instruktor voznje sta je potrebno?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
BHfanatik
Posts: 257
Joined: 12/12/2012 21:36
Location: Sarajevo

#1 instruktor voznje sta je potrebno?

Post by BHfanatik »

Sta je potrebno da bi postao instruktor voznje? Koje kvalifikacije? Koji uvjeti? Lijep pozdrav.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by sparky »

Nekad je bilo sve kategorije i instruktorski ispit. Valjda piše negdje u zakonu ili pravilniku. Mora biti na internetu
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by vješalica »

http://mon.ks.gov.ba/sektori/saobracajedukacija

ovdje sve pratiš
od javnog poziva pa nadalje
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#4 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by sparky »

Član 3. 
(Pristup osposobljavanju) 
Pravo osposobljavanja i polaganja ispita za stjecanje zvanja vozač-instruktor ima osoba koja ispunjava sljedeće uvjete: 
1.    ima najmanje srednju stručnu spremu; 
2.    ima, najmanje tri godine, vozačku dozvolu one kategorije za koju polaže ispit; 
3.    ima ljekarsko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti, ne starije od 12 mjeseci; 
4.    da u posljednjih pet godina nije joj izrečena mjera sigurnosti ili zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom. 
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#5 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by Matijevic_Vlado »

I polazu se testovi, pedagogija, psihologija, i voznja mescini da je bilo tako prije 6-7godina. I oko tisucu maca, manje nije
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by konektovan »

Matijevic_Vlado wrote:I polazu se testovi, pedagogija, psihologija, i voznja mescini da je bilo tako prije 6-7godina. I oko tisucu maca, manje nije
Nije za vozacku, vec instruktora, licencu. Kazu par tisuca izadje.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#7 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by Matijevic_Vlado »

konektovan wrote:
Matijevic_Vlado wrote:I polazu se testovi, pedagogija, psihologija, i voznja mescini da je bilo tako prije 6-7godina. I oko tisucu maca, manje nije
Nije za vozacku, vec instruktora, licencu. Kazu par tisuca izadje.
E jbg ja ti pricam da me prije 6-7 god izaslo milju a ti mi govoris sta je tema emisije :mrgreen: .
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by konektovan »

Matijevic_Vlado wrote:
konektovan wrote:
Matijevic_Vlado wrote:I polazu se testovi, pedagogija, psihologija, i voznja mescini da je bilo tako prije 6-7godina. I oko tisucu maca, manje nije
Nije za vozacku, vec instruktora, licencu. Kazu par tisuca izadje.
E jbg ja ti pricam da me prije 6-7 god izaslo milju a ti mi govoris sta je tema emisije :mrgreen: .
To je sad vise od tisuce.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by insomnia78 »

sparky wrote:Nekad je bilo sve kategorije i instruktorski ispit. Valjda piše negdje u zakonu ili pravilniku. Mora biti na internetu
Sta ima sve kategorije
De, odvadi malo
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#10 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by sparky »

insomnia78 wrote:
sparky wrote:Nekad je bilo sve kategorije i instruktorski ispit. Valjda piše negdje u zakonu ili pravilniku. Mora biti na internetu
Sta ima sve kategorije
De, odvadi malo
Odvadio sam. Eto ti iznad sta piše u zakonu.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by konektovan »

ABD i ja imam namjeru poloziti taj ispit, al' sad nemam viska para,. :mrgreen: Kazu, moze se i zaraditi fina lova. :wink: :mrgreen:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#12 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by Matijevic_Vlado »

Pa nek je milju i po vise nije da ga jebes. A moze jasta, ako imas zivce same Pare dolaze :mrgreen:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#13 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by junior3 »

:lol:
Kakvih sve kandidata ima, stvarno moraš jake živce imati.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by konektovan »

junior3 wrote::lol:
Kakvih sve kandidata ima, stvarno moraš jake živce imati.
Finansije ispadnu laksi problem, kad covjek skonta, da treba sa ljudima raditi. :mrgreen:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#15 Re: instruktor voznje sta je potrebno?

Post by vješalica »

Prilikom osposobljavanja i polaganja ispita iz upravljanja motornim vozilom, kandidat je dužan obezbijediti odgovarajuće vozilo koje ispunjava propisane tehničke uslove i standarde u pogledu dimenzija, mase, osovinskog opterećenja, uređaja i opreme, kako je to propisano članom 20. Pravilnika o sticanju zvanja vozača-instruktora motornih vozila.
konektovan wrote:
Matijevic_Vlado wrote:I polazu se testovi, pedagogija, psihologija, i voznja mescini da je bilo tako prije 6-7godina. I oko tisucu maca, manje nije
Nije za vozacku, vec instruktora, licencu. Kazu par tisuca izadje.
Za prijavljene kandidate organizuje se osposobljavanje putem obavezne pripremne nastave koja ukupno traje 45 sati i to:
- Poznavanje propisa o sigurnosti saobraćaja na putevima ......... 15 sati,
- Saobraćajna psihologija .................................................... 10 sati,
- Pedagogija – metodika vožnje .................................................... 10 sati,
- Poznavanje motornih vozila, uređaja i opreme ........................... 10 sati.

IV Ispit za instruktora vožnje obuhvata polaganje iz:
- Poznavanje propisa o sigurnosti saobraćaja na putevima - polaže se pismeno i usmeno (cijena ispita sa pripremnom nastavom 200 KM)
- Saobraćajna psihologija - polaže se usmeno (cijena ispita sa pripremnom nastavom 150 KM).
- Pedagogija – metodika vožnje - polaže se usmeno i praktično (cijena ispita sa pripremnom nastavom 200 KM).
- Poznavanje motornih vozila, uređaja i opreme - polaže se usmeno (cijena ispita sa pripremnom nastavom 150 KM).
- Upravljanje motornim vozilom - polaže se praktično (cijena ispita: za A i B kategoriju i odgovarajuće potkategorije sa pripremnom nastavom 150 KM, za svaku narednu kategoriju cijena se uvećava za 20% u odnosu na prethodnu).

Kandidat za instruktora vožnje iz upravljanja motornim vozilom koji polaže ispit za potkategorije/kategorije D1E, DE, C1E, CE i BE, ispit polaže posebno za svaku kategoriju/potkategoriju (cijena po ispitu 100 KM).
:wink:
Post Reply