iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#16301 Re: iPhone - All about

Post by uvijekIInikadI »

azdralovic wrote:CopyTrans
Hvala ti, uspio sam. I dobar ovaj alat pravo, jednostavno i brzo exportuje u word, excel,...
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#16302 Re: iPhone - All about

Post by mirzet87sa »

Da se priupisem, pres'o s s3 na 6 plus. Perverzija telefon, jednostavan i brz. Bumo videli koliko ovaj izdrzi :)
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#16303 Re: iPhone - All about

Post by _Reds_ »

Ljudi stavio sam da se uradi update na 8.2 na Iphone 4s, i skinuli se update- krenula instalacija i zastopalo, ostalo mouda 10tak posto i nece dalje ??


Sta mi je raditi ??
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#16304 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

U DFU mode pa hajd "jopet".
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#16305 Re: iPhone - All about

Post by _Reds_ »

Saka wrote:U DFU mode pa hajd "jopet".
A kako doci do toga, moze malo uputa, ja sam laik oko iphona, i iphone uopce nije moj, nego od oca, ja sam na androidu ??
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#16306 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

_Reds_ wrote:
Saka wrote:U DFU mode pa hajd "jopet".
A kako doci do toga, moze malo uputa, ja sam laik oko iphona, i iphone uopce nije moj, nego od oca, ja sam na androidu ??
http://www.iphonehacks.com/put-iphone-in-dfu-mode
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16307 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Neka dobra aplikacija za prijevod, al nesto sto je kao crodict da daje i clanove imenica za njemacki jezik npr?
Da li neko zna neku dobru app?
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#16308 Re: iPhone - All about

Post by swirl »

Slomi me aktivacija iMessage, danima vec pokusavam da je aktiviram. Ima li jos neko ovaj problem?
User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#16309 Re: iPhone - All about

Post by Sephora »

swirl wrote:Slomi me aktivacija iMessage, danima vec pokusavam da je aktiviram. Ima li jos neko ovaj problem?
Je li validna mail adresa ?
whufc
Posts: 51
Joined: 24/06/2012 22:49

#16310 Re: iPhone - All about

Post by whufc »

ukraden mi je iphone 5 ali je prijemnik dobio samo ciglu-zahvaljujem apple na find my phone kao i remote access. Sad druga je stvar sto ce morat trazit da tu ciglu onesposobi odnosno neka su meni moje informacije zasticene.
Pitanje: jel iko radio back up sa itunes? Icloud ne koristim za back up.
Bit ce veselo ako su mi svi kontakti izgubljeni.
Citala sam na apple support kako ali bi mi dobro dosao savjet otprilike za dummies, tipa ukljuci telefon, registruj se sa apple id i sta dalje? brze bolje do kompjutera na itunes klikni restore? I to je to?
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#16311 Re: iPhone - All about

Post by swirl »

Sephora wrote:
swirl wrote:Slomi me aktivacija iMessage, danima vec pokusavam da je aktiviram. Ima li jos neko ovaj problem?
Je li validna mail adresa ?
Sinoc se konacno aktiviralo. Ne koristim mail adresu, samo tel broj
User avatar
Jaha TZ
Posts: 380
Joined: 02/04/2015 15:50

#16312 Re: iPhone - All about

Post by Jaha TZ »

stari laptop na kojem su itunes-i je izgleda rikavela
kupio sam novi, dakle, moram ponovo na njega instalisat itunes
šta će se desit kada spojim iphone ?
da li će se sve app i ostalo sa ipphone-a prekopirat na novoinstalisane itunes,
čime ću zapravo dobiti svoju staru verziju sa starog laptopa

ili će se sve pobrisat na iphone-u ? :-)
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#16313 Re: iPhone - All about

Post by iTo »

Jaha TZ wrote:stari laptop na kojem su itunes-i je izgleda rikavela
kupio sam novi, dakle, moram ponovo na njega instalisat itunes
šta će se desit kada spojim iphone ?
da li će se sve app i ostalo sa ipphone-a prekopirat na novoinstalisane itunes,
čime ću zapravo dobiti svoju staru verziju sa starog laptopa

ili će se sve pobrisat na iphone-u ? :-)

prvo uradi transfer purchases sa telefona u itunes
User avatar
Jaha TZ
Posts: 380
Joined: 02/04/2015 15:50

#16314 Re: iPhone - All about

Post by Jaha TZ »

ne znam za tu opciju, gdje da odem u itunes-ima, šta da čačkam da to uradim
Giovanni
Posts: 12
Joined: 23/06/2011 05:23

#16315 Re: iPhone - All about

Post by Giovanni »

Pozdrav, danas sam prvi put usao u iOS vode sa iPhoneom 6. Preko copytrans programa sam kontakte sa starog telefona ubacio na novi telefon, i imam jedan problem. Svi kontakti koje sam imao stoje regularno u imeniku tacni brojevi imena prezimena sve sve, ali npr. kada primim poruku od nekog broja iz imenika, u porukama ne stoji njegovo ime i prezime vec samo broj, iako je spasen. Isto tako i za vazi i za pozive kada ih primam.. Zna li neko kako to da podesim i u cemu je problem molim vas ?
Coromandel
Posts: 141
Joined: 22/03/2015 12:26

#16316 Re: iPhone - All about

Post by Coromandel »

Giovanni wrote:Pozdrav, danas sam prvi put usao u iOS vode sa iPhoneom 6. Preko copytrans programa sam kontakte sa starog telefona ubacio na novi telefon, i imam jedan problem. Svi kontakti koje sam imao stoje regularno u imeniku tacni brojevi imena prezimena sve sve, ali npr. kada primim poruku od nekog broja iz imenika, u porukama ne stoji njegovo ime i prezime vec samo broj, iako je spasen. Isto tako i za vazi i za pozive kada ih primam.. Zna li neko kako to da podesim i u cemu je problem molim vas ?
pogledaj jesu li ti brojevi spašeni sa +3876xxxxx ili samo 06xxxxxx!?

ako nisu spašeni sa kompletnom numeracijom, onda će ti se uvijek pokazivati broj umjesto imena i prezimena.
Coromandel
Posts: 141
Joined: 22/03/2015 12:26

#16317 Re: iPhone - All about

Post by Coromandel »

mirzet87sa wrote:Da se priupisem, pres'o s s3 na 6 plus. Perverzija telefon, jednostavan i brz. Bumo videli koliko ovaj izdrzi :)
da ne ulazim u iPhone karakteristike jer je suvišno o tome pričati...koristim ga od 3gs modela, pa polako prema gore.
nego, što se tiče fableta nekako su mi izgledali ogomni. nakon što sam nabavio Iphone 6 plus, zaista ne razmišljam nikad u životu uzimati manji telefon. tab takođe. u ovome imam zaista sve što poželim...
User avatar
fatality
Posts: 2151
Joined: 24/02/2008 14:11

#16318 Re: iPhone - All about

Post by fatality »

Coromandel wrote:
mirzet87sa wrote:Da se priupisem, pres'o s s3 na 6 plus. Perverzija telefon, jednostavan i brz. Bumo videli koliko ovaj izdrzi :)
da ne ulazim u iPhone karakteristike jer je suvišno o tome pričati...koristim ga od 3gs modela, pa polako prema gore.
nego, što se tiče fableta nekako su mi izgledali ogomni. nakon što sam nabavio Iphone 6 plus, zaista ne razmišljam nikad u životu uzimati manji telefon. tab takođe. u ovome imam zaista sve što poželim...
Svako ima svoj ukus. Meni je 6 plus bas prevelik za svakodnevno nosanje i koristenje, jednostavno je nezgrapan za dzepa. Sestica mi je sto se dimenzija trlefona tice optimalna, i ako imas potrebu za vecim uzmes tablet.

No kako rekoh, svako ima svoj ukus pogled toga (iako me bas zanima kako ce ici prodaja 6+ modela)
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#16319 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

iskreno jedina stvar koja mene privlaci vise 6+ nego 6ici je ta veca baterija... bes mu mater stat ce nekako u dzep :razz:
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#16320 Re: iPhone - All about

Post by mirzet87sa »

fatality wrote:
Coromandel wrote:
mirzet87sa wrote:Da se priupisem, pres'o s s3 na 6 plus. Perverzija telefon, jednostavan i brz. Bumo videli koliko ovaj izdrzi :)
da ne ulazim u iPhone karakteristike jer je suvišno o tome pričati...koristim ga od 3gs modela, pa polako prema gore.
nego, što se tiče fableta nekako su mi izgledali ogomni. nakon što sam nabavio Iphone 6 plus, zaista ne razmišljam nikad u životu uzimati manji telefon. tab takođe. u ovome imam zaista sve što poželim...
Svako ima svoj ukus. Meni je 6 plus bas prevelik za svakodnevno nosanje i koristenje, jednostavno je nezgrapan za dzepa. Sestica mi je sto se dimenzija trlefona tice optimalna, i ako imas potrebu za vecim uzmes tablet.

No kako rekoh, svako ima svoj ukus pogled toga (iako me bas zanima kako ce ici prodaja 6+ modela)
Nosam ga u jakni :D Kad dodje ljeto smislit cemo vec nesto

http://www.avaz.ba/clanak/172040/ovo-su ... h-telefona :izet:
ozdrlje_donje
Posts: 519
Joined: 01/02/2012 14:40

#16321 Re: iPhone - All about

Post by ozdrlje_donje »

Pozdrav svima. Imam pitanje za vas relevantne tj. koji se razumiju u tematiku da li i dalje vrijedi dati lovu za iPhone 5s koji vrijedi 500 eura nov (16gb verzija). Vrijeme mi je za novi mob a i dalje mi se svidja dizajn od 5s, sa ovim novim su kao i vecna ostalih android mobitela. S druge strane, iPhone 6 je samo 100 eura skuplji a u pitanju je potpuno nova generacija. Ako ima bas dosta razlike onda bih isao na sesticu. Hvala unaprijed.
User avatar
fatality
Posts: 2151
Joined: 24/02/2008 14:11

#16322 Re: iPhone - All about

Post by fatality »

ozdrlje_donje wrote:Pozdrav svima. Imam pitanje za vas relevantne tj. koji se razumiju u tematiku da li i dalje vrijedi dati lovu za iPhone 5s koji vrijedi 500 eura nov (16gb verzija). Vrijeme mi je za novi mob a i dalje mi se svidja dizajn od 5s, sa ovim novim su kao i vecna ostalih android mobitela. S druge strane, iPhone 6 je samo 100 eura skuplji a u pitanju je potpuno nova generacija. Ako ima bas dosta razlike onda bih isao na sesticu. Hvala unaprijed.
6, ako nista drugo samo zbog ekrana.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#16323 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

fatality wrote:
ozdrlje_donje wrote:Pozdrav svima. Imam pitanje za vas relevantne tj. koji se razumiju u tematiku da li i dalje vrijedi dati lovu za iPhone 5s koji vrijedi 500 eura nov (16gb verzija). Vrijeme mi je za novi mob a i dalje mi se svidja dizajn od 5s, sa ovim novim su kao i vecna ostalih android mobitela. S druge strane, iPhone 6 je samo 100 eura skuplji a u pitanju je potpuno nova generacija. Ako ima bas dosta razlike onda bih isao na sesticu. Hvala unaprijed.
6, ako nista drugo samo zbog ekrana.
5S, sestica je *****

Plusevi sestice:
- prejak displej
- fakat vrhunska kamera

Minusi sestice:
- katastrofalan kvalitet hardvera
- udubi se kuciste na najmanji udarac
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#16324 Re: iPhone - All about

Post by Fauja Singh »

Dati 1000 KM za telefon koji je izasao 2013 godine :shock: Ja ne bi nema sanse, radije dodati jos tih 100 eura pa kupiti 6-ticu, dobar bumper i naravno paziti ga.
I na mom Nexusu 4 je kao mana navedeno zadnje staklo, ako se dobro sjecam forumas strong69 je naveo da mu je staklo puklo samo od sebe (i ne samo on nego je bilo na internetu masa prituzbi), pucalo je i zbog nagle promjene temperature, a evo meni je ispao par puta sa bumperom i nista mu, sad kad skinem bumper i prebrisem ga ko nov je.
Ako imas para kupi ko covjek iPhone 6 i uzivaj.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#16325 Re: iPhone - All about

Post by iTo »

6 od 5s nije ni 20% jaci/brzi
najmanji skok u performansama izmedju generacija iphone-a do sad...
Post Reply