Huawei telefoni

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#776 Re: Huawei telefoni

Post by Fajcion »

KB9 wrote:ma idemo na honor 9 pa nek bude sta biti mora :mrgreen:
Pa prenesi malo i utiske :-D
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#777 Re: Huawei telefoni

Post by exampLe. »

Chmoljo wrote:Cudno, obzirom da P10 ima hrapavu zadnju stranu.
Ima plavi, crni je mat i nema toliko gripa.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#778 Re: Huawei telefoni

Post by Chmoljo »

exampLe. wrote:
Chmoljo wrote:Cudno, obzirom da P10 ima hrapavu zadnju stranu.
Ima plavi, crni je mat i nema toliko gripa.
Cuj to?

Onda sam imao srece :mrgreen: poledjina plavog je ko smirgl papir. Uredno sa njim ispraviti los potez noktaricom. :mrgreen:
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#779 Re: Huawei telefoni

Post by ovajonaj »

krenuo da ga nosim u telecom i kontam hajd da ga vratim na tvornicke postavke pa da onda idem.
Ja sve vratio kad u onom pocetnom postavljanju pita me za wi fi i wi fi radi...
I ja postavim sve ponovo i evo sad sve radi... nadam se da je samo neki softverski bug bio u pitanju jer mi je bas super telefon.
A verzija mi je ona FRD-L09
Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#780 Re: Huawei telefoni

Post by Dado34 »

Honor 8, prije po godine pisah neku moju recenziju, i dalje radi ko sat, jedan reset uradio neki dan, opet baterija guli ko u fapa po 3 dana. Sve najbolje, nema zamjerke. Ima! Zena prala zastitnu gumu faksom pa se malo izgrebala :D
Sve u svemu ne bih ga mjenjao za bilo koji Samsung ili IPhone, nema boga! Aplikacije od par stotina Mb instalira u sekundama. Restart telefona nekih 20 sekundi.
The BEN10
Posts: 7569
Joined: 19/09/2011 09:03

#781 Re: Huawei telefoni

Post by The BEN10 »

Dal neko ima problem sa FB aplikacijom - naime, zbog cachea mi se stalno prikazuju dan-dva stare vijesti?
Kada odem na apps->FB->delete data tada je news feed osvježen i normalan.

hvala
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#782 Re: Huawei telefoni

Post by beni-bu-man »

treba li kome Case-ova za honor 8
User avatar
Radar71
Posts: 7289
Joined: 21/07/2010 15:43

#783 Re: Huawei telefoni

Post by Radar71 »

beni-bu-man wrote:treba li kome Case-ova za honor 8
Imaš za druge telefone? :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#784 Re: Huawei telefoni

Post by beni-bu-man »

Radar71 wrote:
beni-bu-man wrote:treba li kome Case-ova za honor 8
Imaš za druge telefone? :D
Nope :-)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#785 Re: Huawei telefoni

Post by mali_milojica »

.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#786 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

Krešo je nabavio Mate 10 pro, biće recka za jedno heftu na mob.hr
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#787 Re: Huawei telefoni

Post by avaks »

AKo bude istina, cijena će biti primamljivivija nego na Mate a iste iznutrice haman:
http://www.smartphonehrvatska.com/2017/ ... gleda-wow/
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#788 Re: Huawei telefoni

Post by Averus »

Buckethead wrote:Krešo je nabavio Mate 10 pro, biće recka za jedno heftu na mob.hr
Očekujem da će biti telefon svih telefona kad se sve sabere i oduzme... Zvijer!



Nego za vlasnike Honor 8, jedno pitanjce :)

Da li ima provjeren live wallpaper koji se mijenja u skladu sa vremenskim prilikama i danom?
Vidim na LG ima to fabrički, ali na Honor 8 samo klasični live-wallpaper-i, nema ono animacija folovi-golovi snijeg, kiša p*cke materine




Inače, da još jednom napišem, da i ostali znaju - Honor 8 je ZAKON telefon :thumbup: :D
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#789 Re: Huawei telefoni

Post by Fajcion »

Da nadodam i p10 lite extra telefon.
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#790 Re: Huawei telefoni

Post by hopi »

čini mi se da je na ovom forumu bilo nekog spomena o tome, kao internacionalna garancija na huaveji mobitele valjda prema imei, je li zna neko o tome šta više
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#791 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

eh da prijavim.
Zeznuo sam se sa update-om za honor 8 b394
ukine u postavkama kamere opciju fixed focus i jos neke za third party aplikacije. znaci ostane samo autofocus koji je sranje.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1031
Joined: 18/03/2013 20:34

#792 Re: Huawei telefoni

Post by Mirzareli »

Huawei p10 lite kakva su licna iskustva? .. Posebno me interesuje izdrzljivost baterije ? :bih:
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#793 Re: Huawei telefoni

Post by edys »

Averus wrote:
Buckethead wrote:Krešo je nabavio Mate 10 pro, biće recka za jedno heftu na mob.hr
Očekujem da će biti telefon svih telefona kad se sve sabere i oduzme... Zvijer!


Vidim na LG ima to fabrički, ali na Honor 8 s.amo klasični live-wallpaper-i, nema ono animacija folovi-golovi snijeg, kiša p*cke materine
Ja imam LG al nisam naletio na takve live wallpaper e

EDIT: nasao mada nisam ni znao. da to ima :thumbup:
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#794 Re: Huawei telefoni

Post by Fajcion »

Mirzareli wrote:Huawei p10 lite kakva su licna iskustva? .. Posebno me interesuje izdrzljivost baterije ? :bih:
Koristim ga nekih mjesec dana i za sada sam vrlo zadovoljan. Brz telefon, kamera ok , brzo punjenje, otisak prsta radi fantastično.
Baterija manje-više sasvim solidna, komotno može izvući 5h SOT-a a definitivno ja sam prvi alergičan na slabe baterije.
Meni je telefon i vrlo lijep samo eto minus što nema gorilla glass pa mu je najbolje odmah uzeti i zaštitno staklo.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1031
Joined: 18/03/2013 20:34

#795 Re: Huawei telefoni

Post by Mirzareli »

Fajcion wrote:
Mirzareli wrote:Huawei p10 lite kakva su licna iskustva? .. Posebno me interesuje izdrzljivost baterije ? :bih:
Koristim ga nekih mjesec dana i za sada sam vrlo zadovoljan. Brz telefon, kamera ok , brzo punjenje, otisak prsta radi fantastično.
Baterija manje-više sasvim solidna, komotno može izvući 5h SOT-a a definitivno ja sam prvi alergičan na slabe baterije.
Meni je telefon i vrlo lijep samo eto minus što nema gorilla glass pa mu je najbolje odmah uzeti i zaštitno staklo.
Aham ma uzet cu kaljeno staklo nije skupo preko Ebaya 1 ili 2 dolara.. Nejse hvala drug na savjetu,Vidim po forumima da se neki zali valja ovaj neki novi update im sjebo betrije valjda sad nesto krace traju i sl..
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#796 Re: Huawei telefoni

Post by noviclan »

Pozrav jucer sam kupio mate9 u bhtelecomu naime imam problem sa viber dolaznim porukama kada je zakljucan telefon uopce ne dolaze poruke vec kad ga otkljucam tako da nikada nisam u toku da li ima neko slican problem i naravno rjesenje za isto hvala
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1960
Joined: 13/07/2016 11:10

#797 Re: Huawei telefoni

Post by sve_ovo_ja »

noviclan wrote:Pozrav jucer sam kupio mate9 u bhtelecomu naime imam problem sa viber dolaznim porukama kada je zakljucan telefon uopce ne dolaze poruke vec kad ga otkljucam tako da nikada nisam u toku da li ima neko slican problem i naravno rjesenje za isto hvala
Imas u settings-battery-power intensive apps opciju, i tu je postavljeno da se gasi aplikacija nakon zaključavanja da ti ne trosi bateriju. Samo tu promijeni za koje ti aplikacije treba da budu upaljene sve vrijeme (Viber, messenger, WhatsApp...). :)
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#798 Re: Huawei telefoni

Post by Fajcion »

Mirzareli wrote:
Aham ma uzet cu kaljeno staklo nije skupo preko Ebaya 1 ili 2 dolara.. Nejse hvala drug na savjetu,Vidim po forumima da se neki zali valja ovaj neki novi update im sjebo betrije valjda sad nesto krace traju i sl..
Da, čitao sam i ja o tom problemu ali kod mene je potpuno drugačiji update došao koji nema veze sa tim i sve je ok.
Mislim da je taj "problematični" update samo kod single sim verzija telefona dok su kod dual sim drugačije verzije updatea ili je riječ od 3gb i
4 gb ram modelima.
Nešto tako nisam baš najbolje siguran. Uglavnom dual sim, verzija 4gb ram provjereno za sada sve ok.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1031
Joined: 18/03/2013 20:34

#799 Re: Huawei telefoni

Post by Mirzareli »

Fajcion wrote:
Mirzareli wrote:
Aham ma uzet cu kaljeno staklo nije skupo preko Ebaya 1 ili 2 dolara.. Nejse hvala drug na savjetu,Vidim po forumima da se neki zali valja ovaj neki novi update im sjebo betrije valjda sad nesto krace traju i sl..
Da, čitao sam i ja o tom problemu ali kod mene je potpuno drugačiji update došao koji nema veze sa tim i sve je ok.
Mislim da je taj "problematični" update samo kod single sim verzija telefona dok su kod dual sim drugačije verzije updatea ili je riječ od 3gb i
4 gb ram modelima.
Nešto tako nisam baš najbolje siguran. Uglavnom dual sim, verzija 4gb ram provjereno za sada sve ok.
Ma prodaje jedan lik nov telefon sa dvije godine garancije sto je dobro ..Uzeo u BH Telecomu takodje je dual sim (2 nano sim kartice) 3/32 Gb.. Kosta 400 KM ..Gledo sam recenzije sumnjam da nesto za te pare mogu uzet nesto pretjerano kvalitetno..Ali eto ja ne igram igrice i nisam nesto zahtjevan korisnik mislim da ce meni biti sasvim dovoljno .. :zoka:
User avatar
Mirzareli
Posts: 1031
Joined: 18/03/2013 20:34

#800 Re: Huawei telefoni

Post by Mirzareli »

:bih:
Post Reply