HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#1 HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by odokativan »

e ovako izgledaju slike novog prvaka DxO sajta HTC u11 u lowlight
https://www.flickr.com/photos/96324578@ ... 904680104/

kojem nije ravan ni s7/s8
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by Qler »

Da hoce vala i HTC jednom ubosti sa kamerom, do sada su sve bile najavljene kao najbolje, i do sada su sve bile zesci fail...
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#3 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by odokativan »

bogami je i HTC 10 dobar, takođe u vrhu po DxO https://www.dxomark.com/mobiles/column- ... ile-scores
ali u11 je definitivno nadmašio sve
gornje slike govore sve
ne znam da li amateru korisniku uistinu trebaju bolje
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#4 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by Mega Man X »

HTC - Help This Company

Ne znam kako do sada nisu propali.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by Truba »

Ocito je da srljaju u propast
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by amar1994 »

malo kasne :D , kad i kad je nokia 1020 imala ovakvu kameru :-D

samo treba gledat velicinu senzora , sto je veci bolje su slike , i ovaj HTC ima povelik senzor :)
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#7 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by odokativan »

nije sve u veličini sensora, samo je jedan od parametara
osim toga treba znat informacije, sensor je čak manji 1/2,55" dok je u HTC 10 bio sony imx 277 sa 1/2.3 inča
http://mob.hr/htc-u11-skinuo-google-pix ... -dxomarka/
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#8 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by febo_acm »

jel ovo dileja?

odmah po dx :D
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#9 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by shalla »

Na stranu dileja, izgleda da je HTC ovaj put uradio stvarno odličan posao sa kamerom...

http://www.phonearena.com/news/First-HT ... nd_id94367
User avatar
diablobih
Posts: 8250
Joined: 28/12/2015 02:17

#10 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by diablobih »

dxomark je solidan benchmark, nije rahitican k'o antutu i ostali.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#11 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by klixo »

Posjedovao HD Desire , One m7 , One m8 ... sva tri po 2 godine koristio , nikad nista.
Huawei p9 se nakon petog pada razbio(displej)... Vracam se na HTC cim 11ka dodje u telekom.
jarobot
Posts: 3049
Joined: 13/06/2016 20:07

#12 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by jarobot »

Qler wrote:Da hoce vala i HTC jednom ubosti sa kamerom, do sada su sve bile najavljene kao najbolje, i do sada su sve bile zesci fail...
Iznenađuje me da ti lupiš ovakvu glupost. pa prošle godine Pixel , S7Edge i HTC10 najbolje kamere na mobilnim telefonima... :D
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#13 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by shalla »

klixo wrote:Posjedovao HD Desire , One m7 , One m8 ... sva tri po 2 godine koristio , nikad nista.
Huawei p9 se nakon petog pada razbio(displej)... Vracam se na HTC cim 11ka dodje u telekom.
Druže šta radiš sa njima, igraš basketa pa ih koristiš umjesto lopte? :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by Truba »

Ja kupujem htc uvijek
Imao sam samo dva :mrgreen:

Ali vidi se da imaju sve manje udjela na trzistu
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by Qler »

jarobot wrote:
Qler wrote:Da hoce vala i HTC jednom ubosti sa kamerom, do sada su sve bile najavljene kao najbolje, i do sada su sve bile zesci fail...
Iznenađuje me da ti lupiš ovakvu glupost. pa prošle godine Pixel , S7Edge i HTC10 najbolje kamere na mobilnim telefonima... :D
Govorim konkretno za HTC, jos od onog modela poslije Desire HD sto je izasao govore za svaku kameru da je najbolja, i svaki put fail, One M7 sa 4MP u teoriji je trebao biti odlican, veliki pixeli, OIS dobar... u praksi lose, pa M8 sa dual kamerom, na papiru strasno, u praksi opet prdimahovina... i evo sad kao da su napravili nesto sa ovim U11, vidjet cemo.

Pixel i S7 imaju super kamere, ali previse postprocessinga da slike izgledaju wow, pogotovo kod Samsunga. Zato ja najvise volim kameru na 808PV... slike izgledaju blijedo kad gledas pored Samsungovih, ali brate, to je realna slika. Ali, jebi ga, nema vise 808, niti ce biti telefon sa takvom kamerom zbog dizajna... Da sada uzimam telefon samo zbog kamere ne znam sta bi uzeo...navikao na Windowsu na ove manuelne kontrole, i nikako da se naviknem na telefon bez fizickog okidaca za kameru, da ono pritisnem da uslika. To jedino jos Sony ima..
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#16 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by odokativan »

:lol: čuj samo sony
pa skoro svaki mob ima u postavkama kamere da se namjesti da tipka volume ili on/off bude shutter i eto ti znači fizičke tipke za okidanje
jarobot
Posts: 3049
Joined: 13/06/2016 20:07

#17 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by jarobot »

Qler wrote:
jarobot wrote:
Qler wrote:Da hoce vala i HTC jednom ubosti sa kamerom, do sada su sve bile najavljene kao najbolje, i do sada su sve bile zesci fail...
Iznenađuje me da ti lupiš ovakvu glupost. pa prošle godine Pixel , S7Edge i HTC10 najbolje kamere na mobilnim telefonima... :D
Govorim konkretno za HTC, jos od onog modela poslije Desire HD sto je izasao govore za svaku kameru da je najbolja, i svaki put fail, One M7 sa 4MP u teoriji je trebao biti odlican, veliki pixeli, OIS dobar... u praksi lose, pa M8 sa dual kamerom, na papiru strasno, u praksi opet prdimahovina... i evo sad kao da su napravili nesto sa ovim U11, vidjet cemo.

Pixel i S7 imaju super kamere, ali previse postprocessinga da slike izgledaju wow, pogotovo kod Samsunga. Zato ja najvise volim kameru na 808PV... slike izgledaju blijedo kad gledas pored Samsungovih, ali brate, to je realna slika. Ali, jebi ga, nema vise 808, niti ce biti telefon sa takvom kamerom zbog dizajna... Da sada uzimam telefon samo zbog kamere ne znam sta bi uzeo...navikao na Windowsu na ove manuelne kontrole, i nikako da se naviknem na telefon bez fizickog okidaca za kameru, da ono pritisnem da uslika. To jedino jos Sony ima..
Očigledno si promašio HTC 10 !!! :D
A i ovaj fizički okidač na ovoj mojoj desetki se podesi tipka za glasnoću da okida i eto ga !!!
Neznam šta još ima windows kamera u odnosu konkretno HTC 10 kameru ( imam lumiu 820 )
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by Qler »

odokativan wrote::lol: čuj samo sony
pa skoro svaki mob ima u postavkama kamere da se namjesti da tipka volume ili on/off bude shutter i eto ti znači fizičke tipke za okidanje
znaci mogu da pritisnem do pola da fokusira, i onda do kraja da okinem? Jesi li ti ikad koristio pravi foto aparat? Ili se samo pravis glup?
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by Qler »

jarobot wrote:
Qler wrote:
jarobot wrote: Iznenađuje me da ti lupiš ovakvu glupost. pa prošle godine Pixel , S7Edge i HTC10 najbolje kamere na mobilnim telefonima... :D
Govorim konkretno za HTC, jos od onog modela poslije Desire HD sto je izasao govore za svaku kameru da je najbolja, i svaki put fail, One M7 sa 4MP u teoriji je trebao biti odlican, veliki pixeli, OIS dobar... u praksi lose, pa M8 sa dual kamerom, na papiru strasno, u praksi opet prdimahovina... i evo sad kao da su napravili nesto sa ovim U11, vidjet cemo.

Pixel i S7 imaju super kamere, ali previse postprocessinga da slike izgledaju wow, pogotovo kod Samsunga. Zato ja najvise volim kameru na 808PV... slike izgledaju blijedo kad gledas pored Samsungovih, ali brate, to je realna slika. Ali, jebi ga, nema vise 808, niti ce biti telefon sa takvom kamerom zbog dizajna... Da sada uzimam telefon samo zbog kamere ne znam sta bi uzeo...navikao na Windowsu na ove manuelne kontrole, i nikako da se naviknem na telefon bez fizickog okidaca za kameru, da ono pritisnem da uslika. To jedino jos Sony ima..
Očigledno si promašio HTC 10 !!! :D
A i ovaj fizički okidač na ovoj mojoj desetki se podesi tipka za glasnoću da okida i eto ga !!!
Neznam šta još ima windows kamera u odnosu konkretno HTC 10 kameru ( imam lumiu 820 )
Nokia camera je osnova nove Windows camere, gdje je dosta intiuitivno napravljen interface, u dva koraka shutter speed, expoziciju, manuel focus.. LG ima dobar software isto.
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#20 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by odokativan »

Qler wrote:
odokativan wrote::lol: čuj samo sony
pa skoro svaki mob ima u postavkama kamere da se namjesti da tipka volume ili on/off bude shutter i eto ti znači fizičke tipke za okidanje
znaci mogu da pritisnem do pola da fokusira, i onda do kraja da okinem? Jesi li ti ikad koristio pravi foto aparat? Ili se samo pravis glup?
jel se ti praviš glup
pročitaj šta si prvo napisao,
nikako da se naviknem na telefon bez fizickog okidaca za kameru, da ono pritisnem da uslika.
o tim dodatnim glupostima koje pišeš ni riječi samo da ti fali fizički okidač
kupi foto aparat i ćao
nije za tebe očigledno mobitel
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21 Re: HTC u11 najbolja kamera mobitela do sada

Post by Qler »

Eto nije za mene, neka je za tebe... kad nisi skontao na sta mislim, jasno je koliko se razumijes. Ti vjerovatno mislis da iPhone ima najbolji software za kameru, upri puljku i ne razmisljaj...
Post Reply