Huawei telefoni

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#426 Re: Huawei telefoni

Post by Tomahawk11 »

Dado34 wrote:Prije nekih 4 godine Huawei y300. Katastrofa! Pola godine je odlicno radio, godinu i po se patio sa njim do kraja ugovora dok nisam mogao uzeti drugi tel. Tada rekoh nikad vise Huawei. ZTE Blade V220 2 godine do prije par mjeseci. Odlicno je radio, radi dan danas. Doslo vrijeme za novi tel po ugovoru. Sta cemo? Danima listao recenzije, cijena - kvalitet. Odlucim se za Honor 8 4gb rama octa core. Iskreno sada ga ne bih mjenjao za bilo sta drugo. Nije telefon nego TELEFONCINA. Bez i jedne zamjerke, ne znam kakvu su bateriju stavili, mislim od fapa, gura i 3 dana bez problema. Otvaranje aplikacija u par sekundi. Instalacija aplikacija munjevito. Nema cekanja. Restart? Milina, 20-25 sekundi gasenje i paljenje sa svim poredanim aplikacijama. Zaboravih reci, potpuno prazan. Dok je ugasen 40-45 min punjenje do 100%. Upaljen za pola sata napuni oko 40%. Jedina mana je punjac. Nije standardni prikljucak kao za sve ostale telefone.
Čekaj malo, taj y300 je žnj u odnosu na p9/p9 lite. Ekran - 4,0 - 5,2, RAM 512 MB - 3 GB, memorija 5 GB - 16/32 GB, kamera, operativni sistem....to ko da bi poredio, recimo, Škodu Citygo i Superb.
A eto i sam si uzeo novi model i vidiš da je druga priča. Imaju i drugi proizvođači fuš telefona. Fora je šta hoćeš, koliko plaćaš.
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#427 Re: Huawei telefoni

Post by mayab »

:thumbup:
kafanski_covjek wrote:
mayab wrote:
Daj mi molim te tačan link za tu provjeru!
http://consumer.huawei.com/ph/support/w ... /index.htm
:thumbup:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#428 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

mayab wrote:
Daj mi molim te tačan link za tu provjeru!
https://imei24.com/phone_base/
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#429 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

sve_ovo_ja wrote:Preporuka za ovu raju što ima P9/P10. Na ebay-u se može pravo jeftino naći Huawei original punjač sa Fast Chargingom, oko 15-ak KM dodje.
Oni što dodju u Telekomu nemaju amperazu/voltažu za brzo punjenje, a u gradu sam kabal USB-C je bio 10+ KM.
Ja sam dobio originalni Huawei punjač Supercharge, mogu ti reći da je prebrz. Mensčini da puni brže i od S7
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#430 Re: Huawei telefoni

Post by agent_zero »

Tomahawk11 wrote:
agent_zero wrote:
E hajde sada nakon 10 dana utisci :)

Koliko baterija drži dana, koliko sot uspiješ nagurati, koliko dugo se puni do stotke?

I jeli uvijek crna linija gdje su on screen tipke kad si u nekoj aplikaciji (tipa surfanje i sl., pa skrati još ekran)?

Pozz
Bateriju punim svako drugi dan. Recimo, ako baš ekstremno koristiš telefon, može sigurno cijeli dan.
Šta koliko uspijem nagurati?
Do 100% sa nekih 20-ak ide za oko 2 sata.
Nije uvijek crnali linija, prilagođava se shodno aplikaciji.
Hvala.

A SOT ti je "screen on time" (iliti vrijeme korištenja ekrana u postavkama baterije), koliko otprilike u prosjeku uspiješ nagurati do idućeg punjenja?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#431 Re: Huawei telefoni

Post by Tomahawk11 »

agent_zero wrote:
Hvala.

A SOT ti je "screen on time" (iliti vrijeme korištenja ekrana u postavkama baterije), koliko otprilike u prosjeku uspiješ nagurati do idućeg punjenja?
Nađoh samo ovo: detalji o korištenju baterije od zadnjeg punjenja 11 h i 38 min, još preostalo 1 d 1 h.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#432 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

Dođe sinoć update, oko 700 MB, sa Security patches od 05.07.2017.


Meni je fascinantno da se mobitel jako malo grije, čak i dok se instalira update na punjaču. S7 je bio ko rerna :mrgreen:
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#433 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

Dado34 wrote:Prije nekih 4 godine Huawei y300. Katastrofa! Pola godine je odlicno radio, godinu i po se patio sa njim do kraja ugovora dok nisam mogao uzeti drugi tel. Tada rekoh nikad vise Huawei. ZTE Blade V220 2 godine do prije par mjeseci. Odlicno je radio, radi dan danas. Doslo vrijeme za novi tel po ugovoru. Sta cemo? Danima listao recenzije, cijena - kvalitet. Odlucim se za Honor 8 4gb rama octa core. Iskreno sada ga ne bih mjenjao za bilo sta drugo. Nije telefon nego TELEFONCINA. Bez i jedne zamjerke, ne znam kakvu su bateriju stavili, mislim od fapa, gura i 3 dana bez problema. Otvaranje aplikacija u par sekundi. Instalacija aplikacija munjevito. Nema cekanja. Restart? Milina, 20-25 sekundi gasenje i paljenje sa svim poredanim aplikacijama. Zaboravih reci, potpuno prazan. Dok je ugasen 40-45 min punjenje do 100%. Upaljen za pola sata napuni oko 40%. Jedina mana je punjac. Nije standardni prikljucak kao za sve ostale telefone.
Welcome to the club.
Evo ga nosam par mjeseci. Ne mogu naci ni najmanju zamjerku ma koliko se trudio. Jedino sto mogu reci kao zamjerku je to da djeluje krhak. Mislim kad bi ispao da bi se sasuo u 1000 komada obzirom na zadnje staklo.
Meni to i ne smeta jer sam paziljiva osoba generalno po pitanju sve elektronike. Ne da strepim nad njim ali ga ni ne bacam na sto ili trpam u dzep sa kljucevima.

Nasao sam dobar i robustan oklop gumeni i staklo koje pokriva full display bez onih 2-3 milimetra sa strane.
Cak sam ga izvarao i stavio 2 sim kartice + sd karticu. I radi perfektno. Ono nesto hybrid sim.
Moj savjet je da se ne stavlja nougay jer jos nije dovoljno ispoliran.
Ne bih ga mjenjao nema sile. Fakat su se potrudili. mogu onda misliti kakvi su ovi noviji modeli koji su poslije 8-ice.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1959
Joined: 13/07/2016 11:10

#434 Re: Huawei telefoni

Post by sve_ovo_ja »

Buckethead wrote:
sve_ovo_ja wrote:Preporuka za ovu raju što ima P9/P10. Na ebay-u se može pravo jeftino naći Huawei original punjač sa Fast Chargingom, oko 15-ak KM dodje.
Oni što dodju u Telekomu nemaju amperazu/voltažu za brzo punjenje, a u gradu sam kabal USB-C je bio 10+ KM.
Ja sam dobio originalni Huawei punjač Supercharge, mogu ti reći da je prebrz. Mensčini da puni brže i od S7
Meni i još par slučajeva što znam je bio orig. Huawei ali nije sa brzim punjenjem. Baš brzo napuni :thumbup:
Buckethead wrote:Dođe sinoć update, oko 700 MB, sa Security patches od 05.07.2017.

Meni je fascinantno da se mobitel jako malo grije, čak i dok se instalira update na punjaču. S7 je bio ko rerna :mrgreen:
Ali bukvalno kao rerna, doduše ja sam S6 koristio :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#435 Re: Huawei telefoni

Post by agent_zero »

kafanski_covjek wrote:
mayab wrote:
Daj mi molim te tačan link za tu provjeru!
http://consumer.huawei.com/ph/support/w ... /index.htm
Jel ovo samo za huawei ili važi i za honor?
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#436 Re: Huawei telefoni

Post by vnm »

evo mog pokusaja ako ti moze sta pomoci. :)

Image
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#437 Re: Huawei telefoni

Post by forest gump »

Huawei Mate 8 kojeg imam je tito što se tiče SOT-a.

Bez problema mogu izaći na 8-9h SOT-a.
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#438 Re: Huawei telefoni

Post by forest gump »

A govorimo o displayu od 6 incha.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#439 Re: Huawei telefoni

Post by Point. »

Doslo vrijeme za novi mobil. Odavno sam Samsung celjade, i neki dan u prodavnici gledam kad ugleda oce Hauwei telefone. Izgledaju slicni Samsungu a i jeftiniji su. I sad mi neki vrag neda mira i ozbiljno sam se zagrijo za Hauwei. Razmisljam izmedju S7 ili Honor 9. Sta preporucujete? H9 ima 64 GB dok ovaj 32. Sto se tice kamere ne igra mi neku ulogu, bittno mi je solidan tel koji se ne kvari brzo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#440 Re: Huawei telefoni

Post by skafiskafsnjak »

Point. wrote:Doslo vrijeme za novi mobil. Odavno sam Samsung celjade, i neki dan u prodavnici gledam kad ugleda oce Hauwei telefone. Izgledaju slicni Samsungu a i jeftiniji su. I sad mi neki vrag neda mira i ozbiljno sam se zagrijo za Hauwei. Razmisljam izmedju S7 ili Honor 9. Sta preporucujete? H9 ima 64 GB dok ovaj 32. Sto se tice kamere ne igra mi neku ulogu, bittno mi je solidan tel koji se ne kvari brzo.
Nemam nista protiv Huawei telefona... ali ako se mislis izmedju Galaxy s7 i honor 9 , onda uzmi s7. Smatram da nr samsung kvalitetniji i drzi cijenu, ako ti je bitno.

Sto se pouzdanosti i brzine tice, mislim da ce te oba zadovoljiti.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#441 Re: Huawei telefoni

Post by rida1976 »

Jel kod svakog huawei dual sim telefona drugi slot samo 2G?
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#442 Re: Huawei telefoni

Post by klixo »

rida1976 wrote:Jel kod svakog huawei dual sim telefona drugi slot samo 2G?
Na p10 su oba slota 4G.
skafiskafsnjak wrote:
Point. wrote:Doslo vrijeme za novi mobil. Odavno sam Samsung celjade, i neki dan u prodavnici gledam kad ugleda oce Hauwei telefone. Izgledaju slicni Samsungu a i jeftiniji su. I sad mi neki vrag neda mira i ozbiljno sam se zagrijo za Hauwei. Razmisljam izmedju S7 ili Honor 9. Sta preporucujete? H9 ima 64 GB dok ovaj 32. Sto se tice kamere ne igra mi neku ulogu, bittno mi je solidan tel koji se ne kvari brzo.
Nemam nista protiv Huawei telefona... ali ako se mislis izmedju Galaxy s7 i honor 9 , onda uzmi s7. Smatram da nr samsung kvalitetniji i drzi cijenu, ako ti je bitno.

Sto se pouzdanosti i brzine tice, mislim da ce te oba zadovoljiti.
Ovo je istina za cijenu... Prodle god za 515 eur kupio p9 u njem. , za iste pare sam i s7 mogao kupiti... Danas s7 ima bolju cijenu i lakse ga prodati/zamijeniti.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#443 Re: Huawei telefoni

Post by rida1976 »

klixo wrote:
rida1976 wrote:Jel kod svakog huawei dual sim telefona drugi slot samo 2G?
Na p10 su oba slota 4G.
skafiskafsnjak wrote:
Point. wrote:Doslo vrijeme za novi mobil. Odavno sam Samsung celjade, i neki dan u prodavnici gledam kad ugleda oce Hauwei telefone. Izgledaju slicni Samsungu a i jeftiniji su. I sad mi neki vrag neda mira i ozbiljno sam se zagrijo za Hauwei. Razmisljam izmedju S7 ili Honor 9. Sta preporucujete? H9 ima 64 GB dok ovaj 32. Sto se tice kamere ne igra mi neku ulogu, bittno mi je solidan tel koji se ne kvari brzo.
Nemam nista protiv Huawei telefona... ali ako se mislis izmedju Galaxy s7 i honor 9 , onda uzmi s7. Smatram da nr samsung kvalitetniji i drzi cijenu, ako ti je bitno.

Sto se pouzdanosti i brzine tice, mislim da ce te oba zadovoljiti.
Ovo je istina za cijenu... Prodle god za 515 eur kupio p9 u njem. , za iste pare sam i s7 mogao kupiti... Danas s7 ima bolju cijenu i lakse ga prodati/zamijeniti.
Ok, samo mi jos reci da li je p10 sa bhtelecoma zakljucan jedan slot ili su oba slobodna?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#444 Re: Huawei telefoni

Post by skafiskafsnjak »

Mislim da je samo jedan zakljucan tj tako bi trebalo biti... ali ne bih se cudio da nasi uhljupi oba zakljucaju
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#445 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

rida1976 wrote: Ok, samo mi jos reci da li je p10 sa bhtelecoma zakljucan jedan slot ili su oba slobodna?
Kod mene na H8 su oba bila zakljucana na bhtelecom. Sa akcentom na "bila" ;-) ;-)
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#446 Re: Huawei telefoni

Post by klixo »

rida1976 wrote: Ok, samo mi jos reci da li je p10 sa bhtelecoma zakljucan jedan slot ili su oba slobodna?
Slot 1 zakljucan , drugi je slobodan... Otac ima p10 i nedavno je koristio u DE slot 2 za njemackog mreznog operatera.
U BHT je kupljen telefon.
Trazi u plavoj boji , po meni najljepsi u tom izdanju...
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#447 Re: Huawei telefoni

Post by rida1976 »

klixo wrote:
rida1976 wrote: Ok, samo mi jos reci da li je p10 sa bhtelecoma zakljucan jedan slot ili su oba slobodna?
Slot 1 zakljucan , drugi je slobodan... Otac ima p10 i nedavno je koristio u DE slot 2 za njemackog mreznog operatera.
U BHT je kupljen telefon.
Trazi u plavoj boji , po meni najljepsi u tom izdanju...
Kakva je baterija na p10? Moze li izgurati cijeli dan teskog maltretiranja?
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#448 Re: Huawei telefoni

Post by klixo »

rida1976 wrote:
klixo wrote:
rida1976 wrote: Ok, samo mi jos reci da li je p10 sa bhtelecoma zakljucan jedan slot ili su oba slobodna?
Slot 1 zakljucan , drugi je slobodan... Otac ima p10 i nedavno je koristio u DE slot 2 za njemackog mreznog operatera.
U BHT je kupljen telefon.
Trazi u plavoj boji , po meni najljepsi u tom izdanju...
Kakva je baterija na p10? Moze li izgurati cijeli dan teskog maltretiranja?
Ne znam , stari to koristi za pozive,mail i eventualno klix otvori... Na p9 je odlicna baterija prije svega zbog ekrana koji je nesto slabiji kod konkurencije(razlika nije vidljiva ljudskom oku) ,a znacajno trosi manje baterije.
U svakom slucaj uz mobitel dobijes i quick-charge ili ti ga brzi punjac koji napuni bateriju za cca. sat vremena.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#449 Re: Huawei telefoni

Post by Point. »

Kakva je razlika izmedju P10 i Honor 9? Koja je novija verzija? Sta je bolje?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#450 Re: Huawei telefoni

Post by skafiskafsnjak »

Point. wrote:Kakva je razlika izmedju P10 i Honor 9? Koja je novija verzija? Sta je bolje?
Po specifikacijama isti haman...ja bih uzeo p10 iz razloga sto je flagship.
Post Reply