"Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
belfy
Posts: 7730
Joined: 06/08/2007 09:00

#7051 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by belfy »

Hakiz wrote: 20/04/2024 20:02
belfy wrote: 20/04/2024 19:18
Hakiz wrote: 20/04/2024 09:10

Mnogo si nervozan. Emotivan. Boli te ova tema. Toliko te boli da moraš da me vrijeđaš da bi ti bilo lakše. A meni nije do toga da se u to upuštam, ne vrijediš tolikog truda.
nikakve nervoze drug Hakiz, a vala ni emocija. opusten k'o vime...

a ovo ti je ko zna koji put d,a nakon sto ti se objasni da nisi u pravu, glumis uvrijedjenu mladu. svako malo kazes nekome na ishodu da te vrijedja. ja sam te prosli put pitao, a i ovaj cu - sta sam ja to napisao da bih te uvrijedio? gdje ti vidis uvrede na svoj racun u onome sto sam ja napisao?

ako to ne mozes prezentovati onda ispada da ne govoris istinu, nego se samo pravis uvredjen, jel tako?
Ti ne znaš stati je li?

Želim ti dug život i tešku bolest.
znaci ne mozes. dobro. ja tebi zelim sve najbolje i da ti se sve zelje ostvare. :kakoste:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3702
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7052 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by anex »

Hakiz wrote: 20/04/2024 20:02

Ti ne znaš stati je li?

Želim ti dug život i tešku bolest.
Javno te opominjem.
Takođe te molim da se izvineš sagovorniku javno, kako si ga i uvrijedio.
Izvoli...
Hakiz
Posts: 40702
Joined: 30/07/2015 20:01

#7053 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

anex wrote: 20/04/2024 20:29
Hakiz wrote: 20/04/2024 20:02

Ti ne znaš stati je li?

Želim ti dug život i tešku bolest.
Javno te opominjem.
Takođe te molim da se izvineš sagovorniku javno, kako si ga i uvrijedio.
Izvoli...
Izvinut ću mu istog trenutka se kada se meni on izvini jer me je prvi uvrijedio. A ja njega ni citiranim uvrijedio nisam. To šta si citirao nije uvreda. Nisam mu opsovao, niti ga nazvao uvredljvim imenom.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3702
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7054 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by anex »

Dobro. :thumbup:
Hakiz
Posts: 40702
Joined: 30/07/2015 20:01

#7055 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

anex wrote: 20/04/2024 20:40 Dobro. :thumbup:
Zapravo:

Izvinjavam se forumašu @belfy za sve šta je od mene pročitao i pomislio da je uvreda. I ovo šta sam napisao, a za šta me je moderator upozorio, mislim da je jasno da ne želim zaista. Zašto bih? To je bio drastičan način da prekinem prepucavanje. Ponese čovjeka ponekada preko granice.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3702
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7056 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by anex »

Vidiš da može i tako... :wink:
Hakiz
Posts: 40702
Joined: 30/07/2015 20:01

#7057 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

anex wrote: 20/04/2024 20:50 Vidiš da može i tako... :wink:
Ne provociraj me. Nije trajni ban velika tragedija na forumu na kojem se pravila selekivno provode. Odgovorit ću ako nastaviš, ban ili ne.

Izvinjenje sam uputio zbog toga što se ja bolje osjećam, ne treba mi negativa, a i ono šta i kako čovjek govori više kaže o njemu nego o onome kome govori. Nisam uputio izvinjenje zbog toga što si ti to rekao. Toliku moć, ipak, nemaš.
suspect_zero
Posts: 25906
Joined: 11/10/2008 21:45

#7058 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by suspect_zero »

bumerangss wrote: 20/04/2024 16:04 Romeo vala si u pravu
Ova jedna dr koju poznajem, kaze cim joj ko dođe u ordinaciju ona prvo u sistemu gleda gdje radi i sta je po struci kao ono da vidi sa kim ima posla i na ciji niovo treba da se spusti. Mozes misliti koja je to visina ega :lol:
Zato ja vazda ulazim nafrakana i arogantna :D
Hakiz
Posts: 40702
Joined: 30/07/2015 20:01

#7059 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

suspect_zero wrote: 20/04/2024 20:58
bumerangss wrote: 20/04/2024 16:04 Romeo vala si u pravu
Ova jedna dr koju poznajem, kaze cim joj ko dođe u ordinaciju ona prvo u sistemu gleda gdje radi i sta je po struci kao ono da vidi sa kim ima posla i na ciji niovo treba da se spusti. Mozes misliti koja je to visina ega :lol:
Zato ja vazda ulazim nafrakana i arogantna :D
Doktor: Dobar dan, šta Ste trebali.

Suspect: Šta, ba, šta sam trebala, znaš li ti ko sam ja :twisted:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3702
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7060 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by anex »

Hakiz wrote: 20/04/2024 20:56
anex wrote: 20/04/2024 20:50 Vidiš da može i tako... :wink:
Ne provociraj me. Nije trajni ban velika tragedija na forumu na kojem se pravila selekivno provode. Odgovorit ću ako nastaviš, ban ili ne.

Izvinjenje sam uputio zbog toga što se ja bolje osjećam, ne treba mi negativa, a i ono šta i kako čovjek govori više kaže o njemu nego o onome kome govori.
Nisam uputio izvinjenje zbog toga što si ti to rekao. Toliku moć, ipak, nemaš.
Prestat ćemo sa raspravom ovdje. Bez svađe.

A ovo boldovano, zbog toga sam te i zamolio sa se izvineš...
I da se smiriš. Jer mogao sam ban spucat al nema potrebe...kad može i ovalo. Za dalju raspravu, javi se porukom. :thumbup:
zippoo87
Posts: 15806
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7061 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

Ovdje se slazem sa Hakizom...svako treba da ima svoje mjesto u sistemu i da ga se vrijednuje a ne da se misli da si uvijek iznad nekoga i bolji od nekoga.
To je odraz karaktera i ljudskosti a oni koji gaze preko mrtvih i samo ganjaju neke statuse,to je sljam sa dna kace,bio doktor ili moler.
Znam ja i nadrndanih i doktora i medicinara i radnika svih profila ali isto tako znam i ove normalne,ljudske velicine sa kojima mozes i popricati i pitati nesto i ljudi ti fino i bez nerovoze objasne i ne terse se svojim znanjem ili titulama. Sa takvim milina saradjivati a za ove nadrndane,imam i ja jezik pa ih kljucnem malo...meni ne mogu replicirati niti se tersiti,mene boli K,ako je neko govno,ja mu to otvoreno u lice kazem a sreca uvijek ima neko drugi za nesto,i doktor i majstor. I svako dobije po zasluzi...i novca i postovanja.
Last edited by zippoo87 on 20/04/2024 21:47, edited 1 time in total.
User avatar
zubi
Posts: 5170
Joined: 16/07/2009 00:27

#7062 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zubi »

Joooj jazuk...
User avatar
Optimus09
Posts: 3085
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#7063 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Optimus09 »

Jednom tako ja na onkologiju doktorici,ista mi rekla da dodjem da mi napise uputnicu.Kad ona s visine"ja da ti pisem uputnicu"i ode s nekim.Ostadoh popisan i ponizen,vise me to sjebalo nego kemoterapije.Sreca,neka druga doktorica bi u blizini i pozva me da to sredimo.Bagre ima,ali ima takodje jako dobrih doktora odnosno ljudi.
snijeg_led
Posts: 6773
Joined: 08/12/2019 21:35

#7064 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by snijeg_led »

Kod doktora obavezno ici sa ukljicenim mikrofonom koji snima razgovore. Pa onda im napraviti šou. Jer nije fino da te neko uvijek tlači, a ti nemaš protiv-sredstvo.
Hakiz
Posts: 40702
Joined: 30/07/2015 20:01

#7065 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

snijeg_led wrote: 20/04/2024 22:45 Kod doktora obavezno ici sa ukljicenim mikrofonom koji snima razgovore. Pa onda im napraviti šou. Jer nije fino da te neko uvijek tlači, a ti nemaš protiv-sredstvo.
:thumbup:
zippoo87
Posts: 15806
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7066 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

Optimus09 wrote: 20/04/2024 22:40 Jednom tako ja na onkologiju doktorici,ista mi rekla da dodjem da mi napise uputnicu.Kad ona s visine"ja da ti pisem uputnicu"i ode s nekim.Ostadoh popisan i ponizen,vise me to sjebalo nego kemoterapije.Sreca,neka druga doktorica bi u blizini i pozva me da to sredimo.Bagre ima,ali ima takodje jako dobrih doktora odnosno ljudi.
Ja popizdim i dignem glas i ne dam bas da me otresu tako,ako mi pocnu nesto odbijati a ja znam da mogu dobiti to i to. Mada ne mogu reci da u zdravstvu ja imam nekih problema sa tim...dodjem kulturno sve,pitam,zamolim ako trebam nesto,uredno i sa druge strane.
Ako cesce dolazis ,fakticki upoznas i radnike na salterima i medicinare i doktore.Par puta je bilo da moram dici glas i to u mojoj bolnici,na UKC Tuzla nisam nikada a prije 2-3 godine,mamu sam vodao 6-7 mjeseci svaki dan na onkologiju i prosao sve to sa njom,niko ni meni ni mami nije losu rijec rekao,niti smo mi kome...feninga mita nisam nikom dao. Sve je na srecu proslo dobro i mati je sada zdrava.
A ja da vidim da mi neko otvoreno trazi mito,mamice bi mu se tu odmah naebao u lice. Izgleda da i doktori znaju i procijene ko je kakav i gdje im moze proci ta prica. Ja kada slusam nekada neke ljude po tim pricama sa mitom i doktorima,ispade nece ljudi ni da te registruju bez mita :D
Iz licnog iskustva,nikada mi niko nije ni nabacivao da mu dam ili nesto na tu temu.
User avatar
Optimus09
Posts: 3085
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#7067 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Optimus09 »

Ne znan,ne mogu galamiti niti se znam svadjati.Mozda dodje i to s vremenom.
U svakom slucaju,daleko vise pozitivnog iskustva na ukc nego negativnog.
Hoces kupiti 13t :lol:
User avatar
Athlon64
Posts: 2848
Joined: 24/11/2022 17:51

#7068 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Athlon64 »

Ko im je brani da lijepe pločice?
zippoo87
Posts: 15806
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7069 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

Optimus09 wrote: 20/04/2024 23:09 Ne znan,ne mogu galamiti niti se znam svadjati.Mozda dodje i to s vremenom.
U svakom slucaju,daleko vise pozitivnog iskustva na ukc nego negativnog.
Hoces kupiti 13t :lol:
Je li bagatela sada ? :D

Btw. Sto se otresanja tice,to se ne uci,to ili mozes ili ne mozes ...tako i doktori sebi biraju "zrtve",one sutljive i naivne :D
Hakiz
Posts: 40702
Joined: 30/07/2015 20:01

#7070 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 20/04/2024 23:26
Optimus09 wrote: 20/04/2024 23:09 Ne znan,ne mogu galamiti niti se znam svadjati.Mozda dodje i to s vremenom.
U svakom slucaju,daleko vise pozitivnog iskustva na ukc nego negativnog.
Hoces kupiti 13t :lol:
Je li bagatela sada ? :D

Btw. Sto se otresanja tice,to se ne uci,to ili mozes ili ne mozes ...tako i doktori sebi biraju "zrtve",one sutljive i naivne :D
Tiha voda brijege lomi?
zippoo87
Posts: 15806
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7071 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 20/04/2024 23:28
zippoo87 wrote: 20/04/2024 23:26
Optimus09 wrote: 20/04/2024 23:09 Ne znan,ne mogu galamiti niti se znam svadjati.Mozda dodje i to s vremenom.
U svakom slucaju,daleko vise pozitivnog iskustva na ukc nego negativnog.
Hoces kupiti 13t :lol:
Je li bagatela sada ? :D

Btw. Sto se otresanja tice,to se ne uci,to ili mozes ili ne mozes ...tako i doktori sebi biraju "zrtve",one sutljive i naivne :D
Tiha voda brijege lomi?
Ma ne radi se o tome da se nesto svadja ili prepire sa medicinarima,doktorima,nego ljudi su neuki i bukvalno ne razumiju kada im medicinari nesto govore.
Ja se toga nagledao i naslusao u godinu dana,dok sam mamu vodao po bolnicama,doktorima,operacijama,zracenju,hemoterapijama i svemu ostalom.
Npr.sjedim u cekaoni,izadje sestra i fino objasni pacijentima,sta da urade,gdje da idu,sa kojim nalazima moraju doci doktoru,u koliko sati i sve...pa ih onda pita,jeste li me razumjeli,pa im opet sve to ponovi. Izuzetno ljubazne i sposobne medicinske sestre,koje rade kao lude,da ljudima olaksaju.
I sutradan ili kroz par dana, eto tih istih ljudi,sve naopako od onog sto je ona njima ispricala,te fali im pola nalaza,dokumentacije i kada im sestra kaze da ne mogu bez nalaza nista uraditi,onda krene kukanje kako oni dolaze iz drugog grada,udaljene sredine,ovog onog. I takvi u principu idu linijom manjeg otpora i daju mito,jer su nesposobno i da osnovne stvari za sebe obave i misle,ako plate,neko ce to uraditi za njih ili im progledati kroz prste. Vidjao sam i nose cekere,doktorice im vracaju,ne uzimaju nista...eventualno ako ko donese cokoladu,to uzmu uz kafu i to je to sto sam vidio da uzmu. To se i ne smatra mitom,vise neki znak paznje.
I uvijek je to tako...sto je covjek manje sposoban i pametan,on pokusava zaobici sistem nekim drugim metodama...nebitna bransa,princip je isti.
suspect_zero
Posts: 25906
Joined: 11/10/2008 21:45

#7072 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by suspect_zero »

Hakiz wrote: 20/04/2024 21:00
suspect_zero wrote: 20/04/2024 20:58
bumerangss wrote: 20/04/2024 16:04 Romeo vala si u pravu
Ova jedna dr koju poznajem, kaze cim joj ko dođe u ordinaciju ona prvo u sistemu gleda gdje radi i sta je po struci kao ono da vidi sa kim ima posla i na ciji niovo treba da se spusti. Mozes misliti koja je to visina ega :lol:
Zato ja vazda ulazim nafrakana i arogantna :D
Doktor: Dobar dan, šta Ste trebali.

Suspect: Šta, ba, šta sam trebala, znaš li ti ko sam ja :twisted:

Uvijek sam za "lijepa riječ i gvozdena vrata otvara", neće kruna (koju i nemam) sa glave ako se obraćam ljubazno,sa osmijehom i upotrebljavam hvala, molim, oprostite :) ali ima situacija kada te "pritisnu" da reaguješ drugačije.
Jednom u Telemahu stojim u redu da platim račun, i starija gospođa objašnjava ovoj na šalteru nešto....poslušam malo bolje, gospođa penzionerka i traži drugi jeftiniji paket jer joj više stari ne odgovara i govori da je to već prošli put tražila ali da je opet račun došao isti. U biti skontah da žena živi sama, da je suprug nedavno preminuo a sin i snaha otišli vani i da joj treba samo tv i fiksni.....joj ova krenula imate ovaj sa brzinom interneta ovoliko, ove kanale dodatno plaćate 5-6 KM.....žena blijedo gleda i pokušava po nekoliko puta šalteruši da objasni da ona ne koristi internet i da gleda samo par kanala i ti dodatni što je sin koristio ona više neće i da hoće račun sada na svoje ime i da je to sve već prošli put rekla....šalteruša opet svoje, platite račun ovaj, donesite smrtni, a ti kanali su vam dobri, onda ako nećete donesite te uređaje koje su vam posuđeni..bla-bla-bla. Gospođa tada samo što ne zaplaka, pa ja ne znam to otkopčati niti koje trebam.....e onda sam se izmakla iz reda i prišla šalteru. :evil:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4389
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#7073 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Romeo 80 »

@suspect_zero

Stade kad postade najzanimljivije :skoljka: :D
Hakiz
Posts: 40702
Joined: 30/07/2015 20:01

#7074 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

suspect_zero wrote: 21/04/2024 01:00
Hakiz wrote: 20/04/2024 21:00
suspect_zero wrote: 20/04/2024 20:58

Zato ja vazda ulazim nafrakana i arogantna :D
Doktor: Dobar dan, šta Ste trebali.

Suspect: Šta, ba, šta sam trebala, znaš li ti ko sam ja :twisted:

Uvijek sam za "lijepa riječ i gvozdena vrata otvara", neće kruna (koju i nemam) sa glave ako se obraćam ljubazno,sa osmijehom i upotrebljavam hvala, molim, oprostite :) ali ima situacija kada te "pritisnu" da reaguješ drugačije.
Jednom u Telemahu stojim u redu da platim račun, i starija gospođa objašnjava ovoj na šalteru nešto....poslušam malo bolje, gospođa penzionerka i traži drugi jeftiniji paket jer joj više stari ne odgovara i govori da je to već prošli put tražila ali da je opet račun došao isti. U biti skontah da žena živi sama, da je suprug nedavno preminuo a sin i snaha otišli vani i da joj treba samo tv i fiksni.....joj ova krenula imate ovaj sa brzinom interneta ovoliko, ove kanale dodatno plaćate 5-6 KM.....žena blijedo gleda i pokušava po nekoliko puta šalteruši da objasni da ona ne koristi internet i da gleda samo par kanala i ti dodatni što je sin koristio ona više neće i da hoće račun sada na svoje ime i da je to sve već prošli put rekla....šalteruša opet svoje, platite račun ovaj, donesite smrtni, a ti kanali su vam dobri, onda ako nećete donesite te uređaje koje su vam posuđeni..bla-bla-bla. Gospođa tada samo što ne zaplaka, pa ja ne znam to otkopčati niti koje trebam.....e onda sam se izmakla iz reda i prišla šalteru. :evil:
:thumbup:

Ja sam prije neio dan bio u nezgodnoj dituaciji. Zapalila kokoška u tramvaju. Kažem joj nemoj, ona ono drčno, namjerno. Drugi put nemoj ona gleda u oči s podsmijehom i opet dim. Na pitanje da li je idiot ili samo đubre malo straha, ali opet dim. Taman da joj otmem, skontam, ako joj priđem bit će da sam nasilnik. Sigurno je na to i računala. A ni jedna žena nije htjela reagovati i pomogne da ne bude muško maltretira ženu u tramvaju.

Interesantno, kada upozorim muškarca da ne puši, posluša. Nije mu pravo, ali posluša. Ima jedan kojeg redovno, svaka 2-3 mjeseca upozorim, već smo se počeli pozdravljati, raja :lol:

Ova mlada, onaj mangupski tip tinejdžerke, drčna. Sa drugaricom koja je šutjela, sli je pokazala malo stida, ipak vaspitana bolje.

AI šta sad, ne smiješ je naučiti pameti jer ćeš biti nasilnik, žene ne reaguju. Borbom protiv nasilja nad ženama ste nam vezale ruke u vaspitno-odgojnom radu :lol:

Nije čudo što nam se desio Mrnjavac, znaju idioti da ih skoro niko neće zaustaviti.
Last edited by Hakiz on 21/04/2024 01:21, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40702
Joined: 30/07/2015 20:01

#7075 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

Romeo 80 wrote: 21/04/2024 01:14 @suspect_zero

Stade kad postade najzanimljivije :skoljka: :D
Eh, u teatru tajna je u pauzama između teksta. Nisi gledao Audiciju?
Post Reply