Huawei telefoni

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#326 Re: Huawei telefoni

Post by Mega Man X »

User avatar
N.N.
Posts: 3014
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#327 Re: Huawei telefoni

Post by N.N. »

Kakav je ovaj P10 lite ?
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#328 Re: Huawei telefoni

Post by citroen xm »

Dobar. Za svoju klasu odličan. :thumbup:
http://mob.hr/huawei-p10-lite-recenzija/

JA ga čekao dugo i nisam dočekao, kupio drugog kineza i prezadovoljan.
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#329 Re: Huawei telefoni

Post by beco »

Možda je samo do mene, ali su mi i P10 i Honor 9 usrali sa pozicijom senzora sa očitavanje otiska. Koji su klinac pomjerali senzor sa zadnje strane. Sada P10 i Honor 9 igledaju kao samo još jedna od kopija Samsung S7.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#330 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

beco wrote:Možda je samo do mene, ali su mi i P10 i Honor 9 usrali sa pozicijom senzora sa očitavanje otiska. Koji su klinac pomjerali senzor sa zadnje strane. Sada P10 i Honor 9 igledaju kao samo još jedna od kopija Samsung S7.
Pa onako sa prakticne strane gledanja, jeste malkice nezgodno. Moras uzeti telefon u ruku da otkljucas ili kucati sifru. U pravu si ali ima uporiste sa ergonomske strane.
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#331 Re: Huawei telefoni

Post by beco »

Ne bih se složio za ergonomiju. Jedno od najneprijatnijih situacija mi je bilo na Samsungu S6 otključavanje, pogotovo jednom rukom, a tek kad covjek vozi. Nekako mi logično kad uzmeš šakom mobitel, kažiprst dođe ozada tačno na senzor, otvorim mobitel i bez gledaja.
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#332 Re: Huawei telefoni

Post by citroen xm »

Kod mene je senzor pozadi i brzo sam se navikao, odlično mjesto. Ali nešto kontam da bi još bolje bilo da je naprijed kao kod ovih novih.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#333 Re: Huawei telefoni

Post by rumenige_brajtner »

pa jel vam iko ikad rekao da možete skenirat i otisak palca, ne mora bit kažiprst? u tom slučaju, senzori s prednje strane su logični i pristupačni, a telefon je lako otključat
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#334 Re: Huawei telefoni

Post by beco »

rumenige_brajtner wrote:pa jel vam iko ikad rekao da možete skenirat i otisak palca, ne mora bit kažiprst? u tom slučaju, senzori s prednje strane su logični i pristupačni, a telefon je lako otključat
Eto nožni prst sam skenirao :P naravno da sam palac koristo, ali opet dok ga napipaš jednom rukom moraš obratiti pažnju a i nezgodno saviti palac (100 ljudi 100 čudi ali meni nije tu senzor odgovara). Senzor pozada mi je legao tek tako, kao da sam ga uvijek koristio.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#335 Re: Huawei telefoni

Post by rumenige_brajtner »

beco wrote:
rumenige_brajtner wrote:pa jel vam iko ikad rekao da možete skenirat i otisak palca, ne mora bit kažiprst? u tom slučaju, senzori s prednje strane su logični i pristupačni, a telefon je lako otključat
Eto nožni prst sam skenirao :P naravno da sam palac koristo, ali opet dok ga napipaš jednom rukom moraš obratiti pažnju a i nezgodno saviti palac (100 ljudi 100 čudi ali meni nije tu senzor odgovara). Senzor pozada mi je legao tek tako, kao da sam ga uvijek koristio.
priznajem da je lakše kad je nazad, al nije neka drama ni kad je s prednje strane :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#336 Re: Huawei telefoni

Post by agent_zero »

agent_zero wrote:Jeli ko koristio onaj novi p8 lite (2017) ili pod drugim nazivom honor 8 lite?
:zoka:
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#337 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

Ne kudim ideju stavljanja nazad senzora. Samo sa moje tacke gledista prakticnije je naprijed.
Stojiti telefon na stolu. Ekran gore. Dolazi poruka. Uzmi telefon u ruke samo da bi ga otkljucao da procitas poruke.
Ili sifru kucaj.
Ne kazem da je sad moranje. Ali eto meni je bolje naprijed. Ali ne zalim se.
Huaweidzija
Posts: 39
Joined: 19/06/2017 12:24

#338 Re: Huawei telefoni

Post by Huaweidzija »

Puno je lakse postaviti veci broj otisaka za ralicite funkcije kada je senzor nazad. Onome ko koristi samo otkljucavanje dovoljni su samo palcevi :-)
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#339 Re: Huawei telefoni

Post by exampLe. »

P10, valja li icemu? :D
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#340 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

exampLe. wrote:P10, valja li icemu? :D

Valja svacemu.
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#341 Re: Huawei telefoni

Post by exampLe. »

zdruzdjo wrote:
exampLe. wrote:P10, valja li icemu? :D

Valja svacemu.
Vidim na Youtubeu da dere Galaxy S8 pa kontam jel’ bas tolika zvijer. :D
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#342 Re: Huawei telefoni

Post by beco »

Zar dere S8 :D
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#343 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

beco wrote:Zar dere S8 :D
Ma to je onako vise nekakvo subjektivno mjerenje. koje je i meni mjerodavnije od testova.

Ti kad gledas te youtube klipove vidjeces da se i desi da poneki telefon vise klase dere neki flagship. ali onda pogledas one antutu ili slicne testove i vidis da flagship dere taj isti telefon.
Eto recimo ja sam gledao svoj telefon koji na nekim klipovima je brzi od S7 u izvrsavanju nekih zadataka dok na igricama S7 dere pa naizmjenicno. a onda otvoris antutu-e i vidis da ovaj flagship bas dere toliko da je to ofirno.

eh sad, meni se uvijek upali lampica "dieselgate" skandala od Volkswagen-a, i nekako mi logicno(a i vrlo moguce) zvuci da jedan imperij kao sto je samsung moze vrlo lako napraviti i implementirati software u svoje telefone koji ce prilikom nekog od testova dobiti neki boost i zakucati testove, dok prilikom svakodnevnog izvrsavanja zadataka imas kasnjenja i slicno.

Npr
Uzmes na papiru mustanga 2015(koji je moje auto san snova) i vidis impresivne rezultate brzine i sl. ali postavis ga na nurburgring sa upola slabijim autom i vidis da ga ovaj dere jer ima bolje drzanje ceste u okukama dok mustanga satra los zadnji ovjes i oversteer. naravno tu uljece u jednacinu elektronske stabilizacije koje-cega, ali to uvijek ima svoju cjenu(novcanu i nenovcanu)
Znaci moj najvalidniji test je onaj koji ja dobijem prilikom svakodnevnog koristenja necega. Boli me quratz za antutue
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#344 Re: Huawei telefoni

Post by sve_ovo_ja »

P9 Lite je li ima neko, kakav je?
Ja imam P9 i zasad je sve extra, mislio sam ovu jeftiniju varijantu za poklon da uzmem...
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#345 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

sve_ovo_ja wrote:P9 Lite je li ima neko, kakav je?
Ja imam P9 i zasad je sve extra, mislio sam ovu jeftiniju varijantu za poklon da uzmem...
Ja kupio zeni za poklon sa 3 gb. Pa mogu reci da nije los uopste.
Ponudio je odmah update na 7-icu ali poucen iskusvom sa jednim lg-jem rekao sam joj da ga ne stavlja.
Kamera prilicno dobra. pri manjku svjetla bas i ne briljira ali blic je dobar pa to i kompenzira. Zvuk mu je super.
Ukoliko taj neko nije "power user" bice zadovoljan. obavezano traziti verziju sa 3 gb. Razlika u cjeni izmedju 2 i 3 gb je zanemarljva obzirom na dobitke.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#346 Re: Huawei telefoni

Post by sve_ovo_ja »

zdruzdjo wrote:
sve_ovo_ja wrote:P9 Lite je li ima neko, kakav je?
Ja imam P9 i zasad je sve extra, mislio sam ovu jeftiniju varijantu za poklon da uzmem...
Ja kupio zeni za poklon sa 3 gb. Pa mogu reci da nije los uopste.
Ponudio je odmah update na 7-icu ali poucen iskusvom sa jednim lg-jem rekao sam joj da ga ne stavlja.
Kamera prilicno dobra. pri manjku svjetla bas i ne briljira ali blic je dobar pa to i kompenzira. Zvuk mu je super.
Ukoliko taj neko nije "power user" bice zadovoljan. obavezano traziti verziju sa 3 gb. Razlika u cjeni izmedju 2 i 3 gb je zanemarljva obzirom na dobitke.
Hvala na komentaru, nije ozbiljniji korisnik, dovoljno da Viber radi, kamera i youtube :)
Najradije bih uzeo u Telekomu, iako je skuplji malo, ali me odbijaju 2 GB rama sto su...
Digital City/Univerzalno oko 400 KM izadje model sa 3 GB rama, ali ne daje mi se keš i piljarski pristup sa garancijama i slično.
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#347 Re: Huawei telefoni

Post by citroen xm »

Mora li Huawei? Ja imam Coolpad Torino sa 3 GB RAM-a. On je i IMTEC-u sa 2 godine prave garancije oko 380, sigurno može i na rate. TElefon je lijep i za takvog korisnika poput tvoje žene ni u jednoj stavci nije loš čak šta više. Sve na njemu piči brzo(igrice ne igram), kamera je zadovoljavajuća, displej dobar. P9 lite je odličan i bolji od ovoga, ali ako ne možeš da nađeš sve što ti odgovara onda možda ni neka alternativa nije loša.
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#348 Re: Huawei telefoni

Post by exampLe. »

Ima li igdje u Sarajevu da se Huawei uredjaji mogu isprobati (kao npr. Iphone i Samsung u Domodu) ?
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#349 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

exampLe. wrote:Ima li igdje u Sarajevu da se Huawei uredjaji mogu isprobati (kao npr. Iphone i Samsung u Domodu) ?
U telecom poslovnicama je bio p9 i p9lite.
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#350 Re: Huawei telefoni

Post by Anne Boleyn »

Je l' ima neko Huawei mate 8? Kako ste zadovoljni slikama? Ja ga imam već neko vrijeme i sve mi je OK, ali sa slikama nisam posebno zadovoljna... Doduše, možda su moja očekivanja bila prevelika... :oops: :D
Post Reply