iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#19376 Re: iPhone - All about

Post by Better Man »

Saka wrote:
Kataklinger wrote:
Saka wrote: NIje tačno, sistemski zvuk je odvojen od zvuka videa. Moraš početi smanjivati / pojačavati nakon što video krene, onda on utiče samo na video.
LED nema ali možeš uključiti flash (blic) notifikacije.
Tačno je što sam napisao, samo ti tačno ne čitaš. Mislio sam na to što nema odvojeno podešavanje jačine zvuka za svaki od pobrojanih modula zasebno.
S tim da ima samo sistemski odvojen, a za medije i notifikacije i ostalo je agregirano u jedno. Smanjim kad se video reprodukuje, smanji i za notifikacije itd...
Opet nije tačno. Kad smanjiš za video ne smanji notifikacije (to je pod ringer & alerts). Smanjiš kad se reprodukuje video i to ne utiče nikako na ringer & alerts. Kad pojačavaš dok ide video piše ti Volume, a kad smanjuješ sistemske zvukove piše Ringer. Jesi ti probao uopšte iPhone ili lupaš bez veze?
Kao bivši korisnik iPhonea, vezano za gledanje videa i podešavanje tona istog, a da se navodno pritom smanjuje ili pojačava ton za zvono, notifikacije itd., mogu kazati da kad sam god gledao bilo koji video i podešavao sebi glasnoću, time nisam remetio glasnoću za pozive i notifikacije. Dakle smanjivanjem ili pojačavanjem tona kod videa ne utiče na smanjivanje ili pojačavanje tona kod zvona ili notifikacija. Malo bolje istraži svoj iPhone.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#19377 Re: iPhone - All about

Post by strong69 »

exampLe. wrote:Instalirana iOS 11 beta 1.

Novi control centar, novi app store i poboljsan siri je za sada ono glavno sto se promjena tice.
Je li imas developer account? iOS 11 jos nije dostupna javno?
mahalik
Posts: 1917
Joined: 12/09/2009 16:48

#19378 Re: iPhone - All about

Post by mahalik »

Pozz
Gdje u sa kupiti slušalice za iPhone7 sa onim dzekom?
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#19379 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

strong69 wrote:
exampLe. wrote:Instalirana iOS 11 beta 1.

Novi control centar, novi app store i poboljsan siri je za sada ono glavno sto se promjena tice.
Je li imas developer account? iOS 11 jos nije dostupna javno?
Imas na redditu developer profile, samo skines, instaliras ga i downloadujes betu.

Samo te moram upozoriti, bugava je pravo, ja sam se vratio na 10.3.2.
Last edited by exampLe. on 11/06/2017 08:57, edited 1 time in total.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#19380 Re: iPhone - All about

Post by strong69 »

Ok. Hvala ti. Necu je instalirati dok makar ne bude javno dostupna za beta testiranje.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#19381 Re: iPhone - All about

Post by friskyoreo »

Pozdrav ljudi.
Treba mi pomoc, novi sam na Ios, i ovo mi sve izgleda kao kvantna fizika.
Kupio sam polovan iphone 4s. Imam sljedeci problem. Telefon nije zakljucan na taj icloud, barem mislim da nije. Mogu koristiti sve funkcije, skidati apps preko svog accounta... Nema nikakvih ogranicenja.
Ali me nervira sto je prethodni vlasnik ulogovan u icloud. Kad pokusam da se izlogujem trazi mi njegov password i pokazuje njegov id. Kad god upalim telefon trazi mi da ukucam njegov password. Probao sam da resetujem preko itunes, ali kaze da prvo trebam iskljuciti findmyphone, ali naravno i tu mi trazi njegov pass..
Ima li kakvo rjesenje za ovaj problem?
Hvala unaprijed na pomoci.
dudlov
Posts: 1903
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#19382 Re: iPhone - All about

Post by dudlov »

friskyoreo wrote:Pozdrav ljudi.
Treba mi pomoc, novi sam na Ios, i ovo mi sve izgleda kao kvantna fizika.
Kupio sam polovan iphone 4s. Imam sljedeci problem. Telefon nije zakljucan na taj icloud, barem mislim da nije. Mogu koristiti sve funkcije, skidati apps preko svog accounta... Nema nikakvih ogranicenja.
Ali me nervira sto je prethodni vlasnik ulogovan u icloud. Kad pokusam da se izlogujem trazi mi njegov password i pokazuje njegov id. Kad god upalim telefon trazi mi da ukucam njegov password. Probao sam da resetujem preko itunes, ali kaze da prvo trebam iskljuciti findmyphone, ali naravno i tu mi trazi njegov pass..
Ima li kakvo rjesenje za ovaj problem?
Hvala unaprijed na pomoci.
nazovi vlasnika nek ti da šifru i isključi iCloud i find my iphone. trebao je on to isključiti i tek onda ti prodati telefon
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#19383 Re: iPhone - All about

Post by friskyoreo »

dudlov wrote:
friskyoreo wrote:Pozdrav ljudi.
Treba mi pomoc, novi sam na Ios, i ovo mi sve izgleda kao kvantna fizika.
Kupio sam polovan iphone 4s. Imam sljedeci problem. Telefon nije zakljucan na taj icloud, barem mislim da nije. Mogu koristiti sve funkcije, skidati apps preko svog accounta... Nema nikakvih ogranicenja.
Ali me nervira sto je prethodni vlasnik ulogovan u icloud. Kad pokusam da se izlogujem trazi mi njegov password i pokazuje njegov id. Kad god upalim telefon trazi mi da ukucam njegov password. Probao sam da resetujem preko itunes, ali kaze da prvo trebam iskljuciti findmyphone, ali naravno i tu mi trazi njegov pass..
Ima li kakvo rjesenje za ovaj problem?
Hvala unaprijed na pomoci.
nazovi vlasnika nek ti da šifru i isključi iCloud i find my iphone. trebao je on to isključiti i tek onda ti prodati telefon
Pa to sam pokusao. Ali zena je samo obrisala oglas i ne javlja se na moje mailove. Tako da pretpostavljam da ga je i ona takvog kupila, a upravo zato tako jeftino i prodala... :-)
dudlov
Posts: 1903
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#19384 Re: iPhone - All about

Post by dudlov »

friskyoreo wrote:
dudlov wrote:
friskyoreo wrote:Pozdrav ljudi.
Treba mi pomoc, novi sam na Ios, i ovo mi sve izgleda kao kvantna fizika.
Kupio sam polovan iphone 4s. Imam sljedeci problem. Telefon nije zakljucan na taj icloud, barem mislim da nije. Mogu koristiti sve funkcije, skidati apps preko svog accounta... Nema nikakvih ogranicenja.
Ali me nervira sto je prethodni vlasnik ulogovan u icloud. Kad pokusam da se izlogujem trazi mi njegov password i pokazuje njegov id. Kad god upalim telefon trazi mi da ukucam njegov password. Probao sam da resetujem preko itunes, ali kaze da prvo trebam iskljuciti findmyphone, ali naravno i tu mi trazi njegov pass..
Ima li kakvo rjesenje za ovaj problem?
Hvala unaprijed na pomoci.
nazovi vlasnika nek ti da šifru i isključi iCloud i find my iphone. trebao je on to isključiti i tek onda ti prodati telefon
Pa to sam pokusao. Ali zena je samo obrisala oglas i ne javlja se na moje mailove. Tako da pretpostavljam da ga je i ona takvog kupila, a upravo zato tako jeftino i prodala... :-)
e onda nema načina da se to odradi. ja kad sam kupio 4s prije koju godinu preko pik-a, prodavac je bio pošten i preda mnom obrisao icloud i vratio telefon na tvorničke postavke. mogao je i da ne obriše jer ja nisam imao pojma o iphone-u (to mi je bio prvi iphone). koristi ga tako ili prodaj ispod cijene
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#19385 Re: iPhone - All about

Post by agent_001 »

Koji je zadnji ios, za koji je moguć JB?
Hvala!
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#19386 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

agent_001 wrote:Koji je zadnji ios, za koji je moguć JB?
Hvala!
10.2 koliko ja znam.
brazzo19
Posts: 3143
Joined: 25/09/2008 13:43

#19387 Re: iPhone - All about

Post by brazzo19 »

Jedno pitanje za vas ajfondzije ... :D Drug dobio 6s izvana eh sad kad ubaci sim karticu nasu i kada se podesava tel ono sve iz pocetka jezik i ostalo kaze mu da je unesena nevazeca sim kartica i da unese pravu sim karticu ( vjerovatno telefon treba dekodirat ) ali postoji li mogucnost da se aktivira tel bez te kartice od tog operatera na kojem je bio tel da on moze koristit telefon za fb internet i ostalo dok ga ne dekodira ? jer ne da nikako da se nastavi sa postavljanjem telefona dok se ne ubaci ta kartica na koju je valjda zakljucan tel ?
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#19388 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

brazzo19 wrote:Jedno pitanje za vas ajfondzije ... :D Drug dobio 6s izvana eh sad kad ubaci sim karticu nasu i kada se podesava tel ono sve iz pocetka jezik i ostalo kaze mu da je unesena nevazeca sim kartica i da unese pravu sim karticu ( vjerovatno telefon treba dekodirat ) ali postoji li mogucnost da se aktivira tel bez te kartice od tog operatera na kojem je bio tel da on moze koristit telefon za fb internet i ostalo dok ga ne dekodira ? jer ne da nikako da se nastavi sa postavljanjem telefona dok se ne ubaci ta kartica na koju je valjda zakljucan tel ?
Nek ga prikaci na iTunes i prati upute.
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#19389 Re: iPhone - All about

Post by agent_001 »

exampLe. wrote:
agent_001 wrote:Koji je zadnji ios, za koji je moguć JB?
Hvala!
10.2 koliko ja znam.
Dali ga još potpisuju, mislim na apple?
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#19390 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

agent_001 wrote:
exampLe. wrote:
agent_001 wrote:Koji je zadnji ios, za koji je moguć JB?
Hvala!
10.2 koliko ja znam.
Dali ga još potpisuju, mislim na apple?
Ne.
brazzo19
Posts: 3143
Joined: 25/09/2008 13:43

#19391 Re: iPhone - All about

Post by brazzo19 »

exampLe. wrote:
brazzo19 wrote:Jedno pitanje za vas ajfondzije ... :D Drug dobio 6s izvana eh sad kad ubaci sim karticu nasu i kada se podesava tel ono sve iz pocetka jezik i ostalo kaze mu da je unesena nevazeca sim kartica i da unese pravu sim karticu ( vjerovatno telefon treba dekodirat ) ali postoji li mogucnost da se aktivira tel bez te kartice od tog operatera na kojem je bio tel da on moze koristit telefon za fb internet i ostalo dok ga ne dekodira ? jer ne da nikako da se nastavi sa postavljanjem telefona dok se ne ubaci ta kartica na koju je valjda zakljucan tel ?
Nek ga prikaci na iTunes i prati upute.
Trazi karticu kad se spoji na itunes
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#19392 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

brazzo19 wrote:
exampLe. wrote:
brazzo19 wrote:Jedno pitanje za vas ajfondzije ... :D Drug dobio 6s izvana eh sad kad ubaci sim karticu nasu i kada se podesava tel ono sve iz pocetka jezik i ostalo kaze mu da je unesena nevazeca sim kartica i da unese pravu sim karticu ( vjerovatno telefon treba dekodirat ) ali postoji li mogucnost da se aktivira tel bez te kartice od tog operatera na kojem je bio tel da on moze koristit telefon za fb internet i ostalo dok ga ne dekodira ? jer ne da nikako da se nastavi sa postavljanjem telefona dok se ne ubaci ta kartica na koju je valjda zakljucan tel ?
Nek ga prikaci na iTunes i prati upute.
Trazi karticu kad se spoji na itunes
Nema od toga ništa. Najbolje saznaj s koje je mreže i nađi SIM karticu sa te mreže. Ne mora biti aktivna kartica, može poslužiti samo da se aktivira telefon.
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#19393 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Ja se sjecam da sam to na Iphoneu 5 preskakao preko onog emergency calla, potrazi malo na googleu, ima sigurno objasnjenje. :D
brazzo19
Posts: 3143
Joined: 25/09/2008 13:43

#19394 Re: iPhone - All about

Post by brazzo19 »

A odakle mi kartica iz austrije :( moze li se to aktivirati kako sa onim r simovima x simovima ? :(
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#19395 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

brazzo19 wrote:A odakle mi kartica iz austrije :( moze li se to aktivirati kako sa onim r simovima x simovima ? :(
Moze, 30 kermi x sim i rijesen problem. :D
brazzo19
Posts: 3143
Joined: 25/09/2008 13:43

#19396 Re: iPhone - All about

Post by brazzo19 »

Evo sta izbaci kad stavim x sim i nasu karticu da aktiviram mob

https://ibb.co/bZCpJQ
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#19397 Re: iPhone - All about

Post by Nisrin »

Kako vas slusa baterija na Iphoneu 7ici??? Je li skida i vama brzo bateriju koristenje vibera??? :D
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#19398 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

@Nisrin
Facebook, Messenger, Viber, Skype, Snapchat i sl. su najveci potrosaci. :lol:
Pogotovo ako se pretjerano koriste.
Inace evo ti dobar clanak kako mozes produziti trajanje baterije;
http://www.omizio.com/apple/iphone/25-n ... vni-vodic/
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#19400 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

.
Post Reply