Iggy Pop - Sarajevo!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
venice
Posts: 17
Joined: 06/08/2008 00:24

#226 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by venice »

Pušite se svi koji ste htjeli ići na koncert, a niste kupili karte na vrijeme.
Sad se i mi koji smo to učinili na vrijeme možemo zajedno pušiti s vama.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#227 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Tisina »

Neelix wrote:sve ti ja to vjerujem, ali opet ne kontam u kakvoj je to relaciji sa koncertom? jesul vam bradonje prijetile? jel vam neko slao poruke, jel iko u javnost istupio protiv koncerta? Evo i MUP je rekao da nema sigurnosnih prepreka?

OK, ne ide prodaja, na vrijeme ste objavili da koncerta nema, ljudima vratili pare, niko ne bi ni rijeci protiv firme rekao, siguran sam. Ne kontam uopste potrebu da se pravdate? niste ni prvi ni zadnji kojima se takve stvari desavaju.

ali ovakvim saopstenjem, nekakvim supljim pricama o odaslanim slikama, wtf :?... samo ste se ukopali, bez ikakve potrebe.

ako ne kontas ne znam kako da ti objasnim Sarajevo nije siguran grad-moje licno misljenje , upce nije siguran grad.
A u ime agencije mogu samo prenositi saopcenja...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#228 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Neelix »

hajde mi reci onda koji grad - velicine sarajeva ili veci - jeste dovoljno siguran da se u njemu mogu odrzavati koncerti?
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#229 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 13:47, edited 2 times in total.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#230 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Tisina »

Neelix wrote:hajde mi reci onda koji grad - velicine sarajeva ili veci - jeste dovoljno siguran da se u njemu mogu odrzavati koncerti?
svaki gdje postoj srukture koje te zaista mogu zastiti.Ovdje opet ne govorim ispred agencije, vec u licno ime :)

mislim necu te ubjedivati, ali ovo zaista nije nasa odluka iskljucivo... i zaista ima veze sa imidzom grada koji ide po svijetu , dodaj na to prodate karte.. Mislim da uopce nije fer da toliko napadas Art Zone, nas je samo par entuzijasta koji se godinama trude kreirat sto bolji imidz ovog grada.. sizifiov posao.. a pored toga rijetko kad imamo neku podrsku...
ako obijem zvanicnu izjavu managmenta dobiti ces je ovdje, svaka izjava za medije je morala prvo njima biti poslata...
Last edited by Tisina on 29/09/2008 19:54, edited 1 time in total.
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#231 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 13:46, edited 1 time in total.
bloncaric10040
Posts: 28
Joined: 15/06/2008 15:41
Contact:

#232 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by bloncaric10040 »

venice wrote:Pušite se svi koji ste htjeli ići na koncert, a niste kupili karte na vrijeme.
Sad se i mi koji smo to učinili na vrijeme možemo zajedno pušiti s vama.
Nazalost, da, svi koji smo kupili kartu smo na gubitku.....
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#233 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Alhemicarkaa »

Sigurnosna situacija u ovom gradu je davno otisla u PM. Vehabije su i prije napadale ljude, od djevojaka u minjacima (po manjim mjestima), do "posjetilaca" parkinga, maloljetnici odavno uzimaju svoj danak u krvi, pa pale starice, ubijaju u tramvaju zato sto ga je neko poprijeko pogledao, seksualno zlostavljaju drugu djecu, pa se kulturni duh grada ipak odrzavao (ne vidim da je jednom James Bluntu to sve smetalo). Zasto se svoj ovoj situaciji nije prije posvetila paznja ili pak treba da svi osjetimo na svojoj kozi pa da pocnemo vjerovati da su mracne ulicice ovog grada nekako pretamne?
Svi smo imali prilike izboriti se za tu sigurnosnu situaciju u protestima Gradjana, koliko se forumasa aktivnih u ovoj temi pojavilo na svim protestima?
nihoniho
Posts: 1744
Joined: 18/03/2008 19:10
Location: cardak ni na nebu ni na zemlji

#234 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by nihoniho »

Tisina wrote:
Neelix wrote:hajde mi reci onda koji grad - velicine sarajeva ili veci - jeste dovoljno siguran da se u njemu mogu odrzavati koncerti?
svaki gdje postoj srukture koje te zaista mogu zastiti.Ovdje opet ne govorim ispred agencije, vec u licno ime :)

mislim necu te ubjedivati, ali ovo zaista nije nasa odluka iskljucivo... i zaista ima veze sa imidzom grada koji ide po svijetu , dodaj na to prodate karte.. Mislim da uopce nije fer da toliko napadas Art Zone, nas je samo par entuzijasta koji se godinama trude kreirat sto bolji imidz ovog grada.. sizifiov posao.. a pored toga rijetko kad imamo neku podrsku...
ako obijem zvanicnu izjavu managmenta dobiti ces je ovdje, svaka izjava za medije je morala prvo njima biti poslata...
e haj mi reci koliko je to bendova otkazalo koncerte u beogradu i pored opsteg premlacivanja homoseksualaca koje se moze vidjeti na you tube, paljenja ambasada , premlacivanja suvremenih umjetnika , navijackih divljanja i citave palete ekstremizama koji su redovna pojava u bg ? pa im dodju stonesi!
ovo je stvarno najblaze receno, nisko!
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#235 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by travar »

Ovo o "slikama" Sarajeva koje su obišle svijet, je bilo bespotrebno, ali stvarno, Art Zone, kao agencija, zaslužuje pohvalu barem za pokušaj organizacije koncerata koji nemaju prefix turbo-pholk!
Propao jedan koncert, pa šta, znam da su oni koji su ga željno iščekivali razočarani, but shit happens!
User avatar
jimmy**
Posts: 4
Joined: 28/02/2008 18:34
Location: Vilajet pun hajdučije!

#236 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by jimmy** »

Mrzim crnce,Kineze,Liliputance,židove i sva otpadnička govna!

Elem,kupio sam kartu prije 10 dana i jako mi je žao što koncert neće biti održan!

By the way-*RHCP
Đe no Aca pjeva?
Benighted
Posts: 274
Joined: 16/02/2008 15:30

#237 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Benighted »

Da kazem nesto u svojstvu jednog od onih pet stotina sto su kupili kartu.
Kao prvo ;znao sam da ce biti otkazan.Imao sam neki feeling.

Kao drugo; nije OK sada svaljivati greske organizacije na grupu debila kojima smeta qeerfest.
Sigurnosna situacija u Sarajevu jeste losa,ali ipak nije nimalo losija od bilo kojeg mjesta u kojem ce Iggy svirati i u kojima je svirao u sklopu ove turneje (kao da u svim tim gradovima njegove turneje nema fudbalskih huligana i radikalnih desnicara/dajte ne budite smjesni)

Kao trece ... pa majko mila , elementarna stvar je kada organizujes koncert da prvo pravis ispitivanje,analizu,anketu,dakle prvo opipavas potraznju za nekim izvodjacem. Ne moze se odjednom: „Ha! Evo dolazi nam xy !“ prvo se provjeri da li ljudi zele tog xy,koliko ljudi zeli tog xy... da se napravilo neko istrazivanje vrlo lahko bi zakljucili da se nece moci pokrit koncert Iggy-a,molim lijepo – postoji potraznja za drugim izvodjacima... dovodi njih ... sretni mi ,sretni vi.

Kao cetvrto ... gdje ces bolan to u Zetru? Moze Deep Purple namamit raje u Zetru, mozda bi mogao i Whitesnake tu negdje (da nije bilo nonsensa da se planira snake u BL) ali James Blunt,Iggy Pop su izvodjaci koje ipak zeli manja ,specificnija publika i par ljudi koji su onak zainteresirani usput,ne moze Iggy objektivno u Sa sabrati recimo 10.000 zainteresiranih (a doslo bi 3/4.000 – sto bi bilo super za neku manju lokaciju/manja probrana publika i to bi bilo nako lijepo)

Kao peto ... da bi se mogao organizovati takav koncert,treba se organizovati par tezgi ,neceg sto ljudi zele (pa i folkere ako hoces) – od tih tezgi izvuci love pa odrzavati ovakve koncerte (sa gubitcima,pa kad se raja uhoda,mozda kasnije racunat i od njih nesto izvuc) ...

Kao sesto ... ajde naucite se od firmi iz regije kako se te stvari rade.

Kao sedmo ... hvala na trudu i nemojte odustajati sa pokusajima organizovanja manifestacija ove vrste i shvatite ove stvari sto vam ljudi govore kao dobronamjernu kritiku.
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#238 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by justika_sa »

Neelix wrote:
Tisina wrote:
Neelix wrote:evo sad na tvsa, nasa Tisina prvo kaze kako je glavni razlog otkazivanja ruzna slika bla bla :lol: a onda kao SPOREDNI razlog je i to sto je zetra jedina dvorana koja odgovara tehnickim zahtjevima benda bla bla, na kraju novinarka rece da je u telefonskom razgovoru s njima dobila info da je razlog slaba prodaja karata :D
nek komsiji crkne krava jelde
ne kontam :?

da ne bude zabune, nije mi nimalo drago sto je koncert otkazan, naprotiv. ali ono "objasnjenje" je krajnje licemjerno, nisko, preofirno. I ne kontam kakve veze oni dogadjaji imaju sa koncertom, jel' to Iggy gay??

Cak je i MUP izdao saopstenje u kojem se kaze da apsolutno nema sigurnosnih prepreka za odrzavanje koncerta.
MUP je i za queer fest govorio da je siguran i osiguran... čak i gradonačelnica dala garancije... onda su ljudi kamenovani i premlaćeni... tek dan poslije kada je "lov na vještice" već bio u ponom jeku je MUP izjavio da moze osigurati mjesto zbivanaj, ali ne i garantovati sigurnost posjetiteljima... da se slediš...
Giordano
Posts: 444
Joined: 12/07/2008 13:48

#239 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Giordano »

travar wrote:Ovo o "slikama" Sarajeva koje su obišle svijet, je bilo bespotrebno, ali stvarno, Art Zone, kao agencija, zaslužuje pohvalu barem za pokušaj organizacije koncerata koji nemaju prefix turbo-pholk!
Propao jedan koncert, pa šta, znam da su oni koji su ga željno iščekivali razočarani, but shit happens!
:roll:

Eeeeeeeeeeeee jarane moj,bolje je da se Art Zone prifati Hanke,Cece i Halida i ostalih turbolk_pholkera,jer tu su na svom

terenu.Nemaju oni ni znanja,niti kurazi,niti para,a o nekom zdravom sponzoru da i ne govorim!To ti je to,jaro moj! :zzzz:

:roll:
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#240 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by alphonse kauders »

Benighted wrote:Da kazem nesto u svojstvu jednog od onih pet stotina sto su kupili kartu.
Kao prvo ;znao sam da ce biti otkazan.Imao sam neki feeling.

Kao drugo; nije OK sada svaljivati greske organizacije na grupu debila kojima smeta qeerfest.
Sigurnosna situacija u Sarajevu jeste losa,ali ipak nije nimalo losija od bilo kojeg mjesta u kojem ce Iggy svirati i u kojima je svirao u sklopu ove turneje (kao da u svim tim gradovima njegove turneje nema fudbalskih huligana i radikalnih desnicara/dajte ne budite smjesni)

Kao trece ... pa majko mila , elementarna stvar je kada organizujes koncert da prvo pravis ispitivanje,analizu,anketu,dakle prvo opipavas potraznju za nekim izvodjacem. Ne moze se odjednom: „Ha! Evo dolazi nam xy !“ prvo se provjeri da li ljudi zele tog xy,koliko ljudi zeli tog xy... da se napravilo neko istrazivanje vrlo lahko bi zakljucili da se nece moci pokrit koncert Iggy-a,molim lijepo – postoji potraznja za drugim izvodjacima... dovodi njih ... sretni mi ,sretni vi.

Kao cetvrto ... gdje ces bolan to u Zetru? Moze Deep Purple namamit raje u Zetru, mozda bi mogao i Whitesnake tu negdje (da nije bilo nonsensa da se planira snake u BL) ali James Blunt,Iggy Pop su izvodjaci koje ipak zeli manja ,specificnija publika i par ljudi koji su onak zainteresirani usput,ne moze Iggy objektivno u Sa sabrati recimo 10.000 zainteresiranih (a doslo bi 3/4.000 – sto bi bilo super za neku manju lokaciju/manja probrana publika i to bi bilo nako lijepo)

Kao peto ... da bi se mogao organizovati takav koncert,treba se organizovati par tezgi ,neceg sto ljudi zele (pa i folkere ako hoces) – od tih tezgi izvuci love pa odrzavati ovakve koncerte (sa gubitcima,pa kad se raja uhoda,mozda kasnije racunat i od njih nesto izvuc) ...

Kao sesto ... ajde naucite se od firmi iz regije kako se te stvari rade.

Kao sedmo ... hvala na trudu i nemojte odustajati sa pokusajima organizovanja manifestacija ove vrste i shvatite ove stvari sto vam ljudi govore kao dobronamjernu kritiku.

Vrlo lijep i poučan post :thumbup:

Mislim, meni se ne mogu mu.da pod bubrege podvaljivati i ne dam 35-45 KM za čiču koji je došao da odradi tezgu i koji je svoje najbolje vrijeme imao prije 30 i kusur godina (tu me mogu samo Stonesi zahebati, ali oni i nisu bend nego cirkus). Ne treba tu kriviti Sarajevo, ovo je bila jednostavno pogrešna procjena organizatora - ukazala im se prilika da pozovu Iggy Popa, koncert se reklamira preko dva mjeseca, nema interesa, doviđenja đaci...
Dovedi RHCP ili R.E.M, pa ćemo vidjeti jel' Sarajevo selendra, dovedi Maiden, Metallicu, dovedi bilo koga ko je bio koliko - toliko aktuelan u zadnjih 15 godina (ne računam tu one hit bandove, nego neke s kontinuitetom), raja će doći.
Ovako - ko ba sluša Iggy Popa kući, više ni Štulićevo "a naaa njoj piše "joj što volim Iggy Pop" " ne mogu slušati do kraja:))

Pa na Jazz festu se za svaki koncert proda više karti nego za Iggy Popa za 2 mjeseca, meni je on interesantan kao pojava na TV-u, ali za njegovo kreveljenje na sceni nemam živaca, a pogotovo ne bih dao pare da to gledam.
venice
Posts: 17
Joined: 06/08/2008 00:24

#241 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by venice »

Ne da Sarajevo, ovakvo kakvo jeste sada, da mu se nešto pozitivno desi.
Ponadaš se da ipak ima trunke nečeg što čini ovaj grad svjetskim gradom,
lijepim mjestom za život i budućom destinacijom za slične Iggy Pop-u i onda se
nevjerovatno razočaraš. Ovim smo napravili da će nas svi muzičari vrijedni odlaska
na njihov koncert zaobilaziti u veeeeeelikom luku.Pa se nešto divimo Beogradu, Novom
Sadu,...kako oni dovode zvučna imena. Sami im zatvaramo vrata Sarajeva.
venice
Posts: 17
Joined: 06/08/2008 00:24

#242 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by venice »

Dovedi RHCP ili R.E.M, pa ćemo vidjeti jel' Sarajevo selendra, dovedi Maiden, Metallicu, dovedi bilo koga ko je bio koliko - toliko aktuelan u zadnjih 15 godina (ne računam tu one hit bandove, nego neke s kontinuitetom), raja će doći.
Ovako - ko ba sluša Iggy Popa kući, više ni Štulićevo "a naaa njoj piše "joj što volim Iggy Pop" " ne mogu slušati do kraja:))
A znaš možemo ih sve odjednom dovesti, da organizujemo najveći svjetski festival ikada viđen...
Pa ne budi smješan. Ne znamo ni nabrojati grupe koje su aktuelne u zadnjih 15 godina.
Čekat ćeš 2 vječnosti da ti se rhcp,metallica pojave pred kućim vratima, jer ne bi dao 30ak KM da podržiš
grad u osposobljavanju da se takvo nešto organizuje u budućnosti. Sve da ti ih dovedu počet ćeš izmišljat nešto.

A Iggy Pop 40 godina stvara repektabilnu muziku, uspije održati energičnu
svirku pred 10 hiljada ljudi. Zbog takvih kao što si ti nije ni došao.
Ne sviđa ti se njegovo "kreveljenje" - nećeš moći ni pričat ni hodat s toliko godina...
I to što nije mainstream, ne mora značiti da ga niko ne sluša.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#243 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Miki123 »

Nisi shvatio kaudersov post. Čovjek samo kaže da je bilo nerealno očekivati da Iggy okupi 6000, 7000 hiljada ljudi koliko su organizatori očekivali da će doći. Lako je u Beogradu koji ima 2 miliona stanovnika okupiti taj broj (i onda svi kažu beograd metropola, a to je na 2 mil. stanovnika premalo). Ja sam isto uvjeren da kada bi nam doveli nekog sa A liste izvođača da bi Zetra bila puna.
doktor za rokenrol
Posts: 29
Joined: 01/08/2008 15:05

#244 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by doktor za rokenrol »

evo kakva se slika o sarajevu siri kad se na pr laz doda jos malo novinarske lazi:

http://jutarnji.hr/kultura/glazba/clana ... ,135188.jl
Iggy Pop neće u Sarajevo zbog izgreda na Queeru
“Kum punka” Sarajevo je trebao posjetiti na turneji na kojoj promovira posljednji studijski album “The Weirdness”, a zaobići će ga zahvaljujući nedavnim navijačkim neredima i napadima koji su se dogodili na otvaranju Queer festivala. O otkazivanju koncerta, svega dva dana prije njegova održavanja, javnost je obavijestila agencija Art Zone, organizatori koncerta.
boldanu glupost smo svi vec prokomentirali.
Mislili smo tada koncert prebaciti u Dom mladih, ali on Iggyjevoj produkciji tehnički nije odgovarao jer imaju previše opreme za tako mali prostor i baš im je Zetra idealna - objašnjava Alma Telibečirević iz agencije Art Zone.
alma, ako ste (a trebali ste) prouciti tech rider stoogesa znali bi da oni nemaju previse opreme. opremu ste im trebali obezbjediti bas vi (jer bend na turneju ide avionom i ne nosi backline) - 2 ampeg boksa za bas, 4 marshallova gitarska boksa i bubnjeve sa drum riserom izmedju. sve to skupa vise nego stane na binu doma mladih - to je njihov standardni stage set koji uvijek koriste, cak i na ogromnim festivalima poput pukkelpopa - http://www.youtube.com/watch?v=D-j39KyobYI da ne govorim o tome da su svoj dvd "live in detroit" iz 2004 godine snimili u prostoru manjem od doma mladih. sa opet istom postavkom opreme.

niko vam ne osporava trud za sve ono sto radite, naprotiv, treba imati muda raditi u sarajevu. no nemojte si potkopavati rad ovakvim saopstenjima, te njihovim daljnjim interpretacijama (za koje ste neposredno takoder odgovorni) jer to ne koristi nikome. a kako vidimo na primjeru ovog otkazivanja - najmanje vama.
Last edited by doktor za rokenrol on 30/09/2008 14:35, edited 1 time in total.
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#245 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by dinash »

off topic: u ovoj je debati najsmjesniji trenutak kada se u istoj recenici pojave "aktuelni bendovi" i RHCP, R.E.M i/ili Metallica (k'o biva to su novi/mladi/lijepi/svjezi/stagod bendovi ... svasta).
User avatar
vee-jay
Posts: 8739
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#246 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by vee-jay »

dinash wrote:off topic: u ovoj je debati najsmjesniji trenutak kada se u istoj recenici pojave "aktuelni bendovi" i RHCP, R.E.M i/ili Metallica (k'o biva to su novi/mladi/lijepi/svjezi/stagod bendovi ... svasta).
off topic. nije pitanje aktuelnosti nego mainstreama. :D :D :D

Iggy je legenda, ali su i RHCP i REM legende i Metallica i i i i i i i ....

Najvaznije: Let There Be Rock :evil: :evil: :evil: :x :x :x

User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#247 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Neelix »

dinash wrote:off topic: u ovoj je debati najsmjesniji trenutak kada se u istoj recenici pojave "aktuelni bendovi" i RHCP, R.E.M i/ili Metallica (k'o biva to su novi/mladi/lijepi/svjezi/stagod bendovi ... svasta).
nit su novi, nit su mladi, dal su ti lijepi to je do tebe :D al su bendovi koji bi ovdje privukli daleko vise publike nego bilo koji "novi" "mladi" "lijepi" :D tamburasi.
User avatar
Better Man
Posts: 16770
Joined: 01/10/2006 20:10

#248 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Better Man »

alphonse kauders wrote:
Benighted wrote:Da kazem nesto u svojstvu jednog od onih pet stotina sto su kupili kartu.
Kao prvo ;znao sam da ce biti otkazan.Imao sam neki feeling.

Kao drugo; nije OK sada svaljivati greske organizacije na grupu debila kojima smeta qeerfest.
Sigurnosna situacija u Sarajevu jeste losa,ali ipak nije nimalo losija od bilo kojeg mjesta u kojem ce Iggy svirati i u kojima je svirao u sklopu ove turneje (kao da u svim tim gradovima njegove turneje nema fudbalskih huligana i radikalnih desnicara/dajte ne budite smjesni)

Kao trece ... pa majko mila , elementarna stvar je kada organizujes koncert da prvo pravis ispitivanje,analizu,anketu,dakle prvo opipavas potraznju za nekim izvodjacem. Ne moze se odjednom: „Ha! Evo dolazi nam xy !“ prvo se provjeri da li ljudi zele tog xy,koliko ljudi zeli tog xy... da se napravilo neko istrazivanje vrlo lahko bi zakljucili da se nece moci pokrit koncert Iggy-a,molim lijepo – postoji potraznja za drugim izvodjacima... dovodi njih ... sretni mi ,sretni vi.

Kao cetvrto ... gdje ces bolan to u Zetru? Moze Deep Purple namamit raje u Zetru, mozda bi mogao i Whitesnake tu negdje (da nije bilo nonsensa da se planira snake u BL) ali James Blunt,Iggy Pop su izvodjaci koje ipak zeli manja ,specificnija publika i par ljudi koji su onak zainteresirani usput,ne moze Iggy objektivno u Sa sabrati recimo 10.000 zainteresiranih (a doslo bi 3/4.000 – sto bi bilo super za neku manju lokaciju/manja probrana publika i to bi bilo nako lijepo)

Kao peto ... da bi se mogao organizovati takav koncert,treba se organizovati par tezgi ,neceg sto ljudi zele (pa i folkere ako hoces) – od tih tezgi izvuci love pa odrzavati ovakve koncerte (sa gubitcima,pa kad se raja uhoda,mozda kasnije racunat i od njih nesto izvuc) ...

Kao sesto ... ajde naucite se od firmi iz regije kako se te stvari rade.

Kao sedmo ... hvala na trudu i nemojte odustajati sa pokusajima organizovanja manifestacija ove vrste i shvatite ove stvari sto vam ljudi govore kao dobronamjernu kritiku.

Vrlo lijep i poučan post :thumbup:

Mislim, meni se ne mogu mu.da pod bubrege podvaljivati i ne dam 35-45 KM za čiču koji je došao da odradi tezgu i koji je svoje najbolje vrijeme imao prije 30 i kusur godina (tu me mogu samo Stonesi zahebati, ali oni i nisu bend nego cirkus). Ne treba tu kriviti Sarajevo, ovo je bila jednostavno pogrešna procjena organizatora - ukazala im se prilika da pozovu Iggy Popa, koncert se reklamira preko dva mjeseca, nema interesa, doviđenja đaci...
Dovedi RHCP ili R.E.M, pa ćemo vidjeti jel' Sarajevo selendra, dovedi Maiden, Metallicu, dovedi bilo koga ko je bio koliko - toliko aktuelan u zadnjih 15 godina (ne računam tu one hit bandove, nego neke s kontinuitetom), raja će doći.
Ovako - ko ba sluša Iggy Popa kući, više ni Štulićevo "a naaa njoj piše "joj što volim Iggy Pop" " ne mogu slušati do kraja:))

Pa na Jazz festu se za svaki koncert proda više karti nego za Iggy Popa za 2 mjeseca, meni je on interesantan kao pojava na TV-u, ali za njegovo kreveljenje na sceni nemam živaca, a pogotovo ne bih dao pare da to gledam.
Sarajevo jeste selendra u muzičkom smislu! Evo da sad dovede neko RHCP, karta za isti nebi mogla biti ispod 60 KM, pa i više i da li mislite da bi oni mogli da rasprodaju Zetru, a da ne govorim o stadionu Koševo. Mi smo još uvijek zatucana sredina i još uvijek očekujemo da nam neko dođe poznat, ali da je džaba ili kao U2 za 20 KM. Ni U2 neće više doći za 20 KM, već 80 ili 100 KM koliko jesu karte za njihov nastup. Dok u Ljubljanu, Zagreb, Beograd i Budvu dolaze svjetska imena iz prve lige i rasprodaju koncerte (ne samo dvorane, već i stadione), kod nas se ne može rasprodati ni pola Zetre.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#249 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Comrad »

dinash wrote:off topic: u ovoj je debati najsmjesniji trenutak kada se u istoj recenici pojave "aktuelni bendovi" i RHCP, R.E.M i/ili Metallica (k'o biva to su novi/mladi/lijepi/svjezi/stagod bendovi ... svasta).
[/quote]
A kako to Metallica nije "aktuelan bend", pa ljudi prije 2-3 sedmice izdali album, ako to nije aktuelnost onda ne znam sta jeste :-) :? Trebalo je samo proci ulicom i pitati ljude da li znaju ko je Iggy Pop i da navedu jednu njegovu pjesmu, siguran sam da 80% ljudi to ne bi znalo, i onda se taj lik dovodi. Ja sam siguran da zetru moze napuniti samo neka mainstream zvijezda, rap/r'n'b, ono sto mladi danas slusaju, citaju, gledaju na tv, imaju melodije na mobitelima i sl...tipa Fifty, Snoop, đi junit :lol: Justin i sta ja znam... zalosno je, ali je tako...

p.s. Izvlakusa zbog sigurnosne situacije fakat nije trebala, pa ispade da po gradu ne smijes hodati odmah ce te neko napasti. Jesu li i Harlemovci otkazali svoj nastup? :skoljka:
:bih:
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#250 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by neshto »

molim vas ljudi pogledajte ovo :(

ko je ovaj rajko bogdanović???
odakle mu pravo za ovo!!!???
ART ZONE treba proglasiti terorističkom organizacijom nakon ovoga majke mi!

SARAJEVO (Reuters Life!) - American punk icon Iggy Pop and his band The Stooges canceled an October 1 concert in Sarajevo over security fears after violence disrupted the Bosnian capital's first gay festival last week.

"The concert is canceled," Rajko Bogdanovic, an organizer, told Reuters on telephone. "The main reason lies in negative images that went out of Sarajevo in the past days."

The gay festival closed early after hooded men, some shouting Islamic slogans, attacked visitors on its opening night, injuring eight people. About 70 men, some shouting "God is greatest" in Arabic, dragged festival-goers from their cars and beat others in the streets on Wednesday.

Islamic papers and magazines had criticized the timing of the festival, organized during the Muslim holy month of Ramadan.

Fans of two rival soccer clubs also clashed at the weekend in Sarajevo, damaging cars and buses and smashing windows of nearby bars. Several people were admitted to hospital.

"Sarajevo is still on the list of the world high-risk places," said Bogdanovic, the director of the Art Zone agency. He added that ticket sales were also poor.

The concert of Iggy Pop, known for his controversial performances, was scheduled on the second day of Eid-al-Fitr, the Islamic holiday that marks the end of the fasting month of Ramadan.

Sarajevo, known for centuries for the peaceful coexistence of Muslims, Christians and Jews, became a majority Muslim city after the 1992-95 war.

(Reporting by Daria Sito-Sucic, editing by Paul Casciato)

http://in.reuters.com/article/lifestyle ... 3520080929
Post Reply