teleteksta otvori rezultate sa kladionice.
To je tvoj problem. Nije moj. :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#19883 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

ado_sar wrote:
Mega Man X wrote:I na iOSu se mogu instalirati piratske verzije aplikacija.. samo moraš jailbreakovati telefon. :lol:
Ne bih se to nikad usudio. Pola zivota mi vezano za apple id, i da sada sve to otvorim nekom kinezu koji je napravio jailbreak. Lako je ovim handroidasima kojima je domet da im telefon brze od teleteksta otvori rezultate sa kladionice.
Nista ti kinezu ne dajes sto jailbrakeas, realno blage ti veze nemas, ali pricas. To ti je kao i rootovanje na androidu, da mozes pristupiti svemu na mobitelu, kako bi i trebalo od pocetka da bude, a ne ovako, nemas pristupa nicemu.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#19884 Re: iPhone - All about

Post by BaDa »

pa nije nista vezano za apple id... ne trazi nikakav login ni bilo sta.. samo kad se instalira aplikacija trazi pita jel se moze vjerovati aplikaciji da se instalira certifikat... Meni radi i deezer++ i spotify++ pise da imam premium do sljedece godine :D tweakbox nudi bas malo aplikacija ali ima tutuapp eh tu sve aplikacije sa appstora imaju free :D i za ovo ne treba jailbreak
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#19885 Re: iPhone - All about

Post by ing-ecc »

kako izbrisati imenik iz iPhonea jednim klikom :mrgreen: ...... ili bar u tri klika :roll:
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#19886 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Iskljuci contacts iz iclouda i pitat ce te hoces li ih obrisati i sa telefona. 2 sekunde posla.
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#19887 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

ado_sar wrote:Ako nekoga interesuje ozbiljan apple forum moze posjetiti hrvatski jabucnjak. Ovo je smijurija
Vocnjak sa posadjenim jabukama. Dovoljan mi je naziv da nikad ne odem.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#19888 Re: iPhone - All about

Post by ing-ecc »

isx wrote:Iskljuci contacts iz iclouda i pitat ce te hoces li ih obrisati i sa telefona. 2 sekunde posla.
Jeste da znam pristupne podatke za iCloud :-) Mislio sam na neku direktnu opciju u samom imeniku tj. kontaktima :mrgreen:
(tj. za tudji iPhone :roll: )
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#19889 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Moras iskljuciti sinkronizaciju kontakta, bilo da ih kupi sa iclouda ili gmaila.
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#19890 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Kakav je Iphone SE, ometa li mal ekran svakodnevne aktivnosti (tipa surfanje, poruke i sl.)

Znam da ima hardware od 6s ali mi se cini premal. :D
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#19891 Re: iPhone - All about

Post by tnt-tunja »

BaDa wrote:pa nije nista vezano za apple id... ne trazi nikakav login ni bilo sta.. samo kad se instalira aplikacija trazi pita jel se moze vjerovati aplikaciji da se instalira certifikat... Meni radi i deezer++ i spotify++ pise da imam premium do sljedece godine :D tweakbox nudi bas malo aplikacija ali ima tutuapp eh tu sve aplikacije sa appstora imaju free :D i za ovo ne treba jailbreak
meni tutuapp trazi code da ukucam... i ispod vidim 12,99$ je li se to placa ili?
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#19892 Re: iPhone - All about

Post by BaDa »

tnt-tunja wrote:
BaDa wrote:pa nije nista vezano za apple id... ne trazi nikakav login ni bilo sta.. samo kad se instalira aplikacija trazi pita jel se moze vjerovati aplikaciji da se instalira certifikat... Meni radi i deezer++ i spotify++ pise da imam premium do sljedece godine :D tweakbox nudi bas malo aplikacija ali ima tutuapp eh tu sve aplikacije sa appstora imaju free :D i za ovo ne treba jailbreak
meni tutuapp trazi code da ukucam... i ispod vidim 12,99$ je li se to placa ili?
vip tutu se placa kad otvoris preko telefona http://www.tutuapp.vip/ imas u desnom cosku da izaberes regular version kliknes na regular prvo pa onda download
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#19893 Re: iPhone - All about

Post by Kataklinger »

Pisao već jednom o ovome. Kad sam na Home screen, pojačam Volume na max (zvuk notifikacija ili kad kliknem na send u Viveru, Messengeru etc je max). Uđem na YT, i smanjim Volume na pola (kontam sad ovo podešavanje tona će bit mapirano na YZ/ ili generalno multimediju) ali kurko, smanji se i ton notifikacija i svega ostalog iznad nabrojanog. Na Androidu se ton podešava na nivou sistema, poziva i medija. Kako to radi na ajfonu?
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#19894 Re: iPhone - All about

Post by tnt-tunja »

Vidim to, al nikako mi ne zeli instalirati, pratio sam one korake, ali jednostavno nista se ne dogodi...

Kada pratim upustvo posalje me da aktiviram profil, medjutim tog profila kod mene nema...

Ipak samo treba malo sacekati pa se pojavi
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#19895 Re: iPhone - All about

Post by tnt-tunja »

BaDa wrote:pa nije nista vezano za apple id... ne trazi nikakav login ni bilo sta.. samo kad se instalira aplikacija trazi pita jel se moze vjerovati aplikaciji da se instalira certifikat... Meni radi i deezer++ i spotify++ pise da imam premium do sljedece godine :D tweakbox nudi bas malo aplikacija ali ima tutuapp eh tu sve aplikacije sa appstora imaju free :D i za ovo ne treba jailbreak
Kako tebi pise da i deezer++ imas do slijedece godine, a meni nekad do oktobra, nekih 30-ak dana...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#19896 Re: iPhone - All about

Post by zateznistub »

Nabavio se model sa 16 GB i ja prezadovoljan.

Jedino sto me buni bacilo me na hr store, da li je to problem ili je ok glede broja i pristupa aplikacijama? Mada sam i sa njega poskidao ono sto mi za sada treba.
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#19897 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Sta radi osmica samsunzima, ovo je smijesno.

“It’s not even a contest anymore”

Image

http://bgr.com/2017/09/22/iphone-8-vs-g ... peed-test/
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#19898 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

Kako se ponaša 11 na iphone-u 6? Je li šta sporije, ima li bugova?
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#19899 Re: iPhone - All about

Post by forest gump »

:D :D :D :D :D

User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#19900 Re: iPhone - All about

Post by Dr Kova »

forest gump wrote::D :D :D :D :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply