Ilidža

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#151 Re: Ilidža

Post by DaysleepeR »

JThomas wrote:
DaysleepeR wrote:ja mislim da je jako degutantno neistomišljenicima poručivati da treba da napuste mjesto u kojem žive...

svako ima pravo da se bori da mu okolina izgleda onako kako bi želio...

ne vidim da se tako olako tjera ljude koji žive u Sarajevu da se vrate odakle su došli, čak naprotiv, uglavnom su ti isti na vlasti
e ako mimo vladajućeg narativa poručuješ to isto, onda si mladić, karadžić i risto đogo...a ovo je u dure, čak štaviše.
ne poručujem mimo vladajućeg narativa naravno, ovaj grad bi ostao selo bez ljudi koji su u njega dolazili
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#152 Re: Ilidža

Post by PeraDzetic »

[quote="So What!"]Izgradnja saobraćajnice od ulice dr. Mustafe Pintola do mosta Alije Izetbegovića - 12. 07. 2017. @ Namibija (SSC)


Image

Kome se ova cesta pravi? Salji i Termama?
Koji je smisao*
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#153 Re: Ilidža

Post by PeraDzetic »

DaysleepeR wrote:
JThomas wrote:
DaysleepeR wrote:ja mislim da je jako degutantno neistomišljenicima poručivati da treba da napuste mjesto u kojem žive...

svako ima pravo da se bori da mu okolina izgleda onako kako bi želio...

ne vidim da se tako olako tjera ljude koji žive u Sarajevu da se vrate odakle su došli, čak naprotiv, uglavnom su ti isti na vlasti
e ako mimo vladajućeg narativa poručuješ to isto, onda si mladić, karadžić i risto đogo...a ovo je u dure, čak štaviše.
ne poručujem mimo vladajućeg narativa naravno, ovaj grad bi ostao selo bez ljudi koji su u njega dolazili
Pa to je retorika SDA na Ilidzi. Ovo Mema stalno porucuje neistomisljenicima.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#154 Re: Ilidža

Post by lijepa u dusi »

Haris.ba wrote:Da mene tjera na povraćanje toliki kriminal, turbo folk i kič, ja bih otišao.

Naravno, da ne moraš nigdje ići. Ali, šta je drugo nego mazohizam živjeti u takvom okruženju?
Dakle, iselio bi Muzure, Karice, Kahvice, Lokvancice, Uzunovice, Botulje, Hodzice, Hadzice, Ibrahimovice, svi treba da se maknu da bi pojedinci mogli zgrtat lovu? Evo im kurko, nepodmazan.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#155 Re: Ilidža

Post by lijepa u dusi »

So What! wrote:
sabina1 wrote:
Koliko vidim pomenuti je 1/3 vijecnika Nase stranke u OV Ilidza , dakle "prag" su presli svo troje , ne vidim kako ce on pocistiti "nered" , ako taj klub osvoji vecinu u OV onda mi je jasno ali on bio opet bio samo - dio kluba ili tvrdite da ce 2020 biti kandidat za nacelnika i pobijediti Memica ???

Unaprijed hvala na odgovoru i pozdrav.
Ma ako bi se ozbiljnije aktivirao kasnije u polju politike, možda čak i kao kandidat za načelnika, zašto ne. On je samo jedan lijep primjer, nekog konkretnijeg otpora ludilo kojem vlada na Ilidži.
Haj ne lupaj svega ti. Redzo je dobar momak, a u tome i jeste problem. Pojeli bi ga vukovi za 3 mjeseca. Ne moze neko toliko neiskusan voditi ovoliku opcinu niti se boriti s glavama iznad sebe, da ne pricam o ciscenju iza Memica. Trebace dobra 3, 4 mandata da se stanje dovede u red. I to pod uslovom da igra maksimalno fer.
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#156 Re: Ilidža

Post by PeraDzetic »

lijepa u dusi wrote:
So What! wrote:
Ma ako bi se ozbiljnije aktivirao kasnije u polju politike, možda čak i kao kandidat za načelnika, zašto ne. On je samo jedan lijep primjer, nekog konkretnijeg otpora ludilo kojem vlada na Ilidži.
Haj ne lupaj svega ti. Redzo je dobar momak, a u tome i jeste problem. Pojeli bi ga vukovi za 3 mjeseca. Ne moze neko toliko neiskusan voditi ovoliku opcinu niti se boriti s glavama iznad sebe, da ne pricam o ciscenju iza Memica. Trebace dobra 3, 4 mandata da se stanje dovede u red. I to pod uslovom da igra maksimalno fer.
Meni ej to toliko neozbiljan komentar bio da nisam htio ni replicirati.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#157 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

lijepa u dusi wrote:
Haris.ba wrote:Da mene tjera na povraćanje toliki kriminal, turbo folk i kič, ja bih otišao.

Naravno, da ne moraš nigdje ići. Ali, šta je drugo nego mazohizam živjeti u takvom okruženju?
Dakle, iselio bi Muzure, Karice, Kahvice, Lokvancice, Uzunovice, Botulje, Hodzice, Hadzice, Ibrahimovice, svi treba da se maknu da bi pojedinci mogli zgrtat lovu? Evo im kurko, nepodmazan.
Naravno. Nije problem šta Mema radi. Već što ne dijeli zalogaj. :D

Znam podosta pomenutih. Teško se može reći da nisu u SDA, ili imaju koristi od SDA. Al, eto. Hajmo raspravljati ko je koliko hajrovo.
I znam mnoge (od njih navedenih) koji kritikuju (prevedeno - ne mogu ga ni nacrtanog ) Memu. Ali, samo zato što ne dodaje loptu. A ne kako igra. Mojne mi lažnoga morala.
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#158 Re: Ilidža

Post by PeraDzetic »

Haris.ba wrote:
lijepa u dusi wrote:
Haris.ba wrote:Da mene tjera na povraćanje toliki kriminal, turbo folk i kič, ja bih otišao.

Naravno, da ne moraš nigdje ići. Ali, šta je drugo nego mazohizam živjeti u takvom okruženju?
Dakle, iselio bi Muzure, Karice, Kahvice, Lokvancice, Uzunovice, Botulje, Hodzice, Hadzice, Ibrahimovice, svi treba da se maknu da bi pojedinci mogli zgrtat lovu? Evo im kurko, nepodmazan.
Naravno. Nije problem šta Mema radi. Već što ne dijeli zalogaj. :D

Znam podosta pomenutih. Teško se može reći da nisu u SDA, ili imaju koristi od SDA. Al, eto. Hajmo raspravljati ko je koliko hajrovo.
I znam mnoge (od njih navedenih) koji kritikuju (prevedeno - ne mogu ga ni nacrtanog ) Memu. Ali, samo zato što ne dodaje loptu. A ne kako igra. Mojne mi lažnoga morala.
Daje Mema vecini gore pobrojanih, ali na kasikicu. I ti ga ni ne kritikuju. Ova prezimena su pomenuta u sasvim drugom kontekstu. Tj. iseljenja starosjedilaca radi Budnja, Salja, Prevljaka i ostalih novokomponovanih tajkuna zbog kojih se Ilidza prilagodava iskljucivo samo njima.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#159 Re: Ilidža

Post by lijepa u dusi »

Ko je htio da shvati kako treba, shvatio je. Nije problem sto Mema ne dodaje, problem je sto ne radi ama bas nista u korist svog naroda, svoje opcine, pa na kraju krajeva i svoje familije. Okoristavaju se pojedinci, pa cak i iz nabrojanih familija, kratkorocno. Dugorocno, ko nam jebe mater, ostacemo bez vode, drveca, zelenila, sve ce postati jedno veliko ruglo (tjesim se da vec sada nije). Na koliko ono od piste je izgradjena pumpa? Ima li 50 metara?

Nije istina da nema ljudi, ima ljudi, evo iz komsiluka mogu nabrojati bar 5 insana koji bi vladali bolje nego Memo. Ali takvi bjeze iz politike, uhvatili se svog cekica i kuckaju oko kuce u slobodno vrijeme, ponekad progovore i kazu koju pametnu. I opet tvrdim da nije problem u onima koji su tu vec dugo, pa nek shvati kako god ko hoce, kukolja medju starosjediocima ima, ali ti glasovi ne bi bili ni priblizno dovoljni da se izabere jedan nepismeni Senaid (profesor i govna) da nema novoizgradjenih naselja, koja su nastanjena ljudima kojima je SDA dala malo asfalta, sok na razmucivanje i lindzu, pa kontaju svezali za boga, dodju i prstom se potpisu i zaokruze Memagu, jerbo Memaga je pravi musliman, sve su drugo cetnici. I na hadz je is'o. I voli zeleno.
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#160 Re: Ilidža

Post by PeraDzetic »

lijepa u dusi wrote:Ko je htio da shvati kako treba, shvatio je. Nije problem sto Mema ne dodaje, problem je sto ne radi ama bas nista u korist svog naroda, svoje opcine, pa na kraju krajeva i svoje familije. Okoristavaju se pojedinci, pa cak i iz nabrojanih familija, kratkorocno. Dugorocno, ko nam jebe mater, ostacemo bez vode, drveca, zelenila, sve ce postati jedno veliko ruglo (tjesim se da vec sada nije). Na koliko ono od piste je izgradjena pumpa? Ima li 50 metara?

Nije istina da nema ljudi, ima ljudi, evo iz komsiluka mogu nabrojati bar 5 insana koji bi vladali bolje nego Memo. Ali takvi bjeze iz politike, uhvatili se svog cekica i kuckaju oko kuce u slobodno vrijeme, ponekad progovore i kazu koju pametnu. I opet tvrdim da nije problem u onima koji su tu vec dugo, pa nek shvati kako god ko hoce, kukolja medju starosjediocima ima, ali ti glasovi ne bi bili ni priblizno dovoljni da se izabere jedan nepismeni Senaid (profesor i govna) da nema novoizgradjenih naselja, koja su nastanjena ljudima kojima je SDA dala malo asfalta, sok na razmucivanje i lindzu, pa kontaju svezali za boga, dodju i prstom se potpisu i zaokruze Memagu, jerbo Memaga je pravi musliman, sve su drugo cetnici. I na hadz je is'o. I voli zeleno.
Iznosis neistine, ja bih samo da te ispravim, ne dijeli se Lindzo ver Jara :mrgreen:
Ostalo sve :thumbup: onako kako jeste

Harise, kome se pravi onaj put?
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#161 Re: Ilidža

Post by gidra »

PeraDzetic wrote:
Haris.ba wrote:
lijepa u dusi wrote: Dakle, iselio bi Muzure, Karice, Kahvice, Lokvancice, Uzunovice, Botulje, Hodzice, Hadzice, Ibrahimovice, svi treba da se maknu da bi pojedinci mogli zgrtat lovu? Evo im kurko, nepodmazan.
Naravno. Nije problem šta Mema radi. Već što ne dijeli zalogaj. :D

Znam podosta pomenutih. Teško se može reći da nisu u SDA, ili imaju koristi od SDA. Al, eto. Hajmo raspravljati ko je koliko hajrovo.
I znam mnoge (od njih navedenih) koji kritikuju (prevedeno - ne mogu ga ni nacrtanog ) Memu. Ali, samo zato što ne dodaje loptu. A ne kako igra. Mojne mi lažnoga morala.
Daje Mema vecini gore pobrojanih, ali na kasikicu. I ti ga ni ne kritikuju. Ova prezimena su pomenuta u sasvim drugom kontekstu. Tj. iseljenja starosjedilaca radi Budnja, Salja, Prevljaka i ostalih novokomponovanih tajkuna zbog kojih se Ilidza prilagodava iskljucivo samo njima.
Ta prezimena pobrojana su imala i imaju najviše koristi od Memića. Bog zna koliko para su još od Mahmutovića naplatili za zemlju u vodozaštitnoj zoni...
Pustite se šuplje priče. Uz doseljenike iz istočne Bosne glavni glasači SDA i najviše od iste koristi na Ilidži imaju upravo ti "domoroci".
Znam šta pričam/pišem.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#162 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

PeraDzetic wrote:
Harise, kome se pravi onaj put?
Onaj prema Butmiru, da se spoji sa mostom A.I.?

Pravi se iz više razloga:

- dio je saobraćajnice koja bi trebala na kraju biti spojena sa kontaktom na autoput u Butilama sa planiranom dionicom kroz Otes (početak tog puta su pripremili u Otesu, kod obale Željeznice, na ulazu u Otes iz Pejtona).
- pravi se alternativna veza koja bi olakšala zatvaranje Rustempašine za vozila
- otvara se ona ledina iza Saljinih bazena za daljnju izgradnju (plan je ili Nova Ilidža 1 - što će ići veoma teško zbog arheologije, ili dati samo određene parcele za određene zgrade - ne znam hoće li pregovori uspjeti, ali uglavnom se radi može se reći o određenim javnim objektima).
- to će biti saobraćajnica uz obalu Željeznice koja će omogućiti planove izgradnje na obali, ukidanje industrijskog pogona na obali u Butmiru, uređenje i urbaniziranje obale sve do entitetske granice.
- alternativna cesta za Koloniju i Butmir

-ima jedna luda morska ideja da se možda nekada nastavi saobraćajnica iz Hrasnice direktno na Butmir obodom Kolonije. Naravno, ići će na spajanje sa trasom koja će ići obalom Željeznice. Ima i ideja da se onda nastavi dalje prema Donjem Kotorcu i da ide na Dobrinju. Ali, to općina neće praviti.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#163 Re: Ilidža

Post by Hajvan »

Haris.ba wrote:
Onaj prema Butmiru, da se spoji sa mostom A.I.?
///

Djeluje mi posiroko ovaj zahvat sa tamponom.
Koji ce biti profil saobracajnice?
2+2? Meni tako izgleda.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#164 Re: Ilidža

Post by So What! »

PeraDzetic wrote:
lijepa u dusi wrote:
So What! wrote:
Ma ako bi se ozbiljnije aktivirao kasnije u polju politike, možda čak i kao kandidat za načelnika, zašto ne. On je samo jedan lijep primjer, nekog konkretnijeg otpora ludilo kojem vlada na Ilidži.
Haj ne lupaj svega ti. Redzo je dobar momak, a u tome i jeste problem. Pojeli bi ga vukovi za 3 mjeseca. Ne moze neko toliko neiskusan voditi ovoliku opcinu niti se boriti s glavama iznad sebe, da ne pricam o ciscenju iza Memica. Trebace dobra 3, 4 mandata da se stanje dovede u red. I to pod uslovom da igra maksimalno fer.
Meni ej to toliko neozbiljan komentar bio da nisam htio ni replicirati.
Halooo, doktori nauka, momak je naveden kao primjer dobrog pojednica, ne kao pojedinac koji će ići sam protiv tolike mašinerije. To ne bi samostalno mogao ni iskusniji političar.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#165 Re: Ilidža

Post by So What! »

PeraDzetic wrote: Kome se ova cesta pravi? Salji i Termama?
Koji je smisao*
Najverovatnije zbog projekta Nova Ilidža, moraju se ruknuti naselja na arheološkom nalazištu što prije.

Saobraćajnica kao saobraćajnica neće biti loša i svakako će rasteretiti Ilidžu, samo je problem što vodi u usku ulicu dr. Mustafe Pintola.

Sumnjam da će se raditi o profilu 2+2.
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#166 Re: Ilidža

Post by PeraDzetic »

So What! wrote: Halooo, doktori nauka, momak je naveden kao primjer dobrog pojednica, ne kao pojedinac koji će ići sam protiv tolike mašinerije. To ne bi samostalno mogao ni iskusniji političar.
Ja sam ti gore nabrojao ozbiljnije ljude, novi u politici a imaju i iskustva i kapacitet su za taj posao. G.Azra i Pindzo iz DF-a, tek sad vidim da se covjek zove Tinjak Nedzad. I ima sigurno jos dobrih pojedinaca koji su ozbiljniji kandidati od maksumceta koje još studira.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#167 Re: Ilidža

Post by lijepa u dusi »

I samo da kazem, "domoroci" su klinac naplatili za svu tu zemlju. Zgrade u tzv. Balvangradu koje konstantno nicu, nicu na bukvalno otetoj zemlji. Vodjen i sudski spor, dokle je doslo ne znam. Domaci nisu htjeli pare, vec da se ta zemlja ne dira. Ali dobise karinu.
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#168 Re: Ilidža

Post by ITNet »

Joooj opet upalise onaj semafor u Luzanima, jebem mu pleme seljacko tko god je to organizovao :evil:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#169 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

Hajvan wrote:
Haris.ba wrote:
Onaj prema Butmiru, da se spoji sa mostom A.I.?
///

Djeluje mi posiroko ovaj zahvat sa tamponom.
Koji ce biti profil saobracajnice?
2+2? Meni tako izgleda.
Trotoari a obje strane ceste. Ako ih sada ne naprave - neće nikada. :D
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#170 Re: Ilidža

Post by Truba »

Sad il nikad :mrgreen:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#171 Re: Ilidža

Post by Streptokok »

Haris.ba wrote:[

Ilidža je onakva kakav je narod na njoj. Ni bolja, ni gora. Ko misli da je iznad naroda, ima izbor. Ili Široki, ili Pale, ili vascijeli ostali svijet.

Neki problem ima, kad svi kritikuju Memića, Prevljaka, Muzura, Čelika....a oni uzimaju izbore. Kako izbori idu, čak i poslije dugo vremena osvojiše i apsolutnu vlast u općinskom vijeću. Kako? Što više uništavaju Ilidžu, više vlasti osvajaju. :D

Svi znaju ko je Memić. I da je prodavao puške, i da je dio rata bio u Turskoj. I on takav je načelnik, a ti koji si bio u rovu nisi. U čemu je problem?
U kriminaliziranoj sda hobotnici, manipulaciji vjerom, rodbini, prijateljima i nepismenim penzionerima.l da, ljudi u ratu nisu napustali domove a ti bi ih sad potjerao da idu zbog memica i co?
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#172 Re: Ilidža

Post by lijepa u dusi »

U Lasici niče još jedna zgrada, vidim zemljište se priprema lagano. Ili će to ipak biti obećani park za djecu?

Edit: Moram li reći da je zemlja oteta bez dinara naknade?
Ali tako Mema osigurava biračko tijelo, mašallah.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#173 Re: Ilidža

Post by Truba »

vidio sam je sinoć na ilidži
lijepa plava crvena bijela... crvena bijela... šahovnica :D

ali republike hrvatske

bila je tu i bugarska i ruska zastava i još neke

neka kulturna manifestacija i narodne nošnje KUDovi kod općine :D
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#174 Re: Ilidža

Post by Innovation »

Black swan wrote: neka kulturna manifestacija i narodne nošnje KUDovi kod općine :D
http://avaz.ba/lokalne-vijesti/sarajevo ... -na-ilidzi
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#175 Re: Ilidža

Post by Truba »

pih
kako nisam znao kirgistansku zastavu :D

ruskinje nake curice... djecu doveli
bugari babe :D :wink:
Post Reply