iPad

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#426 Re: iPad

Post by nino90 »

imas pluging airplay za dreambox, full pluging se placa, a osnovni je samo za video, inace moze i audio streamati i slike.
Samoo ga instaliras, sam se pokrene kad se dream ukljuci. onda pustis film u ovom movie box, i pojavi se ikona da prebacis na dream, standardna ona za airplay
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#427 Re: iPad

Post by Eborg »

Imam kolekciju filmova i serija koje bih volio pogledati na iPadu.

Koja je najbolja aplikacija za to a da podržava titlove i kako da sve to syncam sa iPadom?
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#428 Re: iPad

Post by Haris033 »

Eborg wrote:Imam kolekciju filmova i serija koje bih volio pogledati na iPadu.

Koja je najbolja aplikacija za to a da podržava titlove i kako da sve to syncam sa iPadom?
Ako si mislio da syncaš filmove sa računara, onda Air Video.

http://www.inmethod.com/air-video/index ... 14BCEA4EAC
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#429 Re: iPad

Post by Eborg »

Pa ne želim da ih streamam, samo da ih prebacim na iPad za offline gledanje.
User avatar
vee-jay
Posts: 8752
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#430 Re: iPad

Post by vee-jay »

za sync koristim vlc streamer
za offline koristim iVI http://www.southpolesoftware.com/iVI/iVI.php
User avatar
vee-jay
Posts: 8752
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#431 Re: iPad

Post by vee-jay »

nego, imam hrpu pdf-ova, kako da ih offline preabacim na ipad pa da ih citam kao ebook?
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#432 Re: iPad

Post by nino90 »

imas kad spojis ipad na racunar
u itunsu imas applikacije, nadjes aplikaciju u kojoj zelis citati, adobe readre ili books ili neki program, u njemu obicno imas ponudjeno da ubacis filove koje zelis koristiti
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#433 Re: iPad

Post by Haris033 »

Eborg wrote:Pa ne želim da ih streamam, samo da ih prebacim na iPad za offline gledanje.
Probaj sa iMedia Player (free je). Nisam ga probao (obzirom da sve filmove koje gledam, gledam online preko XBMC-a), a vidim da ga hvale na iTunes store.

https://itunes.apple.com/us/app/imedia- ... 35606?mt=8
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#434 Re: iPad

Post by EmiRem »

Pitanje.... Zelio bih da kupim tablet, od 7 il 8 incha (7'9) i vidim da Ipad Mini jako dobro kotira na reviewima pa me interesuje ima li neko iskustva sa istim. Od telefona inace koristim Galaxy S3 i ne zelim da ulazim u glupe rasprave Android vs Apple , nit posjedujem dionice jedne ni druge kompanije i iskreno svaka rasprava mi je glupa, nisam tim opterecen,iako sam vec dugo u IT bransi. S toga kakav je stvarno Ipad Mini, da li je dobar kao sto ga opisuju ?
zastavnik22
Posts: 270
Joined: 11/03/2012 21:39

#435 Re: iPad

Post by zastavnik22 »

Extra je, ja imam i mini i normalni(10inch).Stvarno su uradjeni extra, naravno 10 je veca i bolja mada i mini ima svojih prednosti.Posebno je dobar za nekog ko cesto putuje.A vidim i cijena mu opada, sad vec ga ima za nekih 630-640KM.
EmiRem wrote:Pitanje.... Zelio bih da kupim tablet, od 7 il 8 incha (7'9) i vidim da Ipad Mini jako dobro kotira na reviewima pa me interesuje ima li neko iskustva sa istim. Od telefona inace koristim Galaxy S3 i ne zelim da ulazim u glupe rasprave Android vs Apple , nit posjedujem dionice jedne ni druge kompanije i iskreno svaka rasprava mi je glupa, nisam tim opterecen,iako sam vec dugo u IT bransi. S toga kakav je stvarno Ipad Mini, da li je dobar kao sto ga opisuju ?
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#436 Re: iPad

Post by EmiRem »

zastavnik22 wrote:Extra je, ja imam i mini i normalni(10inch).Stvarno su uradjeni extra, naravno 10 je veca i bolja mada i mini ima svojih prednosti.Posebno je dobar za nekog ko cesto putuje.A vidim i cijena mu opada, sad vec ga ima za nekih 630-640KM.
EmiRem wrote:Pitanje.... Zelio bih da kupim tablet, od 7 il 8 incha (7'9) i vidim da Ipad Mini jako dobro kotira na reviewima pa me interesuje ima li neko iskustva sa istim. Od telefona inace koristim Galaxy S3 i ne zelim da ulazim u glupe rasprave Android vs Apple , nit posjedujem dionice jedne ni druge kompanije i iskreno svaka rasprava mi je glupa, nisam tim opterecen,iako sam vec dugo u IT bransi. S toga kakav je stvarno Ipad Mini, da li je dobar kao sto ga opisuju ?
Hvala na odgovoru, i gdje ima po toj cijeni, sem na piku :D jer vidim da se krece oko 800 km. Da li je 16 Gb verzija dovoljna za normalno koristenje (internet, kindle, pokoja serija i sl)
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#437 Re: iPad

Post by nino90 »

ako imas uvijek internet pristup
instaliras moviebox i imas tu sve serije i filmove streama preko interneta u hd formatu ili sd kako zelis
prema tome dovoljno je 16GB jer ovo prethodno navedeno ne zahtjeva da skidas filmove na uredjaj :thumbup:
edit:
naravno ovo vazi ako jailbreakujes ipad jer moviebox je cyndia app
User avatar
vee-jay
Posts: 8752
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#438 Re: iPad

Post by vee-jay »

ja licno ne znam sta bih sa ipad mini, velik za telefoniranje, malen za filmove ili za raditi na njemu... dobro, moze se staviti u jaknu ali to mu je jedina prednost...
User avatar
vee-jay
Posts: 8752
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#439 Re: iPad

Post by vee-jay »

nego jel' ima neko na ovoj temi da zna programirati za iOS?
zastavnik22
Posts: 270
Joined: 11/03/2012 21:39

#440 Re: iPad

Post by zastavnik22 »

Ja ti mogu nabaviti za 600km od 16GB crni, wifi ili od 32GB nekih 100USD skuplji, a pogledaj univerzalno kod njih je 650KM.
Ako neces drzati filmove na disku onda ti je 16GB ok mada se to napuni brzo sto muzikom, slikama itd.
EmiRem wrote:
zastavnik22 wrote:Extra je, ja imam i mini i normalni(10inch).Stvarno su uradjeni extra, naravno 10 je veca i bolja mada i mini ima svojih prednosti.Posebno je dobar za nekog ko cesto putuje.A vidim i cijena mu opada, sad vec ga ima za nekih 630-640KM.
EmiRem wrote:Pitanje.... Zelio bih da kupim tablet, od 7 il 8 incha (7'9) i vidim da Ipad Mini jako dobro kotira na reviewima pa me interesuje ima li neko iskustva sa istim. Od telefona inace koristim Galaxy S3 i ne zelim da ulazim u glupe rasprave Android vs Apple , nit posjedujem dionice jedne ni druge kompanije i iskreno svaka rasprava mi je glupa, nisam tim opterecen,iako sam vec dugo u IT bransi. S toga kakav je stvarno Ipad Mini, da li je dobar kao sto ga opisuju ?
Hvala na odgovoru, i gdje ima po toj cijeni, sem na piku :D jer vidim da se krece oko 800 km. Da li je 16 Gb verzija dovoljna za normalno koristenje (internet, kindle, pokoja serija i sl)
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#441 Re: iPad

Post by EmiRem »

vee-jay wrote:ja licno ne znam sta bih sa ipad mini, velik za telefoniranje, malen za filmove ili za raditi na njemu... dobro, moze se staviti u jaknu ali to mu je jedina prednost...
Meni je velicinom ipad mini savrsen. Sad ako cemo o gledanju filmova, i Ipad 4 je nedovoljno velik ako cemo iskreno. Ne namjeravam ja sada gledati filmove po 5 sati, treba mi za puta, dobar je za citanje, portabilan je, sto mi ustvari treba. Ipad mi je nekako ako cu njega nositi mogu i laptop, ali svako ima svoje misljenje i potrebe.
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#442 Re: iPad

Post by beco »

Ljudi pitanje, imam ipad 3 na ios5 jailbraikovan uzadnje vrijeme dosta mi je spor i cesto mi se pojavi da se nade u nekom stanju tipa crna pozadina razmaknute i povecane ikonice, rotacija ekrana neradi, gestures neradi. Jedino izade iz ovog stanja respringom springboarda. Znali ko o kojem se ovdje bug radi?
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#443 Re: iPad

Post by pinokio04 »

beco wrote:Ljudi pitanje, imam ipad 3 na ios5 jailbraikovan uzadnje vrijeme dosta mi je spor i cesto mi se pojavi da se nade u nekom stanju tipa crna pozadina razmaknute i povecane ikonice, rotacija ekrana neradi, gestures neradi. Jedino izade iz ovog stanja respringom springboarda. Znali ko o kojem se ovdje bug radi?
Da nisi kakav tweak instalirao pa te handri, uradi mu hard reset, powerbi home tipku zajedno drži dok se ne ugasi i dok se ne pojavi jabuka pa pusti..


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
User avatar
DonKiluminati
Posts: 10
Joined: 13/06/2013 09:13

#444 Re: iPad

Post by DonKiluminati »

beco wrote:Ljudi pitanje, imam ipad 3 na ios5 jailbraikovan uzadnje vrijeme dosta mi je spor i cesto mi se pojavi da se nade u nekom stanju tipa crna pozadina razmaknute i povecane ikonice, rotacija ekrana neradi, gestures neradi. Jedino izade iz ovog stanja respringom springboarda. Znali ko o kojem se ovdje bug radi?
Hard reset ce ti rijesit sve probleme... -:)
Instaliraj iCleaner pa ga ocisti od smeca, izbrisi bespotrebne tweakove iz cydie, mozda ima nekih konflikta medju njima, auto rotaciju ekrana si mozda iskljucio (dva puta na home pa skrolaj s lijeva na desno:-) provjeri opcije gestures itd...
Ako ne bude bolje uradi mu restore.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#445 Re: iPad

Post by beco »

Hardresat znaci home i power 10 s samo restartuje uredaj ali ga ne izvuce iz ovog stanja jedino respring pomogne.
User avatar
DonKiluminati
Posts: 10
Joined: 13/06/2013 09:13

#446 iPad

Post by DonKiluminati »

beco wrote:Hardresat znaci home i power 10 s samo restartuje uredaj ali ga ne izvuce iz ovog stanja jedino respring pomogne.
Kakav hard reset. (Pokusao sam bit sarkastican na Pinokiov racun) Nista to. Kreni s ciscenjem


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#447 Re: iPad

Post by nino90 »

ma imas neki tweak koji ti pravi taj problem kad ga pokrenes, to je to nadji koji jeiizbrisi
ili kreni redom brisu jedan vidi ima li problema pa drugi itd.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#448 Re: iPad

Post by iTo »

DonKiluminati wrote:
beco wrote:Hardresat znaci home i power 10 s samo restartuje uredaj ali ga ne izvuce iz ovog stanja jedino respring pomogne.
Kakav hard reset. (Pokusao sam bit sarkastican na Pinokiov racun) Nista to. Kreni s ciscenjem


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

sto se tice ciscenja tweakova
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1568493

pobrise sve sa telefona bude uredjaj ko da si tek instalirao OS al zadrzi JB :)
User avatar
DonKiluminati
Posts: 10
Joined: 13/06/2013 09:13

#449 Re: iPad

Post by DonKiluminati »

iTo wrote:
DonKiluminati wrote:
beco wrote:Hardresat znaci home i power 10 s samo restartuje uredaj ali ga ne izvuce iz ovog stanja jedino respring pomogne.
Kakav hard reset. (Pokusao sam bit sarkastican na Pinokiov racun) Nista to. Kreni s ciscenjem


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

sto se tice ciscenja tweakova
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1568493

pobrise sve sa telefona bude uredjaj ko da si tek instalirao OS al zadrzi JB :)
Rekoh to i ja par postova iznad, al prvo nek proba sa icleanerom i rucno po cydiji. Mozda ga zeza jedan tweak, mozda je pretrpan itd. Rat u svakom slucaju kao zadnja opcija ce mu pomoc


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#450 Re: iPad

Post by pinokio04 »

Onda poslušaj savjet, probaj se sjetiti kad se problem pojavio, neki tweak garant, izbrisi zadnje instalirane tweakove pa vidi..


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
Post Reply