IB u Drugoj gimnaziji

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
thekupus
Posts: 6787
Joined: 25/06/2011 22:38

#76 Re: IB u Drugoj gimnaziji

Post by thekupus »

casanova123 wrote:
thekupus wrote:
casanova123 wrote:Pa prijavi se.. Ovo super zvuci :D
kako tvoje obrazovanje u grazu prolazi? :D
ide ide :D
kakvo je stanje kod tebe u poljskoj?
bio tamo samo jedan semestar preko CEEPUS programa, vratio se u Sarajevo, nista mi nisu priznali, nista nisam mogao polagati do septembra od januarskih ispita, sad u septembru polozio 6 od 7 (imam jos jedan u petak da dam uslov)

A trebao ici u Slovacku ovaj semestar, zbog ove situacije sa ispitima necu ici :/
User avatar
Individualism18
Posts: 235
Joined: 28/05/2012 20:36

#77 Re: IB u Drugoj gimnaziji

Post by Individualism18 »

Helena2014 wrote:Sad sam više zabrinuta, nego što sam bila :?
Nema razloga da budeš zabrinuta. Izaberi ono što tebe zanima i to je to. Niko ne kaže da IB ne valja, ali činjenica je da ima u potpunosti drugačiji plan rada, kao i krajnje ciljeve nastave u odnosu na nacionalni program, kao i na način studiranja na našim, državnim fakultetima. Mislim da je taj način rada i sve ono što se traži od učenika mnogo bolje nego ono što se radi na nacionalnom programu, ali nažalost nije dobra podloga za naše fakultete jer se na njima još uvijek primjenjuje najstariji mogući oblik rada i učenja. Ono što ti sa sigurnošću mogu reći je da ako misliš studirati elektrotehniku ili neki drugi tehnički fakultet, nije dobra ideja da upišeš IB jer ćeš se na fakultetu jako namučiti da stigneš sve što vi nećete raditi. Za ovako ETF bi ti najbolja podloga bio matematički smjer. Svi moji prijatelji koji su završili matematički smjer i upisali ETF, su bez problema završili fakultet. Nema smisla upisivati IB ako od njega kasnije nećeš imati ništa jer bi to značilo da si uzalud plaćala nešto što si mogla i da ne plaćaš. Za studij u inostranstvu ili na nekom od privatnih fakulteta u BiH, ovo je odličan izbor jer na ovim fakultetima i imaju isti metod rada kao na IB-u. Ovo sve se odnosi na Drugu gimnaziju, a za Sloveniju ne znam.
User avatar
thekupus
Posts: 6787
Joined: 25/06/2011 22:38

#78 Re: IB u Drugoj gimnaziji

Post by thekupus »

@Individualism18 koja si generacija? :)
User avatar
Helena2014
Posts: 1191
Joined: 22/09/2014 11:08

#79 Re: IB u Drugoj gimnaziji

Post by Helena2014 »

Individualism18 wrote:
Helena2014 wrote:Sad sam više zabrinuta, nego što sam bila :?
Nema razloga da budeš zabrinuta. Izaberi ono što tebe zanima i to je to. Niko ne kaže da IB ne valja, ali činjenica je da ima u potpunosti drugačiji plan rada, kao i krajnje ciljeve nastave u odnosu na nacionalni program, kao i na način studiranja na našim, državnim fakultetima. Mislim da je taj način rada i sve ono što se traži od učenika mnogo bolje nego ono što se radi na nacionalnom programu, ali nažalost nije dobra podloga za naše fakultete jer se na njima još uvijek primjenjuje najstariji mogući oblik rada i učenja. Ono što ti sa sigurnošću mogu reći je da ako misliš studirati elektrotehniku ili neki drugi tehnički fakultet, nije dobra ideja da upišeš IB jer ćeš se na fakultetu jako namučiti da stigneš sve što vi nećete raditi. Za ovako ETF bi ti najbolja podloga bio matematički smjer. Svi moji prijatelji koji su završili matematički smjer i upisali ETF, su bez problema završili fakultet. Nema smisla upisivati IB ako od njega kasnije nećeš imati ništa jer bi to značilo da si uzalud plaćala nešto što si mogla i da ne plaćaš. Za studij u inostranstvu ili na nekom od privatnih fakulteta u BiH, ovo je odličan izbor jer na ovim fakultetima i imaju isti metod rada kao na IB-u. Ovo sve se odnosi na Drugu gimnaziju, a za Sloveniju ne znam.

Hvala ti puno na svemu, razmisliću i ja šta da radim.

Ali, ako ima ovdje još učenika sa IB , bivših i sadašnjih podijelite svoje iskustvo sa nama.
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#80 Re: IB u Drugoj gimnaziji

Post by to je to »

Ima li neko sa novijim iskustvom - MYP ?
Dzematlija
Posts: 559
Joined: 29/04/2015 12:06

#81 Re: IB u Drugoj gimnaziji

Post by Dzematlija »

to je to wrote: 24/06/2017 08:32 Ima li neko sa novijim iskustvom - MYP ?
Takođe i mene interesuje.
Hvala
Post Reply