HUHU i OPA alternativa

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
hjasko
Posts: 72
Joined: 14/01/2013 23:31

#1 HUHU i OPA alternativa

Post by hjasko »

Do prije nekih mjesec dana sam koristio aplikacije HuHu i OPA za plaćanje računa a puno puta i za dopunu
BH prepaid brojeva ... OPA je prestala sa radom a HuHu izgleda nema više mogućnosti online dopune brojeva
u BiH. Koristio sam više puta unazad nekih četiri godine i to je dobro funkcionisalo, nikakvih problema nije
bilo.
Ima li kakva alternativa za ove aplikacije tj. za online dopunu prepaid brojeva raznih mobilnih mreža u BiH ?
Naravno da znam da unutar svake pojedinačne aplikacije ima mogućnost online dopune ali bih volio da znam
da li ima neka aplikacija koja objedinjuje više mreža odjednom, naravno da je provjerena tj . pouzdana ...
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#2 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by HelaS »

hjasko wrote: 04/04/2023 23:34 Do prije nekih mjesec dana sam koristio aplikacije HuHu i OPA za plaćanje računa a puno puta i za dopunu
BH prepaid brojeva ... OPA je prestala sa radom a HuHu izgleda nema više mogućnosti online dopune brojeva
u BiH. Koristio sam više puta unazad nekih četiri godine i to je dobro funkcionisalo, nikakvih problema nije
bilo.
Ima li kakva alternativa za ove aplikacije tj. za online dopunu prepaid brojeva raznih mobilnih mreža u BiH ?
Naravno da znam da unutar svake pojedinačne aplikacije ima mogućnost online dopune ali bih volio da znam
da li ima neka aplikacija koja objedinjuje više mreža odjednom, naravno da je provjerena tj . pouzdana ...
Za OPA sam čuo, ali za HuHu nikad :?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#3 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by emotivac »

hjasko wrote: 04/04/2023 23:34 Do prije nekih mjesec dana sam koristio aplikacije HuHu i OPA za plaćanje računa a puno puta i za dopunu
BH prepaid brojeva ... OPA je prestala sa radom a HuHu izgleda nema više mogućnosti online dopune brojeva
u BiH. Koristio sam više puta unazad nekih četiri godine i to je dobro funkcionisalo, nikakvih problema nije
bilo.
Ima li kakva alternativa za ove aplikacije tj. za online dopunu prepaid brojeva raznih mobilnih mreža u BiH ?
Naravno da znam da unutar svake pojedinačne aplikacije ima mogućnost online dopune ali bih volio da znam
da li ima neka aplikacija koja objedinjuje više mreža odjednom, naravno da je provjerena tj . pouzdana ...
https://moj.sistemx.ba/

Provjerena stranica za dopunu kredita, 3 mreže. :thumbup: :thumbup:
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#4 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by semsasuljakovic »

Za Bhtelecom i Haloo znam (jer koristim) da se dopuna može vršiti direktno preko njihove stranice.
Kredit na trafici nisam napunio sigurno 5-6 godina.
bogata_sirotinja
Posts: 624
Joined: 10/09/2021 19:33

#5 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by bogata_sirotinja »

Je l' moguće da je OPA app prestala sa radom a toliko su je forsirali?
Svi operateri u BiH na svojim službenim stranicama imaju opciju dopune prepaid računa. Jedino BH Telekom traži da se napravi nalog kako bi se mogla kupiti dopuna dok kod ostalih ništa nije potrebno... Samo uneseš osnovne podatke i podatke za plaćanje i to je to...

Mislim da su OPA i huhu bile jedine aplikacije koje su objedinjavale mogućnost dopune za više operatera.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#6 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by fusion_ba »

BH Telecom uvijek komplikuje, a i stranica im je konfuzna kao lavirint.
Huhu je bila dobra app, šteta što više nemaju dopune.

OPA je propala jer je bila ograničena na jednu banku (Raiffeisen) i jednog operatera (BH Telecom), a nije ni imala neku poentu pored Mobilnog bankarstva od kog se nije ni razlikovala.
User avatar
hjasko
Posts: 72
Joined: 14/01/2013 23:31

#7 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by hjasko »

Da, šteta jer nema izgleda alternative za ove dvije aplikacije. OPA sam koristio u sklopu ugovora sa BH Telekomom i plaćanjem
MOJA TV i pretplate za mobilni preko ove platforme-aplikacije i bilo je veoma dobro i brzo plaćati, iako nisam korisnik Raiffeisen
banke . HuHu koristim već nekih četiri godine otprilike i bila je dobra za plaćanje dopuna za prepaid za sve mreže u BiH, a plaćao
sam recimo i BiHAMK ...

Hvala na odgovorima !
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#8 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by Quaresma »

hjasko wrote: 06/04/2023 22:05 Da, šteta jer nema izgleda alternative za ove dvije aplikacije. OPA sam koristio u sklopu ugovora sa BH Telekomom i plaćanjem
MOJA TV i pretplate za mobilni preko ove platforme-aplikacije i bilo je veoma dobro i brzo plaćati, iako nisam korisnik Raiffeisen
banke . HuHu koristim već nekih četiri godine otprilike i bila je dobra za plaćanje dopuna za prepaid za sve mreže u BiH, a plaćao
sam recimo i BiHAMK ...

Hvala na odgovorima !
Pa ako si koristio prvenstveno za placanje racuna telekomu to mozes i preko njihove aplikacije.
User avatar
hjasko
Posts: 72
Joined: 14/01/2013 23:31

#9 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by hjasko »

Ma imam ja elektronsko bankarstvo kod Unicredit banke i plaćam sve račune elektronski najmanje desetak godina.
Ovu sam aplikaciju koristio za plaćanje računa BHTelekoma iz razloga što sam koristio akciju Telekoma gdje,ako plaćam
preko ove aplikacije,imao sam popust na mjesečnu pretplatu. Ta se akcija završila a eto i aplikacija izgleda sa njom...
-Ekser-
Posts: 218
Joined: 14/07/2009 14:10

#10 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by -Ekser- »

OPA je propala i zbog ograničenosti u svakom smislu. Sam podatak da je samo 50 hiljada transakcija obavljeno za vrijeme postojanja iste, dovoljno govori u prilog toj tvrdnji. Sve je mirisalo na propast, počevši od slabog marketinga, preko aplikacije koja je uglavnom služila za plaćanje računa za telekom i to samo jedan telekom, bez naknade. Uprkos toj pogodnosti, preko 90 odsto naroda i dalje su plaćali račun preko drugih opcija tj. preko šaltera banke, pošte i internet/mobilnog bankarstva. Zato su i propali. Da su uveli nešto bliže banci, e to bi bilo nešto. Nažalost, mi smo u Evropi jedina zemlja, koja još uvijek nema zakon o elektronskom novcu, tako da ništa od tog oblika servisa, u punom sjaju, sve dok se taj zakon ne uvede.
bina1
Posts: 1
Joined: 25/07/2013 12:49

#11 Re: HUHU i OPA alternativa

Post by bina1 »

Pozdrav, zna li neko kako stupiti u kontakt sa administratorima huhu app. Zelim da izbrisem profil, U uvjetima pise da njima saljes zahtjev. Pisala na mail, zvala na telefone koje sam nasla na netu, ali se ni jedan ne koristi, a na mail niko ne odgovara. Sad kome i kako se obratiti za brisanje profila? Lp
Post Reply