iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#16401 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

Eto nakon nekih 20 dana otkako sam kupio nov ip6 pojavi se mrtav piksel. Danas sam zvao ove iz Mekline-a, kazu da ce uredno zavrsiti zamjenu za novi telefon u roku od 5 radnih dana. Eh sad ja pitam nekog od vas da li je imao kakva iskustva sa Mekline-om ?
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#16402 Re: iPhone - All about

Post by NK33 »

vivax wrote:Eto nakon nekih 20 dana otkako sam kupio nov ip6 pojavi se mrtav piksel. Danas sam zvao ove iz Mekline-a, kazu da ce uredno zavrsiti zamjenu za novi telefon u roku od 5 radnih dana. Eh sad ja pitam nekog od vas da li je imao kakva iskustva sa Mekline-om ?
Par ljudi je pisalo postove o Meklineu i uglavnom su pozitivna iskustva. Ako su rekli da ce ti dati novi uredjaj tako ce i biti jer su od ove godine zastupnici i za iPhone ako sam dobro vidio.
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#16403 Re: iPhone - All about

Post by vivax »

NK33 wrote:
vivax wrote:Eto nakon nekih 20 dana otkako sam kupio nov ip6 pojavi se mrtav piksel. Danas sam zvao ove iz Mekline-a, kazu da ce uredno zavrsiti zamjenu za novi telefon u roku od 5 radnih dana. Eh sad ja pitam nekog od vas da li je imao kakva iskustva sa Mekline-om ?
Par ljudi je pisalo postove o Meklineu i uglavnom su pozitivna iskustva. Ako su rekli da ce ti dati novi uredjaj tako ce i biti jer su od ove godine zastupnici i za iPhone ako sam dobro vidio.
Reče mi ovaj što se javio da su licencirani i da nece biti nikakav problem ako imam garanciju..
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#16404 Re: iPhone - All about

Post by mirzet87sa »

iTo wrote:
iSwagga wrote:
mirzet87sa wrote:Au jesam se sjebo :D Dobih jos 1 iphone 6, zakljucan naravno.. medjutim, nema boga otkljucat ga.. americka je mreza, nesto pocinje sa P ili Ap ne znam uglavnom obisao par servisa, 150+ eura otkljucavanje :? helpppp :-D
Stani, jesam li dobro razumio. DOBIO si iPhone 6 i sad ti zao dati 150 EUR da ga otkljuca. Dakle, za 150 EUR ces imati iP6 kojeg mozes prodati za tri puta tu cijenu?? Koje ovdje lud, a ko zbunjen..
ne znas ti mirzetu...
platio sam ga 900km, napisao dobio jer vec imam 1. I ne, nije problem platiti jos 150eura, problem je sto se telefon otkljucati izgleda ne moze.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#16405 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

mirzet87sa wrote:platio sam ga 900km, napisao dobio jer vec imam 1
onda se napise kupio, a ne dobio :run:
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#16406 Re: iPhone - All about

Post by mirzet87sa »

Ja debilnih odgovora, postavim pitanje gdje se ima otkljucati, a da nisu ovi 'standardni' servisi jer isti ne mogu, on se nesto cudi sto mi je 'zao' dati 150eura za telefon koji vrijedi 3x vise :roll:
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#16407 Re: iPhone - All about

Post by iTo »

kupio ukraden za 900 KM...
ja levata ne zna ni slagat....
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16408 Re: iPhone - All about

Post by zateznistub »

iTo wrote:kupio ukraden za 900 KM...
ja levata ne zna ni slagat....
Bilo je u Sa nekoliko 6.ca ukradenih i lik je nosio nemakome nije ali nije uspio...
User avatar
Jaha TZ
Posts: 380
Joined: 02/04/2015 15:50

#16409 Re: iPhone - All about

Post by Jaha TZ »

:lol: :lol:
htio frajko da jeftino prođe, kupio ukraden
i da mu je sad da mu neko džaba otključa
e nek mu vala traže 150
dabogda ga nikad ne otključo

radi takvih ovi debili i kradu,
da ga nema kome prodat, ne bi ga ni krao
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#16410 Re: iPhone - All about

Post by mirzet87sa »

Allaha mi najveci maloumnicu su na ovom klix forumu. Hljeb te jebo usta kakav ukraden telefon?! Telefon, kao i svaki drugi, uzimam u usa jer mi izadje u svakom pogledu jeftinije. Trenutnu 6cu sam platio preko ugovora cca 250$ + 120 otkljucavanje MREZE, uzeo jos jedan jer sam ovaj mislio pokloniti iz razloga sto mi 16gb ne odgovara. Trenutni/zakljucani na tu i tu mrezu je 128gb i s putnim troskovima je izasao nesto preko 900km, a nasao sam i rjesenje za otkljucavanje. Poslao mail firmi od koje sam ga uzeo, trazio raskid ugovora, moram platiti 30% ukupne cijene telefona da bi bio otkljucan, sto ce i biti u roku 24h. Kad se rokan dohvati interneta, to mrzi sve sto nije njegovo, mrs seljadijo

Odgovorno tvrdim, da ukoliko se uvede provjera inteligencije, ovaj forum bi izgubio momentalno 70% clanova. Glupljeg naroda na jednom mjestu je tesko naci.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#16411 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

danas mi je haveru rodjedjenan, i imam nastimano u kalendaru kad udjem da stoji da je rodjendan
al ne prikazuje mi to u notifikacijama, tamo stoji "no events" i tako dosta raje zaboravim cestitam, jedino onim sreckovicima ako slucajno udjem u kalendar app da nes vidim skontam da je rodjendan :lol:

nes citam da prije se moglo nastimat to al vise ne.. :roll:
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#16412 Re: iPhone - All about

Post by iTo »

mirzet87sa wrote:Allaha mi najveci maloumnicu su na ovom klix forumu. Hljeb te jebo usta kakav ukraden telefon?! Telefon, kao i svaki drugi, uzimam u usa jer mi izadje u svakom pogledu jeftinije. Trenutnu 6cu sam platio preko ugovora cca 250$ + 120 otkljucavanje MREZE, uzeo jos jedan jer sam ovaj mislio pokloniti iz razloga sto mi 16gb ne odgovara. Trenutni/zakljucani na tu i tu mrezu je 128gb i s putnim troskovima je izasao nesto preko 900km, a nasao sam i rjesenje za otkljucavanje. Poslao mail firmi od koje sam ga uzeo, trazio raskid ugovora, moram platiti 30% ukupne cijene telefona da bi bio otkljucan, sto ce i biti u roku 24h. Kad se rokan dohvati interneta, to mrzi sve sto nije njegovo, mrs seljadijo

Odgovorno tvrdim, da ukoliko se uvede provjera inteligencije, ovaj forum bi izgubio momentalno 70% clanova. Glupljeg naroda na jednom mjestu je tesko naci.

dzesi intelektualac...
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#16413 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

mirzet87sa wrote:Allaha mi najveci maloumnicu su na ovom klix forumu. Hljeb te jebo usta kakav ukraden telefon?! Telefon, kao i svaki drugi, uzimam u usa jer mi izadje u svakom pogledu jeftinije. Trenutnu 6cu sam platio preko ugovora cca 250$ + 120 otkljucavanje MREZE, uzeo jos jedan jer sam ovaj mislio pokloniti iz razloga sto mi 16gb ne odgovara. Trenutni/zakljucani na tu i tu mrezu je 128gb i s putnim troskovima je izasao nesto preko 900km, a nasao sam i rjesenje za otkljucavanje. Poslao mail firmi od koje sam ga uzeo, trazio raskid ugovora, moram platiti 30% ukupne cijene telefona da bi bio otkljucan, sto ce i biti u roku 24h. Kad se rokan dohvati interneta, to mrzi sve sto nije njegovo, mrs seljadijo

Odgovorno tvrdim, da ukoliko se uvede provjera inteligencije, ovaj forum bi izgubio momentalno 70% clanova. Glupljeg naroda na jednom mjestu je tesko naci.
Procitaj svoj prvi post na oko ovog placanja pa ces vidjeti zasto raja tako reaguje, vjervatno ti je i na dopuni, drzis pola marka da mozes nekog prozvati a telefon od milju. :lol:
Svaki iPhone se moze otkljucati ne bitno na kojoj je mrezi, neke su jeftinije a neke skuplje. Americke mreze koje su skuplje za otkljucavanje su Sprint i Verzion, ostale su jeftinije, i to dosta jeftinije! Intelektualac, hajde mi molim te navedi tu 'firmu' kojoj su poslao mail i raskid ugovor gdje samo trebas da platis 30% od ukupne cijene jer ja sam zivio preko 10 godina u americi pa da znam i ja kada budem opet isao da tako uradim? Raskid ugovora placas papreno i niko ko zivi tamo nije lud da nekome ovdje kupuje na ugovor i raskida jer ima nesto sto se zove "Credit Histroy" i nikome 'tamo' nepada na pamet da to pokvari ne placanjem ili stalnim raskidom ugovora. iPhone ne mozes uzeti preko 'neke firme' vec samo u Apple-u ili odabranih operatora. Moze BestBuy i slicne radnje ali opet koje su vezane za unlocked ili locked (na ove operatore)... tako da mojne laprdati!
Jos jedna informacija, iPhone 6 od 128 gb zakljucan na bilo koju mrezu u USA kosta 399 dolara, tako da nemoj sam sebe lagati..
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#16414 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

iSwagga wrote:
mirzet87sa wrote:Allaha mi najveci maloumnicu su na ovom klix forumu. Hljeb te jebo usta kakav ukraden telefon?! Telefon, kao i svaki drugi, uzimam u usa jer mi izadje u svakom pogledu jeftinije. Trenutnu 6cu sam platio preko ugovora cca 250$ + 120 otkljucavanje MREZE, uzeo jos jedan jer sam ovaj mislio pokloniti iz razloga sto mi 16gb ne odgovara. Trenutni/zakljucani na tu i tu mrezu je 128gb i s putnim troskovima je izasao nesto preko 900km, a nasao sam i rjesenje za otkljucavanje. Poslao mail firmi od koje sam ga uzeo, trazio raskid ugovora, moram platiti 30% ukupne cijene telefona da bi bio otkljucan, sto ce i biti u roku 24h. Kad se rokan dohvati interneta, to mrzi sve sto nije njegovo, mrs seljadijo

Odgovorno tvrdim, da ukoliko se uvede provjera inteligencije, ovaj forum bi izgubio momentalno 70% clanova. Glupljeg naroda na jednom mjestu je tesko naci.
Procitaj svoj prvi post na oko ovog placanja pa ces vidjeti zasto raja tako reaguje, vjervatno ti je i na dopuni, drzis pola marka da mozes nekog prozvati a telefon od milju. :lol:
Svaki iPhone se moze otkljucati ne bitno na kojoj je mrezi, neke su jeftinije a neke skuplje. Americke mreze koje su skuplje za otkljucavanje su Sprint i Verzion, ostale su jeftinije, i to dosta jeftinije! Intelektualac, hajde mi molim te navedi tu 'firmu' kojoj su poslao mail i raskid ugovor gdje samo trebas da platis 30% od ukupne cijene jer ja sam zivio preko 10 godina u americi pa da znam i ja kada budem opet isao da tako uradim? Raskid ugovora placas papreno i niko ko zivi tamo nije lud da nekome ovdje kupuje na ugovor i raskida jer ima nesto sto se zove "Credit Histroy" i nikome 'tamo' nepada na pamet da to pokvari ne placanjem ili stalnim raskidom ugovora. iPhone ne mozes uzeti preko 'neke firme' vec samo u Apple-u ili odabranih operatora. Moze BestBuy i slicne radnje ali opet koje su vezane za unlocked ili locked (na ove operatore)... tako da mojne laprdati!
Jos jedna informacija, iPhone 6 od 128 gb zakljucan na bilo koju mrezu u USA kosta 399 dolara, tako da nemoj sam sebe lagati..
mozda je platio carinu i PDV :oops:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16415 Re: iPhone - All about

Post by zateznistub »

iSwagga wrote:
mirzet87sa wrote:Allaha mi najveci maloumnicu su na ovom klix forumu. Hljeb te jebo usta kakav ukraden telefon?! Telefon, kao i svaki drugi, uzimam u usa jer mi izadje u svakom pogledu jeftinije. Trenutnu 6cu sam platio preko ugovora cca 250$ + 120 otkljucavanje MREZE, uzeo jos jedan jer sam ovaj mislio pokloniti iz razloga sto mi 16gb ne odgovara. Trenutni/zakljucani na tu i tu mrezu je 128gb i s putnim troskovima je izasao nesto preko 900km, a nasao sam i rjesenje za otkljucavanje. Poslao mail firmi od koje sam ga uzeo, trazio raskid ugovora, moram platiti 30% ukupne cijene telefona da bi bio otkljucan, sto ce i biti u roku 24h. Kad se rokan dohvati interneta, to mrzi sve sto nije njegovo, mrs seljadijo

Odgovorno tvrdim, da ukoliko se uvede provjera inteligencije, ovaj forum bi izgubio momentalno 70% clanova. Glupljeg naroda na jednom mjestu je tesko naci.
Procitaj svoj prvi post na oko ovog placanja pa ces vidjeti zasto raja tako reaguje, vjervatno ti je i na dopuni, drzis pola marka da mozes nekog prozvati a telefon od milju. :lol:
Svaki iPhone se moze otkljucati ne bitno na kojoj je mrezi, neke su jeftinije a neke skuplje. Americke mreze koje su skuplje za otkljucavanje su Sprint i Verzion, ostale su jeftinije, i to dosta jeftinije! Intelektualac, hajde mi molim te navedi tu 'firmu' kojoj su poslao mail i raskid ugovor gdje samo trebas da platis 30% od ukupne cijene jer ja sam zivio preko 10 godina u americi pa da znam i ja kada budem opet isao da tako uradim? Raskid ugovora placas papreno i niko ko zivi tamo nije lud da nekome ovdje kupuje na ugovor i raskida jer ima nesto sto se zove "Credit Histroy" i nikome 'tamo' nepada na pamet da to pokvari ne placanjem ili stalnim raskidom ugovora. iPhone ne mozes uzeti preko 'neke firme' vec samo u Apple-u ili odabranih operatora. Moze BestBuy i slicne radnje ali opet koje su vezane za unlocked ili locked (na ove operatore)... tako da mojne laprdati!
Jos jedna informacija, iPhone 6 od 128 gb zakljucan na bilo koju mrezu u USA kosta 399 dolara, tako da nemoj sam sebe lagati..
a i ostale...
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#16416 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

mirzet87sa iskljucen
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#16417 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

imam gel masku iphone 6, generalno te maske ne volim, al stavio kad sam uzeo, jel iko kakve folije/staklo stavio/nasao za zadnje strane, nervira me maska, skinuo bi je, al opet da neku zastitu imam ono staklo je odlicno samo ne znam imaju li za zadnji dio, jer je malo oplik 6ice drugaciji
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16418 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Jedino sto mi pada na pamet da je u tom fazonu su oni skinovi https://www.youtube.com/watch?v=wib881wbovw
User avatar
Jaha TZ
Posts: 380
Joined: 02/04/2015 15:50

#16419 Re: iPhone - All about

Post by Jaha TZ »

dinao wrote:Mozes iTunes instalirati na 5 kompjutera, s tim da svaki moras "authorize".
Poslije je malo zeza ako hoces jedan deauthorize..

jarane nije mi baš jasno šta si htio reć sa ovim authorize

ovako, kupio sam novi laptop, pod korisnik-PC sam ga zaveo isto kao i stari
dakle, ako sad na njega instaliram itunes šta će se desiti od ove dvije opcije:

1. poželjna - prebacit će sve app, muziku, slike, video, fileove sa iPhona u novoinstalisane itunes-e i tako ću imati istu kopiju ali na novom laptopu
2. nepoželjna - napravit će kopiju praznih novoinstaliranih itunes-a na iPhone i tako mi pobrisati sve app, muziku, video, slike, file-ove...
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#16420 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Jaha TZ wrote:
dinao wrote:Mozes iTunes instalirati na 5 kompjutera, s tim da svaki moras "authorize".
Poslije je malo zeza ako hoces jedan deauthorize..

jarane nije mi baš jasno šta si htio reć sa ovim authorize

ovako, kupio sam novi laptop, pod korisnik-PC sam ga zaveo isto kao i stari
dakle, ako sad na njega instaliram itunes šta će se desiti od ove dvije opcije:

1. poželjna - prebacit će sve app, muziku, slike, video, fileove sa iPhona u novoinstalisane itunes-e i tako ću imati istu kopiju ali na novom laptopu
2. nepoželjna - napravit će kopiju praznih novoinstaliranih itunes-a na iPhone i tako mi pobrisati sve app, muziku, video, slike, file-ove...
nazalost ova nepozeljna,
prije nego sinhronizujes sa novim itunesom, mozes prebaciti sve aplikacije na njega, file-devices-transfer from phone to itunes
muziku mozes prebaciti sa nekim drugim softwareom (ja sam recimo sa copytrans) i onda ih ubaciti u itunes tako da ti ne remeti muziku
video - vidi pod muzika ili ako mislis na snimani video vidi pod slike :D
slike ti svakako ne dira, osim ako si izabrao neki folder da se synca sa slikama...ali slike svakako prebacujes kroz my computer pa je to lako

u sustini 2 kompjutera uporeda mozes koristiti samo uz puno muke svaki put
User avatar
Jaha TZ
Posts: 380
Joined: 02/04/2015 15:50

#16421 Re: iPhone - All about

Post by Jaha TZ »

problem mi je šta će biti i sa napravljenih melodija za zvono, tonovima za alarme, poruke itd.
za pjesme, manje više, prebacit ću ih ponovo
video klipovi i slike kažeš ostaju u njegovom folderu nevezano za itunse

a kako u slučaju kada skinem neku app direktno na iphone-u
pa spojim na itunese pravi kopiju sa iphone, tj. ubacuje te nove app u itunes-e prilikom sinhronizacije
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#16422 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Kakve su ba ovo komplikacije... jarane, otvori iTunes na novom racunaru, spoji telefon, pitace te da li zelis da autoriziras taj iTunes (PC) sa Apple-om. Odaberi da zelis, i Sync-aj telefon sa iTunesom na tom racunaru... Ja zamjenio 3 MacBooka (+ 1 iMac) i 2 iPhone-a u zadnjih 2 godine, i sve vrijeme mi je isti "image" syncan, od prvog iphone-a/mac-a.

Vise o autorizaciji
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#16423 Re: iPhone - All about

Post by Vezirbh »

Pozdrav. Da vas pitam, da li je neko pravio Apple ID pri tome birajući Bosnu i Hercegovinu za državu, te kakva ima iskustva sa App store, kakva je ponuda aplikacija? Hvala
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16424 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Pa koliko ja znam uopste nema BiH ? :?
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#16425 Re: iPhone - All about

Post by Yapi Yapo »

nema, ja sam Hrvatska
Post Reply