Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 10847
Joined: 12/12/2011 11:28

#276 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by ElRe »

Black swan wrote:
ElRe wrote:U Intesi Šipad radi jedna dobro milfica, visoka, crvena kosa :D
jel to ona s ilidže nije meni nešto iako volim crvenke
radila je u titovoj?

vidim je neki dan na

ne znam jesi li pratio topik :D
pazi sad na HIDŽAMI :D

malo sam istraživao te ordinacije :D virio kad ono tamo ona
ako je ta ista na koju mislimo
Ne znam gdje je radila, vidim je na Socijalnom. Visoka, crvena kosa, 35-38 god :-D
User avatar
Truba
Posts: 81794
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#277 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

vidim dugo je nema u titovoj sad je neka brineta i plavka
fine cure
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#278 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by desperate housewife »

AmirBaa wrote:Sad vidjoh na izvodu da su mi skinuli 18 km zbog: Dnevne transakcije po tek.rn. Ima li iko pojma sta bi to trebalo znaciti ? Niti sam u minusu, niti sam dizao pare na ,,tudjem" bankomatu.
jesi li saznao za šta su ti skinuli ove pare? I meni na izvodu piše isti opis, a nemam pojma za šta je to ustvari..
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#279 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by AmirBaa »

desperate housewife wrote:
AmirBaa wrote:Sad vidjoh na izvodu da su mi skinuli 18 km zbog: Dnevne transakcije po tek.rn. Ima li iko pojma sta bi to trebalo znaciti ? Niti sam u minusu, niti sam dizao pare na ,,tudjem" bankomatu.
jesi li saznao za šta su ti skinuli ove pare? I meni na izvodu piše isti opis, a nemam pojma za šta je to ustvari..
hmmm koliko se sjecam u kinu platio karte preko kartice, a kod njih je neki drugi sistem pa onda na izvodu ovako pise :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#280 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

AmirBaa wrote:
desperate housewife wrote:
AmirBaa wrote:Sad vidjoh na izvodu da su mi skinuli 18 km zbog: Dnevne transakcije po tek.rn. Ima li iko pojma sta bi to trebalo znaciti ? Niti sam u minusu, niti sam dizao pare na ,,tudjem" bankomatu.
jesi li saznao za šta su ti skinuli ove pare? I meni na izvodu piše isti opis, a nemam pojma za šta je to ustvari..
hmmm koliko se sjecam u kinu platio karte preko kartice, a kod njih je neki drugi sistem pa onda na izvodu ovako pise :)
Ako plaćate beskontaktno desi se da se dva puta obračuna ista cifra. Zapravo meni je to redovno ako u konzumu mahnem karticom. Nije zvaka za seljaka. I tada mi dodje na SMS ovakav opis transakcije. Prvi put isti dan kad je izvrseno, a onda obicno 48 sati poslije ponovo ista cifra.
Inace preporucujem SMS bankarstvo jer uvijek znate sta vam se desava sa racunom, pa mozete odmah reagovati. Ko ce cekati izvod i pregledati odreske. Zaboravis sta si kupovao i placao do tad.
Meni je vec vise puta upravo zbog tog duplog obracunavanja spasilo dosta para jer realno ko bi se nakon mjesec dana vucao po salterima i trazio da utvrdi gdje mu je 10-15 maraka otislo, kad se ni sam ne sjeca jel ih potrosio ili nije.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#281 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by AmirBaa »

slazem se, SMS bankarstvo se stvarno isplati i u svakom trenutku imas uvid koliko novca imas i gdje ide :thumbup:
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#282 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

mIntesa je zakon.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#283 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Cekaj malo, hocete da kazete da vam ''pojede' 10-15 KM, negdje, onako....nisam imao taj slucaj.
A i sve da se desi nesto njihovom krivicom, hm...ima e banking, fino sve pise, a ima i izvod, pa nek kontaju i mozgaju.
Mada nisam imao taj slucaj jos uvijek.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#284 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

isx wrote:mIntesa je zakon.
Jeste i to, ali potpuno drugacija usluga i svrha od SMS bankarstva. SMS bi trebao zaista svako ko se sluzi karticom za placanja.
Tomahawk11 wrote:Cekaj malo, hocete da kazete da vam ''pojede' 10-15 KM, negdje, onako....nisam imao taj slucaj.
A i sve da se desi nesto njihovom krivicom, hm...ima e banking, fino sve pise, a ima i izvod, pa nek kontaju i mozgaju.
Mada nisam imao taj slucaj jos uvijek.
Evo primjer. Dvaput mi je jednom prilikom skinut iznos za Ultra dopunu preko sistmx portala. Krivac RB preko cijeg servera to ide. Da nisam imao SMS ne bih se mogao sjetiti nakon mjesec dana cak i ako bih kontrolisao izvod detaljno. OVako odmah cim ti se skine poruka te obavijesti. Tada se jos uvijek sjecas sta si radio taj dan ili par dana prije. Time prestaje i potreba za izvodima i analiziranjem isith.
Drugi slucaj i to mislim da je bilo u tri navrata da mi je u Konzumu na PayWawe naplaceno, pa onda opet nakon par dana isti iznos se odbije. Najcesce ujutro, sto te alarmira odmah jer nigdje nisi maknuo jos, a vec si neke pare potrosio. Krivac je Konzum BH tj. njihov banking partner, jer mi se u DM prodavnicama to ne desava, kao ni u Hrvatskoj. kada placam na isti nacin.
Pohvalno je sto se svaki slucaj rjesava lako uz telefonski razgovor sa karticnim centrom.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#285 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Hm, ne vrsim dopunu tim putem (na pretplati sam), a sa Konzumom nisam imao slicnih problema.
Kazem, imam e bank, svakako ulazim vise puta tokom mjeseca da bih izvrsio odredjena placanja, tako da mi nije problem tad pogledati ima li nekih nelogicnosti. Dosad nije bilo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#286 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Tomahawk11 wrote:Hm, ne vrsim dopunu tim putem (na pretplati sam), a sa Konzumom nisam imao slicnih problema.
Kazem, imam e bank, svakako ulazim vise puta tokom mjeseca da bih izvrsio odredjena placanja, tako da mi nije problem tad pogledati ima li nekih nelogicnosti. Dosad nije bilo.
Poenta je da sa SMS ne moras raditi nikakve analize, svaka promjena na računu ide SMS tebi u realnom vremenu, za 10-15 minuta. Priliv ili odliv.
Cim se desi odliv koji nisi ti napravio mozes reagovati.
Smanjuje i mogucnost da te neko ojadi jer je tvoja reakcija promptna.
User avatar
Truba
Posts: 81794
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#287 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

opet poceli slati pisma za kredit
a imam kod njih kredu vec
valjda skkntali ubrzo ce istec pa dok je vruce :mrgreen:
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#288 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by akcija007 »

Po Mastercard revolving kartici kada se vrsi placanje robe ili usluga u inostranstvu u valuti razlicitoj od EUR-a (npr u kunama, krunama I sl...) da li ta transakcija prvo se konvertuje u eure po kursu Mastercarda pa onda u KM-ove ? Ima li ko iskustva, jeli ko upratio primjenu kurseva po karticama ?
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#289 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by kenan77 »

Black swan wrote:opet poceli slati pisma za kredit
a imam kod njih kredu vec
valjda skkntali ubrzo ce istec pa dok je vruce :mrgreen:
Hajde sto salju pisma nego i zovu na mob i ne gledaju hoce li ti brzo kredit isteci nego zovu ako vide prostora za bilo koju soluciju kredita bez obzira jesi li vec kreditno opterecen..
User avatar
Truba
Posts: 81794
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#290 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

to ti je ono
ne zna ljevica što radi desnica

ili

mali ima slobodnog vremena na poslu daj mu da maltretira klijente
sedy16
Posts: 1
Joined: 09/11/2016 19:40

#291 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by sedy16 »

Pozdrav ljudi,

predao sam zahtjev za kredit u Intesa banku u Sarajevu i niko mi se ne javlja vec skoro mjesec dana, kad ih nazovem kažu da je još u razmatranju. Kakva su vaša iskustva u tome, pri tom kad sam predavao djevojka kod koje sam predao me ubjedivala da ću ladno dobiti kredit jer ispunjavam sve uslove.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#292 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by channel10 »

Opet su povecali neke naknade, a odluke i tih novih cifri nema na njihovoj stranici. Zna li neko sta su sad promijenili?

edit: Nasao sam.
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#293 Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

Bilo prije par mjeseci u info letku uz izvod da su povecali naknadu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#294 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by channel10 »

isx wrote:Bilo prije par mjeseci u info letku uz izvod da su povecali naknadu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, ali od 01.11.2016 idu nove izmjene.
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#295 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

Sta se mijenja, gdje si procitao?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Truba
Posts: 81794
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#296 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

u svakom letku pisu izmjene
ama bas u svakom koji dobijem



kolege
jel iko zatvarao kredit u ovoj banci

ako npr sve ukupno dugujem 1800
(9 rata po 200)
i to zelim odjednom uplatiti
hocu li morati uplatiti 1800
ili ce to biti lupam 1711 jer ranije vracam???
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#297 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by akcija007 »

Vracas 1711 . Na dan otplate kredita koliko si duzan tolioo vratis. Budice kamate za 9 mj ne vracas
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#298 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by channel10 »

isx wrote:Sta se mijenja, gdje si procitao?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dosao mi onaj njihov info letak uz mjesecni izvod na mail. Otidji na njihovu stranicu, pa dole na dno gdje im je cjenovnik usluga, pa ce ti izbaciti dva linka koja govore o zadnje dvije izmjene od ove godine. Sto se mene tice, nisam primjetio nista sto se mene tice. Jedino da otvoris oba linka pa uporedo pratis izmjene (ako ih je bilo).

Mene jedino zanima ovo oko obracunavanja i pracenja kredita kod njih. Mjesecno naplacuju po 2KM, ali ne pise kome i kad uzimaju pare jer meni dosad nisu marke uzeli. Jedino da nas sve ne uzmu na kraju godine kao kod onih 12 KM za godisnje koristenje kartice. Takodjer mi jos uvijek nije jasno oko ove naknade za dobijeni limit (5KM). Imam limit (oni mi ga odobrili, nisam ga ni trazio), ali ga ne koristim.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#299 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Better Man »

akcija007 wrote:Vracas 1711 . Na dan otplate kredita koliko si duzan tolioo vratis. Budice kamate za 9 mj ne vracas
Ne bih ja baš tako rekao. Mislim da će platiti svih tih 1800 KM i plus naknadu za prijevremeno zatvaranje. Naime. kad dignete kredit na određeni period, prvo otplaćujete kamate. Npr. rata vam je 300 KM, vi ćete od tih 300 KM, na kamte plaćati recimo 200 KM, a 100 KM je klasićna rta i s vremenom će se to mjenjati, tako da kad dođete blizu kraja više ne plaćate kamte već osnovni dug. Fino vam to sve ima u onom papiru na kojem je program otplate kredita koji dobijete od banke.
User avatar
Truba
Posts: 81794
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#300 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

mw znam vidim ali pitam

jednom sam bio u banci kad je neka zena slicno pitala
mislim da je spominjano dva posto
sad jel na sve...ili se skida ona kamata pa samo dva posto
moracu do banke da ispitam
Post Reply