Iftar

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#151 Re: Iftar

Post by walk_M-A-N »

Dori wrote:Nanina kuhinja na carsiji....iftar je cini mi se 12 ili 14KM ;-)
Čini ti se....14,90 KM... http://naninakuhinja.blogger.ba/
wewa wrote:
harleyquinn wrote:zna li neko možda cijenu iftarskog menija u Urban Grillu Brajlović? :)
prosle godine je bilo vise opcija, cini mi se 4-5, pa je i cijena varirala, ako me pamcenje sluzi od 12 do preko 20...
ali iftar je bio sasvim solidan.
Mislim da počinje od 10 KM. Solidan ko voli s roštilja..ja nekako više volim kašiku. Iako je lijepo tamo.
super.nova wrote:Moja preporuka restoran Only One (Grand Centar Ilidza), bila sam vec 2 put (sto ce reci da mi se svidjelo :))
iftarski meni:
topa, supa, salata (kupus i paradajz), glavno jelo (to je mijenja.. obicno neko meso i prilog), limunada, hurme i kolac i da, lepina koju oni prave ...CIJENA 8 KM
Svaka čast da ima nešto normalno, kad neko posti svaki dan, a ne jednom mjesečno da plaća 25 KM...
fotograf93
Posts: 24
Joined: 01/05/2011 20:07

#152 Re: Iftar

Post by fotograf93 »

teatanic wrote:La cucina na drugom spratu u BBI-u. Iftarski meni 13,90 KM - cisto, ugodna atmosfera, ukusno.
moze li malo detaljnije? hvala :D
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#153 Re: Iftar

Post by GOLFER »

Iftar u Bristolu 15 KM na principu samoposluzivanja... hrana za 10.... Sve odlicno i naravno jedes koliko mozes, hrane ne nestaje jer stalno nadopunjuju. Poredeci sa ostalima ponudama iftara, ova je, po meni, najbolja.

Mjesto se MORA rezervisati ranije...
jadran
Posts: 76
Joined: 18/02/2011 10:48

#154 Re: Iftar

Post by jadran »

pametolog wrote:
GOLFER wrote:Pa jel se iko vratio ziv iz Bristola :D imal ko kakav komentar...

Evo danas sam dobio informaciju da je 15 KM Iftar na principu svedskog stola, pa ako imaju supu i vise vrsta hrane onda to ne bi trebalo biti nimalo lose...
ja bio u Bristolu. 15 maraka je svedski sto. Ima hrane kolko hoces, nije ono iznesu komadic mesa, prvih 5 to razgrabi i onda ostatak postaca cucla rizu. Stalno iznose dopunu. Dobijes limunadu i casu vode na sto. Imas topu, supu, svjezu salatu (salata, paradajz, krastavac, kupus), platu sa kvalitetnom salamom i sirom (livanjski, gorgonzola, edamer ili slicno, sunka a ne salama tipa poli), sarena dolma, piletina komadici sa gljivama, pecenje od junetine (mekano ko dusa), makaroni sa sunkom u nekom bijelom sosu i solo, riza, krompir kuhani i peceni (odlican, pecen uz junetinu), hurmasice, kadaif, ruzice, voca raznog (lubenica, dinja, grozdje, jabuke,...). Sve u svemu odlicno.
Obavezno se mora rezervisati dan-dva ranije, nema mjesta ako naletis onako nenajavljen, sve je puno. Nemam broj, ali se vjerovatno lako moze naci na njihovom webu ili preko informacija.
Daju i da se zapali, ventilacija odlicna, ne osjetis dim ni sekunde.
Oprez, kafa se dodatno placa, i to 3 - 4,5 KM, zavisi hos kapucino, obicnu,... Sokovi kola i slicno su 3 KM (ali dobijes casu limunade ukljucenu u iftar, plus casu vode da te ceka na stolu, kao sto rekoh na pocetku).
Ugodno je, moze se preporuciti, a definitivno vrijedi tih 15 maraka, osoblje se slomi oko tebe.
Za vece grupe spoje stolove, a i parovi dobiju zaseban sto za dvoje.

HVALA puno na ovim detaljnim i jasnim informacijama ...hvala pozz
jadran
Posts: 76
Joined: 18/02/2011 10:48

#155 Re: Iftar

Post by jadran »

Inace HVALA VELIKA svim ljudima koji su mi dali super informacije gdje otici na iftar. HVALA. pozz svima :)
User avatar
Lorenaa
Posts: 4
Joined: 14/01/2011 15:10

#156 Re: Iftar

Post by Lorenaa »

Evo info i od mene :)
Sinoc bila u Bombonu, fina prijatna atmosfera, konobari usluzni i brzi, ne ceka se puno izmedju obroka ;) iftar 14KM ukljucuje, limunadu, hureme, topu, neka teleca supica (ukusna pravo), glavno jelo pilece file, pomfrit i salata (tu bi ja prije dodala mozda neko tipa bosansko jelo, al koliko para toiliko muzike), desert neki krem kolac + kula sladoleda i kafa. Za te pare vise nego solidno...
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#157 Re: Iftar

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

SoShy wrote:praaavo loša begova sinoć i topa isto 0 bodova (barem meni, a slaže se i 3-4 ljudi sa kojima sam bila)...
ostala hrana hajd recimo korektna, al nista specijalno.

nekako je mene malo razocarao ugođaj, kako su to posluživali, djevojke koje rade su pogubljene totalno (a nije im sinoć gužva bila)... nekako sve sterilno sasvim...

a bila sam u jednoj aščinici par dana prije, desno od sebilja, zaboravila sam kako se zove... presimpatično je sve bilo i kako te dočekaju i kako posluže i sve, plus 2x jeftinije nego staklo, a hrana super
Zna li iko koja je to mala ascinica desno od sebilja, ili bar broj telefona :?
Last edited by Ljuska_u_BaklaFi on 19/08/2011 11:55, edited 1 time in total.
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#158 Re: Iftar

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Miss D wrote:
teatanic wrote:La cucina na drugom spratu u BBI-u. Iftarski meni 13,90 KM - cisto, ugodna atmosfera, ukusno.
Moze li malo vise info o ovome pls?
Sta dodje u tom meniju? :)

Tnx.
I mene zanima :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#159 Re: Iftar

Post by karanana »

dodje supa, salata, glavno jelo s prilogom, limunada, sutlija/puding i somun.
nije lose, ali nije nesto sad ni spektakularno.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#160 Re: Iftar

Post by citroen »

Za 8 KM u mercatoru sasvim korektan iftar,ko nije bio nek proba.., :wink:
User avatar
Miss D
Posts: 1598
Joined: 14/12/2009 17:33

#161 Re: Iftar

Post by Miss D »

Lorenaa wrote:Evo info i od mene :)
Sinoc bila u Bombonu, fina prijatna atmosfera, konobari usluzni i brzi, ne ceka se puno izmedju obroka ;) iftar 14KM ukljucuje, limunadu, hureme, topu, neka teleca supica (ukusna pravo), glavno jelo pilece file, pomfrit i salata (tu bi ja prije dodala mozda neko tipa bosansko jelo, al koliko para toiliko muzike), desert neki krem kolac + kula sladoleda i kafa. Za te pare vise nego solidno...
Ovo mi bas dobro zvuci :thumbup:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#162 Re: Iftar

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Miss D wrote:
Lorenaa wrote:Evo info i od mene :)
Sinoc bila u Bombonu, fina prijatna atmosfera, konobari usluzni i brzi, ne ceka se puno izmedju obroka ;) iftar 14KM ukljucuje, limunadu, hureme, topu, neka teleca supica (ukusna pravo), glavno jelo pilece file, pomfrit i salata (tu bi ja prije dodala mozda neko tipa bosansko jelo, al koliko para toiliko muzike), desert neki krem kolac + kula sladoleda i kafa. Za te pare vise nego solidno...
Ovo mi bas dobro zvuci :thumbup:
Ovo 14 KM je cijena iftara ko je kupio preko eKupon-a, koliko sam primjetila, a regularna cijena iftara je 28 KM sto je malo previse :roll:
User avatar
Miss D
Posts: 1598
Joined: 14/12/2009 17:33

#163 Re: Iftar

Post by Miss D »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:
Miss D wrote:
Lorenaa wrote:Evo info i od mene :)
Sinoc bila u Bombonu, fina prijatna atmosfera, konobari usluzni i brzi, ne ceka se puno izmedju obroka ;) iftar 14KM ukljucuje, limunadu, hureme, topu, neka teleca supica (ukusna pravo), glavno jelo pilece file, pomfrit i salata (tu bi ja prije dodala mozda neko tipa bosansko jelo, al koliko para toiliko muzike), desert neki krem kolac + kula sladoleda i kafa. Za te pare vise nego solidno...
Ovo mi bas dobro zvuci :thumbup:
Ovo 14 KM je cijena iftara ko je kupio preko eKupon-a, koliko sam primjetila, a regularna cijena iftara je 28 KM sto je malo previse :roll:
Ahaaaaaaaaaaa
Eh u tom slucaju, thumb down :roll:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#164 Re: Iftar

Post by wewa »

ama, djeco, i 14 KM je realno puno za iftar za jedno... pojedes supe za pola marke, maksimalno 40 feninga somuna, najvise 3 marke mesa i marku priloga - ko moze za iftar pojesti vise, ja mu skidam kapu.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#165 Re: Iftar

Post by karanana »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:
Miss D wrote:
Lorenaa wrote:Evo info i od mene :)
Sinoc bila u Bombonu, fina prijatna atmosfera, konobari usluzni i brzi, ne ceka se puno izmedju obroka ;) iftar 14KM ukljucuje, limunadu, hureme, topu, neka teleca supica (ukusna pravo), glavno jelo pilece file, pomfrit i salata (tu bi ja prije dodala mozda neko tipa bosansko jelo, al koliko para toiliko muzike), desert neki krem kolac + kula sladoleda i kafa. Za te pare vise nego solidno...
Ovo mi bas dobro zvuci :thumbup:
Ovo 14 KM je cijena iftara ko je kupio preko eKupon-a, koliko sam primjetila, a regularna cijena iftara je 28 KM sto je malo previse :roll:
ne, ne, ne, ne, ne

citat iz ponude ekupona:
"Iftarski meni za dvije osobe za samo 14 KM umjesto 28 KM. Meni uključuje topu, teleću čorbu, piletinu na bečki način ili natur, pomfrit, salatu, pogaču, parfe tortu sa kuglom sladoleda, limunadu i kafu."
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#166 Re: Iftar

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

karanana wrote:
ne, ne, ne, ne, ne

citat iz ponude ekupona:
"Iftarski meni za dvije osobe za samo 14 KM umjesto 28 KM. Meni uključuje topu, teleću čorbu, piletinu na bečki način ili natur, pomfrit, salatu, pogaču, parfe tortu sa kuglom sladoleda, limunadu i kafu."
Ispardonjavam se, propustila sam taj podatak da je za dvije osobe, moj naklon :D
fotograf93
Posts: 24
Joined: 01/05/2011 20:07

#167 Re: Iftar

Post by fotograf93 »

wewa wrote:ama, djeco, i 14 KM je realno puno za iftar za jedno... pojedes supe za pola marke, maksimalno 40 feninga somuna, najvise 3 marke mesa i marku priloga - ko moze za iftar pojesti vise, ja mu skidam kapu.
potpuno se slazem sa vama, ko to moze pojesti sve za iftar?? aj 14 KM i nekako, al za iftar dati 20 ili vise KM, fkt je previse!
Smile :)
Posts: 89
Joined: 05/04/2011 11:06

#168 Re: Iftar

Post by Smile :) »

.
User avatar
super.nova
Posts: 163
Joined: 03/04/2011 14:33
Location: Na licu mjesta

#169 Re: Iftar

Post by super.nova »

Da malo aktiviramo temu...

Kakve su cijene i ponude u ascinicama?
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#170 Re: Iftar

Post by melrose »

wewa wrote:ama, djeco, i 14 KM je realno puno za iftar za jedno... pojedes supe za pola marke, maksimalno 40 feninga somuna, najvise 3 marke mesa i marku priloga - ko moze za iftar pojesti vise, ja mu skidam kapu.

Da, ali tako se ne formiraju cijene u ugostiteljskim objektima, u Njemackoj je obicaj da se cijena materijala mnozi sa faktorom 3-4 (vjerovatno je u nekoj drugoj zemlji faktor drugaciji), i tako dobijes cijenu jela, koja sadrzi" sem materijala (to je ono sto ti racunas) i porez, i osiguranje i rad i poslovni rizik i amortizaciju (zato sto koristis kuhinju, aparate, struju, vodu i plin), koristenje sale, namjestaja, servisa, stoljnjaka i salveta, pranje i peglanje istih...apsolutno sve (i materijal i ono sto nije kupljeno bas za tu veceru, ali mora biti tu)...znaci 14 maraka je jos i malo.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#171 Re: Iftar

Post by Baby Jane »

Slatko i slano, iftarski meni od 17 do 22 KM.

Nisam još išla, ali oni su mi inače ok.
NoaLada
Posts: 143
Joined: 11/02/2012 16:01

#172 Re: Iftar

Post by NoaLada »

Zna li neko ima li u Bombonu ove godine neki iftarski meni?
bosh
Posts: 51
Joined: 01/08/2012 14:51

#173 Re: Iftar

Post by bosh »

zna li ko ove restorane sto imaju u ponudi iftarske menije ? (osim Mercatora)
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#174 Re: Iftar

Post by iSwagga »

Milkman na Grbavici (www.milkman.ba)
Predobra hrana, ambijent, ugostiteljstvo, ljubaznost ama sve.. toplo preporucujem svima!
bosh
Posts: 51
Joined: 01/08/2012 14:51

#175 Re: Iftar

Post by bosh »

iSwagga wrote:Milkman na Grbavici (http://www.milkman.ba)
Predobra hrana, ambijent, ugostiteljstvo, ljubaznost ama sve.. toplo preporucujem svima!
:thumbup:
Post Reply