iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
lozze
Posts: 383
Joined: 19/01/2008 15:37

#18451 Re: iPhone - All about

Post by lozze »

dinao wrote:Promjeni kanal na postavkama rutera i neces imati taj problem.
Fakat je nesto do mog rutera jer danas na poslu nisam imao tih problema. Sacu promjeniti samo da nadjem kako hehe pa javim


Sent from my iPhone using Tapatalk
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#18452 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Ja nikad nisam radio jailbreak iOS-a, isplati li se?
lozze
Posts: 383
Joined: 19/01/2008 15:37

#18453 Re: iPhone - All about

Post by lozze »

Hvala proradilo je. Bilo na chanel 1, sad sam ga promjenio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#18454 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

Iphone 7? Citam da je vodootporan i kazu neki da prima memorijsku karticu sto na recezijama ne pise.Kakva su iskustva,slike i ostalo?
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#18455 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Kapri wrote:Iphone 7? Citam da je vodootporan i kazu neki da prima memorijsku karticu sto na recezijama ne pise.Kakva su iskustva,slike i ostalo?
Utor za memorijsku karticu nema sigurno.
lozze
Posts: 383
Joined: 19/01/2008 15:37

#18456 Re: iPhone - All about

Post by lozze »

Vodootporan jeste!


Sent from my iPhone using Tapatalk
naduvani
Posts: 28
Joined: 23/09/2016 07:13

#18457 Re: iPhone - All about

Post by naduvani »

I ugledni Forbes ima review o iphone 7

iPhone 7 Plus Review: Save Your Money For The iPhone 8 (Or A Chinese Phone) Instead
http://www.forbes.com/sites/bensin/2016 ... 11c2aa7c9a
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#18458 Re: iPhone - All about

Post by Enticer »

Moze li mala pomoc posto sam tek presao na iphone? (6s)

Kad kucam poruke preko vibera ili whatsapp-a cesto koristim one olaksice, ove zaokruzene:

Image

Medjutim, kad prebacim tastaturu na drugi ili treci jezik ova kolona se izgubi sa ekrana, jednostavno nestane. Kad vratim na engleski (default lang.) vrati se i ova kolona. :? Na androidu sam imao uvijek ovu kolonu bez obzira na promjene jezika. Cackao sam po settingsima vibera i whatsappa i nisam nista uspio naci.

I ima jos nesto, kad pricam na tel skoro nista ne cujem sagovornika dok se oni hvale kako me sad bolje cuju nego prije.
Guglo sam i trazio rjesenja, nesto sam mjenjao u opcijama, pojacavao kvalitet tona, ali nista. :sad:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18459 Re: iPhone - All about

Post by insomnia78 »

To nastimas u opcijama tastature
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#18460 Re: iPhone - All about

Post by JanuaryJones »

JanuaryJones wrote:Neće da mi otvori stranice do kraja. Pokaže slike ali ne i tekst. Gore navodno vrti ali ništa se ne desi na kraju. Kad kliknem X u browser tabu onda se pokaže tekst :shock:

Image
Pobrisala sam cache, history, website data ali ništa se nije promijenilo. Znate li u čemu je problem?
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#18461 Re: iPhone - All about

Post by beautyfool »

meni se zna desiti kad mi je puno prozora otvoreno i vise nemoze otvoriti i samo tako vrti dok se ne sjetim da pozatvaram neke stanice.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#18462 Re: iPhone - All about

Post by JanuaryJones »

beautyfool wrote:meni se zna desiti kad mi je puno prozora otvoreno i vise nemoze otvoriti i samo tako vrti dok se ne sjetim da pozatvaram neke stanice.
Nijedan nije otvoren :(
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#18463 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Probaj neki drugi browser cisto onako da vidis jel do safarija ili je neki bug. Mozda bi trebao uraditi clean install...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#18464 Re: iPhone - All about

Post by JanuaryJones »

Vertig0 wrote:Probaj neki drugi browser cisto onako da vidis jel do safarija ili je neki bug. Mozda bi trebao uraditi clean install...
Probala Dolphin i ima isti problem. Ne otvaraju se stranice do kraja.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#18465 Re: iPhone - All about

Post by Haris033 »

exampLe. wrote:Ja nikad nisam radio jailbreak iOS-a, isplati li se?
Jednom kada budeš jailbreak-ao iphone, više nikada nećeš imati želju imati obični iOS. Govorim to iz iskustva, jer koristim iPhone od kako postoji i svi su mi bili JB. :izet:
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#18466 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

Ja sam cula da za obicne korisnike JB nije potrebanm ,usput svi govore da to nije potrebno.Koju mogucnost uopste daje Jb?(ne koristim iphone ali ko zna.....7 mi se svidja jos da znam sta o slikama i bateriji)
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#18467 Re: iPhone - All about

Post by beautyfool »

JanuaryJones wrote:
beautyfool wrote:meni se zna desiti kad mi je puno prozora otvoreno i vise nemoze otvoriti i samo tako vrti dok se ne sjetim da pozatvaram neke stanice.
Nijedan nije otvoren :(
Ne znam onda, kod mene ili je to bio razlog ili slab wifi signal.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#18468 Re: iPhone - All about

Post by Haris033 »

Izvor: http://www.smartphonehrvatska.com/2012/ ... ailbreaka/

Zašto jailbreakati?
Razlog prvi: mogućnost instalacije alternativnih aplikacija iz Cydia Stora (nešto kao službeni App Store) te raznoraznih poboljšanja sistemskih aplikacija. Čemu sve to pitate se. Jednostavno iPhone i ostali iOS uređaji vam nude gotovo sve što vam treba ali ne baš sve. Na primjer neke postavke poput sklopki za uključivanje 3G, wifi, bluetootha, gps-a i drugih zakopane su duboko u aplikaciji Postavke (settings). Instalirate li recimo aplikaciju CCsettings iz Cydie sve to vam se pojavljuje nadohvat ruke. Neprocjenjivo!
Modanje i izmjena korisničkog sučelja je drugi razlog koji bi vas mogao ponukati na jailbreak. Ako vam je dosadilo stalno naganjati iste ikonice lijevo desno, jailbreak vam omogućuje da izmjenite izgled ikona, izgled status bara, ikonica u status baru, izgled lock screena ili recimo font slova diljem cijelog sustava. Ne želite imati ”slide to unlock” tekst. Nije problem možete napisati umjesto njega štagod vam srce poželi ili maknuti slider tako da ga uopće nema, ukloniti sat i otključavati telefon nekom gestom ili pritiskom na neki od fizičkih gumba. Sve to je izvedivo bez nekog znanja programiranja, hackiranja i ostalih mambo jumbo čudesa. U već spomenutoj Cydiji postoje mini aplikacije ili paketi za sve što vam srce poželi. Nemojte se zamarati razmišljanjem zašto sam Apple nije omogućio sve te ludosti, odgovor je jednostavan: Apple želi da je svaki iPhone, iPad ili iPad isti i bez iznenađenja. Ako uzmeš prijateljev iPhone znat ćeš ga koristiti. Uzmi bratov Android i možda se i ne snađeš tako brzo. Ovako znaš kako izgleda koja ikona i koju aplikaciju predstavlja. To je super praktično ali može biti i dosadno.
Sim unlock ili otključavanje na druge mreže može biti razlog broj tri. Instalacijom paketa iz Cydie jednostavno otključate vaš iPhone da prihvaća i sim kartice drugih operatera. Bitno je napomenuti da radi samo na podržanim baseband verzijama. Ako vam to nije posve jasno pitajte u komentarima pa ću pojasniti.
Mogućnost instalacije piratiziranih ili crackiranih aplikacija. Čisto da kažemo da jailbreak otvara i tu mogućnost, a osobno je apsolutno ne podržavam. Piratluk poštenim ljudima koji rade za svoj kruh oduzima od usta. Nemojte to raditi! Jailbreak apsolutno nije svrha tome.


Top Tweaks:

- AppCake (sve App Store aplikacije su besplatne)
- Better Wifi (pokazuje više wifi lokacija od defaultnih iOS postavki)
- CCsettings - Omogućava dodavanje drugih kratica na multitasking
- iCleaner Pro - Čisti Vaš iOS od nepotrebnih stvari
- Movie Box - Svi filmovi i serije sa prevodom (mogućnost downloada i streama)
- iFile - File manager
- Kodi
- LinkTunes - Sva muzika sa App Store besplatna
- Swipe Selection
- Wifi Passwords list....
- Barrel (3D efekti na pozadini sa ikonama)

(ovo je samo mali broj olakšica koji Vam JB pruža)
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#18469 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

JanuaryJones wrote:
Vertig0 wrote:Probaj neki drugi browser cisto onako da vidis jel do safarija ili je neki bug. Mozda bi trebao uraditi clean install...
Probala Dolphin i ima isti problem. Ne otvaraju se stranice do kraja.
Hajde jedan hard reset: power i home zajedno dok se telefon ne ugasi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#18470 Re: iPhone - All about

Post by JanuaryJones »

basicm wrote:
JanuaryJones wrote:
Vertig0 wrote:Probaj neki drugi browser cisto onako da vidis jel do safarija ili je neki bug. Mozda bi trebao uraditi clean install...
Probala Dolphin i ima isti problem. Ne otvaraju se stranice do kraja.
Hajde jedan hard reset: power i home zajedno dok se telefon ne ugasi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ista stvar :(

Image
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#18471 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

Koji ios imas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#18472 Re: iPhone - All about

Post by JanuaryJones »

basicm wrote:Koji ios imas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
10.0.2 na šestici
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#18473 Re: iPhone - All about

Post by mirzet87sa »

Gugl krom skini..
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#18474 Re: iPhone - All about

Post by Enticer »

insomnia78 wrote:To nastimas u opcijama tastature
Ma pokusavao sam, al ne moze. Radi samo na engleskom, al kad recimo prebacim na hrvatski ili neki drugi jezik "predictive" se izgubi.
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#18475 iPhone - All about

Post by basicm »

Ovo je vec misterija, imam 2 telefona na 10.0.2 i safari otvara klix bez problema. Meni se ovo desavalo na avaz aplikaciji ali nakon zadnjeg update sve radi. Sad vec prelazi u gatanje, ali vidi postavke sata i datuma da li su automatski, i cookies u safariju. Pogledaj da li imas restrictions neke upaljene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Post Reply