HTC-all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#76 Re: HTC-all about

Post by johntra »

Kako se do sada pokazao One? Ja ga kontam nekad uzimati kad završim sa otplatom ovog Desire S...Kolega mi ga je nedavno uzeo u Hrvatskoj i kaže da ima dosta bugova...recimo, njemu se stalno pali Airplane mode kada ima razgovor, čovjek je već dobrano izludio... :D
Vjerujem da se to updateom softvera riješi, ali nije mala stvar dati više od milje i da te tako handri mobitel...
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#77 Re: HTC-all about

Post by klixo »

johntra wrote:Kako se do sada pokazao One? Ja ga kontam nekad uzimati kad završim sa otplatom ovog Desire S...Kolega mi ga je nedavno uzeo u Hrvatskoj i kaže da ima dosta bugova...recimo, njemu se stalno pali Airplane mode kada ima razgovor, čovjek je već dobrano izludio... :D
Vjerujem da se to updateom softvera riješi, ali nije mala stvar dati više od milje i da te tako handri mobitel...
Jucer ga uzeo...s4 isto nokia 3310 izgleda pored njega...Javim kroz 20ak dana iskušenja :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#78 Re: HTC-all about

Post by agent_zero »

klixo wrote:s4 isto nokia 3310 izgleda pored njega...
E jebiga sad...
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#79 Re: HTC-all about

Post by klixo »

agent_zero wrote:
klixo wrote:s4 isto nokia 3310 izgleda pored njega...
E jebiga sad...
Mislio sam dizajnerski ...

Danas sam malo testirao kameru , koliko sam se negativnih recenzija nacitao o kameri HTC mislio sam da me ceka kakva cigla kamera ...

Slika govori više od 1000 rijeci... Kamerchina !

https://mail-attachment.googleuserconte ... k&sadssc=1
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#80 Re: HTC-all about

Post by EUROBIH »

HTC One, HTC ipak nije zabeležio uspeh kom se nadao.

Analitičar Alvin Kwok (JP Morgan) smatra da bi HTC trebalo da porazmisli o udruživanju sa Huaweijem pošto bi to moglo da u potpunosti promeni tržište.

HTC bi tako u savez doneo zahteve za luksuznim telefonima i jako jezgro fanova – što fali Huaweiju.

U međuvremenu, Huawei je uspeo da se pozicira na tržištu u Kini i ima pristup finansijama koje bi mogle da pomognu HTC-u.

Sa više finansijskih izvora HTC bi mogao da se uspešno bori sa obaranjem cena uređaja drugih proizvođača na duži vremenski rok.

HTC je početkom 2013. godine bio trinaesti najveći proizvođač mobilnih telefona sa manje od 2 % prisustva na tržištu dok je Huawei bio šesti najveći sa 3% tržišta.

Udruživanjem, nova kompanija bi bila četvrta najveća na svetu ispred LG electronicsa i ZTE-a.

Od HTC-a i Huaweia bi u tom slučaju jedino bili jači Apple, Samsung i Nokia.
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#81 Re: HTC-all about

Post by avantgarde »

klixo wrote:
agent_zero wrote:
klixo wrote:s4 isto nokia 3310 izgleda pored njega...
E jebiga sad...
Mislio sam dizajnerski ...

Danas sam malo testirao kameru , koliko sam se negativnih recenzija nacitao o kameri HTC mislio sam da me ceka kakva cigla kamera ...

Slika govori više od 1000 rijeci... Kamerchina !

https://mail-attachment.googleuserconte ... k&sadssc=1

da bas tako druze,ne bih da ga hvalim,nemam nista od toga ali telefon radi ko dokserica,ima zvuk kojem ni jedan drugi smartphone nije ravan,dodir displeja ide tecno i bez problema,kamera je sasvim ok,radi dobre slike cak i kad je tamno(bar po mom laickom vidjenju slike),izgleda mocno i markantno,jednom mi je ispao na pocetku na asfalt iz dzepa kosulje i nije se razbijo,imao je par ogrebotina,poslije sam kupio i zastitnu torbicu :(...ali tek posto mi je vec jednbom ispao...i u poredjenju sa ostalimtelefonima je jednostavno klasa za sebe,mislim ono opticki a ima i mozda najaci displej,hocu reci da se i pod jakom svjetlosti moze dobro raspoznat sve ono sto se nalazi na displeju..plus 4G prenosna brzina podataka..toliko bih ja rekao..
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#82 Re: HTC-all about

Post by JanuaryJones »

Pitanje.

Imam problemčić sa mrežom i ne znam jel problem do telefona ili SIM kartice. Naime kad mi se izgubi mreža (negdje u podrumu, tunelu, na planini) dobijem poruku na ekranu Limited Service. Iako mi je telefon na automatskom traženju ostane zakucan na Limited Service. Kada odem u opcije i pokušavam se nakačiti na svoju Home mrežu ili bilo koju drugu, ne da. Dobijem poruku "Unable to connect to this network at this time".

Pokušala sam restartovati telefon, mijenjati ono GSM, HDSPA, vadila bateriju...ne fercera.
Jedino što radi je da izvadim karticu, stavim je u neki drugi telefon i ponovo vratim u svoj telefon. Iz prve se nakači na Home mrežu.


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#83 Re: HTC-all about

Post by JanuaryJones »

JanuaryJones wrote:Pitanje.

Imam problemčić sa mrežom i ne znam jel problem do telefona ili SIM kartice. Naime kad mi se izgubi mreža (negdje u podrumu, tunelu, na planini) dobijem poruku na ekranu Limited Service. Iako mi je telefon na automatskom traženju ostane zakucan na Limited Service. Kada odem u opcije i pokušavam se nakačiti na svoju Home mrežu ili bilo koju drugu, ne da. Dobijem poruku "Unable to connect to this network at this time".

Pokušala sam restartovati telefon, mijenjati ono GSM, HDSPA, vadila bateriju...ne fercera.
Jedino što radi je da izvadim karticu, stavim je u neki drugi telefon i ponovo vratim u svoj telefon. Iz prve se nakači na Home mrežu.


Sent from my iPad using Tapatalk
Hajmo HTCovci, hilfe ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#84 Re: HTC-all about

Post by Quaresma »

mijenjaj sim karticu
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#85 Re: HTC-all about

Post by JanuaryJones »

Quaresma wrote:mijenjaj sim karticu
Planiram ;) hvala


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#86 Re: HTC-all about

Post by avantgarde »

ne bih mogao reci sta je problem,pokusaj ugasit pa opet upalit,novi start,poslije toga morao bi...i sam mislim da je tu problem do SIM kartice ,mozda je ne prepoznaje vise,mozda se istrala ako je starija itd..
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#87 Re: HTC-all about

Post by JanuaryJones »

avantgarde wrote:ne bih mogao reci sta je problem,pokusaj ugasit pa opet upalit,novi start,poslije toga morao bi...i sam mislim da je tu problem do SIM kartice ,mozda je ne prepoznaje vise,mozda se istrala ako je starija itd..
Paljenje i gašenje ne fercera osim ako telefon ne stoji ugašen par dana. Jedino prebacivanje kartice iz jednog u drugi telefon (sa ukucavanjem pina) radi. Kartici ima više od 5 godina. Gubi se samo kad izgubi mrežu.


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#88 Re: HTC-all about

Post by avantgarde »

JJ,5 godina je puno za jednu karticu,pogotovu ako se stalno vadi i ponovo vraca u mobilni telefon...pokusaj zamijenit,moguce da je to problem..
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#89 Re: HTC-all about

Post by JanuaryJones »

Odem do providera da mi izadaju novu. Koliko to košta, 10-15KM?


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#90 Re: HTC-all about

Post by Del_Boy1 »

JanuaryJones wrote:Odem do providera da mi izadaju novu. Koliko to košta, 10-15KM?


Sent from my iPad using Tapatalk
U BHTelecomu zamjena SIM kartice kosta 5KM.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#91 Re: HTC-all about

Post by JanuaryJones »

Del_Boy1 wrote:
JanuaryJones wrote:Odem do providera da mi izadaju novu. Koliko to košta, 10-15KM?


Sent from my iPad using Tapatalk
U BHTelecomu zamjena SIM kartice kosta 5KM.
Hvala :thumbup:


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#92 Re: HTC-all about

Post by agent_zero »

Kod mene nikad nije na automatskom traženju, tako da...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#93 Re: HTC-all about

Post by JanuaryJones »

agent_zero wrote:Kod mene nikad nije na automatskom traženju, tako da...
Prebacivala sam i na manuelno. Pronađe sve dostupne mreže ali kad kliknem na BH mobile recimo, kaže mi "unable to connect to this network at this time"...i za svaki sljedeći pokušaj, identično. I za bilo koju mrežu.


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#94 Re: HTC-all about

Post by beco »

Je li ko imao redtint problem na HTC ONE kameri u low light situaciji.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#95 Re: HTC-all about

Post by agent_zero »

Rijetko ko ima to preskupo čudo...

Čak i mini verzija (koju sam bio pikirao prije nego sam čuo za cijenu) je bezobrazno preskupa!
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#96 Re: HTC-all about

Post by klixo »

beco wrote:Je li ko imao redtint problem na HTC ONE kameri u low light situaciji.
Nisam imao nikakvih problema na low light ,ali je zeznuto kad slikas osobu ,a u pozadini neka svjetiljka...
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#97 Re: HTC-all about

Post by typeOnegative »

Pozdrav svima
HTC DesireX misljenja ili jos bolje iskustva ????

hvala
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#98 Re: HTC-all about

Post by agent_zero »

Koliko ga misliš platiti?
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#99 Re: HTC-all about

Post by lajkujMe »

Upravo izasao u prodaju HTC desire 601 u BHT misljenja? Pogledao sam specifikacije i najvise mi smeta mala rezolucija ekrana i poprilicno slaba kamera.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#100 Re: HTC-all about

Post by johntra »

mislim da si u pravu i mislim da, osim One modela, HTC ima stvarno loše kamere...imao sam Desire S i kamera je bila stvarno loša...jeste stariji mobaš, ali u poređenju sa tada aktuelnim modelima, zaostajao je po pitanju kamere dobrano..
Post Reply