Huawei telefoni

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#476 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

vnm wrote: extra fazon, nisam znao, ali definitivno ga necu probati. da sam vec kupio telefon pa da mi treba ok, ali ovako nemam vjeruj mi zivaca vise kao prije dok sam bio mladji. :D

Treba ti vise zivaca da obrijes bradu od 5 dana. nego za ovo. Samo procitas detaljno i radis kako je napisano.
Bukvalno za 5 minuta si "all set". A sto je najljepse nema nikakvih hard modifikacija na samom telefonu.

Smjesno. Ja sam isto kontao "joj hoce li moci?".
Radi vec mjesecima besprijekorno.
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#477 Re: Huawei telefoni

Post by vnm »

ne vidim razlog da radim ako mogu kupiti telefon koji ce iz kutije raditi ono sto mi treba za slicne pare (npr. honor 6x sa 32GB).
da si me prije pet godina pitao uradio bi ovo hladno, ali vjeruj mi necu uopste da razmisljam vise o takvim stvarima. :)
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#478 Re: Huawei telefoni

Post by bezVolana »

avaks wrote:
bezVolana wrote:e a to, kad putujes da imas, ako nemas net ili sta vec. mada ja vecinu vremena imam net al et, sta imam trositi bateriju na mobilni ako imam drugu opciju.
Ni p10 nema FM radio tako da ne gine preko neta slušati ili sebi muzike nabaciti ako već nemaš konekcije ha ya...
-_-
cuj ni oni nemaju radio

(a sad se ja kao iznervirala upalim ga svake prestupne :lol: ne znam ni sama sto serem :lol: )
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#479 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

vnm wrote:ne vidim razlog da radim ako mogu kupiti telefon koji ce iz kutije raditi ono sto mi treba za slicne pare (npr. honor 6x sa 32GB).
da si me prije pet godina pitao uradio bi ovo hladno, ali vjeruj mi necu uopste da razmisljam vise o takvim stvarima. :)
Buraz mozda te nisam razumio ali si me zbunio.
U ovome sto sam ja radio dobijas iatovremeno koristenje dual sim opcije i koristenje micro sd kartice.
Koliko vidjeh i honor 6x ima isto opcije kao i honor 8, jedna sim+sd kartica ili dvije sim ali bez sd kartice.

Meni je dual sim vazna opcija jer primarni broj mi je bh telekom a gprs koristim od haloo mreze, a nije mi se bas odustajalo od sd kartice. Iako ni 32 gb nije malo zasto ne imati jos.
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#480 Re: Huawei telefoni

Post by vnm »

zdruzdjo wrote:Buraz mozda te nisam razumio ali si me zbunio.
meni smeta sto ti telefoni imaju samo 16GB memorije, sto mi je debelo premalo. ako uzmem 6x, koji je nekih 20-30KM skuplji dobicu 32GB, sto mi perfektno odgovara, u slicnom telefonu bez potrebe da rastavljam sim karticu i tefterim je na SD.

eto nadam se da sam ti pojasnio zasto mi se ne zeza oko toga, pa makar trajalo 5 minuta. da sam vec kupio telefon ili da nemam druge opcije nego da kupim bas taj telefon, naravno da bi pokusao. :)
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#481 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

vnm wrote: meni smeta sto ti telefoni imaju samo 16GB memorije, sto mi je debelo premalo. ako uzmem 6x, koji je nekih 20-30KM skuplji dobicu 32GB, sto mi perfektno odgovara, u slicnom telefonu bez potrebe da rastavljam sim karticu i tefterim je na SD.

eto nadam se da sam ti pojasnio zasto mi se ne zeza oko toga, pa makar trajalo 5 minuta. da sam vec kupio telefon ili da nemam druge opcije nego da kupim bas taj telefon, naravno da bi pokusao. :)
User avatar
Radar71
Posts: 7288
Joined: 21/07/2010 15:43

#482 Re: Huawei telefoni

Post by Radar71 »

Jel neko probao i kako funkcionišu one VR naočale ?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#483 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

Sinoć djevojka koja je pro fotograf, uze moj P10 i sjeba se kako je dobra kamera. Kaže da je oduševljena
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#484 Re: Huawei telefoni

Post by shalla »

Buckethead wrote:Sinoć djevojka koja je pro fotograf, uze moj P10 i sjeba se kako je dobra kamera. Kaže da je oduševljena
Jel još šta tvoje uzimala u ruke i ostala oduševljena? :mrgreen: :mrgreen: ;-)
Sunca Sin
Posts: 110
Joined: 07/05/2011 09:17
Location: Psi nam se dive, svinje nas smatraju jednakim, a mačke nas preziru.

#485 Re: Huawei telefoni

Post by Sunca Sin »

Huawei P10 Lite jel ima neko isti i koja su iskustva?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#486 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

shalla wrote:
Buckethead wrote:Sinoć djevojka koja je pro fotograf, uze moj P10 i sjeba se kako je dobra kamera. Kaže da je oduševljena
Jel još šta tvoje uzimala u ruke i ostala oduševljena? :mrgreen: :mrgreen: ;-)

:lol: :lol: :lol: nije, cura od najboljeg prijatelja
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#487 Re: Huawei telefoni

Post by avaks »

Sunca Sin wrote:Huawei P10 Lite jel ima neko isti i koja su iskustva?
Ako u obzir uzmemo cijenu iz piljara, ekstra izrada, brz telefon (verzija s 4GB rama), čitač otiska brži nego na S7, kamera dosta dobra vanka a po mraku srednja žalost, u paketu ti dođe zaštitna maska tako da kada se sve sabere ekstra ponuda za ne previše zahtjevnog korisnika.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#488 Re: Huawei telefoni

Post by agent_zero »

Sunca Sin wrote:Huawei P10 Lite jel ima neko isti i koja su iskustva?
Bolje ti je uzeti honor 8 lite/huawei p8 lite 2017, skoro identični mobiteli kao p10 lite za manje para.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#489 Re: Huawei telefoni

Post by Point. »

Konacno uzeo P10 i mogu reci da je odlicna masina. Kad udjem na postavke vuce dizajn na Apple a puno je brzi od Samsung S6 kojeg sam imao ranije. Jos ga platio 230 eura. Kuš' bolje :mrgreen:
Sunca Sin
Posts: 110
Joined: 07/05/2011 09:17
Location: Psi nam se dive, svinje nas smatraju jednakim, a mačke nas preziru.

#490 Re: Huawei telefoni

Post by Sunca Sin »

Point. wrote:Konacno uzeo P10 i mogu reci da je odlicna masina. Kad udjem na postavke vuce dizajn na Apple a puno je brzi od Samsung S6 kojeg sam imao ranije. Jos ga platio 230 eura. Kuš' bolje :mrgreen:
Ja trenutno imam LG G4 i nebi ga mjenjao ni za kakav drugi, ovaj P10 bi uzeo kao poklon nekome za rođendan, pa pitam kakav je valja li?
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#491 Re: Huawei telefoni

Post by exampLe. »

Ja sam imao i S7 Edge i ovaj P10 nista losiji telefon nije od Samsunga, bas je zvijer. :D
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#492 Re: Huawei telefoni

Post by Point. »

Sunca Sin wrote:
Point. wrote:Konacno uzeo P10 i mogu reci da je odlicna masina. Kad udjem na postavke vuce dizajn na Apple a puno je brzi od Samsung S6 kojeg sam imao ranije. Jos ga platio 230 eura. Kuš' bolje :mrgreen:
Ja trenutno imam LG G4 i nebi ga mjenjao ni za kakav drugi, ovaj P10 bi uzeo kao poklon nekome za rođendan, pa pitam kakav je valja li?
Telefon je madafaka. Neces se pokajati. Ja koji sam imao Samsung kako su izasli smart telefoni sam prezadovoljan ovim p10.
User avatar
Radar71
Posts: 7288
Joined: 21/07/2010 15:43

#493 Re: Huawei telefoni

Post by Radar71 »

Mene svaki put sjebe kako brzo instalira neku app na p10 +
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#494 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

Da podjelim.

Honor 8

Juce hajde reko da dignem nougat na njemu. Kontam do sada je vec ispoliran.
Telefon ima otkljucan bootloader. I root.
Odem na update. Skide ga za 5 minuta. instalira. super. Svi programcici ostali, svi kontakti....uradim factory reset onako da krenemo sa nule.
hajde podesavanja. dual sim manager hmmmmmm....nema????? nema opcije nikako. neeeeema. zarovim se po opcijama, ma nema. Bluetooth slusalica, hmmmm hoce-nece konekcija. hmmmmmm.
Hajde reko da root uradim. Prvo krenem sa instalacijom twrp-a, Ma jok. Kaze ne moze da zapisuje. na forumima naheklam da je bootloader otkljucan kako netreba. hmmmm vec me ljuti. pokrenem setings da provjerim nesto, stoji samo settings ali sve ostalo prazno.......MMMMMMMMMMM

Onda sam uzdahnuo jako i skinuo sam sako i.........doslo je do prekida filma.

Rollback sa nougat-a na marshmallow, instaliraj sve. Otkljucam bootloader kao 1,2,3....dignem twrp 1,2,3....root 1,2,3... kraj ba.
ne pada mi na pamet vise da se zajeeee sa update-om dok ne bude 100% stabilan.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#495 Re: Huawei telefoni

Post by Tomahawk11 »

Jučer dva puta ispadao na pločice sa visine metar i po, ništa mu... Direkt na display.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#496 Re: Huawei telefoni

Post by Chmoljo »

sve do jednom. :D
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#497 Re: Huawei telefoni

Post by shalla »

Tomahawk11 wrote:Jučer dva puta ispadao na pločice sa visine metar i po, ništa mu... Direkt na display.
Šta si to radio crni Tomahavče :shock:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#498 Re: Huawei telefoni

Post by Chmoljo »

:lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#499 Re: Huawei telefoni

Post by Tomahawk11 »

shalla wrote:
Tomahawk11 wrote:Jučer dva puta ispadao na pločice sa visine metar i po, ništa mu... Direkt na display.
Šta si to radio crni Tomahavče :shock:
Za šankom, naručujem piće, kad ono nesh plup....reko šta bi, kad telefon down, kontam gotovo, ono ni ogrebotine.
Kasnije ispao i u sobi.
Chmoljo :oops: :mrgreen:
bosh
Posts: 51
Joined: 01/08/2012 14:51

#500 Re: Huawei telefoni

Post by bosh »

zdruzdjo wrote:Da podjelim.

Honor 8

Juce hajde reko da dignem nougat na njemu. Kontam do sada je vec ispoliran.
Telefon ima otkljucan bootloader. I root.
Odem na update. Skide ga za 5 minuta. instalira. super. Svi programcici ostali, svi kontakti....uradim factory reset onako da krenemo sa nule.
hajde podesavanja. dual sim manager hmmmmmm....nema????? nema opcije nikako. neeeeema. zarovim se po opcijama, ma nema. Bluetooth slusalica, hmmmm hoce-nece konekcija. hmmmmmm.
Hajde reko da root uradim. Prvo krenem sa instalacijom twrp-a, Ma jok. Kaze ne moze da zapisuje. na forumima naheklam da je bootloader otkljucan kako netreba. hmmmm vec me ljuti. pokrenem setings da provjerim nesto, stoji samo settings ali sve ostalo prazno.......MMMMMMMMMMM

Onda sam uzdahnuo jako i skinuo sam sako i.........doslo je do prekida filma.

Rollback sa nougat-a na marshmallow, instaliraj sve. Otkljucam bootloader kao 1,2,3....dignem twrp 1,2,3....root 1,2,3... kraj ba.
ne pada mi na pamet vise da se zajeeee sa update-om dok ne bude 100% stabilan.

Kod mene je Nougat na Honoru 8 i radi odlično.... ali mi nakon ispadanja (sa visine metar) roknu display... Je li ko imao iskustva pri zamjenama displeya (lcd-a) da li treba nešto posebno paziti?
Post Reply