Indesit vs. Beko vs. Gorenje

lepsid
Posts: 87
Joined: 10/05/2007 13:22

#1 Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by lepsid »

Draga raja,
uskoro se počinjem "kućiti", pa razmišljam o kupovini tri uređaja: veš mašine, frižidera sa zamrzivačem i električnog šporeta / štednjaka.
Budžet za ove tri stvari mi je negdje do 1600 - 1700 km. Imam dileme, naravno, a najveći dio dilema se odnosi na odabir marke aparata. Kakva su vaša iskustva sa kupovinom i korištenjem ove tri stvari marki Indesit, Beko i Gorenje. Šta biste mi vi preporučili? Kakva su vaša iskustva? Na šta paziti prilikom kupovine?

Hvala!
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#2 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by manekenka u penziji »

http://www.klix.ba/forum/gorenje-vs-beko-t103097.html

ima slicna tema.
btw, ja od svega navedenog imam beko proizovde.
5 godina garancije, već treću godinu nemam potrebu da je koristim, ne ureklo se.
User avatar
madner
Posts: 56822
Joined: 09/08/2004 16:35

#3 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by madner »

Imam beko ves masinu. Radi ok. Samo sam skonto da je to neka slj verzija masine za evropsko trziste. :evil:
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#4 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by bjelic »

imam beko veliki frizider, perilicu za sudje i šporet.

sve radi super zadovoljan. cijena frizidera je bila čini me se nešto oko 650 KM a riječ je o visni 2.20 i zapremini 390 l.
za te pare sam mogao dobiti gorenje frizider od 1,60 :-D
lepsid
Posts: 87
Joined: 10/05/2007 13:22

#5 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by lepsid »

Dakle, sad za sad, Beko vodi
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#6 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by fantom slobode »

lepsid wrote:Dakle, sad za sad, Beko vodi
+1....da ostane u vodstvu.... :)
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#7 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by MrsJ »

Imam Indesit masinu za ves i susenje (2u1) nekih godinu dana, i sad za sad sam prezadovoljna. Inace, trgovac mi je tu preporucio kao najbolju i koja se najvise kupuje.
User avatar
starii
Posts: 3305
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#8 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by starii »

ne uzimaj gorenje nije kvalitet kao ranije...
lepsid
Posts: 87
Joined: 10/05/2007 13:22

#9 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by lepsid »

po svemu sudeci, gorenje otpada iz igre. Onda ostaje Indesit ili beko.
Ko je najjeftiniji u sarajevu ili okolici.
anjaistkrank
Posts: 317
Joined: 03/07/2013 12:49
Location: Saraj'vo

#10 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by anjaistkrank »

i ja sam to isto uzeo u razmatranje i dobio sam optimum sa kombinacijom indesit i electrolux. tako da razmisli i o njima kao o proizvodjacu. Kod mene je rerna i ploca electrolux i prezadovoljan sam. placeno negdje oko 600 ili 700 marka sve. ne sjecam se tacno. A frizider i masina za sudje su indesit. Stvarno prva liga. Nemam zamjerki. Od beka sam odustao jer mi se nije svidjao njihov dizajn, a i rekli su mi, mada se ja ne razumijem, da su im rerne puno manje od ovih ostali. tipa kao da neke vece tepsije ne mogu stati unutra...
User avatar
yoda82
Posts: 1647
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#11 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by yoda82 »

Kada sam ja uzimao frižider (na kraju sam uzeo Indesit jer je bio na nekom sniženju i zadovoljan sam), jaran čiji se rođak poslom dosta povezan sa bijelom tehnikom mi reče jednu pametnu.

''uzmi onaj koji ima najdužu garanciju, sve je to u 5 deka. I ovi skuplji se kvare kao i ovi ''jeftiniji''. Sve zavisi od slučaja do slučaja''

Na kraju tako i bi.
lepsid
Posts: 87
Joined: 10/05/2007 13:22

#12 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by lepsid »

Znaci da su indesit i beko tu negdje. Ali, evo, sada se petlja i elektrolux.
User avatar
vaučer
Posts: 9458
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#13 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by vaučer »

Imam Indesit štednjak i odličan je a bio je jeftin.
Imao sam gorenje veš mašinu i riknula je za tri godine, sad imam Beko veš mašinu (doduše više klase od one gorenjeve) i odlična je. Također Beko frižider i dobar je. Uglavnom nisu loši.
User avatar
bavi
Posts: 439
Joined: 04/06/2008 21:24

#14 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by bavi »

Jos jedan glas za Beko :mrgreen: imam veš mašinu, frižider i usisivač, sve radi besprijekorno do sada. Kupljeno na akciji za nekih 1100 KM. Ako se za njih odlucis kupi u njihovom centru jer je besplatna dostava odmah naredni dan, za razliku od recimo Fis vitez gdje se ceka do 10 dana.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#15 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

lepsid wrote:po svemu sudeci, gorenje otpada iz igre. Onda ostaje Indesit ili beko.
Ko je najjeftiniji u sarajevu ili okolici.
Imam Gorenje frižider/zamrzivač evo sada će 11. godina radi besprijekorno, selio se dva puta. El. šporet i perilica suđa također Gorenje, kupljena u isto vrijeme kao i frižider, nikada kvara nisam imao. Veš mašina Gorenje stara 8 godina, jedan kvar bio koji je otklonjen u garantnom roku od 4 godine i evo sve OK do danas. Doduše jesam uzimao malo bolje modele i sa energetskim razredom A i A+ ali sada ne žalim. Mislim da Gorenje ovdje kod nas ima najbolju servisnu podršku kao i lager rezervih dijelova. Recimo moja mama je kupila Samsung mašinu za veš i u roku od 3 godine je popravljala tri puta, garancija zadnji put istekla (2 godine) popravak 150,00KM. Gorenje :thumbup:
lepsid
Posts: 87
Joined: 10/05/2007 13:22

#16 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by lepsid »

Znači, sada se i gorenje vratilo u igru. A čuj samsung veš mašina?. Je li ta dođe sa kamerom i androidom :)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#17 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by StupskaBitanga »

Indesit ima sjajnu servisnu podršku :thumbup:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#18 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

lepsid wrote:Znači, sada se i gorenje vratilo u igru. A čuj samsung veš mašina?. Je li ta dođe sa kamerom i androidom :)

E to sam i ja pitao kada je kupila. Reko Samsung možda pravi dobre pametne telefone ali mašine nikako. :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#19 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

StupskaBitanga wrote:Indesit ima sjajnu servisnu podršku :thumbup:
Po meni to je najbitnije kod izbora i kupovine bijele tehnike. Dok je stvar nova to će sve raditi OK ali kada se pokvari onda nastaje problem i vidiš pravu stranu medalje. Meni je Gorenje servis moju veš mašinu odvukao, popravio i dovukao nazad kući bez da su naplatili 1KM. E to ja zovem servis i pravi odnos prema kupcu. Iz ovog razloga u moju kuću ulazi samo Gorenje bijela tehnika.
User avatar
kanocale
Posts: 360
Joined: 10/12/2008 21:38

#20 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by kanocale »

ja sam razocarana u gorenje.imam njihov sporet i koristim ga cetiri godine.nisam mogla zamjeniti dugmice(izbrisali se brojevi,problem je odrediti temperaturu u rerni) jer ne proizvode vise.koliko je meni poznato da su duzni imati sve rezervne dijelove sedam godina nakon prestanka proizvodnje. nudili si mi one druge koji ne odgovaraju rasporedu koji moj sporet ima tako da njihovom kupovinom nista necu dobiti.
:( nikad vise u gorenje.
User avatar
madner
Posts: 56822
Joined: 09/08/2004 16:35

#21 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by madner »

Bosch :D
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#22 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by de facto. »

Glas za Indesit
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#23 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by StupskaBitanga »

Meni je za Indesit General servis. Zaglavilo se nešto prilikom nestanka struje i nije se moglo otvoriti i dođe čovjek ko iz topa jer je veš bio unutra i završio za 10min :thumbup:
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#24 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by triple mama »

Beko u mojoj kuci: ves masina, sporet ugradbeni, frizider, masina za sudje, usisivac ....i godinama tako...ne razmisljam o servisu jer se nista ni ne kvari :wink:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4194
Joined: 25/08/2013 13:31

#25 Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by JanuaryJones »

Da ne otvaram novu temu kad se već govori o bijeloj tehnici. Zna li neko koliko su Bosch sušilice veša, ima li igdje cjenovnik, okviran? Njihov sajt prebacuje na hrvatski a te cijene mi nisu relevantne, kao ni ponuda.


Sent from my iPad using Tapatalk
Post Reply