iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#19551 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

iOS 11 GM na 6s leti ako koga interesuje...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#19552 Re: iPhone - All about

Post by commendatore »

Mega Man X wrote:
Qler wrote:inovacije prstale na prezentaciji, bezicno punjenje, quick charge, faceID, display preko cijelog telefona... nista prije vidjeno...
Upravo. Apple koristi fazone od 2014. pa nadalje i prodaje ljudima muda pod bubrege. :lol:

A ovo je bio najjači dio tokom prezentacije:
http://avaz.ba/it/tehnologija/300594/ip ... m-trenutku

FaceID koji radi iz trećeg pokušaja. :lol:
trebalo ga je malo duze verglat ha ja
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#19553 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

exampLe. wrote:Ne kontam vas pljuvace al' nikako. Ako vam se ne svidja uhvatite se tih svojih telefona iz 2014. i uzivajte. :D
nikad nas ovi handroidasi nece ostaviti na miru. Isto neka sekta pa nam otvaraju oci i hoce da nas urazume. OK, vi ste to vec sve imali na svojim doggy i one plus handroidima, uzivajte, pustite i nas da uzivamo.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19554 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Ma ja kazem neka svako koristi sta hoce, fakat, meni je samo smijesno toliki hype i wow oko feature-a koje su vec stare, pa moja zadnja 4 telefona imaju bezicno punjenje, imam tri ta punjaca, nije mi to revolucija kad sam to imao sa Luima 920 koje, 2013 godine meni se cini... sto se tice korisnika meni je drago da ljudi koriste sta im se svidja i da svako ima izbora, samo mi je to smijesno sto Apple velica stvari koje su bas odavno prezvakane...
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#19555 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

handroidasi i dalje ne kontaju. Imao sam i ja u yugi klimu, ali sam se tek sada sa mercedesovom klimom rashladio. A nekome je opet i yugina bila sasvim dovoljna.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#19556 Re: iPhone - All about

Post by dugonja »

ado_sar wrote:
exampLe. wrote:Ne kontam vas pljuvace al' nikako. Ako vam se ne svidja uhvatite se tih svojih telefona iz 2014. i uzivajte. :D
nikad nas ovi handroidasi nece ostaviti na miru. Isto neka sekta pa nam otvaraju oci i hoce da nas urazume. OK, vi ste to vec sve imali na svojim doggy i one plus handroidima, uzivajte, pustite i nas da uzivamo.
u čemu da uživate
za vas su još nepoznati pojmovi poput memorijske kartice, dual sim, widgeti, usb stick način upravljanja internom memorijom a ne preko ćunsa....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19557 Re: iPhone - All about

Post by insomnia78 »

Ja i?
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#19558 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

dugonja wrote:
ado_sar wrote:
exampLe. wrote:Ne kontam vas pljuvace al' nikako. Ako vam se ne svidja uhvatite se tih svojih telefona iz 2014. i uzivajte. :D
nikad nas ovi handroidasi nece ostaviti na miru. Isto neka sekta pa nam otvaraju oci i hoce da nas urazume. OK, vi ste to vec sve imali na svojim doggy i one plus handroidima, uzivajte, pustite i nas da uzivamo.
u čemu da uživate
za vas su još nepoznati pojmovi poput memorijske kartice, dual sim, widgeti, usb stick način upravljanja internom memorijom a ne preko ćunsa....
Jel' iko od vas pljuvaca ikad koristio Iphone (od Iphonea 6 pa prema gore) ?
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#19559 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

dugonja wrote: u čemu da uživate
za vas su još nepoznati pojmovi poput memorijske kartice, dual sim, widgeti, usb stick način upravljanja internom memorijom a ne preko ćunsa....
haha, cuj widgeti :D ma jest, bas mi fale ti widgeti
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#19560 Re: iPhone - All about

Post by dugonja »

ado_sar wrote:
dugonja wrote: u čemu da uživate
za vas su još nepoznati pojmovi poput memorijske kartice, dual sim, widgeti, usb stick način upravljanja internom memorijom a ne preko ćunsa....
haha, cuj widgeti :D ma jest, bas mi fale ti widgeti
pa nisi ni svjestan koliko ti fale
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19561 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Vala ni ja nemam ni jedan widget na andoridu :D a live tiles na WinMobile su mi super :D
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#19562 Re: iPhone - All about

Post by dugonja »

exampLe. wrote:
Jel' iko od vas pljuvaca ikad koristio Iphone (od Iphonea 6 pa prema gore) ?
naravno, imam ga i sad eno ko suvenir iphone 4 i to radi !!
jeidno priznanje za njegov dizajn
ali nikad vise glupi ćunsi i ograničenost gdje običnu mp3 pjesmu ne možeš postavit za zvono, ustvari možeš uz zajebanciju koju 90% korisnika ne zna uradit
pa vas 90% fura iste difolt melodije :lol:
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#19563 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

dugonja wrote:
exampLe. wrote:
Jel' iko od vas pljuvaca ikad koristio Iphone (od Iphonea 6 pa prema gore) ?
naravno, imam ga i sad eno ko suvenir iphone 4 i to radi !!
jeidno priznanje za njegov dizajn
ali nikad vise glupi ćunsi i ograničenost gdje običnu mp3 pjesmu ne možeš postavit za zvono, ustvari možeš uz zajebanciju koju 90% korisnika ne zna uradit
pa vas 90% fura iste difolt melodije :lol:
bice sada iOS11-balkan, specijalna verzija, kazu mozes bilo koju pjesmu od sabana postaviti kao zvono, bez ćunesa. Ali ti je svako sviranje 0.99 centi.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#19564 Re: iPhone - All about

Post by LikeLike »

ado_sar wrote:
dugonja wrote:
exampLe. wrote:
Jel' iko od vas pljuvaca ikad koristio Iphone (od Iphonea 6 pa prema gore) ?
naravno, imam ga i sad eno ko suvenir iphone 4 i to radi !!
jeidno priznanje za njegov dizajn
ali nikad vise glupi ćunsi i ograničenost gdje običnu mp3 pjesmu ne možeš postavit za zvono, ustvari možeš uz zajebanciju koju 90% korisnika ne zna uradit
pa vas 90% fura iste difolt melodije :lol:
bice sada iOS11-balkan, specijalna verzija, kazu mozes bilo koju pjesmu od sabana postaviti kao zvono, bez ćunesa. Ali ti je svako sviranje 0.99 centi.
Morel na njemu ko pozadina slika voditeljice? :lol:
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#19565 Re: iPhone - All about

Post by dugonja »

ado_sar wrote:
dugonja wrote:
exampLe. wrote:
Jel' iko od vas pljuvaca ikad koristio Iphone (od Iphonea 6 pa prema gore) ?
naravno, imam ga i sad eno ko suvenir iphone 4 i to radi !!
jeidno priznanje za njegov dizajn
ali nikad vise glupi ćunsi i ograničenost gdje običnu mp3 pjesmu ne možeš postavit za zvono, ustvari možeš uz zajebanciju koju 90% korisnika ne zna uradit
pa vas 90% fura iste difolt melodije :lol:
bice sada iOS11-balkan, specijalna verzija, kazu mozes bilo koju pjesmu od sabana postaviti kao zvono, bez ćunesa. Ali ti je svako sviranje 0.99 centi.
tvoj pokušaj tvog plitkog sarkazma sa Šabanom je budalaštinja
naveo sam postavljanje pjesme kao najplastičniji primjer ograničenost ćunsa i iphona, a mogao bi čitav spisak još stavit jer sam to sve prošo i nikad više ni glupi ćunski ni glupi iOS
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#19566 Re: iPhone - All about

Post by neki »

Jedino u čemu su inovativni je davanje fensi imena tehnologijama koje postoje već godinama...evo ispade da je i tzv faceID ustvari tehnologija podzonjena od xbox kinect iz 2010 godine ali sad je to nešto neviđeno pod imenom trueDepth Camera :lol: :lol:
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#19567 Re: iPhone - All about

Post by agent_001 »

Na temu se vratiti dok se ispucaju ovi handroid kompleksaši :shock:
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19568 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

a sto niko od vas ajfonasa bar nekad ne prizna da sve od Apple-a nije naj naj. Sto ne priznate da je quick charge odavno zakasnio na iPhone, da je wireless charging isto davno trebao biti implementiran, sto ne priznate da fancy name retina nije nista nego rezolucija manja od FullHD, ili super retina manja od 2k rezolucije... mislim, ako ima fancy name, ne znaci da je jedinstveno i najbolje...
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#19569 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Qler wrote:a sto niko od vas ajfonasa bar nekad ne prizna da sve od Apple-a nije naj naj. Sto ne priznate da je quick charge odavno zakasnio na iPhone, da je wireless charging isto davno trebao biti implementiran, sto ne priznate da fancy name retina nije nista nego rezolucija manja od FullHD, ili super retina manja od 2k rezolucije... mislim, ako ima fancy name, ne znaci da je jedinstveno i najbolje...
Godinama pratim i nerviram se sa ovim dječjim prepucavanjima jer godinama tvrdim da i jedan i drugi imaju vrline i mane ali fkt, rijetko koji korisnik iPhonea će priznati da je nešto outdated ili slabo. Bar čitajući ovaj forum, korisnici Androida ko i priznaju da nešto ne valja, nije ok (što je apsolutno normalno, koristim Android 5 godina i daleko od toga da mu ne mogu nabrojati mane) al korisniku iOS je uvijek sve savršeno i najbolje, e to mi nikako nije jasno :?

Jednog jedinog lika znam koji mi je kad sam ga pitao kakva je sedmica najiskrenije rekao "da ne znam da je ovo iPhone 7 mislio bi da je moj 6+" ili kako se već zvao...
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#19570 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

Qler wrote:a sto niko od vas ajfonasa bar nekad ne prizna da sve od Apple-a nije naj naj. Sto ne priznate da je quick charge odavno zakasnio na iPhone, da je wireless charging isto davno trebao biti implementiran, sto ne priznate da fancy name retina nije nista nego rezolucija manja od FullHD, ili super retina manja od 2k rezolucije... mislim, ako ima fancy name, ne znaci da je jedinstveno i najbolje...
mi se ne zanosimo toliko pukim hardwerom, nego kako taj harwer radi u kombinaciji sa softwerom. Jebo najjaci hardwer, kad mu svako malo nesto trokira. Nismo se ni mi rodili sa apple-om, i mi smo nekad mislili da mozemo dobiti vrhunski telefon za pet stoja, a sad damo milju i po, al smo sretni :)

A imas tu i dosta personalne preference, neko voli da nesto stalno drka po telefonu i popravlja, konfigurise nekakve widgete i slicne gluposti. Ja to ne zellim, ja zelim da imam telefon koji je samo jedan mali dio mog cjelokupnog internet eco sistema. Cinjenica jeste da ja za melodiju moram platiti dolar, al znas koliko me bk za melodiju? Telefon je samo jedan dio te price, a melodija je jedan najmanji totalno nebitan dio toga svega.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#19571 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Qler wrote:a sto niko od vas ajfonasa bar nekad ne prizna da sve od Apple-a nije naj naj. Sto ne priznate da je quick charge odavno zakasnio na iPhone, da je wireless charging isto davno trebao biti implementiran, sto ne priznate da fancy name retina nije nista nego rezolucija manja od FullHD, ili super retina manja od 2k rezolucije... mislim, ako ima fancy name, ne znaci da je jedinstveno i najbolje...
Zapravo je quick charge postojao i u starijim iPhonima uz korištenje jačeg punjača, samo se nije reklamirao. Apple ne reklamira dok nešto ne usavrši. Da se ne bi desilo da telefon eksplodira, kao nekima.

Retina kad je izbačena niko nije imao tu gustinu rezolucije. Poslije su ostali stigli i prestigli, Apple nije povećavao rezoluciju zbog raznih stvari: kompatibilnosti aplikacija, potrošnje baterije, smatrali su da je dovoljno. Sad sa OLED ekranom na iPhone X može se povećati PPI jer manje troši.

Naravno da pojedinačne funkcije nisu ni prve niti su možda najbolje, ali kao paket i kompletni UX su ipak neprikosnoveni.

Što se tiče hardware-a: koji to još telefon snima 4K u 60fps? Ili ima 4 spore CPU jezgre od kojih je svaka brža od Snapdragon-ove najbrže, plus dvije visokih performansi koje Snapdragon neće stići ni za 2 godine.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19572 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Saka wrote:
Qler wrote:a sto niko od vas ajfonasa bar nekad ne prizna da sve od Apple-a nije naj naj. Sto ne priznate da je quick charge odavno zakasnio na iPhone, da je wireless charging isto davno trebao biti implementiran, sto ne priznate da fancy name retina nije nista nego rezolucija manja od FullHD, ili super retina manja od 2k rezolucije... mislim, ako ima fancy name, ne znaci da je jedinstveno i najbolje...
Zapravo je quick charge postojao i u starijim iPhonima uz korištenje jačeg punjača, samo se nije reklamirao. Apple ne reklamira dok nešto ne usavrši. Da se ne bi desilo da telefon eksplodira, kao nekima.

Retina kad je izbačena niko nije imao tu gustinu rezolucije. Poslije su ostali stigli i prestigli, Apple nije povećavao rezoluciju zbog raznih stvari: kompatibilnosti aplikacija, potrošnje baterije, smatrali su da je dovoljno. Sad sa OLED ekranom na iPhone X može se povećati PPI jer manje troši.

Naravno da pojedinačne funkcije nisu ni prve niti su možda najbolje, ali kao paket i kompletni UX su ipak neprikosnoveni.

Što se tiče hardware-a: koji to još telefon snima 4K u 60fps? Ili ima 4 spore CPU jezgre od kojih je svaka brža od Snapdragon-ove najbrže, plus dvije visokih performansi koje Snapdragon neće stići ni za 2 godine.
Stani, je li poredimo samo Samsung sa iPhone ili i ostale?
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#19573 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

Naravno nista novo; ko ne voli i dalje ce ne voljti, ko voli i dalje ce nositi isti

nego poenta je u tom dok su novi Galaxy vs Iphone oni su priblizno isti, medjutim poslje, kako vrijeme odmice, samo jedan ostaje na tronu :mrgreen:
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#19574 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Qler wrote:
Saka wrote:
Qler wrote:a sto niko od vas ajfonasa bar nekad ne prizna da sve od Apple-a nije naj naj. Sto ne priznate da je quick charge odavno zakasnio na iPhone, da je wireless charging isto davno trebao biti implementiran, sto ne priznate da fancy name retina nije nista nego rezolucija manja od FullHD, ili super retina manja od 2k rezolucije... mislim, ako ima fancy name, ne znaci da je jedinstveno i najbolje...
Zapravo je quick charge postojao i u starijim iPhonima uz korištenje jačeg punjača, samo se nije reklamirao. Apple ne reklamira dok nešto ne usavrši. Da se ne bi desilo da telefon eksplodira, kao nekima.

Retina kad je izbačena niko nije imao tu gustinu rezolucije. Poslije su ostali stigli i prestigli, Apple nije povećavao rezoluciju zbog raznih stvari: kompatibilnosti aplikacija, potrošnje baterije, smatrali su da je dovoljno. Sad sa OLED ekranom na iPhone X može se povećati PPI jer manje troši.

Naravno da pojedinačne funkcije nisu ni prve niti su možda najbolje, ali kao paket i kompletni UX su ipak neprikosnoveni.

Što se tiče hardware-a: koji to još telefon snima 4K u 60fps? Ili ima 4 spore CPU jezgre od kojih je svaka brža od Snapdragon-ove najbrže, plus dvije visokih performansi koje Snapdragon neće stići ni za 2 godine.
Stani, je li poredimo samo Samsung sa iPhone ili i ostale?
Sve naravno, ali Samsung kao vrhunac Android ponude.
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#19575 Re: iPhone - All about

Post by neki »

iPhone je neprikosnoven u dizajnu (mada subjektivno ali se vidi po reakciji kod ostalih proizvođača da diktiraju trendove) i zaista nevjerovatno dobroj fluidnosti ios-a na relativno zastarjelom hardveru..
Sve ostalo je goli marketing i zaglupljivanje potrošača fensi nazivima već ishabanih tehnologija i to bi trebao priznati svaki korisnik Appleovih proizvoda, naravno osim onih koji žmireći pokušavaju sebi opravdati hiljade koje su skršili u taj predmet...
Post Reply