Internet za podstanara

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
felicia
Posts: 37
Joined: 30/01/2008 14:56

#1 Internet za podstanara

Post by felicia »

Poštovani forumaši,

Imam stan u Sarajevu koji sam izdao podstanaru. Podstanar želi internet, a ja trenutno znam samo za 2 opcije:

- bh telecom, ali to znači da trebam uvesti i telefon a to mi se ne da (mogući veliki troškovi koji bi mogli pasti na mene)
- telemach - to mi se čini najbolja opcija (koliko znam ne ide bez tv, a podstanar kaže da mu tv nije potreban)...

Ima li eventualno neki 3. internet provider koji nudi internet bez tv, da radi korektno (ako imate iskustva)... Još bolje ako nudi opciju koju ne moram potpisati na min 12 mjeseci (nikad ne znam kad će podstanar poželiti da ode - pa da mi ne ostane 1 račun viška...).

Svaki prijedlog je dobro došao...

Unaprijed hvala svima na prijedlozima...
User avatar
bubi_mama
Posts: 389
Joined: 26/12/2008 13:09

#2 Re: Internet za podstanara

Post by bubi_mama »

A nek podstanar uzme na svoje ime internet ili sta vec zeli, tvoje je samo dati napismeno saglasnost. Tako kad se odseli nece biti racuna viska.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#3 Re: Internet za podstanara

Post by jarobot »

felicia wrote:Poštovani forumaši,

Imam stan u Sarajevu koji sam izdao podstanaru. Podstanar želi internet, a ja trenutno znam samo za 2 opcije:

- bh telecom, ali to znači da trebam uvesti i telefon a to mi se ne da (mogući veliki troškovi koji bi mogli pasti na mene)
- telemach - to mi se čini najbolja opcija (koliko znam ne ide bez tv, a podstanar kaže da mu tv nije potreban)...

Ima li eventualno neki 3. internet provider koji nudi internet bez tv, da radi korektno (ako imate iskustva)... Još bolje ako nudi opciju koju ne moram potpisati na min 12 mjeseci (nikad ne znam kad će podstanar poželiti da ode - pa da mi ne ostane 1 račun viška...).

Svaki prijedlog je dobro došao...

Unaprijed hvala svima na prijedlozima...
nemora telefon uvesti da bi imao internet. Dovoljno je da ima parica do stana
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#4 Re: Internet za podstanara

Post by Grof »

Možeš uvesti samo adsl, osnovni paket netFlat5 i košta oko 20 KM s pdv-om. Sve ostale varijante su ti dosta skuplje jer npr. kod Telemacha moraš plaćati minimalno još i kablovsku 18 KM.

https://www.bhtelecom.ba/4779.html
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#5 Re: Internet za podstanara

Post by boogy »

Ima li u toj zgradi Logosoft?
Prvi paket im je 17,55 KM - http://www.logosoft.ba/xDSL-internet-paketi
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#6 Re: Internet za podstanara

Post by Grof »

boogy wrote:Ima li u toj zgradi Logosoft?
Prvi paket im je 17,55 KM - http://www.logosoft.ba/xDSL-internet-paketi
Jest, ali plaćaš na to još pristup na xDSL infrastrukturu 9,36 KM.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#7 Re: Internet za podstanara

Post by Benq »

Grof wrote:
boogy wrote:Ima li u toj zgradi Logosoft?
Prvi paket im je 17,55 KM - http://www.logosoft.ba/xDSL-internet-paketi
Jest, ali plaćaš na to još pristup na xDSL infrastrukturu 9,36 KM.
Vrijedi s obzirom da dobije duplo brzi net , kod LOL-a 10/1 a kod telecoma 5/384kb
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#8 Re: Internet za podstanara

Post by jarobot »

Benq wrote:
Grof wrote:
boogy wrote:Ima li u toj zgradi Logosoft?
Prvi paket im je 17,55 KM - http://www.logosoft.ba/xDSL-internet-paketi
Jest, ali plaćaš na to još pristup na xDSL infrastrukturu 9,36 KM.
Vrijedi s obzirom da dobije duplo brzi net , kod LOL-a 10/1 a kod telecoma 5/384kb
Lol izađe 27 km 10/1 isto BH telekom 10/512 25 km +pdv internet.
Za iste pare na BH telekomu dobije ist brzinu odnosno uzme brži paket 10/512...
Ne znam vrijedili još ono u telekomu potpiše na dvije godine pa dobije za 17 km +PDV paket 10/512...
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#9 Re: Internet za podstanara

Post by Benq »

jarobot wrote: Lol izađe 27 km 10/1 isto BH telekom 10/512 25 km +pdv internet.
Za iste pare na BH telekomu dobije ist brzinu odnosno uzme brži paket 10/512...
Ne znam vrijedili još ono u telekomu potpiše na dvije godine pa dobije za 17 km +PDV paket 10/512...
LOL je kao sto si i napisao 27KM 10/1 a telecom 29,25KM 10/512 https://www.bhtelecom.ba/4780.html , ja ne znam odakle to da je 512kb brze od 1Mb , ja po ovome sto vidim na njihovim sajtovima , telecom je za 2KM skuplji i ima 50% manju upload brzinu od LOL-a.
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#10 Re: Internet za podstanara

Post by Praetorious »

Ne lupajte bez potrebe. LoL-ov paket 10/1 košta 17.55 mjesečno. Uračunat pristup na xDSL i PDV.
Dakle, to je cijena BEZ ikakvih daljih troškova. Ukoliko se priključak uzima bez ugovornog vremena trajanja, onda se to zadovoljstvo plaća 100KM jednokratno. Tog troška nema ukoliko se potpiše na 12 ili 24 mjeseca.
Cijene svih xDSL paketa možete vidjeti na zvaničnoj LoL-ovov web stranici, u zavisnosti od potreba Vašeg podstanara.
http://www.logosoft.ba/xDSL-internet-paketi
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#11 Re: Internet za podstanara

Post by Benq »

Praetorious wrote:Ne lupajte bez potrebe. LoL-ov paket 10/1 košta 17.55 mjesečno. Uračunat pristup na xDSL i PDV.
Dakle, to je cijena BEZ ikakvih daljih troškova. Ukoliko se priključak uzima bez ugovornog vremena trajanja, onda se to zadovoljstvo plaća 100KM jednokratno. Tog troška nema ukoliko se potpiše na 12 ili 24 mjeseca.
Ja za taj "pristup na xDSL" nisam ni znao , nego forumas rece da se posebno placa 9+KM , tim bolje ako je samo 17,55KM , to mu je onda najbolja opcija i nema sta traziti dalje.
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#12 Re: Internet za podstanara

Post by Praetorious »

Kod nekog se zove "pristup na xDSL infrastukturu", kod nekoga se zove "održavanje kablovskog sistema", a u osnovi je izvlačenje dodatnog novaca na cijenu onoga što korisnik zaista želi. Ponudiš nižu cijenu paketa i onda dopišeš "plus naknada za..."
Jbg, svi muzu na isti način, sve ostalo je samo kozmetika formulacije.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#13 Re: Internet za podstanara

Post by Benq »

Praetorious wrote:Kod nekog se zove "pristup na xDSL infrastukturu", kod nekoga se zove "održavanje kablovskog sistema", a u osnovi je izvlačenje dodatnog novaca na cijenu onoga što korisnik zaista želi. Ponudiš nižu cijenu paketa i onda dopišeš "plus naknada za..."
Jbg, svi muzu na isti način, sve ostalo je samo kozmetika formulacije.
Nazalost tako je..
felicia
Posts: 37
Joined: 30/01/2008 14:56

#14 Re: Internet za podstanara

Post by felicia »

Ekipa,

Hvala Vam na odgovorima koji su mi puno pomogli da nađem odgovarajuće rješenje.

Veliki pozdrav svima :-)
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#15 Re: Internet za podstanara

Post by Grof »

Praetorious wrote:Ne lupajte bez potrebe. LoL-ov paket 10/1 košta 17.55 mjesečno. Uračunat pristup na xDSL i PDV.
Dakle, to je cijena BEZ ikakvih daljih troškova. Ukoliko se priključak uzima bez ugovornog vremena trajanja, onda se to zadovoljstvo plaća 100KM jednokratno. Tog troška nema ukoliko se potpiše na 12 ili 24 mjeseca.
Cijene svih xDSL paketa možete vidjeti na zvaničnoj LoL-ovov web stranici, u zavisnosti od potreba Vašeg podstanara.
http://www.logosoft.ba/xDSL-internet-paketi
Kad otvoriš ovaj link onda ispod s lijeve strane stoji i Pristup na xDSL infrastrukturu, a u objašnjenju stoji da:

Navedena usluga predstavlja preduslov za korištenje svih ostalih xDSL baziranih servisa (LoGO! paketi, internet, IPTV, telefonija).


A najam terminalne opreme uključen je u cijenu pretplate.

http://logosoft.ba/pristup-na-xdsl-infrastrukturu
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#16 Re: Internet za podstanara

Post by Praetorious »

Kako rekoh ranije, to je samo šminkanje i opravdvanje tog 'nameta' na cijenu paketa. Obzirom da i sam koristom samo xDSL internet, znam jako dobro koliko plaćam mjesečno, pa potvrđujem da su cijene izražene na LoL-ovoj stranici tačne i bez daljih cjenovnih nameta.
Nekada ranije su navodili da je cijena najnižeg paketa bila 5.x KM i tu je onda išlo plus priključak plus PDV = 17.55. Nakon zadnje WEB revizije istakli su kompletne cijene.
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#17 Re: Internet za podstanara

Post by Grof »

Praetorious wrote:Kako rekoh ranije, to je samo šminkanje i opravdvanje tog 'nameta' na cijenu paketa. Obzirom da i sam koristom samo xDSL internet, znam jako dobro koliko plaćam mjesečno, pa potvrđujem da su cijene izražene na LoL-ovoj stranici tačne i bez daljih cjenovnih nameta.
Nekada ranije su navodili da je cijena najnižeg paketa bila 5.x KM i tu je onda išlo plus priključak plus PDV = 17.55. Nakon zadnje WEB revizije istakli su kompletne cijene.
Ako je tako kako kažeš, onda ok. To bi bila najjeftinija opcija za samo internet i dosta je povoljno. A još ću jednom provjeriti ovih dana u Logosoftu jer i ja razmišljam o opciji samo internet.
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#18 Re: Internet za podstanara

Post by Praetorious »

Upravo sam platio račun i cijena je kao na WEB-u, ista koju plaćam, evo, godinu dana.
Nakon što mi je bilo dosta TV-a, koji uglavnom pravi idiote od gledalaca putem beskrajnih repriza i prečestih reklamnih blokova, a fiksni tel. sam koristio samo za kontakt HELP deska - dva puta u tri godine - odliučio sam da mi je internet sasvim dovoljan :D
Post Reply