Improvizacija i svakodnevni život - priče 1992-1995

Post Reply
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#151 Re: Improvizacija i svakodnevni život - priče 1992-1995

Post by dobojlija81 »

HAVANA wrote:Izolir ne izolir po cenera sam je znao platit. :twisted: Onom zgolji crnom na mostu cengic vila...I danas ga vidim,isti mater jebo.Liniju i cilim mi uze za litar ulja i kilu secera.Ukradem na pisti 36 konzervi ikara i pola zamijenim za cigare. :-) Koliko ono bi tegla nes kafe,cini mi se po 2 glave isla ona od 200 grama,to kad nabavis mater odma pitu pravi.I pastetu.Od ikara.I majonezu je od nesta pravila.
kod nas vek bio po 20-30 maraka, majku im tesanjsku svercersku injima i ustašama sad se kurce najrazvijenija opstina,
mi obijali caritas vazda u Zabljaku, doduše znao je parok al zmirio sta ce
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#152 Re: Improvizacija i svakodnevni život - priče 1992-1995

Post by vivaldi »

dobojlija81 wrote:tesanjsku svercersku
zar nije tada postojao neki termin "tesanjka republika" ili nesto slicno upravo jer su kontrolisali neke velike tokove para?
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#153 Re: Improvizacija i svakodnevni život - priče 1992-1995

Post by dobojlija81 »

vivaldi wrote:
dobojlija81 wrote:tesanjsku svercersku
zar nije tada postojao neki termin "tesanjka republika" ili nesto slicno upravo jer su kontrolisali neke velike tokove para?
ma zvali smo ih svakako, pa i Teheran :)
Suljo AS je kreno sa par kila kafe danas drma drzavom
vojska nije imala sta jest, kasnije se naslo brasno ucrvano na tone u skladistima u fabrikama u Bukvi
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#154 Re: Improvizacija i svakodnevni život - priče 1992-1995

Post by Ja_Ja »

Komsija preko puta imo jorgovan. Ono kad vec prolazi sezona on se susio i izgledo ko duhan, suh ko dukat...Jedne godine se red ljudi hvato oko kuce da bere suh jorgovan. Dok nisu sve ispusili nisu se prosli.

Zima 93, se prezivljavala tako sto su starci pjeske isli u neko selo oko Travnika (Gluha Bukovica) gdje je bila neka divlja pijaca, i tamo su razmjenjivali stvari koje smo imali (vecinom odjevni predmeti) za krompir, kukuruzno brasno, itd. Kazu da su nekad znali stajati citav dan a da im ljudi ne ponude nista za robu do tikvenih kospica.
Post Reply