Idem na odmor u BL - kako da ga provedem ?

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

BL2007
Posts: 1
Joined: 25/09/2007 08:25

#1 Idem na odmor u BL - kako da ga provedem ?

Post by BL2007 »

Ja u BL nisam bio 20 i nesto godina. Vjerujem da se dosta toga promjenilo.

Ako zivite u BL ili okolici, recite mi gdje se trenutno izlazi na primjer u kino palas, kino boska,ili disko u boriku i mejdanu ili u pozoriste ili u kafane na narodnjake.

Jeli mladi izlaze u parkic u masama kao prije. Jesu li bajnalucanke jos uvijek najljepse na svijetu? Kako je u zanatskom? Koja se muzika slusa?

Kakve su cijene hrane, konfekcije, automobila. Moze li se kupiti kuca ili stan? Je li preskupo ili su cijene prihvatljive?

Kako se zaradjuje i imali posla - kolike su plate? Moze li se na more?

Ako zivite u inostranstvu - da li ste skoro bili u BL ili okolici, kakva su vam iskustva?
Jeste li se razocarali? Jesteli mislili da se vratite i zivite u BL?

Toliko za sada
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#2

Post by incognito071 »

Jarane ako nisi 20 godina bio....nemoj onda ni jos 20.
Dugo te nije bilo sheki, ovo je neki novi svijet...

toliko
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#3

Post by pjega »

incognito071 wrote:Jarane ako nisi 20 godina bio....nemoj onda ni jos 20.
Dugo te nije bilo sheki, ovo je neki novi svijet...

toliko
uze mi rijeci iz usta. htjedoh dodati... izaberi neko drugo mjesto za odmor.
domacin
Posts: 165
Joined: 04/09/2007 22:28
Location: bh

#4

Post by domacin »

pjega wrote:
incognito071 wrote:Jarane ako nisi 20 godina bio....nemoj onda ni jos 20.
Dugo te nije bilo sheki, ovo je neki novi svijet...

toliko
uze mi rijeci iz usta. htjedoh dodati... izaberi neko drugo mjesto za odmor.
Па пустите човјека нек дође па се сам увјери како је.

Ако ниси био 20 година онда ћеш видјети да се доста изградило.
У задњих 5 година има толико нових зграда ко да саме ничу из земље.
Реновирали су трг Крајине и парк Петар Кочић који је као иначе пун омладине.
Имамо нови савремени аква парк а сад смо добили и нову зграду владе, екстра небодер сав у стаклу, стварно монументално изгледа.

Рибе су и даље екстра а послије подне и поред милион кафића по центру опет је тешко наћи мјеста.
Што се тиче вечерњих излазака можеш бирати.
Народњаци - клубови: 011, Тавита, Талија,
Рок - клубови: Бум бум рум, Паб,
Техно - клубови : Круна, Underground
Мјешано - клубови: Соколски, Капо

Ипак ова подјела је мало субјективна ал ето нека представа.

Што се тиче посла он се може наћи само је питање да ли је човјек са њим задовољан и са платом.
Са средњом стручном спремом плата је око 500 КМ а ако се има веза па се убаци на неко добро мјесто може се дићи и 800 КМ.
Са факсом просјечна плата је око 1000 КМ а ако си у нечему најбољи или опет имаш везу може и до 2000.
С друге стране сваки приватан посао ако си сналажњив ти може донијети од 1000 до 5000 КМ
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#5 Re: Idem na odmor u BL - kako da ga provedem ?

Post by banjaluka078 »

BL2007 wrote:Ja u BL nisam bio 20 i nesto godina. Vjerujem da se dosta toga promjenilo.
Neces vjerovati koliko se uspomena na neka druga vremena dalo zatrti do temelja, a ono malo sto je ostalo se prepusta propadanju. "Nismo mi srusili, samo se srusilo."
BL2007 wrote: Ako zivite u BL ili okolici, recite mi gdje se trenutno izlazi na primjer u kino palas, kino boska,ili disko u boriku i mejdanu ili u pozoriste ili u kafane na narodnjake. .
Pozoriste radi. Imamo i jedno novo: http://www.gpjazavac.com/.
Kino Palas, kao i Kozara, su dio multipleksa Oskar-filma, s tim da su projekcije u jednoj od 5 sala u Kozari. http://www.bl-bioskop.com/ (Ne znam zasto link trenutno ne radi, inace je OK, sa friskim informacijama.)
Nocni klubovi: http://www.banjalukalive.com/link/Noccni_%8Eivot/ , http://www.banjalukaonline.com/vijest_f_33.html ...kako god okrenes od truba, Guce i narodnjaka neces moci pobjeci. Ako se sjecas Kantrija na Adi, radi jos uvijek, uz najstrasnije narodnjacke zvuke.
Irish pub u Mejdanu je OK, ali mi je ponekad mrsko saplitati se o naduvane tipove.
"Sminka": K4
BL2007 wrote: Jeli mladi izlaze u parkic u masama kao prije. Jesu li bajnalucanke jos uvijek najljepse na svijetu? Kako je u zanatskom? Koja se muzika slusa?.
U Parkicu nista nije kao prije. Nema Zenita, nema Rodinog kioska s najboljim pomfrijem u gradu. Neki klinci setaju, ali su ilegalno mladi! :D Banjalucanke najljepse? Jesmo, hvala lijepo. :D Steta pa nas je tako malo u ovom gradu! U zanatskom bude OK u No.1, ljeti. Svrati do AB-a, bude dobro.
BL2007 wrote: Kakve su cijene hrane, konfekcije, automobila. Moze li se kupiti kuca ili stan? Je li preskupo ili su cijene prihvatljive?
Cijene svega su u porastu. Narocito nekretnina. http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vi ... 292&meni=2 Zavisi sta kupujes, novogradnju ili polovno i na kojoj lokaciji. Auto-pijaca ti je u predgradju nedjeljom ujutru, ali imas oglase....
BL2007 wrote: Kako se zaradjuje i imali posla - kolike su plate? Moze li se na more?
Slabo i jedno i drugo, a za more se uvijek nekao snadje. Dosta firmi ne placa ni 400 KM svoje radnike, ni to redovno, a da ne govorim da se doprinosi ne uplacuju osim kad bas moraju. Ako imas "pogresno" ime, bice ti jako tesko naci posao, osim:
a) ako imas love da si kupis poziciju,
b) si strucnjak, pa trebas bez obzira na ime,
c) imas stelu u nekoj od drzavnih institucija koje pri zaposljavanju moraju zadovoljiti ravnopravan broj svih nacija, zaposliti "po kljucu", ali to je vec dupke puno,
d) neka firma aplicira za kredit kroz programe pomoci povratnicima, pa ce dobiti lovu ako zaposle "druge".
BL2007 wrote: Ako zivite u inostranstvu - da li ste skoro bili u BL ili okolici, kakva su vam iskustva?
Jeste li se razocarali? Jesteli mislili da se vratite i zivite u BL?

Toliko za sada
Ja nisam napustala BL, ali sam dovoljno puta posjetila inostranstvo da dobro znam gdje zivim. Treba imati dosta zivaca pa ovdje zivjeti ako nisi pripadnik vecine. Samo da citas grafite po gradu, dosta ti je. Da mi je ova pamet i drugi sticaj okolnosti, sjela bih na onaj bus '95-e. Ovako, guram kako znam.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#6

Post by banjaluka078 »

Zaboravih: dobro dosao i lijep provod. :)
Dado dijasporitus
Posts: 3177
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#7

Post by Dado dijasporitus »

Evo i moji utisci sa par zakasnjenja. Grad se jeste malo proljepsao, narocito park Petra Kocica i trg Krajine. Pijaca je takodjer danas extra, vrlo moderna gradjevina. Ipak ima jako puno stvari koje mi se ne dopadaju. Posjeceni su hrastovi izmedju Doma kulture i opstine, Hotel Palas jos uvijek izgleda kao betonsko cudoviste, Pravoslavna crkva i nakon vise od 20 godina izgradnje i dalje izleda kao gradiliste, a za Ferhadiju, Arnaudiju i sahat kulu i da nepricam.

Ako izlazis vani kafici su mahom prazni i zatvaraju se u 1 ujutro, i to u subotu navecer. Vjerujem da ima mjesta koja su duze otvorena ali cuo sam da nije pametno tamo zalaziti. Momcima je standardna uniforma za subotnji izlazak trenerka i tene sa obaveznim lancem oko vrata, cast rijetkim i vrijednim izuzetcima. Cure mahom kao da su sisle sa tezge turbo folka, naravno opet cast manje rijedjim elegantnim i trendi ljepoticama. Vidjeti mutavu papansku facu u parkicu je epidemoloska pojava.

Mozda sam i ja ostario pa su mi se standardi malo sjeb..li ali danasnje BL je pravo razocaranje kad se sjetim potencijala koje je imala prije rata. Ipak cuo sam da se svake godine odrzava Filmski Festival kratkih filmova Kratkofil, http://www.kratkofil.org sto malo zvuci interesantno iako jos nisam imao priliku ih vidjeti na djelu.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#8

Post by banjaluka078 »

Kad si bio, ljetos ili skoro?

Sto se tice izlazaka ima za svakog ponesto. Kafici prestaju raditi u 1 i vikendom, zato klubovi rade do zore (cetvrtak je dobra noc za izlazak):
http://www.banjalukaonline.com/galerije.php?gal=id_4
http://www.banjalukalive.com/link/Noccni_%8Eivot/
dogadjanja
http://www.banjalukaonline.com/galerije.php?gal=id_1

Izgled i oblacenje mi se ne cini nista drugaciji nego sto vidim u SA, u ZG malo vise peglaju, ali ovdje nisam vidjela muskarca u trenerci jos od kasnih devedesetih kad je jos bio fol biti "dizelas". Pitam se kud su te to vodali...i po tim praznim kaficima? :? Nije da nesto strasno puno izlazim, ipak se u mojim godinama traze mirnija mjesta, ali vidim i cujem kako je.

Meni licno je park nesto najruznije i najlosije sto su moglu uraditi centru grada. Zabetonirali ga! Jedino mi se svidja sto i dalje ima vode na pretek u fontanama i sto muzika svira u svako doba dana, svakog dana.

Mnogo drveca je oboljelo, jer se godinama nije vodila briga o njemu. Sada je u toku sadnja javora, jer se lakse prilagodjava ovoj klimi. Ipak se ne sijece tako mnogo - kad su aleju (ispred Cajaveca) pretvarali u dvosmjernu ulicu, stanovnici te ulice su se pobunili protiv sjece drveca, pa su na kraju posjecena samo dva ili tri drveta koja su vec bila bolesna. Ono veliko drvece pored poste koje dize trotoar se ne smije dirati, jer je zasticeno.
Pijaca zaista jeste super, konacno lici na nesto i zadovoljava higijenske uslove.
Crkva je dobro i do tamo dogurala kako su pare misteriozno nestajale. Gledam neki dan na TV da su sad unutra majstori koji slikaju ikone, kazu da puno vremena odlazi na to unutrasnje uredjenje, jer i oni valjda pokusavaju da naprave repliku one crkve koja je srusena cetrdesetih.
Ferhadija se pravi, laganini, sporo, tacno, mi nikad docekati, ali se pravi. Sad vec ide brze, kad su zidovi malo odskocili. Mozda bi bilo lakse i brze da svi nadzorni organi i strucnjaci borave u BL. Velika greska im je sto nemaju web stranicu da se vidi sta se napravilo, a sta slijedi.
Arnaudija tek treba da zazivi, muftija je za Bajram najavio pocetak projekta. Ako bude po njegovom racunanju vremena, nece jos za deceniju.

Hotel Palas ce se uskoro (konacno!) poceti praviti http://www.banjalukalive.com/Banja_Luka ... 709266509/

Seljaci u Parkicu? Eeee, da su samo tamo! :(

Uglavnom, nije da je sjajno, ali kukanje nas nikud ne dovodi. Koliko putujem i vidim, nije ni tako lose.
gradska toplana
Posts: 166
Joined: 04/01/2008 23:43

#9

Post by gradska toplana »

Molim dame i gospodu da malo skontaju kad se prica o nekadasnjoj BL-ci,a sadasnjoj "banjoluki".
Ako si se zazelio tzv.seljackog turizma onda ti tamo bujrum odmah,a ako zelis provesti vrijeme sa nekadasnjim banjalucanima onda bih ti preporucio da ides krajem Juna,citav Juli i malo Augusta.U tom periodu mozes da dozivis pravu Banja Luku,sa starom BL rajom.Samo kreni uz Vrbas od Zelenog mosta ili bolje Gradskog i susrest ces raju uz gitare,rostilje,cugu i da prostite ostale pratece poguzluke.
vozdra za sad
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#10

Post by banjaluka078 »

Upravo. Do Studenca, Slapa ili plaze u Sitarima. :)

No, ne smije se zaboraviti da nekadasnjih BLucana u BL ima i sad, malo nas je al' nas ima :D , samo je mazija, pa cekamo toplija vremena da se izvucemo iz kuca. :) 8-)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#11

Post by pirmin »

gradska toplana wrote:Molim dame i gospodu da malo skontaju kad se prica o nekadasnjoj BL-ci,a sadasnjoj "banjoluki".
Ako si se zazelio tzv.seljackog turizma onda ti tamo bujrum odmah,a ako zelis provesti vrijeme sa nekadasnjim banjalucanima onda bih ti preporucio da ides krajem Juna,citav Juli i malo Augusta.U tom periodu mozes da dozivis pravu Banja Luku,sa starom BL rajom.Samo kreni uz Vrbas od Zelenog mosta ili bolje Gradskog i susrest ces raju uz gitare,rostilje,cugu i da prostite ostale pratece poguzluke.
vozdra za sad
Ja sam cuo da stara Göteborg,Malmö,Stockholm,Oslo,St Luis,Becka,Minhen...-raja :D prica kako im je muka proci svojim rodnim gradom jer su im carsiju naselile sve neke doslje sa kockastim facama,porijeklom sa jedne zemlje na brdovitom B.
Uz to ih smorise pricama kako su oni bili "gradska raja" .

Ima li istine? :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#12

Post by banjaluka078 »

pirmin wrote: Ja sam cuo da stara Göteborg,Malmö,Stockholm,Oslo,St Luis,Becka,Minhen...-raja :D prica kako im je muka proci svojim rodnim gradom jer su im carsiju naselile sve neke doslje sa kockastim facama,porijeklom sa jedne zemlje na brdovitom B.
Uz to ih smorise pricama kako su oni bili "gradska raja" .

Ima li istine? :D
Mi ih zovemo Rolling Stonesi, jer su se svi skotrljali u grad. Istine koliko hoces. Ali ne primijetih da im se nesto gade brdjanke kad se raskmote ljeti. :wink: :D

A za gradsku raju...samo ih pitas "prije ili poslije zemljotresa?". :D
gradska toplana
Posts: 166
Joined: 04/01/2008 23:43

#13

Post by gradska toplana »

izvini 078,zaboravio sam da napisem da ima jedan mali broj raje i sad (oni koji su se vratili),a sto se tice ljepljenja opanka za asfalt u tom vjerovatno prednjace Stonsi made in Glamoc,Drvar itd,itd.
A sto bi rekli glede tih snasica nisu interesantne,jer raja ima pametnija i ljepsa posla.
ps.
DNA i porodicno stablo 300 i kusur godina BL
vozdra i bite
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#14

Post by banjaluka078 »

Dzaba im sva simnka i odjeca, prepoznaju se po zavijajucim tonovima u glasu (vjerovatno posljedica dozivanja s brda na brdo :D ) i blago savijenim koljenima pri hodu (vjerovatno posljedica hoda uzbrdo prije naseljavanja u ravne krajeve :D).

Evo ti jedna setnjica uz zelenu rijeku: http://picasaweb.google.com/fotkanje/Vrbas da ceifis do sljedece posjete. :)


PS
Ni mrdnula cijelo vrijeme odavde...haj', bar imam izgovor za tanke zivce. :D
gradska toplana
Posts: 166
Joined: 04/01/2008 23:43

#15

Post by gradska toplana »

078,
bas ti hvala na slikama,predivne su.I zgradu mi uslika bas pravo.Obisla si malo sto bi se reklo uzduz i poprijeko,Seher,pa par slika sa Graba cini mi se,pa Sitarska plaza(tu ocejfi bas 2000-te),Kajak,Studenac,Usce Suturlije u Vrbas ako se nevaram isto ima,pa K4 prijeratni Stonsi kafic,bazen pa,pa ......nemoj vise molim te. :(
mozda smo i sjedili skupa ako si dolazila na Sitarsku plazu ispod Stevine radnje.
ps.
mozda se popije kafa ovo ljeto
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#16

Post by banjaluka078 »

gradska toplana wrote:078,
bas ti hvala na slikama,predivne su.I zgradu mi uslika bas pravo.Obisla si malo sto bi se reklo uzduz i poprijeko,Seher,pa par slika sa Graba cini mi se,pa Sitarska plaza(tu ocejfi bas 2000-te),Kajak,Studenac,Usce Suturlije u Vrbas ako se nevaram isto ima,pa K4 prijeratni Stonsi kafic,bazen pa,pa ......nemoj vise molim te. :(
mozda smo i sjedili skupa ako si dolazila na Sitarsku plazu ispod Stevine radnje.
ps.
mozda se popije kafa ovo ljeto

Haj' necu vise kad si stavio tog plavog smajlija. Sorry.
Znalo se nekad zaletiti na plazu, ali porijetko, jer me zeza to sto moram na posao kad su svi na Vrbasu. Kakve sam srece, za vikend bude kisa. :D
Za kafu se javi, u Slapu sam cesta pojava. :D :)
gradska toplana
Posts: 166
Joined: 04/01/2008 23:43

#17

Post by gradska toplana »

Slap je dobra ideja i kad se gore pine moze se slaufom do plaze :-) .
Haj ode gledat opet one slike da zaplivam malo.
Almirko
Posts: 31
Joined: 25/11/2007 22:08
Location: Sarajevo
Contact:

#18 Re: Idem na odmor u BL - kako da ga provedem ?

Post by Almirko »

banjaluka078 wrote:
BL2007 wrote:Ja u BL nisam bio 20 i nesto godina. Vjerujem da se dosta toga promjenilo.
Neces vjerovati koliko se uspomena na neka druga vremena dalo zatrti do temelja, a ono malo sto je ostalo se prepusta propadanju. "Nismo mi srusili, samo se srusilo."
BL2007 wrote: Ako zivite u BL ili okolici, recite mi gdje se trenutno izlazi na primjer u kino palas, kino boska,ili disko u boriku i mejdanu ili u pozoriste ili u kafane na narodnjake. .
Pozoriste radi. Imamo i jedno novo: http://www.gpjazavac.com/.
Kino Palas, kao i Kozara, su dio multipleksa Oskar-filma, s tim da su projekcije u jednoj od 5 sala u Kozari. http://www.bl-bioskop.com/ (Ne znam zasto link trenutno ne radi, inace je OK, sa friskim informacijama.)
Nocni klubovi: http://www.banjalukalive.com/link/Noccni_%8Eivot/ , http://www.banjalukaonline.com/vijest_f_33.html ...kako god okrenes od truba, Guce i narodnjaka neces moci pobjeci. Ako se sjecas Kantrija na Adi, radi jos uvijek, uz najstrasnije narodnjacke zvuke.
Irish pub u Mejdanu je OK, ali mi je ponekad mrsko saplitati se o naduvane tipove.
"Sminka": K4
BL2007 wrote: Jeli mladi izlaze u parkic u masama kao prije. Jesu li bajnalucanke jos uvijek najljepse na svijetu? Kako je u zanatskom? Koja se muzika slusa?.
U Parkicu nista nije kao prije. Nema Zenita, nema Rodinog kioska s najboljim pomfrijem u gradu. Neki klinci setaju, ali su ilegalno mladi! :D Banjalucanke najljepse? Jesmo, hvala lijepo. :D Steta pa nas je tako malo u ovom gradu! U zanatskom bude OK u No.1, ljeti. Svrati do AB-a, bude dobro.
BL2007 wrote: Kakve su cijene hrane, konfekcije, automobila. Moze li se kupiti kuca ili stan? Je li preskupo ili su cijene prihvatljive?
Cijene svega su u porastu. Narocito nekretnina. http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vi ... 292&meni=2 Zavisi sta kupujes, novogradnju ili polovno i na kojoj lokaciji. Auto-pijaca ti je u predgradju nedjeljom ujutru, ali imas oglase....
BL2007 wrote: Kako se zaradjuje i imali posla - kolike su plate? Moze li se na more?
Slabo i jedno i drugo, a za more se uvijek nekao snadje. Dosta firmi ne placa ni 400 KM svoje radnike, ni to redovno, a da ne govorim da se doprinosi ne uplacuju osim kad bas moraju. Ako imas "pogresno" ime, bice ti jako tesko naci posao, osim:
a) ako imas love da si kupis poziciju,
b) si strucnjak, pa trebas bez obzira na ime,
c) imas stelu u nekoj od drzavnih institucija koje pri zaposljavanju moraju zadovoljiti ravnopravan broj svih nacija, zaposliti "po kljucu", ali to je vec dupke puno,
d) neka firma aplicira za kredit kroz programe pomoci povratnicima, pa ce dobiti lovu ako zaposle "druge".
BL2007 wrote: Ako zivite u inostranstvu - da li ste skoro bili u BL ili okolici, kakva su vam iskustva?
Jeste li se razocarali? Jesteli mislili da se vratite i zivite u BL?

Toliko za sada
Ja nisam napustala BL, ali sam dovoljno puta posjetila inostranstvo da dobro znam gdje zivim. Treba imati dosta zivaca pa ovdje zivjeti ako nisi pripadnik vecine. Samo da citas grafite po gradu, dosta ti je. Da mi je ova pamet i drugi sticaj okolnosti, sjela bih na onaj bus '95-e. Ovako, guram kako znam.
KAKVI SU OVO HIJEROGLIFI ? Kucaj na latinici da te cijeli svijet razumije a ne samo Rusija i Srbija.
Almirko
Posts: 31
Joined: 25/11/2007 22:08
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by Almirko »

domacin wrote:
pjega wrote:
incognito071 wrote:Jarane ako nisi 20 godina bio....nemoj onda ni jos 20.
Dugo te nije bilo sheki, ovo je neki novi svijet...

toliko
uze mi rijeci iz usta. htjedoh dodati... izaberi neko drugo mjesto za odmor.
Па пустите човјека нек дође па се сам увјери како је.

Ако ниси био 20 година онда ћеш видјети да се доста изградило.
У задњих 5 година има толико нових зграда ко да саме ничу из земље.
Реновирали су трг Крајине и парк Петар Кочић који је као иначе пун омладине.
Имамо нови савремени аква парк а сад смо добили и нову зграду владе, екстра небодер сав у стаклу, стварно монументално изгледа.

Рибе су и даље екстра а послије подне и поред милион кафића по центру опет је тешко наћи мјеста.
Што се тиче вечерњих излазака можеш бирати.
Народњаци - клубови: 011, Тавита, Талија,
Рок - клубови: Бум бум рум, Паб,
Техно - клубови : Круна, Underground
Мјешано - клубови: Соколски, Капо

Ипак ова подјела је мало субјективна ал ето нека представа.

Што се тиче посла он се може наћи само је питање да ли је човјек са њим задовољан и са платом.
Са средњом стручном спремом плата је око 500 КМ а ако се има веза па се убаци на неко добро мјесто може се дићи и 800 КМ.
Са факсом просјечна плата је око 1000 КМ а ако си у нечему најбољи или опет имаш везу може и до 2000.
С друге стране сваки приватан посао ако си сналажњив ти може донијети од 1000 до 5000 КМ
ovo se odnosi na tebe, ne na prethodan post
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#20

Post by banjaluka078 »

gradska toplana wrote:Slap je dobra ideja i kad se gore pine moze se slaufom do plaze :-) .
Haj ode gledat opet one slike da zaplivam malo.
Valja. Treba se samo cuvati "tepsije" u Seheru - zestoko smo se razbili jednom! :D

Hajde gledaj, pa ako budes hrabar, trazi jos, izvuci ce jos poneki online album. 8-)
gradska toplana
Posts: 166
Joined: 04/01/2008 23:43

#21

Post by gradska toplana »

Ja kad smirim poluvaku neboli nista do sutradan :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#22

Post by banjaluka078 »

gradska toplana wrote:Ja kad smirim poluvaku neboli nista do sutradan :lol:
Anestetik! :lol:
Dado dijasporitus
Posts: 3177
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#23

Post by Dado dijasporitus »

banjaluka078 wrote:Kad si bio, ljetos ili skoro?

Sto se tice izlazaka ima za svakog ponesto. Kafici prestaju raditi u 1 i vikendom, zato klubovi rade do zore (cetvrtak je dobra noc za izlazak):
http://www.banjalukaonline.com/galerije.php?gal=id_4
http://www.banjalukalive.com/link/Noccni_%8Eivot/
dogadjanja
http://www.banjalukaonline.com/galerije.php?gal=id_1

Izgled i oblacenje mi se ne cini nista drugaciji nego sto vidim u SA, u ZG malo vise peglaju, ali ovdje nisam vidjela muskarca u trenerci jos od kasnih devedesetih kad je jos bio fol biti "dizelas". Pitam se kud su te to vodali...i po tim praznim kaficima? :? Nije da nesto strasno puno izlazim, ipak se u mojim godinama traze mirnija mjesta, ali vidim i cujem kako je.

Meni licno je park nesto najruznije i najlosije sto su moglu uraditi centru grada. Zabetonirali ga! Jedino mi se svidja sto i dalje ima vode na pretek u fontanama i sto muzika svira u svako doba dana, svakog dana.

Mnogo drveca je oboljelo, jer se godinama nije vodila briga o njemu. Sada je u toku sadnja javora, jer se lakse prilagodjava ovoj klimi. Ipak se ne sijece tako mnogo - kad su aleju (ispred Cajaveca) pretvarali u dvosmjernu ulicu, stanovnici te ulice su se pobunili protiv sjece drveca, pa su na kraju posjecena samo dva ili tri drveta koja su vec bila bolesna. Ono veliko drvece pored poste koje dize trotoar se ne smije dirati, jer je zasticeno.
Pijaca zaista jeste super, konacno lici na nesto i zadovoljava higijenske uslove.
Crkva je dobro i do tamo dogurala kako su pare misteriozno nestajale. Gledam neki dan na TV da su sad unutra majstori koji slikaju ikone, kazu da puno vremena odlazi na to unutrasnje uredjenje, jer i oni valjda pokusavaju da naprave repliku one crkve koja je srusena cetrdesetih.
Ferhadija se pravi, laganini, sporo, tacno, mi nikad docekati, ali se pravi. Sad vec ide brze, kad su zidovi malo odskocili. Mozda bi bilo lakse i brze da svi nadzorni organi i strucnjaci borave u BL. Velika greska im je sto nemaju web stranicu da se vidi sta se napravilo, a sta slijedi.
Arnaudija tek treba da zazivi, muftija je za Bajram najavio pocetak projekta. Ako bude po njegovom racunanju vremena, nece jos za deceniju.

Hotel Palas ce se uskoro (konacno!) poceti praviti http://www.banjalukalive.com/Banja_Luka ... 709266509/

Seljaci u Parkicu? Eeee, da su samo tamo! :(

Uglavnom, nije da je sjajno, ali kukanje nas nikud ne dovodi. Koliko putujem i vidim, nije ni tako lose.
Ovo za trenerke sam siguran. Barem svaki drugi je nosa. Mozda nisi obracala paznju.

Nego ovo za Ferhadiju, ja sam bio dole prije nekoliko mjeseci i napravio sam par fotki ali sam kontao kad bih imao nekog dole ko zivi za stalno i sa digitalnom kamerom i moze praviti povremeno fotke, ja bih napravio website da se to sve postavi pa da je raja upucena. Je li zvuci kao dobra ideja za tebe ?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#24

Post by banjaluka078 »

Haj', nećemo se oko trenerke svađat'! :)

Najfriškija fotka koju ja imam slikana je u subotu: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 65#1679965

Ta ideja ti je dobra. U nekoliko navrata sam pokusala da im objasnim da je web-site koji ce pratiti obnovu i donositi azurne informacije o tome sta se desava, dokle se stiglo i na sta se trose donacije jako bitan, al' kao da govorim zidovima...inace imam taj osjecaj kad pricam sa dosta ljudi u IZ BL. Nema veze.

Rekoh, svidja mi se ideja, nije mi problem biti fotograf. Za ostalo se javi na pp kad budes imao neke konkretne ideje&prijedloge.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7566
Joined: 16/01/2007 23:38

#25

Post by banjaluka078 »

Cao, Sheila!

Ovdje ima nesto slika od prije, ovdje su slike obnovljene dzamije, ovdje ima poneka ljetna sa Slapa, a ovdje malo Sehera i Novoselije, ali najvise Vrbasa.
Post Reply