iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#19351 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

Pozdrav raja, rodjak mi ima IPhone 6 kojem je maticna ploca neispravna (pali se mobitel ali se ugasi cim se zakljuca ili se sam pocne paliti/gasiti).

Zanima nas gdje bi najpovoljnije i najsigurnije mogao nabaviti drugu plocu?
kakaljin
Posts: 11645
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19352 Re: iPhone - All about

Post by kakaljin »

arnes_king wrote:Pozdrav raja, rodjak mi ima IPhone 6 kojem je maticna ploca neispravna (pali se mobitel ali se ugasi cim se zakljuca ili se sam pocne paliti/gasiti).

Zanima nas gdje bi najpovoljnije i najsigurnije mogao nabaviti drugu plocu?
Bolje kupi novi telefon nego mjenjati plocu, jer fakticki mjenjas mobitel
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#19353 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Izgleda da sam sa Iphoneom dobio lazni kabal/punjac (ili oboje). Moze li koristenje tih fake kablova/punjaca syebati telefon?
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#19354 Re: iPhone - All about

Post by dudlov »

exampLe. wrote:Izgleda da sam sa Iphoneom dobio lazni kabal/punjac (ili oboje). Moze li koristenje tih fake kablova/punjaca syebati telefon?
ja koristim fake kabal i nikad nikakvih problema nisam imao. punjač mi je originalni i ne bih se usudio fake punjač koristiti.
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#19355 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

dudlov wrote:
exampLe. wrote:Izgleda da sam sa Iphoneom dobio lazni kabal/punjac (ili oboje). Moze li koristenje tih fake kablova/punjaca syebati telefon?
ja koristim fake kabal i nikad nikakvih problema nisam imao. punjač mi je originalni i ne bih se usudio fake punjač koristiti.
Kad skontam kupit cu i kabal i punjac original, ne bi da sprzim maticnu radi kineskih punjaca. :D
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#19356 Re: iPhone - All about

Post by SmoLe »

upravo sjebah touch, malo jace pritisnuh prstom i samo ciza na polovici ekrana, i gornji dio mi radi donji ne radi
jel se moze kako ovo popraviti ili moram mijenjati touch skroz, mobitel iphone 6 :oops:
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#19357 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

SmoLe wrote:upravo sjebah touch, malo jace pritisnuh prstom i samo ciza na polovici ekrana, i gornji dio mi radi donji ne radi
jel se moze kako ovo popraviti ili moram mijenjati touch skroz, mobitel iphone 6 :oops:
Pa ako taj dio ekrana ne reaguje na dodir onda moras. :)
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#19358 Re: iPhone - All about

Post by Kataklinger »

Napokon i ja "ajfon" user. Treba mi apple ID i icloud. Idem na icloud, traži mi da unesem proizvoljan Apple ID (unio sam svoj postojeći mail na gmailu). Kreirao taj acc i unio ga u mobitel. Dobro, šta sad dalje? Kako da aktiviram taj icloud, je li za njega ide novi acc ili? Kako da imam email na @icloud.com ?
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#19359 Re: iPhone - All about

Post by dudlov »

Kataklinger wrote:Napokon i ja "ajfon" user. Treba mi apple ID i icloud. Idem na icloud, traži mi da unesem proizvoljan Apple ID (unio sam svoj postojeći mail na gmailu). Kreirao taj acc i unio ga u mobitel. Dobro, šta sad dalje? Kako da aktiviram taj icloud, je li za njega ide novi acc ili? Kako da imam email na @icloud.com ?
mislim da je aktiviran. uključi na mobilu find my iphone obavezno. za dalje ideš na https://www.icloud.com i tu malo pročačkaj u opciji find my iphone.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#19360 Re: iPhone - All about

Post by Kataklinger »

Pokusavam jebeno skinut nesto sa APple storea ali mi kaze da ovaj apple ID jos nije koristen na App Storeu i da treba review, kad odem na to trazi mi da unesem Payment method. Je li se ovo mora unijeti? Moze li se kako zaobici da skidam free aplikacije.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#19361 Re: iPhone - All about

Post by probook »

Moze, ali zrebas prvo klikunti da skines neku free aplikaciju i onda ti trazi apple ID...tada otvaras novi ID i bice ti opcija da preskocis payment method.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#19362 Re: iPhone - All about

Post by Kataklinger »

probook wrote:Moze, ali zrebas prvo klikunti da skines neku free aplikaciju i onda ti trazi apple ID...tada otvaras novi ID i bice ti opcija da preskocis payment method.
Ne meRem šesnes apple idova pravit. Imam vec jedan koi moram koristiti. Btw snasao sam se, procepilo...
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#19363 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

kakaljin wrote:
arnes_king wrote:Pozdrav raja, rodjak mi ima IPhone 6 kojem je maticna ploca neispravna (pali se mobitel ali se ugasi cim se zakljuca ili se sam pocne paliti/gasiti).

Zanima nas gdje bi najpovoljnije i najsigurnije mogao nabaviti drugu plocu?
Bolje kupi novi telefon nego mjenjati plocu, jer fakticki mjenjas mobitel
Ne bih kupovao novi mobitel, hvala na savjetu.

Ima li neko kakvih drugih prijedloga, gdje nabaviti plocu?
User avatar
polfudbal
Posts: 400
Joined: 16/03/2010 22:24

#19364 Re: iPhone - All about

Post by polfudbal »

Moze li savjet gdje zamjeniti displey na 6ici, osim ovi brendiranih, u zvuk i slika traze 500 KM, imaju neki setovi na netu oko 100 $ displej sa alatom za zamjenu, nisam listao temu mozda je vec negdje pisalo pa ako ima dobronamjernih da pojasne :mrgreen:
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#19365 Re: iPhone - All about

Post by dudlov »

polfudbal wrote:Moze li savjet gdje zamjeniti displey na 6ici, osim ovi brendiranih, u zvuk i slika traze 500 KM, imaju neki setovi na netu oko 100 $ displej sa alatom za zamjenu, nisam listao temu mozda je vec negdje pisalo pa ako ima dobronamjernih da pojasne :mrgreen:
Nazovi univerzalno apple servis i vidi koliko je kod njih zamjena displeja. Garant su jeftiniji od zvuk i slika
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#19366 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Instalirana iOS 11 beta 1.

Novi control centar, novi app store i poboljsan siri je za sada ono glavno sto se promjena tice.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#19367 Re: iPhone - All about

Post by Kataklinger »

Ide mi na Q sto na Iphone-u nema odvojena jacina zvuka za sistem, notifikacije i medije, poziv itd kao na Androidu. Otvorim FB video, smanjim da mogu ko cojk negdje u masi gledat, nakon par minuta notifikacija koju naravno ne cujem jer je smanjivanje zvuka prilikom reprodukcije videa uticalo i na smanjivanje jacine zvuka notifikacije.
Takodje, ide mi na Q sto nema LED notifikacije :/
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#19368 Re: iPhone - All about

Post by soha96 »

Fino onda kupis Q od androida i miran si.

Hoce li ios 11 biti dostupan za 5s?
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#19369 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

soha96 wrote:Fino onda kupis Q od androida i miran si.

Hoce li ios 11 biti dostupan za 5s?
Hoce, Iphone 5/5c i stariji nece imati iOS 11, tako da ce najvjerovatnije 5s biti slijedeci na listi "zastarjelih" kad bude izlazio iOS 12.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#19370 Re: iPhone - All about

Post by soha96 »

exampLe. wrote:
soha96 wrote:Fino onda kupis Q od androida i miran si.

Hoce li ios 11 biti dostupan za 5s?
Hoce, Iphone 5/5c i stariji nece imati iOS 11, tako da ce najvjerovatnije 5s biti slijedeci na listi "zastarjelih" kad bude izlazio iOS 12.
Posteno, hvala :thumbup:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#19371 Re: iPhone - All about

Post by aktivacija »

IkaIJ wrote:Ljudi imam čudan problem sa iPhoneom 6.

Naime, baterija mi se krenula NENORMALNO trošiti, doslovno gledam kako opadaju procenti. Zaspim sa 50% probudim se ujutru prazan telefon. Ajde rekoh da mu uradim fabrički reset, možda će mu pomoći nakon updatea na 10.3. Resetujem ja njega, ali problem je isti. Međutim, ovo je VRHUNAC - isključim telefon potpuno na 70%, znači ne standby već ga isključim i uključim ga nakon možda dva sata ono 7% baterije. Znači, ISKLJUČEN telefon troši bateriju.

Na netu sam čitao, neki kažu da je do same baterije, da bi je trebalo zamijeniti, a neki kažu da su mijenjali bateriju ali da je problem bio na matičnoj ploči u vezi sa voltažom. Ako je neko od vas imao problem neka napiše iskustva, i ako ste ga popravljali koliko je koštao popravak, isplati li se uopšte popravljati..
Imo isti problem. Otiso ti IC2 (il tako nekako) chip na ploci koji kontrolise punjenje i praznjenje. Imas lika na 3 spratu u Robotu 061757395 koji ti moze to srediti.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#19372 Re: iPhone - All about

Post by aktivacija »

Ima li neka mouse wifi app z ajafon sa adekvatnim serverom za android tv box. nadjem svasta nesta za ajfon, ali svaki server koji treba instalirati nema za android, samo win, mac i linux. Pokvario mi se daljinski od tv boxa.
Saka
Posts: 2595
Joined: 25/02/2011 11:49

#19373 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Kataklinger wrote:Ide mi na Q sto na Iphone-u nema odvojena jacina zvuka za sistem, notifikacije i medije, poziv itd kao na Androidu. Otvorim FB video, smanjim da mogu ko cojk negdje u masi gledat, nakon par minuta notifikacija koju naravno ne cujem jer je smanjivanje zvuka prilikom reprodukcije videa uticalo i na smanjivanje jacine zvuka notifikacije.
Takodje, ide mi na Q sto nema LED notifikacije :/
NIje tačno, sistemski zvuk je odvojen od zvuka videa. Moraš početi smanjivati / pojačavati nakon što video krene, onda on utiče samo na video.
LED nema ali možeš uključiti flash (blic) notifikacije.
exampLe. wrote:
soha96 wrote:Fino onda kupis Q od androida i miran si.

Hoce li ios 11 biti dostupan za 5s?
Hoce, Iphone 5/5c i stariji nece imati iOS 11, tako da ce najvjerovatnije 5s biti slijedeci na listi "zastarjelih" kad bude izlazio iOS 12.
iPhone 5 nije podržan jer ima 32-bit CPU. 5S je 64-bit kao i noviji, ima 1GB RAM-a kao i iPhone 6, pa nema razloga da ne bude podržan i u narednoj verziji, osim ako ne zastari da se brzina ne može nositi sa novim OS.
Apple nije poznat po tome da namjerno ne updatira stare modele kako bi prodavao nove, naprotiv, pruža najdužu i najbolju softversku podršku u industriji.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#19374 Re: iPhone - All about

Post by Kataklinger »

Saka wrote: NIje tačno, sistemski zvuk je odvojen od zvuka videa. Moraš početi smanjivati / pojačavati nakon što video krene, onda on utiče samo na video.
LED nema ali možeš uključiti flash (blic) notifikacije.
Tačno je što sam napisao, samo ti tačno ne čitaš. Mislio sam na to što nema odvojeno podešavanje jačine zvuka za svaki od pobrojanih modula zasebno.
S tim da ima samo sistemski odvojen, a za medije i notifikacije i ostalo je agregirano u jedno. Smanjim kad se video reprodukuje, smanji i za notifikacije itd...
Saka
Posts: 2595
Joined: 25/02/2011 11:49

#19375 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Kataklinger wrote:
Saka wrote: NIje tačno, sistemski zvuk je odvojen od zvuka videa. Moraš početi smanjivati / pojačavati nakon što video krene, onda on utiče samo na video.
LED nema ali možeš uključiti flash (blic) notifikacije.
Tačno je što sam napisao, samo ti tačno ne čitaš. Mislio sam na to što nema odvojeno podešavanje jačine zvuka za svaki od pobrojanih modula zasebno.
S tim da ima samo sistemski odvojen, a za medije i notifikacije i ostalo je agregirano u jedno. Smanjim kad se video reprodukuje, smanji i za notifikacije itd...
Opet nije tačno. Kad smanjiš za video ne smanji notifikacije (to je pod ringer & alerts). Smanjiš kad se reprodukuje video i to ne utiče nikako na ringer & alerts. Kad pojačavaš dok ide video piše ti Volume, a kad smanjuješ sistemske zvukove piše Ringer. Jesi ti probao uopšte iPhone ili lupaš bez veze?
Post Reply