iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#16576 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

ElRe wrote:Vidim na klixu reklama za iPhone u Domodu vec od 51KM/mjesecno, ali ne pise na koliko mjesecnih rata?
30
denkan
Posts: 33
Joined: 20/04/2013 19:36

#16577 Re: iPhone - All about

Post by denkan »

Prije nekoliko mjeseci kupio sam polovan Iphone 5s prezadovoljan sam do sad bilo sve okej, super mi sve radi, ali kad sam bio u posjeti u Svedskoj kupim sebi tamo broj i karticu (COMVIQ mreza), prvenstveno zbog interneta jer mi je bio potreban, ubacim u telefon pise no service, probao sve, birao mrezu rucno automatski svakako, spajao na itunes, instaliro novi sistem 8.4, resetovao mrezne postavke kao i sve ostalo resetovao od pocetka sve obrisao i nista nije pomoglo. Tu istu karticu ubacivao sam u drugi samsung smartphone i drugi iphone 5 i radi super nadje mrezu a moze i mobilni internet, zanimljivo da tako i moja kartica BH Telekoma ne radi, nadje ona neku mrezu bez signala i nemoze se ni poruka poslati niti zvati, dakle samo radi dok sam u Bosni i dok je BH mobile mreza. Ima li ko kakvo rjesenje i o cemu se radi? Hvala unaprijed.

MODEL: IPHONE 5S 16GB SILVER A1457/A1530 GSM/CDMA GSM
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#16578 Re: iPhone - All about

Post by Vezirbh »

denkan wrote:Prije nekoliko mjeseci kupio sam polovan Iphone 5s prezadovoljan sam do sad bilo sve okej, super mi sve radi, ali kad sam bio u posjeti u Svedskoj kupim sebi tamo broj i karticu (COMVIQ mreza), prvenstveno zbog interneta jer mi je bio potreban, ubacim u telefon pise no service, probao sve, birao mrezu rucno automatski svakako, spajao na itunes, instaliro novi sistem 8.4, resetovao mrezne postavke kao i sve ostalo resetovao od pocetka sve obrisao i nista nije pomoglo. Tu istu karticu ubacivao sam u drugi samsung smartphone i drugi iphone 5 i radi super nadje mrezu a moze i mobilni internet, zanimljivo da tako i moja kartica BH Telekoma ne radi, nadje ona neku mrezu bez signala i nemoze se ni poruka poslati niti zvati, dakle samo radi dok sam u Bosni i dok je BH mobile mreza. Ima li ko kakvo rjesenje i o cemu se radi? Hvala unaprijed.

MODEL: IPHONE 5S 16GB SILVER A1457/A1530 GSM/CDMA GSM
Provuci IMEI broj kroz blacklist checkere, moguće da je prijavljen kao ukraden pa ti je blokiran mobitel van BiH, znači da je blacklisted
denkan
Posts: 33
Joined: 20/04/2013 19:36

#16579 Re: iPhone - All about

Post by denkan »

Vezirbh wrote:
denkan wrote:Prije nekoliko mjeseci kupio sam polovan Iphone 5s prezadovoljan sam do sad bilo sve okej, super mi sve radi, ali kad sam bio u posjeti u Svedskoj kupim sebi tamo broj i karticu (COMVIQ mreza), prvenstveno zbog interneta jer mi je bio potreban, ubacim u telefon pise no service, probao sve, birao mrezu rucno automatski svakako, spajao na itunes, instaliro novi sistem 8.4, resetovao mrezne postavke kao i sve ostalo resetovao od pocetka sve obrisao i nista nije pomoglo. Tu istu karticu ubacivao sam u drugi samsung smartphone i drugi iphone 5 i radi super nadje mrezu a moze i mobilni internet, zanimljivo da tako i moja kartica BH Telekoma ne radi, nadje ona neku mrezu bez signala i nemoze se ni poruka poslati niti zvati, dakle samo radi dok sam u Bosni i dok je BH mobile mreza. Ima li ko kakvo rjesenje i o cemu se radi? Hvala unaprijed.

MODEL: IPHONE 5S 16GB SILVER A1457/A1530 GSM/CDMA GSM
Provuci IMEI broj kroz blacklist checkere, moguće da je prijavljen kao ukraden pa ti je blokiran mobitel van BiH, znači da je blacklisted
Probao sam evo to sto si napisao na par stranica i pise da nije blacklisted IMEI je 358688056090400
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#16580 Re: iPhone - All about

Post by Vezirbh »

denkan wrote:
Vezirbh wrote:
denkan wrote:Prije nekoliko mjeseci kupio sam polovan Iphone 5s prezadovoljan sam do sad bilo sve okej, super mi sve radi, ali kad sam bio u posjeti u Svedskoj kupim sebi tamo broj i karticu (COMVIQ mreza), prvenstveno zbog interneta jer mi je bio potreban, ubacim u telefon pise no service, probao sve, birao mrezu rucno automatski svakako, spajao na itunes, instaliro novi sistem 8.4, resetovao mrezne postavke kao i sve ostalo resetovao od pocetka sve obrisao i nista nije pomoglo. Tu istu karticu ubacivao sam u drugi samsung smartphone i drugi iphone 5 i radi super nadje mrezu a moze i mobilni internet, zanimljivo da tako i moja kartica BH Telekoma ne radi, nadje ona neku mrezu bez signala i nemoze se ni poruka poslati niti zvati, dakle samo radi dok sam u Bosni i dok je BH mobile mreza. Ima li ko kakvo rjesenje i o cemu se radi? Hvala unaprijed.

MODEL: IPHONE 5S 16GB SILVER A1457/A1530 GSM/CDMA GSM
Provuci IMEI broj kroz blacklist checkere, moguće da je prijavljen kao ukraden pa ti je blokiran mobitel van BiH, znači da je blacklisted
Probao sam evo to sto si napisao na par stranica i pise da nije blacklisted IMEI je 358688056090400
https://imeidata.net/blacklist/check?im ... 8056090400
Evo ovdje javlja da jeste, i to ti vjerovatno stvara probleme. Pozdrav
denkan
Posts: 33
Joined: 20/04/2013 19:36

#16581 Re: iPhone - All about

Post by denkan »

Jel znas kako se to moze rijesiti ?
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#16582 Re: iPhone - All about

Post by Pirija »

Vrati telefon vlasniku ako hoces da rijesis :)
denkan
Posts: 33
Joined: 20/04/2013 19:36

#16583 Re: iPhone - All about

Post by denkan »

Kupio sam ga u servisu imam i kutiju od njega i tacni su podaci i sa kutije, kako je moguce da je ukraden? Hvala jos jednom otici cu u ovaj servis sto sam kupio da vidim sta mogu uraditi.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#16584 Re: iPhone - All about

Post by Pirija »

jedin nacin da zavrsi na blacklisti je da je bio ukraden, koliko ja znam...
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#16585 Re: iPhone - All about

Post by getriba »

A šta ti misliš zašto su telefoni toliko jeftiniji po tim servisima :-)

Odakle oni sve to dovoze...sve korišteno, kradeno i ko zna šta još
denkan
Posts: 33
Joined: 20/04/2013 19:36

#16586 Re: iPhone - All about

Post by denkan »

Pa sta znam care, mislio sam servis mi je nekako sigurniji bolje nego od nekog da kupim ovako privatno.. Nije bio toliko ni jeftin, oticu im da probam sta da napravim sa njima..
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#16587 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

Hoce li mi neko objasniti zasto mi se dok slusam muziku samo najednom smanji volumen. Pojacavam ali ne moze dostici onu jacinu zvuka prije tog "automatskog" smanjivanja. O cemu se radi, zna li ko?
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16588 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Meni se to isto nekad zna desiti, pogotovo kad udjem na fb app. Kad skroz zatvorim fejs opet se fino pojaca.
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#16589 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

Vertig0 wrote:Meni se to isto nekad zna desiti, pogotovo kad udjem na fb app. Kad skroz zatvorim fejs opet se fino pojaca.
Izgleda da je i kod mene tako kad udjem samo u neku aplikaciju kojaima te notifikacije ili slicno ... Ako nadjem kakvo rješenje psotavim ga ovdje :D
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#16590 Re: iPhone - All about

Post by aktivacija »

Jel neko probao ovu betu ios9? Ima li mozda jailbreak?
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16591 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

za betu sigurno nemas jb
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#16592 Re: iPhone - All about

Post by NK33 »

aktivacija wrote:Jel neko probao ovu betu ios9? Ima li mozda jailbreak?
Evo ja malo cackam. Nista specijalno nisu promijenili, jedino gdje vidim da je nova verzija je kad otvorim Notes ili listu otvorenih aplikacija. Ostalo sve u pet deka :)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#16593 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

NK33 wrote:
aktivacija wrote:Jel neko probao ovu betu ios9? Ima li mozda jailbreak?
Evo ja malo cackam. Nista specijalno nisu promijenili, jedino gdje vidim da je nova verzija je kad otvorim Notes ili listu otvorenih aplikacija. Ostalo sve u pet deka :)
i novi font :D
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#16594 Re: iPhone - All about

Post by NK33 »

hakazvaka wrote:
NK33 wrote:
aktivacija wrote:Jel neko probao ovu betu ios9? Ima li mozda jailbreak?
Evo ja malo cackam. Nista specijalno nisu promijenili, jedino gdje vidim da je nova verzija je kad otvorim Notes ili listu otvorenih aplikacija. Ostalo sve u pet deka :)
i novi font :D
To negdje primjetim negdje ne :)
Naravno nije ni blizu onaj osjecaj kao kad se sa iOS7 preslo na iOS8, jer ovo i nije neki skok sto se samog UI tice.
A&M
Posts: 80
Joined: 11/07/2012 16:09

#16595 Re: iPhone - All about

Post by A&M »

Ljudi ovako stvari stoje,zadnjih nekoliko godina forsiro sam android maximalno medjutim sadasnji SAMSUNG me toliko "razljutio" s stopanjem i svim glupostima da sam odlucio preci na iPhone..Planiram uzeti iPhone 6 pa vas pitam sta mi mozete reci o tome ? Kakav je ? Prednosti ,mane ? ono neki vas uvid brzinski :-D Isto me zanima gdje ga kupiti u Sarajevu ? Gdje je sigurno ? Neka radnja ? Meni ovi u Univerzalno izgledaju ok ??

LP :D :D :D
denkan
Posts: 33
Joined: 20/04/2013 19:36

#16596 Re: iPhone - All about

Post by denkan »

A&M wrote:Ljudi ovako stvari stoje,zadnjih nekoliko godina forsiro sam android maximalno medjutim sadasnji SAMSUNG me toliko "razljutio" s stopanjem i svim glupostima da sam odlucio preci na iPhone..Planiram uzeti iPhone 6 pa vas pitam sta mi mozete reci o tome ? Kakav je ? Prednosti ,mane ? ono neki vas uvid brzinski :-D Isto me zanima gdje ga kupiti u Sarajevu ? Gdje je sigurno ? Neka radnja ? Meni ovi u Univerzalno izgledaju ok ??

LP :D :D :D
Care prije iPhone sam imao Samsung, LG sa androidom, po meni je ios bolji sistem od androidovog i svakodnevno se aplikacije na appstoru nadopunjuju i sve vise zamaha hvata, ja imam iphone 5s i telefon je extra, meni najbitnija brzina kad listam nesto i otvaram nema mi zapinjaja. kamera super imas mogucnost na 5s i na novoj 6-ci u slow motionu da snimas video, slika je fantasticna kako prednje tako i zadnje kamere, imas ono za otisak tvog prsta pri otkljucavanju da prepoznava i tako ti je obezbjedjena privatnost, u pocetku ce ti trebati par dana da se skontas i prebacis sa androida na ios ali kasnije kako vrijeme odmice sve vise ti ce se dopadati sto si se odlucio za njega, kod mene je problem evo prethodno sto sam pisao par postova bila mreza u inostranstvu ali i to sam rijesio i sredio..Meni je nakon koristenja i jednog i drugog iPhone puno pouzdaniji sigurniji brzi...
denkan
Posts: 33
Joined: 20/04/2013 19:36

#16597 Re: iPhone - All about

Post by denkan »

Ljudi bjeze od ios sistema i iPhone najvise zbog toga sto nece da uce i gotovo vecina kaze, joj imo sam ja to komplikovano nije to za mene.. A nema nista komplikovano ljudi su sve napisali i objasnili kako se sta radi.. samo je potrebno citati..
A&M
Posts: 80
Joined: 11/07/2012 16:09

#16598 Re: iPhone - All about

Post by A&M »

A gdje da kupim ? Dajte neke sigurne radnje po Sarajevu ? Jer svega sam se nacitao i svakakvih iskustava naslusao :-) :-) Ma prilagodljiv sam ja lako ,tako da prelazak ne bih trebao biti problem : 8) 8)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#16599 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

A&M wrote:A gdje da kupim ? Dajte neke sigurne radnje po Sarajevu ? Jer svega sam se nacitao i svakakvih iskustava naslusao :-) :-) Ma prilagodljiv sam ja lako ,tako da prelazak ne bih trebao biti problem : 8) 8)
www.apple.ba - Mekline
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#16600 Re: iPhone - All about

Post by ortodont »

Pa neće čovjek da mu kožu ogule u Mekline-u. :D

Samo inostranstvo, ništa ovdje.
Post Reply