iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#18026 Re: RE: Re: iPhone - All about

Post by zdruzdjo »

istiti wrote:Ljudi molim Vas pomagajte hahahah.ispast cu sada glup al sta cu.uglavnom Iphone 6s plus ne mogu da posaljem mms poruku sve pokusao postavke ama bas sve al ne ide?ima li neko rijesenje?
Citat iz top liste nadrealista kad djuro u skoli pita "malog neleta" a sta je sa geografijom. A ovaj odgovara:
"Nema ti taj predmet dečko"
Bez uvrede iphone-aši.
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#18027 Re: iPhone - All about

Post by adincebic »

istiti wrote:Ljudi molim Vas pomagajte hahahah.ispast cu sada glup al sta cu.uglavnom Iphone 6s plus ne mogu da posaljem mms poruku sve pokusao postavke ama bas sve al ne ide?ima li neko rijesenje?
Pa podesi u postavkama APN
lozze
Posts: 383
Joined: 19/01/2008 15:37

#18028 Re: iPhone - All about

Post by lozze »

zdruzdjo wrote:
istiti wrote:Ljudi molim Vas pomagajte hahahah.ispast cu sada glup al sta cu.uglavnom Iphone 6s plus ne mogu da posaljem mms poruku sve pokusao postavke ama bas sve al ne ide?ima li neko rijesenje?
Citat iz top liste nadrealista kad djuro u skoli pita "malog neleta" a sta je sa geografijom. A ovaj odgovara:
"Nema ti taj predmet dečko"
Bez uvrede iphone-aši.
Woow :) uvrede


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#18029 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

adincebic wrote:
istiti wrote:Ljudi molim Vas pomagajte hahahah.ispast cu sada glup al sta cu.uglavnom Iphone 6s plus ne mogu da posaljem mms poruku sve pokusao postavke ama bas sve al ne ide?ima li neko rijesenje?
Pa podesi u postavkama APN
postavke => mobilni podaci => mobilni podaci opcije => mobilni podaci mreža =>

mobilni podaci:
APN: active.bhmobile.ba
username:
password:

mms:
APN: mms.bhmobile.ba
username:
password:
MMSC: http:\\mms.bhmobile.ba/cmmsc/post
MMS Proxy: 195.222.56.41:8080
MMS Max Message Size: 614400

i naravno vidi dal si aktivirao mobilni internet i mms kod telecoma
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#18030 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Čudi me da nije pitao kako poslati pjesmu bluetooth-om.


Sent from my iPhone using Tapatalk
istiti
Posts: 20
Joined: 01/09/2015 13:54

#18031 Re: iPhone - All about

Post by istiti »

Boze sacuvaj i sakloni:S
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#18032 Re: iPhone - All about

Post by Enticer »

Planiram da predjem na iphone, ali jedan mi rece da se preko iphone-a ne moze razgovarati preko WhatsApp-a. Jel istina? Meni to izgleda cudno i nesto ne vjerujem, al da ipak da provjerim.
lozze
Posts: 383
Joined: 19/01/2008 15:37

#18033 Re: iPhone - All about

Post by lozze »

Enticer wrote:Planiram da predjem na iphone, ali jedan mi rece da se preko iphone-a ne moze razgovarati preko WhatsApp-a. Jel istina? Meni to izgleda cudno i nesto ne vjerujem, al da ipak da provjerim.
Nije istina, pozivi rade!


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#18034 Re: RE: Re: iPhone - All about

Post by kr0 0ss »

Enticer wrote:Planiram da predjem na iphone, ali jedan mi rece da se preko iphone-a ne moze razgovarati preko WhatsApp-a. Jel istina? Meni to izgleda cudno i nesto ne vjerujem, al da ipak da provjerim.
Moguće je samo ako drugi skim telefoniraš isto ima WhatsApp!
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#18035 Re: RE: Re: iPhone - All about

Post by Enticer »

kr0 0ss wrote:
Enticer wrote:Planiram da predjem na iphone, ali jedan mi rece da se preko iphone-a ne moze razgovarati preko WhatsApp-a. Jel istina? Meni to izgleda cudno i nesto ne vjerujem, al da ipak da provjerim.
Moguće je samo ako drugi skim telefoniraš isto ima WhatsApp!
To je jasno :D nego ovaj mi kao rece mozes se dopisivati, ali ne mozes zvati preko WhatsApp-a.

Hvala na odgovorima.
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#18036 Re: RE: Re: RE: Re: iPhone - All about

Post by kr0 0ss »

Enticer wrote:
kr0 0ss wrote:
Enticer wrote:Planiram da predjem na iphone, ali jedan mi rece da se preko iphone-a ne moze razgovarati preko WhatsApp-a. Jel istina? Meni to izgleda cudno i nesto ne vjerujem, al da ipak da provjerim.
Moguće je samo ako drugi skim telefoniraš isto ima WhatsApp!
To je jasno :D nego ovaj mi kao rece mozes se dopisivati, ali ne mozes zvati preko WhatsApp-a.

Hvala na odgovorima.
Image
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#18037 Re: RE: Re: iPhone - All about

Post by isx »

Enticer wrote: To je jasno :D nego ovaj mi kao rece mozes se dopisivati, ali ne mozes zvati preko WhatsApp-a.

Hvala na odgovorima.
Taj vidio ajfona nije.
lozze
Posts: 383
Joined: 19/01/2008 15:37

#18038 Re: iPhone - All about

Post by lozze »

Enticer wrote:
kr0 0ss wrote:
Enticer wrote:Planiram da predjem na iphone, ali jedan mi rece da se preko iphone-a ne moze razgovarati preko WhatsApp-a. Jel istina? Meni to izgleda cudno i nesto ne vjerujem, al da ipak da provjerim.
Moguće je samo ako drugi skim telefoniraš isto ima WhatsApp!
To je jasno :D nego ovaj mi kao rece mozes se dopisivati, ali ne mozes zvati preko WhatsApp-a.

Hvala na odgovorima.
Nekad se prije nije moglo zvati, ali sada moze. Mozda ti taj drug nije uradio update aplikacije pa zato


Sent from my iPhone using Tapatalk
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#18039 Re: iPhone - All about

Post by zdruzdjo »

Eh evo ga. doslo makar malo iz guzice u glavu.

E hajmo sad iphone-ovci u glas: vidite da je potrebno iphone ima. to su nove tehnologije......

Samo cu podsjetiti na neciji reply od prije par dana: (nesto kao) sta ce ti usb stick, zastarjela tehnologija.

https://www.iosflashdrive.com/products/ ... 0674268166
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#18040 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

I sta bi sad ovo trebalo da dokazuje?
Neka noname firma odlucila da pravi usb za iP i sad to kao nesto dokazuje?
Uzivaj u svom Xiaomiju ili sta vec imas i pusti one kojima iP odgovara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#18041 Re: iPhone - All about

Post by zdruzdjo »

Dokazuje to da cim neko nesto proizvodi znaci da za to postoji trziste i potreba. Ja jos nikad nisam cuo neko proizvodi pilu za drva koja pusta miris mošusa. Nikom to ne treba i nema potrebe za to niti trzista.
Znaci nije ono "sto ce ti to". Nego daj opciju pa ces vidjeti sta ce ti ili ne.
I ne vjerujem da bi neko bas tek tako dopustio koristenje imena "ios" nekoj noname kompanji iz hun-chon-hon provincije u kini.

I zasto hostile ton???

Bio sam sarkastican jer su prije par dana neki na ovom forumu graknuli "aaaaa zastarjela tehnologija" pa eto vidis da nije.
I nemam xiaomi.

Forumi sluze za raspravu.
Ako hoces mantru "iphone je najbolji telefon" snimi je i pustaj sebi na slusalice. Na forumima cemo raspravljati i djeliti misljenja i iskustva.

Vidis bas me sad zanima kako je uspjelo nekome da izvara ios da koristi usb flash a bez hardverskih modifikacija.
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#18042 iPhone - All about

Post by isx »

zdruzdjo wrote:Eh evo ga. doslo makar malo iz guzice u glavu.

E hajmo sad iphone-ovci u glas: vidite da je potrebno iphone ima. to su nove tehnologije......

Samo cu podsjetiti na neciji reply od prije par dana: (nesto kao) sta ce ti usb stick, zastarjela tehnologija.

https://www.iosflashdrive.com/products/ ... 0674268166
Kakva je ovo glupost. Imas li sta zanimljivije za trolati?


Sent from my iPhone using Tapatalk
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#18043 Re: iPhone - All about

Post by zdruzdjo »

[emoji106] [emoji106] [emoji122]
lozze
Posts: 383
Joined: 19/01/2008 15:37

#18044 Re: iPhone - All about

Post by lozze »

zdruzdjo wrote:Dokazuje to da cim neko nesto proizvodi znaci da za to postoji trziste i potreba. Ja jos nikad nisam cuo neko proizvodi pilu za drva koja pusta miris mošusa. Nikom to ne treba i nema potrebe za to niti trzista.
Znaci nije ono "sto ce ti to". Nego daj opciju pa ces vidjeti sta ce ti ili ne.
I ne vjerujem da bi neko bas tek tako dopustio koristenje imena "ios" nekoj noname kompanji iz hun-chon-hon provincije u kini.

I zasto hostile ton???

Bio sam sarkastican jer su prije par dana neki na ovom forumu graknuli "aaaaa zastarjela tehnologija" pa eto vidis da nije.
I nemam xiaomi.

Forumi sluze za raspravu.
Ako hoces mantru "iphone je najbolji telefon" snimi je i pustaj sebi na slusalice. Na forumima cemo raspravljati i djeliti misljenja i iskustva.

Vidis bas me sad zanima kako je uspjelo nekome da izvara ios da koristi usb flash a bez hardverskih modifikacija.
Pa dobro, ovo je super stvar kome treba, zasto da ne." :) Svi su hvalili galaxy sto ima sve, sto se baterija moze zamjeniti, sto ima micro sd i tako to. I na kraju sta bi? Skontali ljudi da im to ne treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#18045 Re: iPhone - All about

Post by Dady »

Da li se nekome dešava sa iPhone da kada mu je uključen wifi hotspot da bateriju potroši za nekih sat vremena. Maksimalno 2-3 uređaja budu spojena. Trenutna verzija iOS 9.3.5 ali ovo se dešavalo i na prethodnim verzijama. Na iPadu nemam ovih problema, a ista verzija iOS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#18046 Re: RE: Re: iPhone - All about

Post by zdruzdjo »

lozze wrote:.....sto se baterija moze zamjeniti, sto ima micro sd i tako to. I na kraju sta bi? Skontali ljudi da im to ne treba.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Hoces da kazes da je diy-zamjena baterije nepotrebna????

Mislim jexx galaxy. Out of the box najgori koncept telefona. Tek kad se dobro potrudis dobijes nesto.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#18047 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

Kolega @zdruzdjo jedno pitanje..
Tebi i slicnim!
Sta ces ti tacno profitirat dolaskom na ovaj pf i konstantnim pljuvanjem po iP iOS Apple..
Evo recimo da ubijedis pet ljudi da je iP smece, i oni sebi kupe telefon koji ti zelis..
Koja je tvoja korist u tome???
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#18048 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

dinao wrote:Kolega @zdruzdjo jedno pitanje..
Tebi i slicnim!
Sta ces ti tacno profitirat dolaskom na ovaj pf i konstantnim pljuvanjem po iP iOS Apple..
Evo recimo da ubijedis pet ljudi da je iP smece, i oni sebi kupe telefon koji ti zelis..
Koja je tvoja korist u tome???
Korist je lijecenje kompleksa. :D
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#18049 Re: iPhone - All about

Post by zdruzdjo »

Pa buraz imam dionice u google-u.
Zar vam nije jasno vec do sada???
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#18050 Re: iPhone - All about

Post by zdruzdjo »

Ali uopste mi nije cilj da popljujem ios ili iphone.
Javno kazem, tako fluidan telefon i takav dizajn bilo koji android moze samo sanjati ili napraviti neki zestok zaokret pa da ih sustigne.
Meni nije jasno samo zasto se drze ko pijan plota svojih gluposti koje ogranicavaju upotrebljivost inace savrsenog telefona.
Post Reply