iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
HRossi
Posts: 143
Joined: 09/10/2011 12:54

#16151 Re: iPhone - All about

Post by HRossi »

Chuckie wrote:5S je dizajnom nenadmašiv telefon i dan danas. Ljepši je od šestice, a radi ko zvrk. Neznatno slabiji na geekbenchu od šestice.
Putpuno se slazem. 5,5s sa svojim izgledom, dizajnom, zavrsnom obradom i ekranom 4" koji je mnogima mjera ,upravo, je nenadmasiv. A 5s i 6 u performansama su u pet deka, mozda deset :). Normalno ip6 je vrhunski telefon, bez puno price.
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#16152 Re: iPhone - All about

Post by medobrundoo »

TheHound wrote:
kazo wrote:Danas i ja postao vlasnik 4s, a bio sam do sad na galaxy s2 :) Mogu reci da jos ne mogu da se naviknem na ios, nekako mi lakse bilo android koristi ahhaha. Uradio sam update odmah na 8.1.3, baterija mu je skroz losa, izgleda da cu morati mijenjati. I sto me iznerviralo, danas koristim whats up i hocu pozvi da obavim i mob samo od jednom zablokira :-x :-x a najgore sto je on obavio poziv i kredit mi porosio hahaha. Kasnije mi ta osoba vraca poziv i ne mogu da se javim, e kad nisam poludio.
Ja u ovom trenutku 4S ne bih uzeo ni za 100KM, ne znam ko te nagovori na to. Previse je star i 'neupotrebljiv' danas, puno bolje ces proci sa nekim Android uredjajem koji isto toliko kosta. Tom 4S je vjerovatno vec vrijeme za novu bateriju, ni iOS novi ne radi kako treba (poprilicno spor), itd. itd. Uglavnom ne vrijedi tih para za koje se danas moze kupiti.

iPhone 5 se vec isplati kupiti jer je poprilicno jeftin a radi dobro i sa novim iOS-om.
ja opet nijedan drugi a pogotovo smeće s2 ne bi nikad uzeo
vječni perfektni dizajn 4 i 4s su ukenjali sa 5-icom a dokusurili sa 6-icom koja liči kao i svaki drugi usrani smartpone samsugovac, gdje da ne piše logo brenda pojma nemaš koje je sranje u pitanju, jednostavno nemaju IDENTITET kao 4-orka
neka pomama da za tim da mu je "što veći" i sam mobitel i display je jednostavno pReseravanje upravo u smislu vječnog preseravanja čija je kita veća
jednostavno je veličina 4-orke i mobitela i displeja optimalna, sve preko je puko sranje
ko želi veći displej nek si kupi tablet

dakle 4-vorka BEST FOREVER

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Qler
Posts: 23638
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16153 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Tek kad uzmes 6-cu u ruke vidis koliko je ova 4-ka debela :) deblja od moje 1520 :) Pogledaj kakav je Huawei P7 :) sta mislis o dizajnu :)

Meni se 6-ca svidjela pravo. Ali je opet precjenjena. Jednostavno ne mogu sebi da opravdam tolike pare za telefon. Da imam vise para, mozda bih i razmislio, ovako za bukvalno 1000KM manje nosam jednako dobar telefon (1520)
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#16154 Re: iPhone - All about

Post by medobrundoo »

uzimo sam ja 6-icu
ponavljam isto kao i svaki drugi samsugovac, jednostavno su sjebali iPhone identitet koji su imali jedisntven sa 4-om
ja baš volim taj osjećaj težine, robusnosti i metala u ruci, nego plastikanera kako neko reće

6-ica ili bilo koji drugi plastikaner slična izgleda, jer kad ih staviš u plasičen futrole, ama baš ne bi imao pojma koji je koji
sasvim je svejedno...osim ko voli iOS
Last edited by medobrundoo on 05/02/2015 13:14, edited 2 times in total.
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#16155 Re: iPhone - All about

Post by NK33 »

Ne bih se složio. Ja iPhone prije petice uopšte nisam htio kupovati (nisu dolazili u obzir nikako) upravo iz razloga što su premali, a eto nekako sam se natjerao da kupim 5S iako mi je i on ispod optimuma. Tako mali display jednostavno nije za surfanje, gledanje videa, i još dosta stvari dok je recimo 4.7" koje ima iPhone 6 optimum.

Na šestici možeš normalno surfati, pogledati video bez problema, čitati neki članak/dokument itd. dok ništa od toga na četvorci ne možeš a da kažeš da ti je prirodno i normalno. Za slanje sms-a, pozive i takve stvari se mogu složiti da je 4S optimum jer ga je lako koristiti jednom rukom.

Dakle, danas kad se skoro sve svelo na mobitele, kad se web stranice prave za mobitele jednostavno 3.5" nema šta tražiti tu. Pa nisu iz Apple-a budale da naprave 4.7" ako je več optimalno tih 3.5" koje ima 4S.
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#16156 Re: iPhone - All about

Post by atheist »

Iphonac od 2007. Dakle, svi modeli su mi prošli kroz ruke, i svaki je u svoje vrijeme bio nenadmašan kada je u pitanju konkurencija.

Koristim telefon najviše za posao, dakle mailanje, skypanje, pozivi i slično. Privatno, kamera i socijalni/news appovi su najčešči.

Ipak, ili sam ja najbaksuzniji čovjek na svijetu, ili je šestica kanta. Evo danas peti put (!) je ostavljam na servis i vrlo vjerovatno ću dobiti zamjenski, to jeste novi, kao što sam i do sada.

Ali svaki ima isti problem - wi fi. Ne može se ni upaliti ni ugasiti. Telefon se restarta stalno, a sva uputstva sa Apple Care-a nemaju efekta.

http://support.apple.com/en-us/TS1559

Tako da, ukoliko neko bude imao sličan problem sa šesticom da zna da je do hardware i da traži zamjeenski odmah ukoliko je pod garancijom. Antena je kako se čini oštećena prilikom sklapanja, tako da se ne može popraviti.
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#16157 Re: iPhone - All about

Post by medobrundoo »

NK33 wrote:Ne bih se složio. Ja iPhone prije petice uopšte nisam htio kupovati (nisu dolazili u obzir nikako) upravo iz razloga što su premali, a eto nekako sam se natjerao da kupim 5S iako mi je i on ispod optimuma. Tako mali display jednostavno nije za surfanje, gledanje videa, i još dosta stvari dok je recimo 4.7" koje ima iPhone 6 optimum.

Na šestici možeš normalno surfati, pogledati video bez problema, čitati neki članak/dokument itd. dok ništa od toga na četvorci ne možeš a da kažeš da ti je prirodno i normalno. Za slanje sms-a, pozive i takve stvari se mogu složiti da je 4S optimum jer ga je lako koristiti jednom rukom.

Dakle, danas kad se skoro sve svelo na mobitele, kad se web stranice prave za mobitele jednostavno 3.5" nema šta tražiti tu. Pa nisu iz Apple-a budale da naprave 4.7" ako je več optimalno tih 3.5" koje ima 4S.
auuu jake razlike u displeju 4 vorke i 5 ice

stalno surfat na mobitelu ??? niđe veze
igrat igrice...gledat video pogotovo na mobitelu...niđe veze
ponekad nešto od toga sasvim dovoljno i na 3,5 "

ali eto ...preseravanju nikad neće bit kraja

ali će doći i tome kraj jednako kao u pretjerivanju sa diemnzijom monitora za PC ili televizora
ali potrošački mentalitet će nametnut neko novo sranje na koje će padat oni koji stalno boluju da budu u trendu
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#16158 Re: iPhone - All about

Post by NK33 »

medobrundoo wrote: auuu jake razlike u displeju 4 vorke i 5 ice

stalno surfat na mobitelu ??? niđe veze
igrat igrice...gledat video pogotovo na mobitelu...niđe veze
ponekad nešto od toga sasvim dovoljno i na 3,5 "

ali eto ...preseravanju nikad neće bit kraja

ali će doći i tome kraj jednako kao u pretjerivanju sa diemnzijom monitora za PC ili televizora
ali potrošački mentalitet će nametnut neko novo sranje na koje će padat oni koji stalno boluju da budu u trendu
Razlika od 0.5" nije zanemariva, ali nije Bog zna šta. Probaj surfati na jednom i drugom i vidjet ćeš razliku i sam, a dok to ne uradiš mislim da pričaš iz nekih frustracija.

Surfat na mobitelu = itekako da, pa nećeš valjda nositi i tablet i laptop još sa sobom :cry:
Igrat igrice = ko igra puzzle games i slično nema ništa bolje od smartphone-a za to.
3.5" display danas nije ni za šta osim za sms i da vidiš ko te zove.

Eto Apple ostvario rekordnu prodaju iPhone-a sa šesticom zato što su svi na svijetu budale i hoće display normalne veličine a samo ti pametan pa ti dosta 3.5". Jah. Neka i takvih, jer kome bi ljudi prodali stari iPhone 4S da mogu kupiti noviji i upotrebljiviji.
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#16159 Re: iPhone - All about

Post by medobrundoo »

ma ja važno je biti bolestan
ja mogu kupit kakav hoćeš ALI NEĆU
jer mi je preči dizajn vječno najbolje dizajnirane 4 orke nego neki veći display...čak kontam kupit dok je još ima NOVU NOVCATU 4 orku, onako radi razerve ako mi ova crkne...nekad
gluposti da nisam surfo i gledo stvari na displejima 4,7 i 5,5 " nije ni vrijedno komentarisat
samo ti surfaj, rokaj igrice i gledaj filmove
meni za te stvari služi PC, laptop i TV
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#16160 Re: iPhone - All about

Post by dzemaludin007 »

Do juce ste se kleli u Steve Jobsa, i da je zakon 3.5" kako je to optimum. Jeste optimum za javiti se, sve ostalo je coranje. Ne mislim na samo vas ovde nego inace fanovi crApple-a. Za mene prava mjera do 5", nista preko.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#16161 Re: iPhone - All about

Post by Chuckie »

iSwagga wrote:
Chuckie wrote:5S je dizajnom nenadmašiv telefon i dan danas. Ljepši je od šestice, a radi ko zvrk. Neznatno slabiji na geekbenchu od šestice.
Nemoj zezati Chuckie. Kada uzmes sesticu u ruku odmah legne bolje nego bilo koji drugi telefon. A i puno je ljepsi..
Meni lično ne. Povelik je u ruci, tanak, srklet bi me hvatao svaki put kad bi ga držao u džepu i sagnuo se da vežem cipele.
Zaobljene ivice, ne hvala.

5s je meni gornja granica što se tiče veličine telefona, a ekran ako mogu da razvuku još, može proći.
Dizajniran je fantastično. Spacegray zbog boje podsjeća na četvorku. Govorka se da Apple sprema novi model sa 4".
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#16162 Re: iPhone - All about

Post by dzemaludin007 »

Jeste najljepsi telefon danasnjice iphone 6, ali sta vrijedi kad tu ljepotu strpas u neku futrolu :D Ne znam od kog materijala je napravljen iP6, ako je kao prethodnik od aluminijuma, pa i ne mozes ga nositi bez zastite. Taj aluminijum i metal inace je gori od plastike, kakvi god osjecaji u ruci bili, jer svaki pad i kuckanje nece proci OK tj. ostecenja ce biti vidljivija.
Last edited by dzemaludin007 on 05/02/2015 18:27, edited 1 time in total.
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#16163 Re: iPhone - All about

Post by NK33 »

medobrundoo wrote:ma ja važno je biti bolestan
ja mogu kupit kakav hoćeš ALI NEĆU
jer mi je preči dizajn vječno najbolje dizajnirane 4 orke nego neki veći display...čak kontam kupit dok je još ima NOVU NOVCATU 4 orku, onako radi razerve ako mi ova crkne...nekad
gluposti da nisam surfo i gledo stvari na displejima 4,7 i 5,5 " nije ni vrijedno komentarisat
samo ti surfaj, rokaj igrice i gledaj filmove
meni za te stvari služi PC, laptop i TV
Ima nas koji nismo citav dan u kuci pa da surfamo s PC-a ;) Neka nama i takvih, kome bi prodali stare mobitele.
dzemaludin007 wrote:Do juce ste se kleli u Steve Jobsa, i da je zakon 3.5" kako je to optimum. Jeste optimum za javiti se, sve ostalo je coranje. Ne mislim na samo vas ovde nego inace fanovi crApple-a. Za mene prava mjera do 5", nista preko.
Ne znam ko se tebi kleo, ali ja sam prije iPhone-a imao Galaxy S4 a za iPhone sam se odlucio cisto da probam i to cudo. I evo jos uvijek nosam 5S a planiram uzeti Note 4 bas zbog velicine displaya. Sto hocu da imam smartphone s kojim mogu surfat i radit skoro sve sto i na racunaru. To isto mogu i sa iPhone6 (sa cetvorkom nema sanse btw) tako da je dilema bila izmedju ta dva krika tehnologije :)
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#16164 Re: iPhone - All about

Post by dzemaludin007 »

Za bjedu uvijek jeftinih pasteta kod Matijevica i polovnjaka preko oglasa. :D

Edit: Ma kleli se na globalnom nivou sljedbenici crApplea, sve sto je Steve Jobs potvrdjivao, aminovalo se kao nesto najbolje. Zato se i sprdaju sada.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#16165 Re: iPhone - All about

Post by Chuckie »

Swiftkey dobio podršku za cro/srb jezik. Solidno radi.
User avatar
Qler
Posts: 23638
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16166 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Ma dobro ajfonasi su od prvog iphone-a skakali sebi u usta... te ne treba 3G, ne treba video, ne treba veci display, ne treba blic, ne treba mms, ne treba navigacija, ne treba nfc.... ali hajde... cinjenica je da je iphone kvalitetan proizvod...
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#16167 Re: iPhone - All about

Post by todd_smith »

iSwagga wrote:
Chuckie wrote:5S je dizajnom nenadmašiv telefon i dan danas. Ljepši je od šestice, a radi ko zvrk. Neznatno slabiji na geekbenchu od šestice.
Nemoj zezati Chuckie. Kada uzmes sesticu u ruku odmah legne bolje nego bilo koji drugi telefon. A i puno je ljepsi..
ma jok, mislim ok je, ali previse klizi tj materijal pozadine je previse glatko napravljeno, bez nekog case-a 100 puta ce ti izletiti iz ruke i za trunkicu je prevelik
User avatar
Better Man
Posts: 16785
Joined: 01/10/2006 20:10

#16168 Re: iPhone - All about

Post by Better Man »

Chuckie wrote:
iSwagga wrote:
Chuckie wrote:5S je dizajnom nenadmašiv telefon i dan danas. Ljepši je od šestice, a radi ko zvrk. Neznatno slabiji na geekbenchu od šestice.
Nemoj zezati Chuckie. Kada uzmes sesticu u ruku odmah legne bolje nego bilo koji drugi telefon. A i puno je ljepsi..
Meni lično ne. Povelik je u ruci, tanak, srklet bi me hvatao svaki put kad bi ga držao u džepu i sagnuo se da vežem cipele.
Zaobljene ivice, ne hvala.

5s je meni gornja granica što se tiče veličine telefona, a ekran ako mogu da razvuku još, može proći.
Dizajniran je fantastično. Spacegray zbog boje podsjeća na četvorku. Govorka se da Apple sprema novi model sa 4".
Da spremaju novi model od 4 incha i to je šestica samo jeftinija varijanta, a 5c se prestaje proizvoditi.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16169 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Bespotrebne rapsrave, svako uzima sta mu odgovara.
Ja bih licno mozda volio da su mobiteli ostali 4" jer je to optimalno za koristenje jednom rukom, za ugodno tipkanje itd... Koristio sam i z2 koji je bas ogroman, evo sad imam sesticu i ok je. Navikne se covjek, pogotovo zato sto je tanak, pa se nekako cini i manjim nego sto jeste. Ja je u djepu i ne osjetim.
@qler koliku cijenu racunas za ip6 kad tvrdis da za 1000Km manje nosis 1520?
User avatar
Qler
Posts: 23638
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16170 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Racunam koliko sam platio 1520 novu :) platio je 450KM ja je otpakovao.... skontaj koja je razlika :)
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16171 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Dobro al budimo realni. Ti si tu lumiu kuoio ispod cijene.
Ona je oko 700KM, ip6 1300
User avatar
Qler
Posts: 23638
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16172 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Opet 6 glava nije malo. Mozes kupiti jos jedan dobar telefon, ili tablet, ili svasta nesto...

Jos sam kupio 32GB microSD za 30KM :)
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#16173 Re: iPhone - All about

Post by Fauja Singh »

Meni se isto svidja iPhone 6 ali ni ja nikako ne mogu opravdati toliku cijenu, jbg odlican laptop sam platio 1300 KM a opet sta sve mogu raditi na jednom takvom laptopu, plazmu ST50 sam platio manje nego sto kosta danas iPhone 6, mislim jazuk mi je da se toliko izujem za jedan telefon koji cu ruku na srce najvise koristiti za viber, fb, news aplikacije kad nemam sta pametnije raditi.
Postujem ko ima i kome nije zao, 1300 KM i preko je stvarno puno za jedan telefon, bar meni.
iPhone 5S je ovako lijep, ima mi ga drug i cackam ga stvarno cesto, fino lezi u ruci, ali kad uporedim sa svojim 4.7 incnim Nexusom onda je stvarno mal za surfanja i za video, ne bi se mogao navici.
User avatar
Qler
Posts: 23638
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16174 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Ma ja ne osudjujem ko ima neka kupi. Ja da imam kupio bi svaki flagship, cejf nema cijene. Realno, ni jedan telefon ne vrijedi tih para. Negdje sam procitao LG G3 u proizvodnji dodje cca 80$.... pa skontajte koje su marze tu... ali jebi ga, trziste diktira cijenu, i ovi dok god mogu, udarat ce. Eno OnePlusOne, koliki je bum sa cijenom napravio, a i oni zarade dobre pare.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#16175 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Nije ni 600 malo al opet nije 1000 kako si rekao :D
A to da je skup jeste, ali opet je to vecinom samo na nasem trzistu slucaj. Off contract bilo koji flagship je u 50$ ja mislim.
Post Reply