Ilidža

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#176 Re: Ilidža

Post by gidra »

lijepa u dusi wrote:U Lasici niče još jedna zgrada, vidim zemljište se priprema lagano. Ili će to ipak biti obećani park za djecu?

Edit: Moram li reći da je zemlja oteta bez dinara naknade?
Ali tako Mema osigurava biračko tijelo, mašallah.
Od koga je oteta?
Koliko znam zemlja je Famosova, ja je gledao prošlo ljeto i mogao kupiti međutim nije mi se svidjela lokacija.
User avatar
turquoise
Posts: 184
Joined: 13/08/2005 19:27

#177 Re: Ilidža

Post by turquoise »

gdje su dobri ćevapi na ilidži?
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#178 Re: Ilidža

Post by Truba »

ilidzanka i brjlovic :D
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#179 Re: Ilidža

Post by megaman4 »

gidra wrote:
lijepa u dusi wrote:U Lasici niče još jedna zgrada, vidim zemljište se priprema lagano. Ili će to ipak biti obećani park za djecu?

Edit: Moram li reći da je zemlja oteta bez dinara naknade?
Ali tako Mema osigurava biračko tijelo, mašallah.
Od koga je oteta?
Koliko znam zemlja je Famosova, ja je gledao prošlo ljeto i mogao kupiti međutim nije mi se svidjela lokacija.
Zemlja na kojoj je izgradjen nekadasnji gigant Famos pripada mjestanima Lasice kao sto su Djalturi, Kahvici, Lokvancici i dr.
User avatar
delllboy79
Posts: 751
Joined: 09/01/2016 23:02

#180 Re: Ilidža

Post by delllboy79 »

:jesu li rodile jabuke u onom vocnjaku na zelenoj povrsini saobracajnice.
Ima li Memo sluzbu u za odrzavanje i branje voca ?
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#181 Re: Ilidža

Post by orinoco »

megaman4 wrote:Zemlja na kojoj je izgradjen nekadasnji gigant Famos pripadaLA nekad mjestanima Lasice kao sto su Djalturi, Kahvici, Lokvancici i dr.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#182 Re: Ilidža

Post by Dope_Man »

ITNet wrote:Joooj opet upalise onaj semafor u Luzanima, jebem mu pleme seljacko tko god je to organizovao :evil:
Pridruzujem se cestitkama. Nikada ondje nije problem ukljuciti/iskljuciti se bez semafora i saobracaj moze da tece bez stajanja, i sad nekome prahnulo da se pusti u rad ponovo. Bolje da malo pogledaju ulico od mosta do kruznog pa da se kojim cudom sjete da je malo obnove.
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#183 Re: Ilidža

Post by ITNet »

Dope_Man wrote:
ITNet wrote:Joooj opet upalise onaj semafor u Luzanima, jebem mu pleme seljacko tko god je to organizovao :evil:
Pridruzujem se cestitkama. Nikada ondje nije problem ukljuciti/iskljuciti se bez semafora i saobracaj moze da tece bez stajanja, i sad nekome prahnulo da se pusti u rad ponovo. Bolje da malo pogledaju ulico od mosta do kruznog pa da se kojim cudom sjete da je malo obnove.
Jos su evo ovih dana nekih znakova natakarili bruku, ocrtali lafo linije i pjesacke, napravili nove jednosmjerne ulice :-)
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#184 Re: Ilidža

Post by Hajvan »

parking na kojem rade subotom i nedeljom, ali ne i danas; danas nidje nikoga. znakovito. :mrgreen:
povrsina zaokuruzena crvenom je korito u slucaju decenijskih polava (kada voda dodje haman do vrha nasipa- nekoliko putoa ovo sam vec dozivio)
to je vama vasa borba dala. :lol:

Image
User avatar
delllboy79
Posts: 751
Joined: 09/01/2016 23:02

#185 Re: Ilidža

Post by delllboy79 »

Hajvan wrote:parking na kojem rade subotom i nedeljom, ali ne i danas; danas nidje nikoga. znakovito. :mrgreen:
povrsina zaokuruzena crvenom je korito u slucaju decenijskih polava (kada voda dodje haman do vrha nasipa- nekoliko putoa ovo sam vec dozivio)
to je vama vasa borba dala. :lol:

Image
Jos kad bi mogao ovim sa tri razreda osnovne skole objasti sta znaci decenijska poplava.
Jebem ih u glavu pa kako ne kontaju kad vide korito da su zgrade iznad nasipa i na udaljenosti od rijeke napravljene samo iz tog razloga .
rimsa91
Posts: 113
Joined: 21/07/2017 14:17

#186 Re: Ilidža

Post by rimsa91 »

Pozdrav

Imam pitanje u vezi starog bazena na Ilidži. Koliko vidim zatvoren je pa šta je sa njim. Da li se renovira ili ga je neko kupio da pravi zgradu na njegovom mjestu?
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#187 Re: Ilidža

Post by _ado_ »

Odkud to da je zatvoren? Juce je radio. Danas ne radi zbog kise, i osjeti se miris neke hemikalije, vjerovatno ciste nesto.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#188 Re: Ilidža

Post by Donnie Smith »

Dom zdravlja na Ilidži je valjda jedina zdravstvena ustanova na cijeloj kugli zemaljskoj koja zahvaljujući načelniku (ne pitajte kojem) nema parking. Pa mislim, hoće li ikad izlapiti ta gramzivost. :roll:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#189 Re: Ilidža

Post by MOSALJOZE »

Donnie Smith wrote:Dom zdravlja na Ilidži je valjda jedina zdravstvena ustanova na cijeloj kugli zemaljskoj koja zahvaljujući načelniku (ne pitajte kojem) nema parking. Pa mislim, hoće li ikad izlapiti ta gramzivost. :roll:
Neka ostave u grand centru prvi sat za dž,auto u garaži i to samo 129 m od doma zdravlja.Parking preko puta udaljenost 38m od doma zdravlja 1km/h,parking sa desne strane udaljen 53m 1km/h.Imaš ostaviti izmedju opštine i granda,ali tu nekada pišu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#190 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

I plus parking Hollywooda iza leđa doma zdravlja 2 KM čitav dan. :D

Nego šta ono pravi na ovali Željeznice? Parking za džamiju?
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#191 Re: Ilidža

Post by ITNet »

Ako ti je zao 1-2km na 3 parkinga u krugu od 20 metara od doma zdravlja, samo parkiraj brale na sred ceste ondje pred domom zdravlja nece ti niko nista vidis da je tu red svakako :-) Sjooo ovo gore za dzamija parking nisam znao, kad nabuja Zelja odnjece i pola dzamije a ne parking :lol: Fakat i ja ne kontam ljude, korito rijeke covjece on nesto tu gradi nidje veze
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#192 Re: Ilidža

Post by Streptokok »

Donnie Smith wrote:Dom zdravlja na Ilidži je valjda jedina zdravstvena ustanova na cijeloj kugli zemaljskoj koja zahvaljujući načelniku (ne pitajte kojem) nema parking. Pa mislim, hoće li ikad izlapiti ta gramzivost. :roll:
neće, nego će biti sve gore i gore.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#193 Re: Ilidža

Post by Donnie Smith »

ITNet wrote:Ako ti je zao 1-2km na 3 parkinga u krugu od 20 metara od doma zdravlja, samo parkiraj brale na sred ceste ondje pred domom zdravlja nece ti niko nista vidis da je tu red svakako :-) Sjooo ovo gore za dzamija parking nisam znao, kad nabuja Zelja odnjece i pola dzamije a ne parking :lol: Fakat i ja ne kontam ljude, korito rijeke covjece on nesto tu gradi nidje veze

Nije mi žao, ja sam nebitna u ovoj priči, ali nekome (mnogima) je i to puno. Plus, zadržiš se nekad u DZ pet minuta, a moraš dati marku, pa tako desetak puta u mjesec dana. Neko i više. A kako je to zdravstvena ustanova, gdje dolaze i stari, nemoćni, invalidi, trudnice...20 metara je puno. A kamoli 35, 39, 50.
Čemu ustupci? Kome? Pa sav onaj prostor gdje ti sad @mosalj. navodiš da se možeš parkirati uz plaćanje, Grand, Holivud i sl., koliko ja znam, a moguće je da griješim, upravo je svojevremeno (djelomično) pripadao DZ-a. A zbog tog parkiranja na cesti vozilo hitne nema kud proći.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#194 Re: Ilidža

Post by Truba »

parking kod bolnice nije problem

parkiras na cesti :thumbup:
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#195 Re: Ilidža

Post by ITNet »

Donnie Smith wrote:
ITNet wrote:Ako ti je zao 1-2km na 3 parkinga u krugu od 20 metara od doma zdravlja, samo parkiraj brale na sred ceste ondje pred domom zdravlja nece ti niko nista vidis da je tu red svakako :-) Sjooo ovo gore za dzamija parking nisam znao, kad nabuja Zelja odnjece i pola dzamije a ne parking :lol: Fakat i ja ne kontam ljude, korito rijeke covjece on nesto tu gradi nidje veze

Nije mi žao, ja sam nebitna u ovoj priči, ali nekome (mnogima) je i to puno. Plus, zadržiš se nekad u DZ pet minuta, a moraš dati marku, pa tako desetak puta u mjesec dana. Neko i više. A kako je to zdravstvena ustanova, gdje dolaze i stari, nemoćni, invalidi, trudnice...20 metara je puno. A kamoli 35, 39, 50.
Čemu ustupci? Kome? Pa sav onaj prostor gdje ti sad @mosalj. navodiš da se možeš parkirati uz plaćanje, Grand, Holivud i sl., koliko ja znam, a moguće je da griješim, upravo je svojevremeno (djelomično) pripadao DZ-a. A zbog tog parkiranja na cesti vozilo hitne nema kud proći.
Ja sam samo bio sarkastican. Nekako ima parking ispred doma zdravlja ali ima i rampa na ulazu jer realno da je nema tu bi najmanje parkirali ljudi koji idu u dom zdravlja. Ukoliko neko ima situaciju sa bolesnikom o kojoj ti pricas dodjes do rampe odes do portira u domu zdravlja objasnis mu situaciju i dignuce rampu i pustiti te tu da stanes/parkiras i sacekas bolesnika to nije nikad problem.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#196 Re: Ilidža

Post by van Basten »

Malo je off ali ja ne znam nijedan DZ da ima regulisan parking za pacijente. Vrazova? Stari grad? Vogosca? ... Mozda jedino Trnovo, do gore jos nisam dobacio. Bice da u doba kad su se te zgrade gradile ocekivalo se da bolesnici pjeske dodju doktoru :mrgreen:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#197 Re: Ilidža

Post by Donnie Smith »

van Basten wrote:Malo je off ali ja ne znam nijedan DZ da ima regulisan parking za pacijente. Vrazova? Stari grad? Vogosca? ... Mozda jedino Trnovo, do gore jos nisam dobacio. Bice da u doba kad su se te zgrade gradile ocekivalo se da bolesnici pjeske dodju doktoru :mrgreen:
I je li tebi to regulara? :-D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#198 Re: Ilidža

Post by van Basten »

Donnie Smith wrote:
van Basten wrote:Malo je off ali ja ne znam nijedan DZ da ima regulisan parking za pacijente. Vrazova? Stari grad? Vogosca? ... Mozda jedino Trnovo, do gore jos nisam dobacio. Bice da u doba kad su se te zgrade gradile ocekivalo se da bolesnici pjeske dodju doktoru :mrgreen:
I je li tebi to regulara? :-D
Naravno da nije samo htjedoh reci da je to malo veci problem sa tim parkinzima oko domova zdravlja, malo iznad ilidze... Doduse, na Ilidzi se to mozda i najlakse moglo rijesiti ali bolje dati parking u tal kakvom svom ahbabu ili sl. A to.vec jeste problem Ilidze
Naslovnica
Posts: 27917
Joined: 20/03/2013 15:38

#199 Re: Ilidža

Post by Naslovnica »

Ima u Tarčinu.
:)
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#200 Re: Ilidža

Post by bersK »

Post Reply