Internet kupovina iz inostranstva

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3776 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by channel10 »

un1ted wrote:
newklear wrote:Kupuje li neko parfeme online da nisu bezobrazno skupi? Na kojim stranicama? Poštarina?
Zar se isplati? Na parfeme ide carina i porezi neovisno koja je cijena.
Opet se isplati,mada ne za sve parfeme. Ako ništa,barem znaš da si dobio pravi.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3777 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by channel10 »

_Reds_ wrote:Da li neko zna odakle naruciti dreseve, trenerke ??

Ne moja biti originali, ali bar da je dobra kopija ??
Sto se tice dresova, pogledaj na kitbag.com. Sad bi moglo biti i nekih sniženja, barem za prošlogodišnje dresove.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3778 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by _Reds_ »

channel10 wrote:
_Reds_ wrote:Da li neko zna odakle naruciti dreseve, trenerke ??

Ne moja biti originali, ali bar da je dobra kopija ??
Sto se tice dresova, pogledaj na kitbag.com. Sad bi moglo biti i nekih sniženja, barem za prošlogodišnje dresove.
Ma skupo, imaju ovi po piku sto dijalu dresove, kopije, ali odlicne kopije, ali ne znam odkle to porcuju, ali znam da porucuju postom.
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#3779 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Dzontra_Volta »

Je li iko kupovao sa sajta https://worldwide-shop.net ?
Koliko je siguran?
Ima strašno povoljne cijene (čak i poštarina putem UPS gratis, a Fedexom 2€), pa mi nešto sumnjivo.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3780 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by channel10 »

_Reds_ wrote:
channel10 wrote:
_Reds_ wrote:Da li neko zna odakle naruciti dreseve, trenerke ??

Ne moja biti originali, ali bar da je dobra kopija ??
Sto se tice dresova, pogledaj na kitbag.com. Sad bi moglo biti i nekih sniženja, barem za prošlogodišnje dresove.
Ma skupo, imaju ovi po piku sto dijalu dresove, kopije, ali odlicne kopije, ali ne znam odkle to porcuju, ali znam da porucuju postom.
Mozda sa aliexpresa i drugih kineskih stranica, mada zna biti i na kitbag.com jeftinih dresova. Ja sam nekad davno kupio celzijev dres za 11 funti. Znao je biti i Dzekin dres MCitija za 15-ak.
Dadoooo
Posts: 96
Joined: 16/04/2013 00:37

#3781 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Dadoooo »

Jel ima neko da narucuje sa sport directa ?
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#3782 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by zokislav »

Šta te zanima?
luxferre
Posts: 663
Joined: 25/07/2009 00:23

#3783 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by luxferre »

Dadoooo wrote:Jel ima neko da narucuje sa sport directa ?
Da više puta ali adresiro sam na rodbinu u Njemačku pred njihov dolazak za ljetne i zimske praznike.Uzimo Dukse,trenerke,patike,čarape,biciklističke i velčine su uglavnom tačne mada su po neke bile malo kratke. Nosim L.
Roba nije loša ali nije ni nešto extra kvalitetna al imaš izbor od Sang Yong odjece do The North Face što opet i nije toliko skupo kako na drugim mjestima. Dobro provjeri veličine koje nosiš sa veličinama koje imaš na SD.
Imaš sad kod nas dosta izbora evo sad je aktuelan kod nas gledam ova marka Piere Cardin i Lee Cooper pa sam skonto da to raja uzima preko jedne druge stranice kod nas koja opet dupla cijene al ne znam na kojem principu rade.
Npr: na SD cijena 7 f a kod nas oko 30 km, al s obzirom na visoku cijenu poštarine, carinu i Pdv na odjecu to i nije toliko čudno pod uslovom da je sve regularno.
Zimi uzimam ljetnju a ljeti zimsku odjecu i opremu za planinu i biciklo, vrlo je poovljno ako imaš adresirati na nekoga u EU jer je poštarina do Njemačke 5 funti, što i nije tako skupo. Mislim da je i sloveija u toj troškovnoj skupini.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3784 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by un1ted »

Ne isplati se SD u BIH, jer imas 60KM takse ka DHLu i onda na to carina i PDV.
luxferre
Posts: 663
Joined: 25/07/2009 00:23

#3785 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by luxferre »

un1ted wrote:Ne isplati se SD u BIH, jer imas 60KM takse ka DHLu i onda na to carina i PDV.
Da slažem se, zato sam i napisao da je najbolje adresirati na nekoga u EU (Austrija, njemacka, slovenija)

Odjecu sa besplatnom postarinom preko 11 f moze pogledati na zavvi.com ili thehut.com
Bude finih i povoljnih stvari pogotovo sad pred bozic
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#3786 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Gargi »

Narucio bih nesto preko AliExpressa, pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa njima i koji je najbolj nacin placanja.
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#3787 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Saka »

Gargi wrote:Narucio bih nesto preko AliExpressa, pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa njima i koji je najbolj nacin placanja.
Sve OK. Ne primaju PayPal vec moras direkt karticom al nisam imao problema dosad. S tim da su oni kao eBay, kod njih prodaju razliciti trgovci pa moze biti problem sa njima, onda se mozes zaliti AliExpresu.
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#3788 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Gargi »

Saka wrote:
Gargi wrote:Narucio bih nesto preko AliExpressa, pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa njima i koji je najbolj nacin placanja.
Sve OK. Ne primaju PayPal vec moras direkt karticom al nisam imao problema dosad. S tim da su oni kao eBay, kod njih prodaju razliciti trgovci pa moze biti problem sa njima, onda se mozes zaliti AliExpresu.
:thumbup:
Narucio nesto sitno, za pocetak. Bas me interesuje za koliko ce (i hoce li) stici. Kupovao sam inace cesto preko gearbesta i sa njima nisam nikada imao problema. Sve je stizalo u roku od 3-4 sedmice.
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#3789 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Saka »

Gargi wrote:
Saka wrote:
Gargi wrote:Narucio bih nesto preko AliExpressa, pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa njima i koji je najbolj nacin placanja.
Sve OK. Ne primaju PayPal vec moras direkt karticom al nisam imao problema dosad. S tim da su oni kao eBay, kod njih prodaju razliciti trgovci pa moze biti problem sa njima, onda se mozes zaliti AliExpresu.
:thumbup:
Narucio nesto sitno, za pocetak. Bas me interesuje za koliko ce (i hoce li) stici. Kupovao sam inace cesto preko gearbesta i sa njima nisam nikada imao problema. Sve je stizalo u roku od 3-4 sedmice.
Pa i ovdje je tako, 3-5 sedmica, zavisi od prodavača.
kovac2412
Posts: 14
Joined: 08/02/2017 22:12

#3790 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by kovac2412 »

Pročitao na vecernji.ba da se sada može kupovati do 300 KM bez carinjenja, ako nije komericjalna roba? Ima li neko
saznanja o ovome i iskustva? Ako je to tačno to bi bilo super.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#3791 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by zlo zlo »

Gargi wrote:Narucio bih nesto preko AliExpressa, pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa njima i koji je najbolj nacin placanja.
nema nikakavih problema, nema ni piskarenja suportu kao gearbestu ili ebayu, ako ti ne dođe stvar do povrata para dođeš s nekoliko klikova i označivanja.

Jednostavno ako ti ne dođe stvar za 60 dana otvori ti se opcija da zatražiš pare nazad u par klika i 2 označivanja opcija, ono nije mi došlo, pare natrag i to je to. :D Nema potrebe za nekim dopisivanjem ni s trgovcima ni s administracijom :-D

ni a ni b, volim Ali :D
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#3792 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Gargi »

zlo zlo wrote:
Gargi wrote:Narucio bih nesto preko AliExpressa, pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa njima i koji je najbolj nacin placanja.
nema nikakavih problema, nema ni piskarenja suportu kao gearbestu ili ebayu, ako ti ne dođe stvar do povrata para dođeš s nekoliko klikova i označivanja.

Jednostavno ako ti ne dođe stvar za 60 dana otvori ti se opcija da zatražiš pare nazad u par klika i 2 označivanja opcija, ono nije mi došlo, pare natrag i to je to. :D Nema potrebe za nekim dopisivanjem ni s trgovcima ni s administracijom :-D

ni a ni b, volim Ali :D
Naručio sam par stvarčica i sve su došle u roku od tri sedmice. Za sada extra :thumbup:
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#3793 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by undefined007 »

Ja planiram naručiti telefon sa Alija čim ova nova odluka o 300KM stupi na snagu. Bio sam skeptičan u pogledu plaćanja ali vidim da i ako se to ne radi preko Paypala nije neki problem i kupac je uglavnom dobro zaštićen. Što se tiče mobitela, njegov prodavač ima više od 200 pozitivnih feedbackova (samo za ovaj model) pa sumnjam da je neka muljaža još i piše da se radi o "official store" tako da sam se riješio nedoumica. Jedino što me brine je plaćanje uvoznih dadžbina, telefon otprilike košta 294 KM regularno, u slučaju akcija može se naći i za 270KM. Očekujem sigurno da ću platiti 17 % PDV-a i nadam se ništa više.
kovac2412
Posts: 14
Joined: 08/02/2017 22:12

#3794 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by kovac2412 »

undefined007 wrote:Ja planiram naručiti telefon sa Alija čim ova nova odluka o 300KM stupi na snagu. Bio sam skeptičan u pogledu plaćanja ali vidim da i ako se to ne radi preko Paypala nije neki problem i kupac je uglavnom dobro zaštićen. Što se tiče mobitela, njegov prodavač ima više od 200 pozitivnih feedbackova (samo za ovaj model) pa sumnjam da je neka muljaža još i piše da se radi o "official store" tako da sam se riješio nedoumica. Jedino što me brine je plaćanje uvoznih dadžbina, telefon otprilike košta 294 KM regularno, u slučaju akcija može se naći i za 270KM. Očekujem sigurno da ću platiti 17 % PDV-a i nadam se ništa više.
U tih 300 KM se računa i poštarina. Nigdje nisam našao da se i PDV plaća ako je iskod 300 KM.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#3795 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by zlo zlo »

undefined007 wrote:Ja planiram naručiti telefon sa Alija čim ova nova odluka o 300KM stupi na snagu. Bio sam skeptičan u pogledu plaćanja ali vidim da i ako se to ne radi preko Paypala nije neki problem i kupac je uglavnom dobro zaštićen. Što se tiče mobitela, njegov prodavač ima više od 200 pozitivnih feedbackova (samo za ovaj model) pa sumnjam da je neka muljaža još i piše da se radi o "official store" tako da sam se riješio nedoumica. Jedino što me brine je plaćanje uvoznih dadžbina, telefon otprilike košta 294 KM regularno, u slučaju akcija može se naći i za 270KM. Očekujem sigurno da ću platiti 17 % PDV-a i nadam se ništa više.
preporučam ti ovu radnju na aliju, uzimala sam telefon od njih. ako ću uzimat opet ću kod njih.

https://xiaomiui.aliexpress.com/store/1986585
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#3796 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by undefined007 »

kovac2412 wrote:
undefined007 wrote:Ja planiram naručiti telefon sa Alija čim ova nova odluka o 300KM stupi na snagu. Bio sam skeptičan u pogledu plaćanja ali vidim da i ako se to ne radi preko Paypala nije neki problem i kupac je uglavnom dobro zaštićen. Što se tiče mobitela, njegov prodavač ima više od 200 pozitivnih feedbackova (samo za ovaj model) pa sumnjam da je neka muljaža još i piše da se radi o "official store" tako da sam se riješio nedoumica. Jedino što me brine je plaćanje uvoznih dadžbina, telefon otprilike košta 294 KM regularno, u slučaju akcija može se naći i za 270KM. Očekujem sigurno da ću platiti 17 % PDV-a i nadam se ništa više.
U tih 300 KM se računa i poštarina. Nigdje nisam našao da se i PDV plaća ako je iskod 300 KM.
Gore navedena cijena je finalna jer je free shipping. Znači oslobođen sam i PDV-a po ovom novom zakonu iznad 300KM kad' izađe ? Hmm, nije loše isplati mi se u svakom slučaju.

Hvala

PS. @zlo zlo imaš pm :D
Mays SB
Posts: 49
Joined: 29/04/2015 23:15

#3797 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Mays SB »

Radi li Wish dostavu u BiH?
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#3798 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by ovajonaj »

Radi wish dostavu u bih. Ja kupujem preko njihove mobilne app. Samo pripazi kad kupujes. U description ti pise sta kupujes. Da se ne iznenadis npr kupis jeftin power bank a unutra nema baterija samo elektronika. Zato citaj description. Ili klikni buy pa onda vidis sta tacno koliko kosta. Ako zelis kupiti nastavis samo, ako se predomislis uvijek imas cancel opciju.
Evo bas danas mi stigao ram za laptop sa wisha i sve kako je i opisano.
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#3799 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by brkox »

Kad će službeno moći 300,00KM uvesti se bez carine i sl.? Je li to već stupilo na snagu?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3800 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Mehemed »

brkox wrote:Kad će službeno moći 300,00KM uvesti se bez carine i sl.? Je li to već stupilo na snagu?
Nije i neće prije minimalno mjesec dana.
Post Reply