Iftar

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#126 Re: Iftar

Post by bijela »

nisam bila, ali sam dobila preporuku:

http://www.restoran-terasa.ba/

kažu da imaju i prostorije za namaz
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#127 Re: Iftar

Post by Baby Jane »

A, koliko se kreće iftarski meni u Terasi?
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#128 Re: Iftar

Post by bijela »

Baby Jane wrote:A, koliko se kreće iftarski meni u Terasi?
ne znam, stvarno,
jedino da nazoveš ovaj broj pa se raspitaš :)

http://www.restoran-terasa.ba/download/ ... 202011.pdf
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#129 Re: Iftar

Post by Baby Jane »

bijela wrote:
Baby Jane wrote:A, koliko se kreće iftarski meni u Terasi?
ne znam, stvarno,
jedino da nazoveš ovaj broj pa se raspitaš :)

http://www.restoran-terasa.ba/download/ ... 202011.pdf
Budem nazvala.

Mada, moram priznati, malo mi je bezze imati brošuru za iftarski meni, ali ne navesti cijenu niti ponudu.
User avatar
Lorenaa
Posts: 4
Joined: 14/01/2011 15:10

#130 Re: Iftar

Post by Lorenaa »

SoShy wrote:je li bio neko u naninoj kuhinji, da javi kako je?
Ja sam bila prosle godine i bilo je solidno..
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#131 Re: Iftar

Post by Alhemicarkaa »

jadran
Posts: 76
Joined: 18/02/2011 10:48

#132 Re: Iftar

Post by jadran »

treba mi vise prijedloga gdje otici na iftar s prijateljima??? molim iz iskustva, hvala vam punoooo:)))
harleyquinn
Posts: 347
Joined: 25/06/2010 18:58

#133 Re: Iftar

Post by harleyquinn »

http://www.restaurantkibe.com/index.php ... ntent=main
bila prošle godine na iftaru gore i izvanredno je, usluga odlična, prelijep pogled na grad, preporučujem :)
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#134 Re: Iftar

Post by Baby Jane »

Restoran Lovac je solidan, i moze ugostiti vece grupe ljudi. Cijena iftarskog menija je 23 KM, ali je hrana stvarno ukusna - Od tope do kafe.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#135 Re: Iftar

Post by LaCici »

Baby Jane wrote:Restoran Lovac je solidan, i moze ugostiti vece grupe ljudi. Cijena iftarskog menija je 23 KM, ali je hrana stvarno ukusna - Od tope do kafe.
Ja sam bila jednom u Lovcu i nikad vise. Nije bio iftar u pitanju, nego proslava moje godisnjice braka. Bilo nas je 10 i svi smo izasli totalno razocarani hranom. Nikad vise nisam ni pomislila da odem.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#136 Re: Iftar

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 10:30, edited 1 time in total.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5632
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#137 Re: Iftar

Post by azurna_obala »

Food office....za 9 KM možeš da jedeš koliko hoćeš....ja bila....limunadu (pored standardnih) imaš supu ili begovu čorbu, zatim bile jednom mesne kuglice (novo tokom ramazana), al mislim da svaki dan, ili bar jednom sedmično stave nešto novo...uostalom ima svašta, pa probajte.
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#138 Re: Iftar

Post by pametolog »

GOLFER wrote:Pa jel se iko vratio ziv iz Bristola :D imal ko kakav komentar...

Evo danas sam dobio informaciju da je 15 KM Iftar na principu svedskog stola, pa ako imaju supu i vise vrsta hrane onda to ne bi trebalo biti nimalo lose...
ja bio u Bristolu. 15 maraka je svedski sto. Ima hrane kolko hoces, nije ono iznesu komadic mesa, prvih 5 to razgrabi i onda ostatak postaca cucla rizu. Stalno iznose dopunu. Dobijes limunadu i casu vode na sto. Imas topu, supu, svjezu salatu (salata, paradajz, krastavac, kupus), platu sa kvalitetnom salamom i sirom (livanjski, gorgonzola, edamer ili slicno, sunka a ne salama tipa poli), sarena dolma, piletina komadici sa gljivama, pecenje od junetine (mekano ko dusa), makaroni sa sunkom u nekom bijelom sosu i solo, riza, krompir kuhani i peceni (odlican, pecen uz junetinu), hurmasice, kadaif, ruzice, voca raznog (lubenica, dinja, grozdje, jabuke,...). Sve u svemu odlicno.
Obavezno se mora rezervisati dan-dva ranije, nema mjesta ako naletis onako nenajavljen, sve je puno. Nemam broj, ali se vjerovatno lako moze naci na njihovom webu ili preko informacija.
Daju i da se zapali, ventilacija odlicna, ne osjetis dim ni sekunde.
Oprez, kafa se dodatno placa, i to 3 - 4,5 KM, zavisi hos kapucino, obicnu,... Sokovi kola i slicno su 3 KM (ali dobijes casu limunade ukljucenu u iftar, plus casu vode da te ceka na stolu, kao sto rekoh na pocetku).
Ugodno je, moze se preporuciti, a definitivno vrijedi tih 15 maraka, osoblje se slomi oko tebe.
Za vece grupe spoje stolove, a i parovi dobiju zaseban sto za dvoje.
Last edited by pametolog on 13/08/2011 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#139 Re: Iftar

Post by pametolog »

karanana wrote:
Ma.Le.Na wrote:a kako se to drugacije kaze klepe :?
ravioli.

i ja sam vidio da se vrti reklama za bristol prvo 20 km pa onda 15 km. a i dijelili su letke gdje reklamiraju 15.
20 je da te sluzi konobar (imaju cini mi se i skuplje menije), a ovo za 15 je svedski sto.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#140 Re: Iftar

Post by GOLFER »

pametolog wrote:
GOLFER wrote:Pa jel se iko vratio ziv iz Bristola :D imal ko kakav komentar...

Evo danas sam dobio informaciju da je 15 KM Iftar na principu svedskog stola, pa ako imaju supu i vise vrsta hrane onda to ne bi trebalo biti nimalo lose...
ja bio u Bristolu. 15 maraka je svedski sto. Ima hrane kolko hoces, nije ono iznesu komadic mesa, prvih 5 to razgrabi i onda ostatak postaca cucla rizu. Stalno iznose dopunu. Dobijes limunadu i casu vode na sto. Imas topu, supu, svjezu salatu (salata, paradajz, krastavac, kupus), platu sa kvalitetnom salamom i sirom (livanjski, gorgonzola, edamer ili slicno, sunka a ne salama tipa poli), sarena dolma, piletina komadici sa gljivama, pecenje od junetine (mekano ko dusa), makaroni sa sunkom u nekom bijelom sosu i solo, riza, krompir kuhani i peceni (odlican, pecen uz junetinu), hurmasice, kadaif, ruzice, voca raznog (lubenica, dinja, grozdje, jabuke,...). Sve u svemu odlicno.
Obavezno se mora rezervisati dan-dva ranije, nema mjesta ako naletis onako nenajavljen, sve je puno. Nemam broj, ali se vjerovatno lako moze naci na njihovom webu ili preko informacija.
Daju i da se zapali, ventilacija odlicna, ne osjetis dim ni sekunde.
Oprez, kafa se dodatno placa, i to 3 - 4,5 KM, zavisi hos kapucino, obicnu,... Sokovi kola i slicno su 3 KM (ali dobijes casu limunade ukljucenu u iftar, plus casu vode da te ceka na stolu, kao sto rekoh na pocetku).
Ugodno je, moze se preporuciti, a definitivno vrijedi tih 15 maraka, osoblje se slomi oko tebe.
Za vece grupe spoje stolove, a i parovi dobiju zaseban sto za dvoje.

E hvala velika na ovim informacijama iz prve ruke... Danas sam (vec sad je to jucer :D) cuo isto od poznanika, i samo rijeci hvale, tako da cu se morati i tamo omrsiti jednom :-D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#141 Re: Iftar

Post by Ma.Le.Na »

to za 15 KM se isplati
taj svedski stol...po principu da mozes opet otici uzeti :D ili..?
glockov kolac
Posts: 1417
Joined: 30/04/2011 15:53

#142 Re: Iftar

Post by glockov kolac »

Osobno ne bih išao na iftar na Bazene, Lovac, i slične kafančuge. Ima toliko mjesta u gradu gdje je hrana puno bolja, jeftinije je a i drže ih ljudi kojima je stalo do Ramazana.

Prema tome, Bristor, Slatko i Slano, restoran Grand Central na Ilidži, restoran Terasa, itd.
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#143 Re: Iftar

Post by pametolog »

Ma.Le.Na wrote:to za 15 KM se isplati
taj svedski stol...po principu da mozes opet otici uzeti :D ili..?
možeš ustat koliko hoćeš puta, one ćase sa hranom kuhari stalno dopunjuju, ničega nije nestalo, i niko te ne gleda niti išta pita ako hodaš i dodaješ šta hoćeš još
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#144 Re: Iftar

Post by Ma.Le.Na »

hvala na ekstra informaciji :thumbup:
nisam ovaj ramazan jos nigdje isla na iftar pa i ne mogu puno prenjeti
samo iskustva proslog ramazana
kao sto rekoh slatko i slano je bilo :thumbup:
samo ove godine..slatko i slano uzasno povisilo cijene :-)
menu 20...22..25KM..
previse
teatanic
Posts: 42
Joined: 04/06/2010 00:40

#145 Re: Iftar

Post by teatanic »

La cucina na drugom spratu u BBI-u. Iftarski meni 13,90 KM - cisto, ugodna atmosfera, ukusno.
User avatar
super.nova
Posts: 163
Joined: 03/04/2011 14:33
Location: Na licu mjesta

#146 Re: Iftar

Post by super.nova »

Moja preporuka restoran Only One (Grand Centar Ilidza), bila sam vec 2 put (sto ce reci da mi se svidjelo :))

iftarski meni:

topa, supa, salata (kupus i paradajz), glavno jelo (to je mijenja.. obicno neko meso i prilog), limunada, hurme i kolac i da, lepina koju oni prave ...CIJENA 8 KM
deseta
Posts: 65
Joined: 02/07/2010 14:20

#147 Re: Iftar

Post by deseta »

Je li neko išao u onaj restoran Ildzis kod aleje ( ono gdje polazi fijaker za Vrelo Bosne)?
Inače, za parove, gdje je malo ugodnija atmosfera, šta preporučujete?
Gdje vi sa svojim ljepšim/ jačim polovinama iftarite :-) ?
User avatar
Miss D
Posts: 1598
Joined: 14/12/2009 17:33

#148 Re: Iftar

Post by Miss D »

teatanic wrote:La cucina na drugom spratu u BBI-u. Iftarski meni 13,90 KM - cisto, ugodna atmosfera, ukusno.
Moze li malo vise info o ovome pls?
Sta dodje u tom meniju? :)

Tnx.
harleyquinn
Posts: 347
Joined: 25/06/2010 18:58

#149 Re: Iftar

Post by harleyquinn »

evo još jedan prijedlog: Morića han :thumbup:
sanguinaria
Posts: 17
Joined: 24/03/2010 03:06

#150 Re: Iftar

Post by sanguinaria »

harleyquinn wrote:evo još jedan prijedlog: Morića han :thumbup:

cijene, ponuda?
Post Reply