iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#16651 Re: iPhone - All about

Post by Danguba »

fokus2000 wrote:Imam iPhone 5s kupljen prije godinu dana i strašno brzo mu se troši baterija.Da li je moguće da je nakon godinu dana korištenja baterija oslabila?
Mnogi su se zalili juli-august kako im telefoni brzo trose baterije. Ja imam Samsung s5 i iPhone 5 i u tom periodu su mi strasno brzo trosili bateriju. Kome god bi se pozalio i ne zavrsim doceka me ista prica.
Na iPhonu sam imao hotspot pa postoji mogucnost da mu je tu bila povecana potrosnja jer se kacao ko stigne.

Nemam drugo objasnjenje ili je do toplog vremena. :D
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#16652 Re: iPhone - All about

Post by Danguba »

Rockefeller wrote:Kada izlazi 6s?
25 septembar :D
Last edited by Danguba on 25/08/2015 23:22, edited 1 time in total.
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#16653 Re: iPhone - All about

Post by Oligarh »

adincebic wrote:
Oligarh wrote:Jedno pitanje kolegama forumašima koji imaju mnogo više iskustva sa iOS od mene koji je tek prije dva dana prešao na ovaj sistem nakon 5 godina Androida. Naime, imam iP 6 Plus i primjetio sam da često gubim wifi signal. Imam uključen i mobilni internet istovremeno, pa sam se nafurao da uređaj automatski prelazi na jaču konekciju. Inače, verzija iOS je zadnja, 8.4.1.

Što se svega ostalog tiče, imam riječi hvale, prvenstveno na stabilnost sistema. Do sada sam imao, zaista, high-end uređaje na Androidu od HTC Desirea do S5, najviše je Samsunga Galaxy S i Note serija bilo među njima. iOS, a i ovaj uređaj kojeg imam je jedno novo iskustvo, vrlo pozitivnih prvih dojmova, bar mojih subjektivnih. Samsung me je otjerao od sebe iz određenih razloga koji su ih toliko srozali u mojim očima, o buraniji tipa Sony, LG i HTC (na moju veliku žalost) da ne govorim
To nije uobičajeno ponašanje iPhone-a. Provjeri prvo svoj router tj. negdje drugo koristi internet i vidi dal se gubi signal, ako da, onda nosi u servis. E ako si g atek kupio imaš Apple Care 1 godinu tako da sve eventualne kvarove možeš riješiti u mekline na likovnoj akademiji. Zapamti nije to osiguranje već samo garancija. Eh još jedna stvarka, možeš pred istek garancije da odeš i zatražiš zamjenu baterije, čisto da imaš novu bateriju na kraj godine korištenja telefona.
Da provjeriš dal ti je telefon pokriven Apple care-om nađi serijski broj telefona u postavkama i zalijepi ga na ovoj stranici
https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do
Puno ti hvala. Bas si mi pomogao, jer sutra idem u prodavnicu ovdje u Sarajevu gdje sam ga kupio. Naime, kupio ga 18.08. a pogledaj šta mi piše u opciji jednogodišnje garancije za hardware (trebalo bi da stoji godina dana od datuma kupovine):


Repairs and Service Coverage: Active
Your product is covered for eligible hardware repairs and service under Apple's Limited Warranty.
Estimated Expiration Date: March 16, 2016
Learn about Apple's coverage information for your product.
Set Up a Repair

A za telephone technical support:

Telephone Technical Support: Expired
You are eligible to purchase telephone technical support from an Apple Advisor.
Contact Apple Support

Telefon kupljen u jednoj prodavnici tehnicke opreme (izgleda mi ko ozbiljna) a nije od ovih prodavnica mobitela. Nije bio u vakuumskoj ambalaži jer je bio jedan i izložen kao uzorak. Provjeriti ću to sa njima. Doduše, ovdje piše "estimated" pa ne znam da li se to odnosi možda na opciju same kupovine sa računom ili ne. Nemam iskustva sa ovim Apple servisima, pa ću da provjerim. Kao i za ovo što je istekao Tel. Tech.support.
Last edited by Oligarh on 26/08/2015 00:06, edited 1 time in total.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7321
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#16654 Re: iPhone - All about

Post by Rockefeller »

Danguba wrote:
Rockefeller wrote:Kada izlazi 6s?
25 septembar :D
Super. Nadam se da će cijena Iphone 6 ili Iphone 5s opasti pa da se mogu počastiti :mrgreen:
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#16655 Re: iPhone - All about

Post by SmoLe »

imam problem na iphone 4..
neki dan sam prikljucio iphone na laptop i tako skidao neke igrice, one su se skinule i ja sam iskljucio kabal iz mobitela, i evo vec 2,3 dana se nije instalirala ni jedna igrica, samo su te aplikacije malo potamnile, i ne mogu ih obrisati..
zna li neko do cega je?
fokus2000
Posts: 31
Joined: 20/08/2015 11:58

#16656 Re: iPhone - All about

Post by fokus2000 »

Danguba wrote:
fokus2000 wrote:Imam iPhone 5s kupljen prije godinu dana i strašno brzo mu se troši baterija.Da li je moguće da je nakon godinu dana korištenja baterija oslabila?
Mnogi su se zalili juli-august kako im telefoni brzo trose baterije. Ja imam Samsung s5 i iPhone 5 i u tom periodu su mi strasno brzo trosili bateriju. Kome god bi se pozalio i ne zavrsim doceka me ista prica.
Na iPhonu sam imao hotspot pa postoji mogucnost da mu je tu bila povecana potrosnja jer se kacao ko stigne.

Nemam drugo objasnjenje ili je do toplog vremena. :D
HVALA NA POMOĆI :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16657 Re: iPhone - All about

Post by insomnia78 »

Malo mi je telefon "sporiji" u zadnje vrijeme, isto k'o da mu treba duze da reaguje
Ima l' kakva app da ga malo "procistim"
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#16658 Re: iPhone - All about

Post by StupskaBitanga »

gdje kupiti kabal za punjenje Iphone 5? i koliko košta
fokus2000
Posts: 31
Joined: 20/08/2015 11:58

#16659 Re: iPhone - All about

Post by fokus2000 »

StupskaBitanga wrote:gdje kupiti kabal za punjenje Iphone 5? i koliko košta
Mozes u AT Store u Alta Shopping Centru ili u Mekline-u kod Likovne akademije.Mislim da košta između 40 i 50 KM
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#16660 Re: iPhone - All about

Post by StupskaBitanga »

fokus2000 wrote:
StupskaBitanga wrote:gdje kupiti kabal za punjenje Iphone 5? i koliko košta
Mozes u AT Store u Alta Shopping Centru ili u Mekline-u kod Likovne akademije.Mislim da košta između 40 i 50 KM
hvala :thumbup:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#16661 Re: iPhone - All about

Post by SpecialOffer »

Ubacio sam u iP6+ karticu BH telecoma a inace je telefona sa T-mobile iz Amerike i kad sam ubacio telefon se cudno ponasa, kao da je u nekom safe modu. Pojavi se neki kvadratic koji moram da prebacujem po ekranu sta hocu da otvorim i onda moram da tapnem dva puta na nesto da bi se otvorilo?

Do cega moze biti inkako da popravim to?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#16662 Re: iPhone - All about

Post by Mr.Sojic »

insomnia78 wrote:Malo mi je telefon "sporiji" u zadnje vrijeme, isto k'o da mu treba duze da reaguje
Ima l' kakva app da ga malo "procistim"
Probaj sa PhoneClean-jedino sto program moras instalirati na racunar.

Uglavnom je dobar--nesto kao CCleaner za racunar.

Nadam se da ces uspjeti :wink:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16663 Re: iPhone - All about

Post by insomnia78 »

:thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#16664 Re: iPhone - All about

Post by Quaresma »

SpecialOffer wrote:Ubacio sam u iP6+ karticu BH telecoma a inace je telefona sa T-mobile iz Amerike i kad sam ubacio telefon se cudno ponasa, kao da je u nekom safe modu. Pojavi se neki kvadratic koji moram da prebacujem po ekranu sta hocu da otvorim i onda moram da tapnem dva puta na nesto da bi se otvorilo?

Do cega moze biti inkako da popravim to?
da ti nije voiceover ukljucen?

_someone
Posts: 280
Joined: 18/08/2013 09:32

#16665 Re: iPhone - All about

Post by _someone »

Sta znaci Pozivatelj bez IDa, danas me neko zvao par puta i umjesto broja pise to, je li osoba sakrila broj ili sta :?
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#16666 Re: iPhone - All about

Post by SpecialOffer »

Quaresma wrote:
SpecialOffer wrote:Ubacio sam u iP6+ karticu BH telecoma a inace je telefona sa T-mobile iz Amerike i kad sam ubacio telefon se cudno ponasa, kao da je u nekom safe modu. Pojavi se neki kvadratic koji moram da prebacujem po ekranu sta hocu da otvorim i onda moram da tapnem dva puta na nesto da bi se otvorilo?

Do cega moze biti inkako da popravim to?
da ti nije voiceover ukljucen?

To je to :thumbup:

Hvala puno :)
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#16667 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

Jesam li jedini sa problemom da kad slusam muziku i udjem u viber, automatski se muzika gasi na nacin postepenog smanjivanja ??? To se desava u zadnjih 5 dana mozda .
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16668 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Meni je slican problem bio samo sa fesjom. Samo sto mi se nije skroz ugasila vec smanjila iako je bilo i dalje pojacano na max. Kontao sam da je update rijesio tu situaciju ali neki dan mi se je opet desilo. Samo sto se sad puno rijedje desava.
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#16669 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

Vertig0 wrote:Meni je slican problem bio samo sa fesjom. Samo sto mi se nije skroz ugasila vec smanjila iako je bilo i dalje pojacano na max. Kontao sam da je update rijesio tu situaciju ali neki dan mi se je opet desilo. Samo sto se sad puno rijedje desava.
Dobro to mi se svakako desava. :D Nego od neki dan (pretpostavljam da je otkako sam update vibera uradio). Desava se situacija da slusam muziku i neko posalje poruku na viber, kada udjem da vidim poruku on mi pauzira pjesmu.
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#16670 Re: iPhone - All about

Post by Oligarh »

Izgleda da BiH, uz Kosovo i CG dobija App Store uz iOS 9.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#16671 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Oligarh wrote:Izgleda da BiH, uz Kosovo i CG dobija App Store uz iOS 9.
Znaci li to i oficijelnu prodaju, uz ugovor... koliko se sjecam Hrvatska je dobila store taman u vrijeme kad je T-mobile poceo da prodaje iPhone...
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#16672 Re: iPhone - All about

Post by Oligarh »

azdralovic wrote:
Oligarh wrote:Izgleda da BiH, uz Kosovo i CG dobija App Store uz iOS 9.
Znaci li to i oficijelnu prodaju, uz ugovor... koliko se sjecam Hrvatska je dobila store taman u vrijeme kad je T-mobile poceo da prodaje iPhone...
Evo sada gledam, BiH i Kosovo su skinuli, CG ostala na listi i već sad. Vjerovatno će tako i biti tj oficijelna prodaja. Već sada BH Telecom ima iPhone u ponudi, ali u nekim njihovim nebuloznim paketima. Meni su prošle godine nudili iPhone za moju firmu u nekoj tzv vakuum poslovnoj ponudi. Malo mi čudno što su nas već skinuli sa AppStore sa Kosovom, a zadržali CG. Čudi me zašto nema Srbije ni u najavi. Uglavnom, koliko sam ja čuo ovdje je najbitnija stvar bankarski sistem prema kojem Apple odlučuje da li neka zemlja ide na AppStore ili ne. Nema veze to sa operativni sistemom kao što sam prethodno naveo.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#16673 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Oligarh wrote:
azdralovic wrote:
Oligarh wrote:Izgleda da BiH, uz Kosovo i CG dobija App Store uz iOS 9.
Znaci li to i oficijelnu prodaju, uz ugovor... koliko se sjecam Hrvatska je dobila store taman u vrijeme kad je T-mobile poceo da prodaje iPhone...
Evo sada gledam, BiH i Kosovo su skinuli, CG ostala na listi i već sad. Vjerovatno će tako i biti tj oficijelna prodaja. Već sada BH Telecom ima iPhone u ponudi, ali u nekim njihovim nebuloznim paketima. Meni su prošle godine nudili iPhone za moju firmu u nekoj tzv vakuum poslovnoj ponudi. Malo mi čudno što su nas već skinuli sa AppStore sa Kosovom, a zadržali CG. Čudi me zašto nema Srbije ni u najavi. Uglavnom, koliko sam ja čuo ovdje je najbitnija stvar bankarski sistem prema kojem Apple odlučuje da li neka zemlja ide na AppStore ili ne. Nema veze to sa operativni sistemom kao što sam prethodno naveo.
da se hoce uhljebi vise privatozivati, pa bi mozda i imali neke sanse da bude iPhone u ponudi najveceg operatera
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16674 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Ma glavni razlog sto nema iPhone-a zvanicno je taj sto ima neka minimalna kolicina koju moraju naruciti, mislim da se krece oko 20k komada telefona... a kod nas nazalost nije trziste toliko (bogato) da se operateru isplati naruciti tolika količina. I ove sto imaju, ispod ruke, koliko sam ja nacuo su dobili od nekog operatera iz Hr koji je tako narucio veću količinu i onda taj neki višak "podijelio" okolo....
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#16675 Re: iPhone - All about

Post by Oligarh »

Ja se opet nadam sa će Apple sada da malo ozbiljnije počne se ubacivati na BH tržište. Već postoje dobre naznake toga (licenciranjem Meklinea kao oficijalnog prodavača-servisera), a evo vidimo sa ubacivanjem i BiH na AppStore listu. Nije Apple Samsung (ne nipodaštavam Samsung kao proizvođača već njihovu prodajnu i dilersku mrežu) što će se mobilni operateri uvjeriti kada počnu prodaju njihovih uređaja u svojim ponudama. Tu će uhljebi da vide šta je ozbiljna kompanija, koja traži ozbiljnu koordinaciju i zadovoljne korisnike, a ne diletantske partnerske servise tipa Agrama.
Post Reply