Intuicija i telepatija

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1 Intuicija i telepatija

Post by superiska »

Slusate li intuciju i djelujete li u skladu s njom? Desava li vam se da, bez obzira, na predosjecaj, furate u kontru misleci da vas osjecaj samo vara?
Buduci da je na ovom dijelu pdf-a, tema se odnosi na zensko-muske odnose, veze, male i velike ljubavi :-D, donosenje odluka i sl.
Uvijek imam jak predosjecaj za nesto. Obicno se ispostavi da je bio tacan ali sam ga znala i ignorisati vise iz zelje da je samo znak neke zbunjenosti i nesigurnosti. Hocu reci da cesce poslusam nego ne :D a ako sam bas u dilemi pocnem pratiti i slusati znakove u stilu da me zaobidje sve sto nije dobro za mene ma koliko se to cinilo u tom momentu kao super i privlacno.
Telepatija.... x puta mi se desilo da, npr., uzmem telefon kako bih poslala poruku i bas u tom momentu stize poruka od te osobe. Ovo se desava svima :) i spada mi u neku kategoriju sitne telepatije. Hajde, vidjet' cemo kako tema bude odmicala :) ima i onih nevjerovatnih dogadjaja koje nemaju logicno opravdanje pa ih nazivamo sudbina, sta li vec :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2 Re: Intuicija i telepatija

Post by MarlboroGold »

Kod mene je poprilično izražena i na nju se uglavnom oslanjam, jer imam dar da veoma dobro i brzo čitam druge ljude u okolini. Čak je i jedna interakcija dovoljna. Nekad bih volio da je uopšte nema...

Kod vas je uglavnom još izraženija, jer se puno više oslanjate na emocije u gotovo svemu u odnosu na nas.

U telepatiju ne vjerujem.
Last edited by MarlboroGold on 17/03/2018 16:33, edited 1 time in total.
Bellomo
Posts: 767
Joined: 15/03/2018 20:25

#3 Re: Intuicija i telepatija

Post by Bellomo »

Uglavnom sam se uvijek zajebao sa tim, ili sam poslušao intuiciju kad nisam trebao, ili nisam baš onda kad sam trebao. U skorije vrijeme se više oslanjam na mozak, logiku i lično razmišljanje i tako donosim odluke. Emocije i predosjećaji svakako nisu nikad načisto, pogotovo ako ne poznaješ dovoljno sam sebe. A da li postoji, postoji sigurno. Ipak, što bi rekli Beatlesi, škoti i rusi, let it be, let it be. :D

U telepatiju ne vjerujem, toliko je rijetko da te neke situacije smatram koincidencijom. Iako sam jednom bio ubjeđem da komuniciram sa jednom osobom na daljinu, ali možda ima doktora ovdje pa ne bih dalje o tome. :lol: :lol: :lol:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#4 Re: Intuicija i telepatija

Post by superiska »

Bellomo wrote: Iako sam jednom bio ubjeđem da komuniciram sa jednom osobom na daljinu, ali možda ima doktora ovdje pa ne bih dalje o tome. :lol: :lol: :lol:
:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Intuicija i telepatija

Post by insomnia78 »

Kake veze ima jedno sa drugim?
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#6 Re: Intuicija i telepatija

Post by superiska »

Nemaju direktnu vezu, istina. Kroz post sam ih odvojila da ne otvaram zasebne teme.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#7 Re: Intuicija i telepatija

Post by Zejnep »

.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#8 Re: Intuicija i telepatija

Post by Paco »

Zejnep wrote:.
Tako'e Zejno :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#9 Re: Intuicija i telepatija

Post by triconja »

More bit da je telepatija kad sanjas umrlog clana porodice i dje ti on kao porucuje ko "ero sonog svijeta" sta i kako treba :lol: :lol: :lol: .

Intuicija je kad vidis da cigani ganjaju covjeka da legnes da te ne pogodi zalutali metak :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#10 Re: Intuicija i telepatija

Post by Zejnep »

Paco wrote:
Zejnep wrote:.
Tako'e Zejno :mrgreen:
:lol:

OT mene moja intuicija uplaši ponekad.
Doduše i neki moji snovi se obistine. :-)
Ne bih više na ovu temu stvarno, ali pratim. :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#11 Re: Intuicija i telepatija

Post by triconja »

Zejnep wrote:
Paco wrote:
Zejnep wrote:.
Tako'e Zejno :mrgreen:
:lol:

OT mene moja intuicija uplaši ponekad.
Doduše i neki moji snovi se obistine. :-)
Ne bih više na ovu temu stvarno, ali pratim. :mrgreen:
Sta ti se zadnje obistinilo i kad?

Razumijem te kad kazes da se bojis snova i inutuicije jer nnkad se zapitas ha, kako sta jer mislis da je nesto nemoguce a to je itekako moguce :thumbup:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#12 Re: Intuicija i telepatija

Post by zoomba »

znam ljude dobro procitati kad ih vidim i kroz pricu cak je vecina i predvidljiva to mi nije problem.. vise neka logika i opce ponasanje ljudi vise gledam tako.. dok na forumu je tesko nekoga procjeniti dok ne pricas il vidis u kojem smjeru vodi diskusija, tesko ako nekoga bolje ne upoznas.. osim ako neizavaljuje neke gluposti i etiketira onda mozes reci da je glupan..

A ovo drugo ne bi rekao da je neka telepatija, desi se cesto da krenem nazvati neku osobu i podignem telefon a vidim ona vec mene zove.. al to je mislim neka povezanost vise nego telepatija..
Last edited by zoomba on 17/03/2018 20:07, edited 2 times in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#13 Re: Intuicija i telepatija

Post by ExNihilo »

Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#14 Re: Intuicija i telepatija

Post by Zejnep »

ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Čudnije je kako ljudi ne razumiju nešto ako to nisu doživjeli.. :-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#15 Re: Intuicija i telepatija

Post by ExNihilo »

Zejnep wrote:
ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Čudnije je kako ljudi ne razumiju nešto ako to nisu doživjeli.. :-)
Odakle ti ideja da nisam?
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#16 Re: Intuicija i telepatija

Post by zoomba »

A najcudnije kad pricaju o necem sto nisu prosli u zivotu..
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#17 Re: Intuicija i telepatija

Post by Zejnep »

ExNihilo wrote:
Zejnep wrote:
ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Čudnije je kako ljudi ne razumiju nešto ako to nisu doživjeli.. :-)
Odakle ti ideja da nisam?
Čuj odakle :carobnjak:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#18 Re: Intuicija i telepatija

Post by superiska »

ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Moc podsvjesti :wink:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#19 Re: Intuicija i telepatija

Post by MarlboroGold »

ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Nije sve ni u logici i logičkom razmišljanju.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#20 Re: Intuicija i telepatija

Post by ExNihilo »

MarlboroGold wrote:
ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Nije sve ni u logici i logičkom razmišljanju.
Nije, ima nešto i u umjetnosti.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#21 Re: Intuicija i telepatija

Post by zoomba »

MarlboroGold wrote:
ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Nije sve ni u logici i logičkom razmišljanju.
Ima nesto i u parama :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#22 Re: Intuicija i telepatija

Post by triconja »

ExNihilo wrote:
MarlboroGold wrote:
ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Nije sve ni u logici i logičkom razmišljanju.
Nije, ima nešto i u umjetnosti.
Ima nesto i u politici :lol: :izet:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#23 Re: Intuicija i telepatija

Post by zoomba »

A kad se oprzis od mlijeko onda i u sisu puses :lol:
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#24 Re: Intuicija i telepatija

Post by Paco »

superiska wrote:Slusate li intuciju i djelujete li u skladu s njom? Desava li vam se da, bez obzira, na predosjecaj, furate u kontru misleci da vas osjecaj samo vara?
Buduci da je na ovom dijelu pdf-a, tema se odnosi na zensko-muske odnose, veze, male i velike ljubavi :-D, donosenje odluka i sl.
Uvijek imam jak predosjecaj za nesto. Obicno se ispostavi da je bio tacan ali sam ga znala i ignorisati vise iz zelje da je samo znak neke zbunjenosti i nesigurnosti. Hocu reci da cesce poslusam nego ne :D a ako sam bas u dilemi pocnem pratiti i slusati znakove u stilu da me zaobidje sve sto nije dobro za mene ma koliko se to cinilo u tom momentu kao super i privlacno.
Telepatija.... x puta mi se desilo da, npr., uzmem telefon kako bih poslala poruku i bas u tom momentu stize poruka od te osobe. Ovo se desava svima :) i spada mi u neku kategoriju sitne telepatije. Hajde, vidjet' cemo kako tema bude odmicala :) ima i onih nevjerovatnih dogadjaja koje nemaju logicno opravdanje pa ih nazivamo sudbina, sta li vec :D
Intuicija nam dodje kao neka vrsta utjehe nakon sto napravimo ovo ili ono. Barem ja to tako vidim. Zasto?
Evo recimo, napravim nesto sasvim pogresno, a znao sam od pocetka da to nije dobra stvar...i onda sam sebe tjesim, odnosno kritikujem kasnije pricom "zasto nisam poslusao intuiciju i uradio suprotno". A bez ikakvih smetnji sam mogao da uradim i drugacije prije nego sto sam se upustio u to. Kad vec govoris o znakovima, mislim da su ipak ti znakovi vodilja u svemu i da znakove uvijek treba postovati. Oni ce nas sigurno uputiti na pravi put, bez obzira sto nekada, prema subjektivnom misljenju pojedinca, ti znakovi nemaju smisla.

O telepatiji nesto kasnije...ili sto bi svabo rek'o - to be continued... :D
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#25 Re: Intuicija i telepatija

Post by superiska »

Paco wrote:
Intuicija nam dodje kao neka vrsta utjehe nakon sto napravimo ovo ili ono. Barem ja to tako vidim. Zasto?
Evo recimo, napravim nesto sasvim pogresno, a znao sam od pocetka da to nije dobra stvar...i onda sam sebe tjesim, odnosno kritikujem kasnije pricom "zasto nisam poslusao intuiciju i uradio suprotno".
Cim si ti znao, u tom slucaju nisi ni imao odredjenu dvojbu odnosno bio si siguran da je ispravno. Fokus je vise na predosjecaju, npr. kad nemas konkretnu osnovu da sumnjas u nekoga a sumnjas ili nemas nikakvih konkretnih smetnji ne uciniti nesto ali osjetis otpor. Razumijes?
Post Reply