Internet kupovina iz inostranstva

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zergtales
Posts: 33
Joined: 16/04/2011 17:08

#3676 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by zergtales »

Poz svima :-D
Da li iko moze naruciti preko amazona knjige, tj. da li oni uopste vrse dostavu knjiga kod nas? Mislim na ove prodavace/radnje, ne amazon prime. Nasao sam dvije-tri koje kazu da vrse international shipping i nakon cak 10ak izabranih knjiga, opet mi javlja error da je nemoguce nastaviti "checkout", tj. da moram promjeniti adresu
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#3677 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Kataklinger »

Mustang1 wrote:Zna li neko odakle ovi sa pika narucuju ovu fake markiranu odjecu i patike.

A ovi sto prodaju "original" patike po PiK-u po istim cijenama kao u prodavnicama?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#3678 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Pandakonda »

zergtales wrote:Poz svima :-D
Da li iko moze naruciti preko amazona knjige, tj. da li oni uopste vrse dostavu knjiga kod nas? Mislim na ove prodavace/radnje, ne amazon prime. Nasao sam dvije-tri koje kazu da vrse international shipping i nakon cak 10ak izabranih knjiga, opet mi javlja error da je nemoguce nastaviti "checkout", tj. da moram promjeniti adresu
To ti sve zavisi od prodavaoca, a nekad zna biti i do amazona. Ja sam npr htio kupit jaknu preko amazona, međutim nije se moglo poslat za BiH. Poslje tog sam identičnu jaknu, isti proizvođač našao na e-bay i oni su poslali bez problema. Dok sam neke majice uzimao preko amazona i normalno su stizale.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3679 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by quarterback »

zergtales wrote:Poz svima :-D
Da li iko moze naruciti preko amazona knjige, tj. da li oni uopste vrse dostavu knjiga kod nas? Mislim na ove prodavace/radnje, ne amazon prime. Nasao sam dvije-tri koje kazu da vrse international shipping i nakon cak 10ak izabranih knjiga, opet mi javlja error da je nemoguce nastaviti "checkout", tj. da moram promjeniti adresu
ja sam narucivao prije par godina, mislim da bi trebalo i sada raditi
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#3680 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Coconut »

Cao ljudi, porucila sam neku kozmetiku sa feeluniqa 28.9; inace prvi put da porucujem sa te stranice. Predvideno mi je da ce paket stici 10. tj. danas medutim nije mi jos doslo. Koliko inace cekate posiljku sa FU?
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3681 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by kloniran »

da li je neko koristio ovu stranicu https://ba.factcool.com/
iskace mi reklama stalno a cini mi se da su povoljni
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3682 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by valjuga »

kloniran wrote:da li je neko koristio ovu stranicu https://ba.factcool.com/
iskace mi reklama stalno a cini mi se da su povoljni
Neki dan ja kupio,čisto da pribam.
I sve došlo onako kako je i na slici.Kupio duks i trenerku i super sam zadovoljan.E sad ipak oprezan treba bit a i sumnjam da su originali u pitanju.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#3683 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by shiljak »

Već sam na jednoj temi pitao, ali evo i ovdje :-D

Da li je neko naručivao velike stvari, kao ova sprava na slici? Je li poštar dodatno naplat i da li uopšte donese ili sam ideš?
Najviše me brine koliko će da naplati, možda po kilaži li veličini, pošto je velik objekat :-D

Image
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3684 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by holowey »

shiljak wrote:Već sam na jednoj temi pitao, ali evo i ovdje :-D

Da li je neko naručivao velike stvari, kao ova sprava na slici? Je li poštar dodatno naplat i da li uopšte donese ili sam ideš?
Najviše me brine koliko će da naplati, možda po kilaži li veličini, pošto je velik objekat :-D
za sve sto je veliko, sto postar ne moze (ili nece) da ponese, dobijes zuti papiric - obavijest o prispjecu posiljke, i onda ides na salter poste da preuzmes svoju posiljku... preuzimanje je licno ili uz punomoc...
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#3685 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by TinNBANFL »

Narucio bih nesto sa Amazona, interesuje me koja je minimalna cijena da se pocne obracunavati carina/pdv etc. Recimo htio sam naruciti neki materijal za presvlacenje stolica, ili neke kucanske aparate? kao npr . https://www.amazon.com/Nostalgia-ICMP40 ... 3242350011
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3686 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by quarterback »

TinNBANFL wrote:Narucio bih nesto sa Amazona, interesuje me koja je minimalna cijena da se pocne obracunavati carina/pdv etc. Recimo htio sam naruciti neki materijal za presvlacenje stolica, ili neke kucanske aparate? kao npr . https://www.amazon.com/Nostalgia-ICMP40 ... 3242350011
nista od toga
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3687 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Michun »

Jesam ja. Sve super fercera. Ali ako odaberes najjeftiniju opciju nemas mogucnost pracenja.

Evo info...pratite pa javite
http://www.capital.ba/inicijativa-da-se ... do-200-km/
User avatar
aura lajt
Posts: 93
Joined: 15/07/2013 20:58
Location: A.P.

#3688 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by aura lajt »

Iko narucivao sa www.eyehub.co.uk? Iskustva?
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#3689 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by kazo »

Izbaci mi maloprije na fb ovaj sajt http://www.nikehotshow.com/. Izgleda da su tek krenuli s radom, dobre cijene, a salju za BiH. Da li se moze kako provjeriti jel original roba ili su ko sportsdirect ?
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#3690 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by zanzakpizdolizije »

A sportsdirect je kao fake?
Misliš li da se u Engleskoj ili EU može javno dilati sa fake robom Nike-a, Adidasa, Under Armoura, Salomona, Helly Hansena?
Ili kupujete slazenger, lonsdale, firetrap, kangol i slične brandove?
SD prodaje robu koja nije najnovija kolekcija po sniženim cijenama (outlet), ja sam tako prije dva mjeseca kupio mizuno wave bolt 4 tenisice za manje od 60 eura jer je trenutno najnoviji model wave bolt 5.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#3691 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Broly_the_Legend »

zanzakpizdolizije wrote:A sportsdirect je kao fake?
Misliš li da se u Engleskoj ili EU može javno dilati sa fake robom Nike-a, Adidasa, Under Armoura, Salomona, Helly Hansena?
Ili kupujete slazenger, lonsdale, firetrap, kangol i slične brandove?
SD prodaje robu koja nije najnovija kolekcija po sniženim cijenama (outlet), ja sam tako prije dva mjeseca kupio mizuno wave bolt 4 tenisice za manje od 60 eura jer je trenutno najnoviji model wave bolt 5.
Koliko te izadje postarina na patike kad narucis preko ove stranice, vidim da ima finih cijena. Da li te kaci carina?
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#3692 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by zanzakpizdolizije »

mislim da je 11 eura najniža poštarina, ja živim u hrvatskoj pa nema carine i sličnih dodataka.
Do 190 eura naručene robe dostava je 11 eura a za iznos iznad je mislim 15 eura.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#3693 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Broly_the_Legend »

zanzakpizdolizije wrote:mislim da je 11 eura najniža poštarina, ja živim u hrvatskoj pa nema carine i sličnih dodataka.
Do 190 eura naručene robe dostava je 11 eura a za iznos iznad je mislim 15 eura.
Hvala ti, trebao bi to da vidim. Gledam nekih adidas sorceva po deset funti, moze se nac pravo finih stvari. Obavim jednu probnu kupovinu uskoro da vidim kako ide.
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#3694 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by zanzakpizdolizije »

Ako ne žuriš sa kupnjom prati cijene jer se često mjenjaju tj., imaju značajna sniženja pa se isplati sačekati. Meni je prošle zime za dlaku pobjegle salomon zimske čizme, koje su se prodavale za 30-ak eura mislim. Rasprodale se isti dan :(
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#3695 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Broly_the_Legend »

Ma ne zurim, ali imam ovu stranicu u vidu definitvno.
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#3696 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by jahac96 »

Pozdrav, ovako u mojoj kuci i ja i moja 2 brata narucujemo online preko ebay, sada me zanima posto je max naruciti do 50km a da se roba ne stavlja na crinu, da li ce mi naplatiti carinu ako recimo moja braca naruce nesto po 30ak KM i ja isto tako i to je ukupno 90KM, svi zivimo na istoj adresi ali narucujemo na zasebnim imenima. Hvala i lp
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#3697 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by jahac96 »

KvaziExpert wrote:Ma nece to sabirati i da na jedno ime dodje, a pogotovo tako
¸Malo sam citao po forumima i vidio sam da sabiraju sve u 7 dana sto dodje na carinu, tako da ako sam narucio nesto u mjesec dana razlike a ipak doslo na carinu u razmaku od 7 dana oni ce sabrati i naplatiti carinu :( :(
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#3698 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by jahac96 »

KvaziExpert wrote:Moja iskustva su drukcija, al eto, mozda negdje ima i toga. Zna se nekad sastaviti i desetak itema odjednom :)
nije problem ni 30, ako ne prelaze 50KM, jer ti 50KM mozes unijeti u BiH dostavom bez placanje carine, ali 50KM sedmicno :D
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3699 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by nightvision »

Zna li neko koliko je sigurna kupovina na aliexpres-u od prodavaca koji tamo imaju dobre preporuke i kolika je vjerovatnoca da ce paket stici u bosnu ako ide obicnom postom.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3700 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by seoBIH »

Broly_the_Legend wrote:
zanzakpizdolizije wrote:mislim da je 11 eura najniža poštarina, ja živim u hrvatskoj pa nema carine i sličnih dodataka.
Do 190 eura naručene robe dostava je 11 eura a za iznos iznad je mislim 15 eura.
Hvala ti, trebao bi to da vidim. Gledam nekih adidas sorceva po deset funti, moze se nac pravo finih stvari. Obavim jednu probnu kupovinu uskoro da vidim kako ide.
On je u EU, nema carine i PDV.a. Kod nas se ne isplati naruciti, salju DHLom te su velike dadzbine. Narucio jednom sa SD i nikad vise, ne zbog njih, vec nas.
KvaziExpert wrote:Ma nece to sabirati i da na jedno ime dodje, a pogotovo tako
Na jedno ime u vecini slucajeva sabiraju ako dodje u dan-dva razlike. Na druga imena, a ista adresa nemaju mogucnost zbirnog posredovanja.
Post Reply