Ilegalno za Ameriku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

jasminaa
Posts: 8
Joined: 07/03/2008 16:47
Location: uskoro USA

#26 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by jasminaa »

Smartex wrote:
jasminaa wrote:Pozdrav svima,
imam 25 godina i odlucila sam po svaku cijenu da predjem u Ameriku.Pokusala sam sa vizama ali mi nije uspjelo, tako da mi je ostalo jedino na ovaj nacin.Molim sve one koji su upoznati sa tim ili koji su tako presli da mi se jave.Ozbiljna sam i svaka informacija bi mi dobrodosla.Hvala unaprijed
Je li ovo neka sala ili ti to ozbiljno? Steta sto ne mozes da gledas tv kanale Arizone pa da vidis kako malo, malo pa pronadju ilegalce pogusene u kojekakvim hladnjacama, a sverceri nesrecnicima pokupili prare i pobjegli ili ljudi jednostvno umru od zedji u pustinji. Izgube se nestane im vode i hrane i baj baj. No da i sve to prodjes sta onda? Zivot ilegalca u USA je UZAS! Ne mozes se zaposliti, a iako te neko uzme da radis na crno to obicno nije puno radno vrijeme, mizerna satnica i moras svakog da trpis da te ne bi imigracionom prijavio. Ako te ovi uhvate, znaj nema odmah deportacije nego prvo zatvor, nekada i do godinu dana pa tek onda deportacija. Prem tome ne igraj se glavom nego sada ce ljeto pa hvataj nekog naseg sa usa papirima!!!

Sada mi tek nista nije jasno.Ja sto sam pisala je ozbiljno i ja cu pokusati da predjem ilegalno u Ameriku.Citala sam na topicu "odlazak iz BIH" kako si pisao da si presao ilegalno u Ameriku.Mislila sam da si u tome ozbiljan.Sta je u tome svemu istina?Jel li to tvoja igrarija ili hoces da povredjujes ljude?Ja sam u svojoj zamisli ozbiljna i ja cu to da ucinim!Tek sada vidim kakvih ljudi medju nama ima!
jasminaa
Posts: 8
Joined: 07/03/2008 16:47
Location: uskoro USA

#27 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by jasminaa »

A EVO KAKO JE SMARTEX OTISAO


Report this postReply with quote by Smartex on 14/04/2007 01:37

Evo kako sam ja otiso u inostranstvo. Stopom da Slovenije, pa pjeske po noci preko Alpa u Austriju. Tu bio par mjeseci pa me jarani kradom pravlacili do Spanije. Tu sam nesto smuvao da bi se ubacio na teretni brod sa Meksiko, odatle ilegalno u USA. To ti je u najkracim crtama, a mogao bi knjigu na napisem, neke stvari koje sam dozivio za vrijeme prebacivanja cini mi se ni u filmovima ne mogu da se dogode. Ali avantura se isplatila,Smartex

Posts: 134
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego
User avatar
alen_zenica
Posts: 428
Joined: 23/01/2008 17:33
Location: zenica
Contact:

#28 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by alen_zenica »

i ja dugo planiram ovo sto i jasmina.
ali mi treba neki poticaj.
i to zaozbiljno sam isplanirao
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#29 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by Hantraga »

Brak ti je najbrzi nacin da dobijes americko drzavljanstvo..Za tri godine braka sa americkim drzavljaninom, imas pravo na zahtjev za drzavljanstvo...

To para sto ces potrositi na ilegalna prebacivanja, daj nekom sponzoru da te ozeni na kratko... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#30 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by pitt »

ja ti i dalje kazem da ti je bolje da legalno dodjes, makar i preko braka. Vjeruj da ce ti zivot biti jako tezak kao ilegalcu....ako i uspijes doci.
CHICAGO
Posts: 106
Joined: 23/05/2007 18:27

#31 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by CHICAGO »

jasminaa wrote:Pozdrav svima,
imam 25 godina i odlucila sam po svaku cijenu da predjem u Ameriku.Pokusala sam sa vizama ali mi nije uspjelo, tako da mi je ostalo jedino na ovaj nacin.Molim sve one koji su upoznati sa tim ili koji su tako presli da mi se jave.Ozbiljna sam i svaka informacija bi mi dobrodosla.Hvala unaprijed


POZDRAV JASMINA

E SAD SKROZ OZBILJNO....

1. ilegalno u USA se moze relativno lako preko Tijuane (Tihuane) Mexico... 99% Srba (iz Srbije, ne bosanskih pravoslavaca.. nego bas ljudi iz Srbije) dolaze tim putem... znaci to nije problem....

2. NAJBOLJA SOLUCIJA za tebe bi bila tzv GREEN CARD LOTTERY koji te ja mislim nista ne kosta (ako i kosta to je neka nominalna cifra) a ipak imas sanse da te "izvuku"... par mojih jaranica iz Bugarske i Rumunije su dosle tako)....

3. UDAJA ZA US drzavljanina... pokusaj naci (najbolje je crnca jer oni su uzasno (generalizujem ali uglavnom je tako) uzasno su lakomi na novac) covjeka za kojeg ces se (za prave ali ko fol) udati...


i na kraju... zivot BEZ papira u USA je UZASAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pogotovo kako je ovaj jebeni konj "na vlasti"....

ja (iako sam 12 godina ovdje i govorim jezik ko maternji, pozavrsavao skole sve itd itd, da ne ispadne da se hvalisam sto mi nije namjera) sam na svojoj kozi osjetio par puta kako se vec pojavljuje diskriminacija ako nista onda po imenu....

ne d'o Bog da opet Republikanac pobijedi najebali smo.....



Puno srece i ako jos stogod treba slobodno me kontaktiraj....

Zivjeli :sax:
CHICAGO
Posts: 106
Joined: 23/05/2007 18:27

#32 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by CHICAGO »

jasminaa wrote:A EVO KAKO JE SMARTEX OTISAO


Report this postReply with quote by Smartex on 14/04/2007 01:37

Evo kako sam ja otiso u inostranstvo. Stopom da Slovenije, pa pjeske po noci preko Alpa u Austriju. Tu bio par mjeseci pa me jarani kradom pravlacili do Spanije. Tu sam nesto smuvao da bi se ubacio na teretni brod sa Meksiko, odatle ilegalno u USA. To ti je u najkracim crtama, a mogao bi knjigu na napisem, neke stvari koje sam dozivio za vrijeme prebacivanja cini mi se ni u filmovima ne mogu da se dogode. Ali avantura se isplatila,Smartex

Posts: 134
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego


Sta znaci "avantura se isplatila"????????????????????????? :?: :?: :?: :cry:

cekalo te $1Mil dolara pri dolasku???? cekao te posao u IBM-u cim si dosao??? ili nesto kao
poceo raditi za $10/ sat ???? :cry: :cry: :cry:
nek nam malo taj Smartex pojasni sta se to isplatilo....? :?: :?: :?:

Nekome je $1000000000MILIONA malo a nekome je super sa $100 u dzepu i punim trbuhom...?????

biti "dobro" je relativan pojam... stoga nek nam malo pojasni jaro.... ok? :mrgreen:
lunci
Posts: 236
Joined: 29/07/2007 06:51

#33 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by lunci »

Smartex ja neznam gdje ti zivis i kako.Ali se malo osvrni oko sebe i pogledaj druge ljude oko sebe.
Ja imam jako puno rodbine u NY i znam kako se pate .Koje firme daju zdravstveno osiguranje da nisu neke jace ili drzavne ustanove.Moji su privatnici i mogu da si plate sami osiguranje ali dokle tako.Drzava ko usa trebala bih da ima bar to obezbjedjeno za svoj narod.Plus ako nisi znao tvoje osiguranje nepokriva sve.Znaci nedaj boze da dodje do komplikacija kavih i treba odraditi operaciju koja kosta iznad 150 000 tvoje osiguranje pokriva samo 100 000 do max 150 000.Ostalo sam placas.Na kraju krajeva pogledaj malo filmove od Michael Moore.Jako puno ljudi prodaje kuce da bi se lijecili ...

A za skole .Ima drzavnih ali kakvih u dvoristima im dilaju drogu igala i sprica po igralistima koliko hoces , pistolja ispod klupa itd..(to za drogu znala bih sta da uradim i kako ako je to samo koka ili ti sta ja znam, ali takvi ljudi sto hodaju oko skola nisu profesionalni narko dileri tu su danas sutra u teksasu a prodaju im brasno ili umjetni secer za koku eh da je samo to ko zna sta moze biti)Na svijetu umire jako puno dijece zbog previse unesenog necega a mislili su samo da je to i to..E pa ti uhvati kriminalca koji im je to prodao.Na kraju krajeva i da ga uhvatis ,tvoga dijeteta vise nema nije ti nidocega ..

A to za kredit za studiranje kolika ti je kamata bila , nepricamo o kreditima kreditima.Ovdje nema kamata lump sum money..
Na kraju krajeva socijalna pomoc i tamo jako potrebna pogotovo za majke sa malom dijecom.Ti kad odlucis na dijete moraces sam sve da doprineses u kucu .A mala dijeca bih trebala da budu uz majku bar prvih 8-9 mjeseci.Vidis ja ne moram da brinem o tome.Dobijam socijalu i nije velika ali nam placa rentu i hranu.Sto partner zaradi to je za ostale troskove.Nedaj boze da se dijetetu nesto desi a ti sa svojim primanjima nemozes da pokrijes sve troskove tolike a ja samo odem u bolnicu i sve ama bas sve je besplatno.
Ja ne kazem da je tamo odvratno ovo ono cak sto vise voljela bih da se i tamo stvari srede i da imate normalan zivot bez tolikog pritiska kapitalizma.Kazem sto jeste i gledam kako zivi srednji stalez a ne ljudi koji rade na jakim pozicijama i imaju
Last edited by lunci on 20/03/2008 02:23, edited 1 time in total.
thatsonlyme
Posts: 20
Joined: 19/03/2008 17:29

#34 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by thatsonlyme »

evo registrovah se samo da odgovorim na ovaj post.
ne znam zasto ljudi odgovaraju na temu ako nemaju nista da kazu!?

nego, da predjem na stvar :-)
draga jasminaa, tvoj post me nekako podsjetio na osobu koja sam bio prije samo par godina. trazio sam nacin da izadjem iz zemlje, ne samo iz finansijskih razoga, imao sam dobar posao, ali jednostavno vozovi su prolazili, a ja sam ih samo ispracao pogledima. na kraju sam odustao, nije bilo izlaza ili ga bar ja nisam vidio. nisam razmisljao o tako radikalnim potezima kao ilegalni odlazak...
evo me sada sjedim u chicagu i povremeno navracam na sa-x forum da vidim koliko se stvari NISU promijenile u dragoj nam domovini. i mogu ti reci samo jedno: GO FOR IT!

evo ti i par savjeta:

ako ikako mozes, nemoj doci potpuno ilegalno. nadji nacin da udjes u zemlju legalno, posto je to jedini nacin da eventualno u buducnosti legalizujes status.
ako dodjes ovamo po meksikanskom principu "preko ili ispod granice", ne mogu ni da zamislim kakav te zivot ceka. prvo, nema perspektive za posao posto nemas nikakav socijalni broj, ne mozes otvoriti racun u banci, dobiti kreditne kartice, pa cak si ogranicena i sa izborom stana za rentanje. znam par meksikanaca koji zive tako i uvijek mi ih bude zao. voljeli bi oni da imaju auto, ali ne mogu dobiti vozacku, pa su osudjeni na javni prijevoz ili bicikl... ne mogu se ni ozeniti/udati za papire, posto za to moras dokazati da si bar usao legalno i prsao inspekciju... ovaj nacin definitivno NE preporucujem.

sta ti ostaje?
au-pair program!!! zensko si, ispod 27 godina, vjerujem da imas bar 1000 maraka ustedjeno, znaci ispunjavas uslove. samo nadji nekoga da ti k'o fol da reference da si cuvala djecu i to je to. organizacija ima ured u zagrebu, a bio je jedan i u sarajevu, ne znam postoji li jos. puno je ljudi doslo i ostalo na ovaj nacin. sto je najbolje, dobijas sve papire koji ti trebaju za normalan zivot ovdje! socijalni broj, vozacku, mozes otvoriti racun u banci, dizati kredite, pa cak i kupiti stan. socijalno i zdravstveno ovdje zavisi od kompanije, tako da zavisi kakav posao nadjes, mozes dobiti i osiguranje. nisi osudjena samo na najprljavije poslove i ako se proguras mozes dogurati prilicno daleko, cak i otvoriti svoju firmu. placaj svoje takse uredno i niko ti nece nista. uz to, postoji i nada da u buducnosti sredis status ili se udas za papire. nadam se da taj program jos postoji u bosni, posto su ga mnogi zloupotrijebili za ostanak, ali sta se moze kad nam drugacije ne daju nikuda!

nadam se da sam bar malo pomogao, ako treba jos informacija, javi...

poz
Smartex
Posts: 183
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego

#35 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by Smartex »

Jasminaa ja jesam na gore opisani nacin usao u USA ali tada nisam znao sta znam sada. Odnosno da sam bio svjestan kakve me sve opasnosti mogu snaci vjerovatno ne bi se ni odlucio na takav nacin dolaska. Prema tome ono gore je tacno! ali jednostavno moj nacin dolaska ne mogu ti preporuciti jer je zaista opasan, a pogotovo ti si jos i zensko.

Pokusaj nekako legalno da udjes recimo preko agencija za cuvanje djece i sl. pa kada dodjes ovdje onda gledaj kako i sta dalje.
U svakom slucaju sta god odlucila sretno pa da se uskoro vidimo u USA.
chudna
Posts: 98
Joined: 27/05/2005 13:14
Location: sarajevo-sada sam daleko

#36 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by chudna »

Imas 25 godina i mozes sasvim legalno da odes u USA. Samo trebas da odes u BHV education, u Sarajevu, u zgradi "Svijetlost". Mozes da odes da radis, kao da cuvas dijete godinu dana. Imaces godinu dana legalnog radnickog zivota, da vidis da li zaista zelis da ostanes. Drugi nacin je preko iste agencije da odes kao student, postidiplomski studij, usavrsavanje jezika,.... Sretno i javi gdje si :-)
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#37 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by tempora »

jasminaa wrote:
Smartex wrote:
jasminaa wrote:Pozdrav svima,
imam 25 godina i odlucila sam po svaku cijenu da predjem u Ameriku.Pokusala sam sa vizama ali mi nije uspjelo, tako da mi je ostalo jedino na ovaj nacin.Molim sve one koji su upoznati sa tim ili koji su tako presli da mi se jave.Ozbiljna sam i svaka informacija bi mi dobrodosla.Hvala unaprijed
Je li ovo neka sala ili ti to ozbiljno? Steta sto ne mozes da gledas tv kanale Arizone pa da vidis kako malo, malo pa pronadju ilegalce pogusene u kojekakvim hladnjacama, a sverceri nesrecnicima pokupili prare i pobjegli ili ljudi jednostvno umru od zedji u pustinji. Izgube se nestane im vode i hrane i baj baj. No da i sve to prodjes sta onda? Zivot ilegalca u USA je UZAS! Ne mozes se zaposliti, a iako te neko uzme da radis na crno to obicno nije puno radno vrijeme, mizerna satnica i moras svakog da trpis da te ne bi imigracionom prijavio. Ako te ovi uhvate, znaj nema odmah deportacije nego prvo zatvor, nekada i do godinu dana pa tek onda deportacija. Prem tome ne igraj se glavom nego sada ce ljeto pa hvataj nekog naseg sa usa papirima!!!

Sada mi tek nista nije jasno.Ja sto sam pisala je ozbiljno i ja cu pokusati da predjem ilegalno u Ameriku.Citala sam na topicu "odlazak iz BIH" kako si pisao da si presao ilegalno u Ameriku.Mislila sam da si u tome ozbiljan.Sta je u tome svemu istina?Jel li to tvoja igrarija ili hoces da povredjujes ljude?Ja sam u svojoj zamisli ozbiljna i ja cu to da ucinim!Tek sada vidim kakvih ljudi medju nama ima!
Jasmina, nadam se da nisi ozbiljna :( Ovo ne mislim po pitanju tvoje zelje za odlaskom vec nacinom tvoga odlaska.U tvome odgovoru smartexu vidim da apsolutno nisi upoznata sa situacijom ilegalnih puteva i da se cudis necemu sto je prije pravilo nego izuzetak.Trebala bi poceti od toga da shvatis da put kojim kreces nije romanticna avantura vec opasnost po zivot!!! Ukoliko si spremna rizikovati svoj zivot, to je tvoja odluka.Ali se zato potrudi da budes u pripravnosti i da znas sto mozes ocekivati.Ici ilegalno znaci da ces morati platiti nekog krijumcara ljudima, mozda ne jednoga vec vise njih-sto ti zasigurno ne garantuje da ces stici na odrediste.Istim imas i veliku sansu da zavrsis u nekom od bordela na zapadu, da budes prisiljena da cinis ono sto ne zelis ili da jednostavno nestanes i da ti niko nikada ne udje u trag.Djevojko draga, ako je sto aktuelna tematika onda je to tema bijelog roblja i krijumcarenja ljudima.Pa ti zivis u zemlji koja je vec odavno poznata po istome i u kojoj su se ( i jos uvijek) desavaju stravicne stvari sa ljudima.BiH je tranzit ilegale koja prije vodi u nesigurno no u sigurno.Ne postoji ovdje ni najgori scenarijo koji bi ti mogao tako realno docarati sto se to desava sa ljudima koji ilegalno prelaze granice.Jos mozda vise sa zenama no sa muskarcima.
Ako si vec cvrsto odlucila da ides ilegalno, potrudi se da ides sa nekim, a ne sama.Ostavljaj tragove za sobom i budi u pripravnosti.Jer ti kreces u lutriju na zivot, koji vec imas, a zelis da ga prokockas.Biti ilegalac znaci ne postojati.Biti ilegalac znaci trpjeti, biti prevaren, biti ponizen, biti gladan i zedan.Zivjeti u strahu, cekanju i bez i trunke slobode.Biti maltretiran, zlostavljan, izrabljivan, tlacen.
Znam da niciju nakanu, nicije rijeci nece pokolebati.No prije sto se upustis u tu avanturu, molim te po milion puta da razmislis u sto se upustas.Jer sve da i bezbjedno stignes na odrediste, tvoj zivot i dalje ostaje u torbi.Ako sto ostane od zivota.Razmisli!
Legalnih nacina ima dovoljno, a manje ce te kostati i da nekome platis vjencani list i proceduru, nego da tri puta vise novaca das nekom krijumcaru.Jer isti te ne pomaze, vec trguje sa tvojim zivotom! Nemoj si molim te to dozvoliti Jasmina! Nemoj!
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#38 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by zgembo_sa »

Ima 25 godina a ponasa se kao pubertetlija. Sta se furas na forumu kad znas da neces nigdje? Znam takvih, s takvom pricom, na stotine i niti jedan nije mrdnuo iz grada vec godinama. Totalno neozbiljno razmisljanje. Hej ona bi ilegalno u ameriku, kao da ide na more, a ne da rizikuje svoj zivot, svoju buducnost. Sve se bojim da je provela vise od 2 minute razmisljajuci sta to u stvari znaci.
jasminaa
Posts: 8
Joined: 07/03/2008 16:47
Location: uskoro USA

#39 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by jasminaa »

zgembo_sa wrote:Ima 25 godina a ponasa se kao pubertetlija. Sta se furas na forumu kad znas da neces nigdje? Znam takvih, s takvom pricom, na stotine i niti jedan nije mrdnuo iz grada vec godinama. Totalno neozbiljno razmisljanje. Hej ona bi ilegalno u ameriku, kao da ide na more, a ne da rizikuje svoj zivot, svoju buducnost. Sve se bojim da je provela vise od 2 minute razmisljajuci sta to u stvari znaci.

Cuj pametni sta cu ti sada reci:
ja se ne furam na forumu niti mi tako sta pada na pamet.Ja sam odlucila da idem i ja cu ilegalno da udjem u Ameriku,kao i stotine drugih ljudi.Vidim da si jako neiskusan i da nikad nigdje nisi izasao iz svog grada,a kamoli iz drzave,za razliku od mene.Sa takvim naivcinama koji jos nisu izasli iz pelena necu ni da razgovaram!
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#40 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by fixer »

jesi li spremna da postanes kurva? jesi li spremna da izgubis zivot? jesi li dovoljno spretna? jesi li dovoljno pametna i stalozena? jesi li dovoljno skromna da te mogu zadovoljiti sitnice koje ces dobiti ako uletis u ameriku? i zadnje pitanje, je li ti toliko loshe ovdje da si spremna da se zadnji put pozdravish sa roditeljima ? nije lijepo biti legalac u americi, a ne ilegalac. slazem se sa svim ljudima koji su ti rekli da ti nemas pojma sta radis.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#41 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by ladyblue18 »

Cek Jasmina draga. Htjedoh da ti napisem al vidim da je evc nekoliko njih uradilo to isto.
Ako vec hoces da ides idi preko BHV education, kao aupair.
Tako mozes ostati tamo i dobiti sve sto ti treba.
Ali ilegalac...u Americi :shock:
To ni neprijatelju ne bih pozeljela
CHICAGO
Posts: 106
Joined: 23/05/2007 18:27

#42 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by CHICAGO »

lunci wrote:Smartex ja neznam gdje ti zivis i kako.Ali se malo osvrni oko sebe i pogledaj druge ljude oko sebe.
Ja imam jako puno rodbine u NY i znam kako se pate .Koje firme daju zdravstveno osiguranje da nisu neke jace ili drzavne ustanove.Moji su privatnici i mogu da si plate sami osiguranje ali dokle tako.Drzava ko usa trebala bih da ima bar to obezbjedjeno za svoj narod.Plus ako nisi znao tvoje osiguranje nepokriva sve.Znaci nedaj boze da dodje do komplikacija kavih i treba odraditi operaciju koja kosta iznad 150 000 tvoje osiguranje pokriva samo 100 000 do max 150 000.Ostalo sam placas.Na kraju krajeva pogledaj malo filmove od Michael Moore.Jako puno ljudi prodaje kuce da bi se lijecili ...

A za skole .Ima drzavnih ali kakvih u dvoristima im dilaju drogu igala i sprica po igralistima koliko hoces , pistolja ispod klupa itd..(to za drogu znala bih sta da uradim i kako ako je to samo koka ili ti sta ja znam, ali takvi ljudi sto hodaju oko skola nisu profesionalni narko dileri tu su danas sutra u teksasu a prodaju im brasno ili umjetni secer za koku eh da je samo to ko zna sta moze biti)Na svijetu umire jako puno dijece zbog previse unesenog necega a mislili su samo da je to i to..E pa ti uhvati kriminalca koji im je to prodao.Na kraju krajeva i da ga uhvatis ,tvoga dijeteta vise nema nije ti nidocega ..

A to za kredit za studiranje kolika ti je kamata bila , nepricamo o kreditima kreditima.Ovdje nema kamata lump sum money..
Na kraju krajeva socijalna pomoc i tamo jako potrebna pogotovo za majke sa malom dijecom.Ti kad odlucis na dijete moraces sam sve da doprineses u kucu .A mala dijeca bih trebala da budu uz majku bar prvih 8-9 mjeseci.Vidis ja ne moram da brinem o tome.Dobijam socijalu i nije velika ali nam placa rentu i hranu.Sto partner zaradi to je za ostale troskove.Nedaj boze da se dijetetu nesto desi a ti sa svojim primanjima nemozes da pokrijes sve troskove tolike a ja samo odem u bolnicu i sve ama bas sve je besplatno.
Ja ne kazem da je tamo odvratno ovo ono cak sto vise voljela bih da se i tamo stvari srede i da imate normalan zivot bez tolikog pritiska kapitalizma.Kazem sto jeste i gledam kako zivi srednji stalez a ne ljudi koji rade na jakim pozicijama i imaju


ja prije 3 godine dijagnoziran sa tumorom na mozgu (velicine manjeg limuna)... OPERACIJA = $480 hiljada...

insurance discount $320hiljada.... osiguranje platilo $110 hiljada... ostalo je na meni...

NE D'O TI DRAGI BOG U AMERICI BITI BEZ OSIGURANJA...

12 godina sam ovdje i ostvario sam stvarno sve sto sam htio, ali CIM OZDRAVIM (a evo ide 'fala Bogu na bolje) eto mene nazad u SA... jebo ti ovu zemlju... dusu ti uze.... cini se kao da "ti daju sve.... u principu mozes sve imati"... a u stvari nemas nista ... sve je u rukama banke...


znam da u BH nije zlatno...(nije nigdje) ... ali u USA DEFINITIVNO nije zlatno... i bice sve gore...i gore...
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#43 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by karanana »

Hoces se to ispariti prije otplate te operacije?
Ovaj jedan frajer u Chicagu imao operaciju za koju je ostao duzan 15ak hiljada i sturno za Bosnu.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#44 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by Nosferatu »

Daj bola, nasi ljudi kupuju kuce po pola milliona dollara, ali kad treba 15.000 za operaciju, e onda bi da ga sponzorira neki Amerikanac. Ima uvijek opcija ici u BiH pa da te operiraju. A vratiti se iz Amerike za $15.000 je stvarno, jadno. Pa to covjek prosjecan zaraditi moze za dva mjeseca. Uskratiti sebi mogucnost da u ovoj zemlji budes slobodan i predjes i vidis sve sto mozes, zaradis i potrosis koliko mozes, i na kraju, negdje se skrasis, jebi ga.

Samo nije Amerika za plasljive. Ilegalno dolaziti kao zensko, nije pametno jer postoje mnogo bolje metode s kojiam mozes postici isti cilj. Uvijek postoji nacin, mora postojati. I pokusaj doci legalno, da vidis jel to to, pa makar na turisticku vizu. Jedini meni prihvatljiv nacin je dolazak na dodatno skolovanje, i onda poslje, ganjanje da te zaposle i da ostanes, a u medjuvremenu se mozes i udati. Takodje mozes doci u Kanadu blizu granice s Amerikom negdje, smjetiti se, i upisati se na college u Americi i svaki dan preko grane, jednom kad imas Americku diplomu i Kanadski pasos, nebi trebao biti problem doseliti u USA. Postoji i nagradna igra za green card, postoji i mogucnost da se prijavis u vojsku ili Peace Corp, dosta momaka koji su bili kontraktori po Iraku i Afganistanu su nasli nacin da dodju, postoji i politicki azil - mozes doci i odbiti da se vratis, zbog politicke nestabilinosti ili osjecaja persekucije. Najbolje ti je da nadjes ili konsultiras nekog pravnika u Americi po pitanju loop-holes-a. To ce kostati vjerovatno, i nije 100%, ali eto ako insistiras.

Mada ne moras odmah doci u Ameriku. Opcija idenja negdje dalje gdje je najlakse otici, pa odatle, je mnogo bolja. Kad pricaju o ovim nekim au-pair programima, osim ako stvarno nisi vicna djeci i sa djecom, nije to bas to. Proci ce godine, nigdje neces doci. Mada kad govorimo o ovako velikoj zrtvi bitan je motiv i motivacija. Sto bas Amerika, to je ono sto mi je nejasno, i sto tako nisko, kao da si sve vec probala pa da nema nego moras ilegalno? To je meni nejasno. Cini mi se da bi nabrzaka nesto rijesila. Ako si to mislila sa ilegalnim dolaskom u USA, vjeruj da si se preracunala 100 puta.

Na kraju shvati da 99.9% Bosnja u USA su dosli legalno. Mi nemamo iskustva s tim, niti imamo dodire te vrste, niti nas to interesuje jer da smo morali dolaziti ilegalno 99% nas nebi bi doslo. Zbog toga sto danas nebi mogli biti sto jesmo i imati sto imamo da smo dolazili tako. Ali svako ima svoje ja. Ja ti ne kazem da ne dolazis, samo da se pripremis i da znas gdje dolazis i u sta se upustas. To su ti ljudi adekvatno opisali tako da je odluka tvoja, sve i da je dijecija, 25+ godina ti je, pa ti vidi.
jasminaa
Posts: 8
Joined: 07/03/2008 16:47
Location: uskoro USA

#45 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by jasminaa »

@nosferatu
interesuje me samo kada se udje ilegalno moze li se otici na azil?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#46 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by jefferson »

jasminaa wrote:@nosferatu
interesuje me samo kada se udje ilegalno moze li se otici na azil?
Nemoze jer si iz BiH, a BiH se smatra sada stabilnom zemljom po njihovim standardima!

Da dolazis sa Kube to bi bio drugi par rukava, ovako odmah ti ide zatvor pa onda deportacija kada dodjes na red, a to sve zavisi gdje su te uhvatili!
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#47 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by zgembo_sa »

jasminaa wrote:Cuj pametni sta cu ti sada reci:
ja se ne furam na forumu niti mi tako sta pada na pamet.Ja sam odlucila da idem i ja cu ilegalno da udjem u Ameriku,kao i stotine drugih ljudi.Vidim da si jako neiskusan i da nikad nigdje nisi izasao iz svog grada,a kamoli iz drzave,za razliku od mene.Sa takvim naivcinama koji jos nisu izasli iz pelena necu ni da razgovaram!
Djevojcice, obrisi prvo sline pa razmisli dobro sta pricas. Ti ako doguras do hrvatske budi sretna, takvim djetinjastim stavom mozes samo da zavrsis u nekoj javnoj kuci iza coska.

Pa ti kad si toliko putovala, kako to da nigdje ne mozes i da zapinjes ko vo da odes? Sve mi to lici na klasicnu pricu pubertetlija bez perspektive, koji su na TV-u vidjeli kako je super onoj Carrie Bradshaw u velikoj jabuci. "ja cu da odem ilegalno u ameriku i tamo cu da postanem milioner" :D Nisi ti izasla iz svoje mahale djevojcice. Nije ono svjesno da moze biti oteta, mucena, ubijena, silovana, opljackana, zavrsiti u zatvoru, biti prisiljena na rad, ostati bez igdje icega, biti natjerana na prostituciju... Sve se to draga jako cesto desava tim ilegalnim imigrantima i to nikoga ne tangira, cak se ni ne spominje u medijima, postajes samo dio statistike.

Mozda da za pocetak probas ilegalno da udjes u HR, onako za vjezbu :D

P.S. A da li je zgembo proputovao svijeta mozes najlakse da provjeris sa administratorima foruma ako ti daju pristup log-u :)
jasminaa
Posts: 8
Joined: 07/03/2008 16:47
Location: uskoro USA

#48 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by jasminaa »

zgembo_sa wrote:
jasminaa wrote:Cuj pametni sta cu ti sada reci:
ja se ne furam na forumu niti mi tako sta pada na pamet.Ja sam odlucila da idem i ja cu ilegalno da udjem u Ameriku,kao i stotine drugih ljudi.Vidim da si jako neiskusan i da nikad nigdje nisi izasao iz svog grada,a kamoli iz drzave,za razliku od mene.Sa takvim naivcinama koji jos nisu izasli iz pelena necu ni da razgovaram!
Djevojcice, obrisi prvo sline pa razmisli dobro sta pricas. Ti ako doguras do hrvatske budi sretna, takvim djetinjastim stavom mozes samo da zavrsis u nekoj javnoj kuci iza coska.

Pa ti kad si toliko putovala, kako to da nigdje ne mozes i da zapinjes ko vo da odes? Sve mi to lici na klasicnu pricu pubertetlija bez perspektive, koji su na TV-u vidjeli kako je super onoj Carrie Bradshaw u velikoj jabuci. "ja cu da odem ilegalno u ameriku i tamo cu da postanem milioner" :D Nisi ti izasla iz svoje mahale djevojcice. Nije ono svjesno da moze biti oteta, mucena, ubijena, silovana, opljackana, zavrsiti u zatvoru, biti prisiljena na rad, ostati bez igdje icega, biti natjerana na prostituciju... Sve se to draga jako cesto desava tim ilegalnim imigrantima i to nikoga ne tangira, cak se ni ne spominje u medijima, postajes samo dio statistike.

Mozda da za pocetak probas ilegalno da udjes u HR, onako za vjezbu :D

P.S. A da li je zgembo proputovao svijeta mozes najlakse da provjeris sa administratorima foruma ako ti daju pristup log-u :)
Glupane jedan nemoj mi se vise obracati!!!
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#49 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by zgembo_sa »

Temper, temper :D
jasminaa
Posts: 8
Joined: 07/03/2008 16:47
Location: uskoro USA

#50 Re: Ilegalno za Ameriku

Post by jasminaa »

Hvala pojedinima na odgovorima.A ja imam svoj cilj i idem uskoro za USA.

Pozdrav
Post Reply