Internet kupovina iz inostranstva

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9371
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3651 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by _Reds_ »

JoseMujica wrote:tek da se zna nakon svakog plaćanja ovo se mora iznova podešavati :(
Kod mene ne mora.
mijonja
Posts: 124
Joined: 28/10/2015 14:11

#3652 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by mijonja »

Ni kod mene paypal ne vrsi konverziju, kako sam podesio jos prije godinu ili ne-zanam-vec kada konverziju vrsi kartica-banka, nikakvih promjena nije bilo ni oko nove godine, a pratio sam...
probook
Posts: 4599
Joined: 13/10/2013 22:38

#3653 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by probook »

Saka wrote:
Mehemed wrote: NE LUPAJ, smanji doživljaj...
Ne treba, kada se jednom podesi to uvijek ostaje, to što ti je paypal potvrdio ne drži vodu, to si jednostavno mogao da izmisliš, a ako je to baš neko iz paypala rekao onda taj idiot treba da dobije otkaz jer nema veze s vezom.
Dečko prvo pazi kako se izražavaš. Niti ja lupam niti su PayPal support idioti već je tako bilo..

Na novom interfejsu koji su počeli implementirati postavke nisu imale efekta već se moralo svaki put izabrati, to je još neko potvrdio ranije na ovom forumu (conversions options prilikom kupovine sa defaultom na BAM bez obzira na settings). Sad sam probao ponovo kupovinu i izgleda da su opet vratili na staro. Vjerovatno se nisu još bili ustalili i da je to bio trenutni "glitch".
Tako je! Ja sam davno napravio da mi paypal NE VRSI konverziju, ali dzaba uvijek kada kupujem moram kliknuti i odabrati da mi naplate u dolarima, jer uvijek odmah ukljuce paypal konverziju.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#3654 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by R9.. »

Da li newegg shippuje za BiH???
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3655 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Mehemed »

R9.. wrote:Da li newegg shippuje za BiH???
Ne, nikada nisu, a vjerovatno nikad i neće...
SAD, Australia, VB, India, Irska, Holandija, Novi Zeland, Poljska, Singapur. To su zemlje u koje šalje newegg.
User avatar
holowey
Posts: 8458
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3656 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by holowey »

Mehemed wrote:
R9.. wrote:Da li newegg shippuje za BiH???
Ne, nikada nisu, a vjerovatno nikad i neće...
SAD, Australia, VB, India, Irska, Holandija, Novi Zeland, Poljska, Singapur. To su zemlje u koje šalje newegg.
a da li je izvodiva ona shipito varijanta?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3657 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Mehemed »

Jest, ali ne znam koliko je to isplativo, moglo bi te izaći skuplje nego da kupiš u nekom shopu u BiH.
isx
Posts: 3597
Joined: 24/05/2014 19:12

#3658 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by isx »

.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3659 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by channel10 »

Mozete li predloziti par online shopova sportske opreme ( trebaju mi patike ) koji dostavljaju u ovu, nazovi drzavu?!
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#3660 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by JanuaryJones »

Jel neko ima iskustva sa naručivanjem preko Aliexpress-a?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3661 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Mehemed »

JanuaryJones wrote:Jel neko ima iskustva sa naručivanjem preko Aliexpress-a?
Ja samo jednom naručio LCD za jedan ZTE telefon jer ga nigdje drugo nije bilo i jedva na jedvite jade našao prodavca koji je pristao da šalje za BiH nekom normalnijom poštom a ne brzom poštom. Poštarina me izašla ako se ne varam 3 ili 5$
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#3662 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by JanuaryJones »

Mehemed wrote:
JanuaryJones wrote:Jel neko ima iskustva sa naručivanjem preko Aliexpress-a?
Ja samo jednom naručio LCD za jedan ZTE telefon jer ga nigdje drugo nije bilo i jedva na jedvite jade našao prodavca koji je pristao da šalje za BiH nekom normalnijom poštom a ne brzom poštom. Poštarina me izašla ako se ne varam 3 ili 5$
:thumbup: super, hvala.
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#3663 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by dosada_ziva »

jel ovo banggod ukin'o dostavu za BiH?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3664 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by quarterback »

dosada_ziva wrote:jel ovo banggod ukin'o dostavu za BiH?
juce narucio
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#3665 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by dosada_ziva »

quarterback wrote:
dosada_ziva wrote:jel ovo banggod ukin'o dostavu za BiH?
juce narucio
ok moja greska, nisam vidio da je artikal sold out
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3666 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by quarterback »

dosada_ziva wrote:
:thumbup:
Last edited by quarterback on 13/03/2016 00:37, edited 1 time in total.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3667 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by quarterback »

dupli
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#3668 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by bullmastiff »

Da li je neko kupovao mobitel preko interneta iz inostranstva?

Kakvi su troškovi carine i pdv-a?
User avatar
_Reds_
Posts: 9371
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3669 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by _Reds_ »

bullmastiff wrote:Da li je neko kupovao mobitel preko interneta iz inostranstva?

Kakvi su troškovi carine i pdv-a?
10 posto carina
17 posto pdv
10KM takse
6.2 KM lezanje na carini otvaranje paketa
Amrushka
Posts: 12
Joined: 21/10/2014 13:23

#3670 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Amrushka »

Ovo je stvarno sve lutrija.

Naručila prije pola godine sandale, stvarno glomazan model, snižene na 26 eura, došle aščare u kutiji upakovane. Kontam, hajde, tih 33% sve skupa, opet sam dobro prošla. Ništa carine. Isto tako i na kamaru neke odjeće, nikad ništa. Prvi put kad sam čizme naručila,platila carinu, htjela da se ubijem koliko me sve skupa došlo. Sad sam naručila opet cipele, ovaj put skuplje, živo me interesuje hoće li mi išta obračunati. Tehniku se ne usuđujem naručivati, jer vidim da ne mogu da primijenim nijedno konkretno pravilo, koliko, za šta, samo kažu "Plati ili vraćaj nazad." Bez obzira na to što je sve jasno definisano.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3671 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by quarterback »

Amrushka wrote:Ovo je stvarno sve lutrija.

Naručila prije pola godine sandale, stvarno glomazan model, snižene na 26 eura, došle aščare u kutiji upakovane. Kontam, hajde, tih 33% sve skupa, opet sam dobro prošla. Ništa carine. Isto tako i na kamaru neke odjeće, nikad ništa. Prvi put kad sam čizme naručila,platila carinu, htjela da se ubijem koliko me sve skupa došlo. Sad sam naručila opet cipele, ovaj put skuplje, živo me interesuje hoće li mi išta obračunati. Tehniku se ne usuđujem naručivati, jer vidim da ne mogu da primijenim nijedno konkretno pravilo, koliko, za šta, samo kažu "Plati ili vraćaj nazad." Bez obzira na to što je sve jasno definisano.
Zasto kreces od toga da te nece cariniti? Ako narucujem nesto sto je preko limita racunam da ce cariniti, ako ne ocarine - onda im hvala.
Amrushka
Posts: 12
Joined: 21/10/2014 13:23

#3672 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Amrushka »

quarterback wrote:
Amrushka wrote:Ovo je stvarno sve lutrija.

Naručila prije pola godine sandale, stvarno glomazan model, snižene na 26 eura, došle aščare u kutiji upakovane. Kontam, hajde, tih 33% sve skupa, opet sam dobro prošla. Ništa carine. Isto tako i na kamaru neke odjeće, nikad ništa. Prvi put kad sam čizme naručila,platila carinu, htjela da se ubijem koliko me sve skupa došlo. Sad sam naručila opet cipele, ovaj put skuplje, živo me interesuje hoće li mi išta obračunati. Tehniku se ne usuđujem naručivati, jer vidim da ne mogu da primijenim nijedno konkretno pravilo, koliko, za šta, samo kažu "Plati ili vraćaj nazad." Bez obzira na to što je sve jasno definisano.
Zasto kreces od toga da te nece cariniti? Ako narucujem nesto sto je preko limita racunam da ce cariniti, ako ne ocarine - onda im hvala.

A ne, ne, prvi put sam se sa tim čizmama krajnje neinformisano i glupo upustila u poduhvat. Sad sam zaračunala sve - ako bude, bude, platiću je pošteno, bez problema. Ako ne bude, dobro i jest. Samo kažem da je veoma nepredividivo, u najmanju ruku :)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3673 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by quarterback »

Amrushka wrote:A ne, ne, prvi put sam se sa tim čizmama krajnje neinformisano i glupo upustila u poduhvat. Sad sam zaračunala sve - ako bude, bude, platiću je pošteno, bez problema. Ako ne bude, dobro i jest. Samo kažem da je veoma nepredividivo, u najmanju ruku :)
jeste, nepredvidivo je i ponekad u bezveze, kupis item za 2/3 $ i dodje ti carinski pregled isto koliko je kostao item...
sve je kako te zakaci
User avatar
Mustang1
Posts: 28760
Joined: 29/12/2010 17:31

#3674 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Mustang1 »

Zna li neko odakle ovi sa pika narucuju ovu fake markiranu odjecu i patike.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3675 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by seoBIH »

Srbija, pa se negdje kod nas lijepe logo adidasa nikea i slicno.
Post Reply