Huawei telefoni

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#1 Huawei telefoni

Post by beco »

Smatram da ovaj veliki kineski brand zaslužuje svoju vlastitu temu. Neka bude ovo mjesto gdje ćemo razmjenjivati naša iskustva sa Huawei telefonima. Do sada sam koristio mobitele od većine poznatih proizvođača mobitela (jedino motorolu nisam nikad koristio). Prvi susret sa Huawei mi je bio preko modela P8 koji me je stavrno oduševio, najviše vanjskim dizajnom, kamerom i softwearom koji mi je bio osvježenje. Nažalost P8-ca završila pod autom (auto presao preko mobitela), smrskako se displej, ali je još radio :D . Nakon toga sam nabavio Samsung Galaxy S6 koji me samo podsjetio koliko mrzim Samsung mobitele i naručito njihov softwaer, i da taj mobitel je stvarno užasnu bateriju imao. Sad koristim Mate S, a skupljam pare za P9 :D . Mate S mi je izgledom stvarno prelijep, dobro stoji u ruci, lako ga je držati, a negdje je na gornjoj granici što se tiće vanjskih gabarita. Hardwear je u suštini isti kao i kod P8 samo sto je dislej superAmoled. Baterija je ništa specjalno, kamera dobra, softwear super. Istina dizajn softweara liči na IOS dizajnerski jezik. Neke sitnice me oduševljavaju kod ovog softweara tipa screenshot sa double knuckle tehnologijom 100 puta bolje nego glupo povlačenje ruke preko ekrana kod Samsunga (pri cemu pomjeriš ono sto hoces da uhavtiš). Čitać otiska je brži, precizniji i na boljem mjestu nego kod S6, recimo kada jendnom rukom otvaraš mobitel, slomiš se dok istovremeno balansiraš mobitel i staviš palac na home dugme kod S6, dok Mate S samo uzmeš mobitel i na prirodnom mjestu gdje ti inače stoji kažiprst samo isti prisloniš. Volim što mogu dodavati još ikona na navigation bar, za spustiti recimo notifikacije (doduše to i LG ima). Fazon da čitać otiska može sluziti kao custim dugme za spustanje notifikacija, listanje slika, i okidanje fotoaparata je super. Prednja kamera je pravo dobra i ima blic, blic i nisam ni skontao da ima dok nije opalio. Da spori su sa updatom softweara, mnogo prije i Samsung i LG izbace update od njih.

Toliko od mene :D
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#2 Re: Huawei telefoni

Post by weltschmertz »

Evo meni već treba pomoć [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Dobio sam Huawei G6, korišten. Međutim neće da starta, upali se i bude Huawei logo i onda se samo ugasi. Ako uđem u root sa volume up i power tipkom imam sve opcije i krenem da odradim factory reset, ne ide. Samo ide formatting cache pa formatting data i tu zapne.
Zna li iko kako bi se moglo ovo riješiti?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
MTV
Posts: 14295
Joined: 21/08/2013 19:39

#3 Re: Huawei telefoni

Post by MTV »

weltschmertz wrote:Evo meni već treba pomoć [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Dobio sam Huawei G6, korišten. Međutim neće da starta, upali se i bude Huawei logo i onda se samo ugasi. Ako uđem u root sa volume up i power tipkom imam sve opcije i krenem da odradim factory reset, ne ide. Samo ide formatting cache pa formatting data i tu zapne.
Zna li iko kako bi se moglo ovo riješiti?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Isti problem imam sa vec starim G610. Jednom je factory reset pomogao, a sad ni on nepomaze...
User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#4 Re: Huawei telefoni

Post by beco »

Iskreno nemam pojma sta bi tu moglog pomoci, vjerovatno najprije XDA forum. Pretpostavljam da postoji neki nacin da se mobitel stavi u download mode te da mu se sa PC instalira factory softwear opet. Javite ako nadete riješenje.
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#5 Re: Huawei telefoni

Post by gidra »

beco wrote:Smatram da ovaj veliki kineski brand zaslužuje svoju vlastitu temu. Neka bude ovo mjesto gdje ćemo razmjenjivati naša iskustva sa Huawei telefonima. Do sada sam koristio mobitele od većine poznatih proizvođača mobitela (jedino motorolu nisam nikad koristio). Prvi susret sa Huawei mi je bio preko modela P8 koji me je stavrno oduševio, najviše vanjskim dizajnom, kamerom i softwearom koji mi je bio osvježenje. Nažalost P8-ca završila pod autom (auto presao preko mobitela), smrskako se displej, ali je još radio :D . Nakon toga sam nabavio Samsung Galaxy S6 koji me samo podsjetio koliko mrzim Samsung mobitele i naručito njihov softwaer, i da taj mobitel je stvarno užasnu bateriju imao. Sad koristim Mate S, a skupljam pare za P9 :D . Mate S mi je izgledom stvarno prelijep, dobro stoji u ruci, lako ga je držati, a negdje je na gornjoj granici što se tiće vanjskih gabarita. Hardwear je u suštini isti kao i kod P8 samo sto je dislej superAmoled. Baterija je ništa specjalno, kamera dobra, softwear super. Istina dizajn softweara liči na IOS dizajnerski jezik. Neke sitnice me oduševljavaju kod ovog softweara tipa screenshot sa double knuckle tehnologijom 100 puta bolje nego glupo povlačenje ruke preko ekrana kod Samsunga (pri cemu pomjeriš ono sto hoces da uhavtiš). Čitać otiska je brži, precizniji i na boljem mjestu nego kod S6, recimo kada jendnom rukom otvaraš mobitel, slomiš se dok istovremeno balansiraš mobitel i staviš palac na home dugme kod S6, dok Mate S samo uzmeš mobitel i na prirodnom mjestu gdje ti inače stoji kažiprst samo isti prisloniš. Volim što mogu dodavati još ikona na navigation bar, za spustiti recimo notifikacije (doduše to i LG ima). Fazon da čitać otiska može sluziti kao custim dugme za spustanje notifikacija, listanje slika, i okidanje fotoaparata je super. Prednja kamera je pravo dobra i ima blic, blic i nisam ni skontao da ima dok nije opalio. Da spori su sa updatom softweara, mnogo prije i Samsung i LG izbace update od njih.

Toliko od mene :D
Ne isplati ti se prelazak na P9 sa Mate S.
Nema neke velike razlike izmedju P8 i P9 osim senzora za otisak prsta. Software emui 4 (Andorid 6.0) na oba telefona isti, meni je čak p8 i ljepsi. Isto rade, isto se ponasaju, kamera u 5 deka. Čekaj P10 ili novi mate, sve ostalo ti je bacanje para...
Ja sam vlasnik P8 kupljen u telekomu, bas ga otplatio prosli mjesec a ostalo mi jos 2 godine garancije. Kontam uzeti galaxy S7 ovih dana, a P8 pokloniti :D
User avatar
MTV
Posts: 14295
Joined: 21/08/2013 19:39

#6 Re: Huawei telefoni

Post by MTV »

beco wrote:Iskreno nemam pojma sta bi tu moglog pomoci, vjerovatno najprije XDA forum. Pretpostavljam da postoji neki nacin da se mobitel stavi u download mode te da mu se sa PC instalira factory softwear opet. Javite ako nadete riješenje.
Bio sam na reklamaciji kod piljara ako je software ili virus nema problema ali ako se sprzilo nesta dok se puni a raja obicno upali igricu i puni dok je baterija pri kraju nema popravka. Takva im je recenica. :roll:

Kod mene je to ionako stari G610 i kad bi se popravio dao bi ga nekom. A komp mi je sposoban samo za googla i fb ostale radnje na njemu mogu zaboraviti.

Javit cu sta ce biti u nastavku sapunice.
User avatar
konektovan
Posts: 39873
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7 Re: RE: Re: Huawei telefoni

Post by konektovan »

gidra wrote:
beco wrote:Smatram da ovaj veliki kineski brand zaslužuje svoju vlastitu temu. Neka bude ovo mjesto gdje ćemo razmjenjivati naša iskustva sa Huawei telefonima. Do sada sam koristio mobitele od većine poznatih proizvođača mobitela (jedino motorolu nisam nikad koristio). Prvi susret sa Huawei mi je bio preko modela P8 koji me je stavrno oduševio, najviše vanjskim dizajnom, kamerom i softwearom koji mi je bio osvježenje. Nažalost P8-ca završila pod autom (auto presao preko mobitela), smrskako se displej, ali je još radio :D . Nakon toga sam nabavio Samsung Galaxy S6 koji me samo podsjetio koliko mrzim Samsung mobitele i naručito njihov softwaer, i da taj mobitel je stvarno užasnu bateriju imao. Sad koristim Mate S, a skupljam pare za P9 :D . Mate S mi je izgledom stvarno prelijep, dobro stoji u ruci, lako ga je držati, a negdje je na gornjoj granici što se tiće vanjskih gabarita. Hardwear je u suštini isti kao i kod P8 samo sto je dislej superAmoled. Baterija je ništa specjalno, kamera dobra, softwear super. Istina dizajn softweara liči na IOS dizajnerski jezik. Neke sitnice me oduševljavaju kod ovog softweara tipa screenshot sa double knuckle tehnologijom 100 puta bolje nego glupo povlačenje ruke preko ekrana kod Samsunga (pri cemu pomjeriš ono sto hoces da uhavtiš). Čitać otiska je brži, precizniji i na boljem mjestu nego kod S6, recimo kada jendnom rukom otvaraš mobitel, slomiš se dok istovremeno balansiraš mobitel i staviš palac na home dugme kod S6, dok Mate S samo uzmeš mobitel i na prirodnom mjestu gdje ti inače stoji kažiprst samo isti prisloniš. Volim što mogu dodavati još ikona na navigation bar, za spustiti recimo notifikacije (doduše to i LG ima). Fazon da čitać otiska može sluziti kao custim dugme za spustanje notifikacija, listanje slika, i okidanje fotoaparata je super. Prednja kamera je pravo dobra i ima blic, blic i nisam ni skontao da ima dok nije opalio. Da spori su sa updatom softweara, mnogo prije i Samsung i LG izbace update od njih.

Toliko od mene :D
Ne isplati ti se prelazak na P9 sa Mate S.
Nema neke velike razlike izmedju P8 i P9 osim senzora za otisak prsta. Software emui 4 (Andorid 6.0) na oba telefona isti, meni je čak p8 i ljepsi. Isto rade, isto se ponasaju, kamera u 5 deka. Čekaj P10 ili novi mate, sve ostalo ti je bacanje para...
Ja sam vlasnik P8 kupljen u telekomu, bas ga otplatio prosli mjesec a ostalo mi jos 2 godine garancije. Kontam uzeti galaxy S7 ovih dana, a P8 pokloniti :D
Kako si otplatio, a ostala tolika garancija????

poslano sa Sonija Ze
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8 Re: RE: Re: Huawei telefoni

Post by gidra »

konektovan wrote:
gidra wrote:
beco wrote:Smatram da ovaj veliki kineski brand zaslužuje svoju vlastitu temu. Neka bude ovo mjesto gdje ćemo razmjenjivati naša iskustva sa Huawei telefonima. Do sada sam koristio mobitele od većine poznatih proizvođača mobitela (jedino motorolu nisam nikad koristio). Prvi susret sa Huawei mi je bio preko modela P8 koji me je stavrno oduševio, najviše vanjskim dizajnom, kamerom i softwearom koji mi je bio osvježenje. Nažalost P8-ca završila pod autom (auto presao preko mobitela), smrskako se displej, ali je još radio :D . Nakon toga sam nabavio Samsung Galaxy S6 koji me samo podsjetio koliko mrzim Samsung mobitele i naručito njihov softwaer, i da taj mobitel je stvarno užasnu bateriju imao. Sad koristim Mate S, a skupljam pare za P9 :D . Mate S mi je izgledom stvarno prelijep, dobro stoji u ruci, lako ga je držati, a negdje je na gornjoj granici što se tiće vanjskih gabarita. Hardwear je u suštini isti kao i kod P8 samo sto je dislej superAmoled. Baterija je ništa specjalno, kamera dobra, softwear super. Istina dizajn softweara liči na IOS dizajnerski jezik. Neke sitnice me oduševljavaju kod ovog softweara tipa screenshot sa double knuckle tehnologijom 100 puta bolje nego glupo povlačenje ruke preko ekrana kod Samsunga (pri cemu pomjeriš ono sto hoces da uhavtiš). Čitać otiska je brži, precizniji i na boljem mjestu nego kod S6, recimo kada jendnom rukom otvaraš mobitel, slomiš se dok istovremeno balansiraš mobitel i staviš palac na home dugme kod S6, dok Mate S samo uzmeš mobitel i na prirodnom mjestu gdje ti inače stoji kažiprst samo isti prisloniš. Volim što mogu dodavati još ikona na navigation bar, za spustiti recimo notifikacije (doduše to i LG ima). Fazon da čitać otiska može sluziti kao custim dugme za spustanje notifikacija, listanje slika, i okidanje fotoaparata je super. Prednja kamera je pravo dobra i ima blic, blic i nisam ni skontao da ima dok nije opalio. Da spori su sa updatom softweara, mnogo prije i Samsung i LG izbace update od njih.

Toliko od mene :D
Ne isplati ti se prelazak na P9 sa Mate S.
Nema neke velike razlike izmedju P8 i P9 osim senzora za otisak prsta. Software emui 4 (Andorid 6.0) na oba telefona isti, meni je čak p8 i ljepsi. Isto rade, isto se ponasaju, kamera u 5 deka. Čekaj P10 ili novi mate, sve ostalo ti je bacanje para...
Ja sam vlasnik P8 kupljen u telekomu, bas ga otplatio prosli mjesec a ostalo mi jos 2 godine garancije. Kontam uzeti galaxy S7 ovih dana, a P8 pokloniti :D
Kako si otplatio, a ostala tolika garancija????

poslano sa Sonija Ze
na godinu uzeo telefon, prosle godine nekad u julu, a tada je bila akcija i davali su 3 godine garancije...

..."Huawei P8 je spoj modernog, elegantnog dizajna, funkcionalnosti i i vrhunske tehnologije.
Profinjeno aluminijsko kućište u kombinaciji s izvrsnim zaslonom i vrhunskim hardverom čini cjelinu koja će zadovoljiti i one najzahtjevnije.
Ovo je prvi smartphone sa garancijom od 3 godine! Kupovinom ovog uređaja u BH Telecomu na poklon dobijate selfie stick."
https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5164f48fcb8.html
User avatar
konektovan
Posts: 39873
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9 Re: RE: Re: RE: Re: Huawei telefoni

Post by konektovan »

gidra wrote:
konektovan wrote:
gidra wrote: Ne isplati ti se prelazak na P9 sa Mate S.
Nema neke velike razlike izmedju P8 i P9 osim senzora za otisak prsta. Software emui 4 (Andorid 6.0) na oba telefona isti, meni je čak p8 i ljepsi. Isto rade, isto se ponasaju, kamera u 5 deka. Čekaj P10 ili novi mate, sve ostalo ti je bacanje para...
Ja sam vlasnik P8 kupljen u telekomu, bas ga otplatio prosli mjesec a ostalo mi jos 2 godine garancije. Kontam uzeti galaxy S7 ovih dana, a P8 pokloniti :D
Kako si otplatio, a ostala tolika garancija????

poslano sa Sonija Ze
na godinu uzeo telefon, prosle godine nekad u julu, a tada je bila akcija i davali su 3 godine garancije...

..."Huawei P8 je spoj modernog, elegantnog dizajna, funkcionalnosti i i vrhunske tehnologije.
Profinjeno aluminijsko kućište u kombinaciji s izvrsnim zaslonom i vrhunskim hardverom čini cjelinu koja će zadovoljiti i one najzahtjevnije.
Ovo je prvi smartphone sa garancijom od 3 godine! Kupovinom ovog uređaja u BH Telecomu na poklon dobijate selfie stick."
https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5164f48fcb8.html
E svaka im cast, tri godine garancije su znak neupitnog kvaliteta tog uredjaja.

poslano sa Sonija Ze
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10 Re: RE: Re: RE: Re: Huawei telefoni

Post by gidra »

konektovan wrote:E svaka im cast, tri godine garancije su znak neupitnog kvaliteta tog uredjaja.
poslano sa Sonija Ze
Kad si već kod Huaweija i kvaliteta napisah upravo jedan zanimljiv post na temi o BHTelecomu..
Izgleda da je ovaj P8 telefon kao golf 2, sto stariji to skuplji :lol:
kema
Posts: 107
Joined: 20/04/2016 20:13

#11 Re: Huawei telefoni

Post by kema »

Uzeo huawei ascend y530 prije dvije godine i pokajao se pravo.
Baterija nikakva,thumbnails problemi koji brzo zatrpaju sd karticu,a odnedavno ni gps mi ne radi..
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#12 Re: Huawei telefoni

Post by gidra »

kema wrote:Uzeo huawei ascend y530 prije dvije godine i pokajao se pravo.
Baterija nikakva,thumbnails problemi koji brzo zatrpaju sd karticu,a odnedavno ni gps mi ne radi..
vjerujem, jer to su niskobudzetni telefoni preko kojih se Huawei probijao na trziste i pekao zanat...
Dok je danas sasvim druga prica.
Sa svojim modelima Mate x, Px, Honor spada u samu kremu mobilnog svijeta i jedni su od rijetkih koji prave svoje chipsete, po nekim anketama njihov Kirin 955 je broj 1 u svijetu.
User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#13 Re: Huawei telefoni

Post by beco »

gidra wrote:
beco wrote:Smatram da ovaj veliki kineski brand zaslužuje svoju vlastitu temu. Neka bude ovo mjesto gdje ćemo razmjenjivati naša iskustva sa Huawei telefonima. Do sada sam koristio mobitele od većine poznatih proizvođača mobitela (jedino motorolu nisam nikad koristio). Prvi susret sa Huawei mi je bio preko modela P8 koji me je stavrno oduševio, najviše vanjskim dizajnom, kamerom i softwearom koji mi je bio osvježenje. Nažalost P8-ca završila pod autom (auto presao preko mobitela), smrskako se displej, ali je još radio :D . Nakon toga sam nabavio Samsung Galaxy S6 koji me samo podsjetio koliko mrzim Samsung mobitele i naručito njihov softwaer, i da taj mobitel je stvarno užasnu bateriju imao. Sad koristim Mate S, a skupljam pare za P9 :D . Mate S mi je izgledom stvarno prelijep, dobro stoji u ruci, lako ga je držati, a negdje je na gornjoj granici što se tiće vanjskih gabarita. Hardwear je u suštini isti kao i kod P8 samo sto je dislej superAmoled. Baterija je ništa specjalno, kamera dobra, softwear super. Istina dizajn softweara liči na IOS dizajnerski jezik. Neke sitnice me oduševljavaju kod ovog softweara tipa screenshot sa double knuckle tehnologijom 100 puta bolje nego glupo povlačenje ruke preko ekrana kod Samsunga (pri cemu pomjeriš ono sto hoces da uhavtiš). Čitać otiska je brži, precizniji i na boljem mjestu nego kod S6, recimo kada jendnom rukom otvaraš mobitel, slomiš se dok istovremeno balansiraš mobitel i staviš palac na home dugme kod S6, dok Mate S samo uzmeš mobitel i na prirodnom mjestu gdje ti inače stoji kažiprst samo isti prisloniš. Volim što mogu dodavati još ikona na navigation bar, za spustiti recimo notifikacije (doduše to i LG ima). Fazon da čitać otiska može sluziti kao custim dugme za spustanje notifikacija, listanje slika, i okidanje fotoaparata je super. Prednja kamera je pravo dobra i ima blic, blic i nisam ni skontao da ima dok nije opalio. Da spori su sa updatom softweara, mnogo prije i Samsung i LG izbace update od njih.

Toliko od mene :D
Ne isplati ti se prelazak na P9 sa Mate S.
Nema neke velike razlike izmedju P8 i P9 osim senzora za otisak prsta. Software emui 4 (Andorid 6.0) na oba telefona isti, meni je čak p8 i ljepsi. Isto rade, isto se ponasaju, kamera u 5 deka. Čekaj P10 ili novi mate, sve ostalo ti je bacanje para...
Ja sam vlasnik P8 kupljen u telekomu, bas ga otplatio prosli mjesec a ostalo mi jos 2 godine garancije. Kontam uzeti galaxy S7 ovih dana, a P8 pokloniti :D
A finasijski nece biti neki udar, imam covjeka za te stvari :D A ne bih rekao da nemam sta dobiti. Ja se na P9 najvise radujem Kirinu 955, jacoj bateriji, i boljoj kameri. Ali Mate perdobro izgleda u stvarnosti (bolje od P9) i dobro leži u ruci i ima Super amoled ekran :-) dovraga.

Za ove jeftinije modele ne znam, ali ovo sto sam dosada vidio od flagshipova njihovih, pravo sam impresioniran.
User avatar
konektovan
Posts: 39873
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14 Re: Huawei telefoni

Post by konektovan »

Huawei G8 ili ascend mate 7, sta je bolja kupovina????

poslano sa Sonija Ze
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#15 Re: Huawei telefoni

Post by O'zone »

Trenutno koristim Y6 DS i nemam nekih velikih zamjerki. Manje zamjerke su što se zna ugrijati kad se recimo igraju igrice na njemu a onda zna da zaštopa touch odnosno neće da ufati :mrgreen:

Imam i G630 taj telefon je tenk. Klinjo ga koristi za igrice i youtube. Ima na sebi više naslaga čokolade, eurokrema, bomobna, raznih slanih jela, nego oklopa :lol: Taj telefon se ne gasi evo već dvije godine, baterija izgura čitav dan još uvijek, nikada zaštopao nije.

Tako što se mene tiče Huawei ima dobre telefone u srednjoj klasi i smijem reči odlične u višoj klasi, međutim na našem tržištu je bilo dosta onih jeftinih low end Huawei telefona kojih sam i sam par propustio kroz ruke i mogu reći da su katastrofa. Na žalost najveći borj korisnika se odlučivao za baš te telefone jer su bili povoljni i onda nakon iskustva sa njima ide ono "nikad više Huawei u moju kuću neće ući"
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#16 Re: Huawei telefoni

Post by gidra »

konektovan wrote:Huawei G8 ili ascend mate 7, sta je bolja kupovina????

poslano sa Sonija Ze
Mate 7 je prevelik, 6 incha...
Ja bih isao na G8, mladji je model godinu dana...
User avatar
konektovan
Posts: 39873
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17 Re: RE: Re: Huawei telefoni

Post by konektovan »

gidra wrote:
konektovan wrote:Huawei G8 ili ascend mate 7, sta je bolja kupovina????

poslano sa Sonija Ze
Mate 7 je prevelik, 6 incha...
Ja bih isao na G8, mladji je model godinu dana...
Musko je korisnik, tako da velicina ne bi predstavljala problem, al' eto, ne znam koji bi u praksi mogao biti bolji?!

poslano sa Sonija Ze
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#18 Re: RE: Re: Huawei telefoni

Post by gidra »

konektovan wrote:
gidra wrote:
konektovan wrote:Huawei G8 ili ascend mate 7, sta je bolja kupovina????

poslano sa Sonija Ze
Mate 7 je prevelik, 6 incha...
Ja bih isao na G8, mladji je model godinu dana...
Musko je korisnik, tako da velicina ne bi predstavljala problem, al' eto, ne znam koji bi u praksi mogao biti bolji?!

poslano sa Sonija Ze
Sestra mi ima G8 isto kupljen preko telekoma i nema neke razlike u radu u odnosu na P8 za obicnog korisnika. Baterija drzi cijeli dan, emui fluidan, kamera solidna (losija nego u P8), display odlican. Senzor za otisak prsta isto tako odlicno radi. Nije mi se do sada nijednom zalila, a na moj nagovor je uzela G8 :D ... a Mate 7 nisam probao, a vjerovatno je to sve u 5 deka.
User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#19 Re: Huawei telefoni

Post by beco »

Ja bih uzeo G8 jer je generacijski mlađi. Ali Mate 7 ima veću bateriju ali i veći ekran. Ako ti je lakše:
http://www.phonearena.com/phones/compar ... /9546,8790

Hoce Honor 8 prodavati se u Evropi? Ima pravo dobru cijenu u USA 399$ :D
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#20 Re: Huawei telefoni

Post by Montana »

ja inače note 3 već 4 godine imam pa sam se tjeo ponovit,uzet note 7 al pošto si onaj zaokrugljeni dizajn u šupak zabit mogu...kontam ovaj mate 8 uzet,velik i četvrtast po mom ćeifu.

https://www.amazon.de/dp/B01C9TZZMM/?sm ... FHklVjJmEg

uzet to il note 4?
User avatar
MTV
Posts: 14295
Joined: 21/08/2013 19:39

#22 Re: Huawei telefoni

Post by MTV »

Treci definitivno :mrgreen:
citroen xm
Posts: 17830
Joined: 17/04/2012 22:57

#23 Re: Huawei telefoni

Post by citroen xm »

Ja koristim zadnjih godina njihove telefone. Kvalitet je odličan, nikada nisam imao ni najmanji kvar. Ostalo diktiraju performanse. Normalno je da će 512 MB RAM memorije zajebavati.

Ne znam šta će biti u budućnosti, ali ne bi imao ništa protiv da opet bude Huawei. Jedino bih tražio neki iz top serija zbog kamere koja i nije neko ludilo na ovim jeftinijim modelima.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#24 Re: Huawei telefoni

Post by ExNihilo »

timPra
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45076
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#25 Re: Huawei telefoni

Post by Chmoljo »

Imam Mate S, i sto napisa pokretac, upravo odusevljavaju te sitnice poput double knuckle za screenshot, i onako telefon je izgledom jako lijep.

Mnogi se iznenade kada cuju da je huawei.

Meni je garancija 2 godine, koliko se sjecam, ali dobio sam i onu neku dodatnu, premium, ako se bilo sta fizicki osteti u godinu dana imam pravo na besplatan servis. Ili ako je vise dijelova stradalo, onda besplatno mijenjaju najskuplji unisteni.

Apsolutna preporuka.
Post Reply