HTC-all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
TrgSolidarnosti
Posts: 81
Joined: 01/03/2013 23:54
Location: ajicakoL

#1 HTC-all about

Post by TrgSolidarnosti »

Tema za HTC mobitele: pohvale, kritike, preporuke, pomoć...

http://www.htc.com/
silent hill
Posts: 239
Joined: 02/01/2009 03:59

#2 Re: HTC-all about

Post by silent hill »

ja isto imam htc one x i prilično sam zadovoljan...prije njega sam koristio HTC legend i zaista mogu reći da htc radi prilično dobre telefone...one brend su na mjestu
za one x imam par mana,npr pozicija tipke za otključavanje je malo nezgodno pozicionirana ,prednja kamera nije baš neke kvalitete,a zadnja kamera je isturena iz kućišta i kad telefon leži na leđima baš se na to oslanja

ostale stvari su zaista odlične,i sviđa mi se HTC sense

ja nisam bio u prilici da biram između S3 i 1x jer je s3 dosta skuplji,tako da me čudi da nije i bolji bar toliko koliko je skuplji

HTC Legend isto odličan telefon,meni bez zamjerke osim što ima 3,2'' ekran koji je meni postao premalen
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#3 Re: HTC-all about

Post by ivan-tz »

De mi recite valja li ista htc desire c?
To je jedan jeftiniji mobitel (oko 450KM ja mislim) i znam da ima mnogo boljih medjutim meni i ne treba toliko prejak. Pa imam neke dvojbe. Imao sam ideju da kupim taj mobitel jer mi je ispao nekako povoljno medjutim, po nekim komentarima jedne americke stranice, kazu da nije bas nesto. Prvo sto je dosta spor a drugo sto bude nakon samo jednog-dva mjeseca problema sa tipkanjem, tj. touchscreenom? I onda neki problemi su se pojavljivali i oko javljanja kad te neko zove, onda da jako tesko ici preko wi-fi na net i td.
Pa me zanima je li bas nekvalitetan ili su to samo neki bas nesretni i neodgovorni vlasnici bili?
Nekako mi je prakticno ispalo da li da uzmem taj ili Samsung Galaxy mini 2 S6500
Posto ja to inace ne koristim toliko, i nije mi do onog hvaljenja i pokazivanja. Uglavnom za muziku, klipove i slikanje. Dosta imaju slicnosti, medjutim, recimo htc ima bolju kameru (u ovom slucaju 5) dok je ovaj galaxy sa 3.2 kamerom i tako neke stvari.
Pa me zanima da li se isplati uopste taj htc desire c kupovat? Ako nije toliko kvalitetan?
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#4 Re: HTC-all about

Post by Quaresma »

450 km dati za Desire C ?
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#5 Re: HTC-all about

Post by ivan-tz »

Ma jok, izace me oko 300KM ali ne planiram ga opet onda u skorije vrijeme mijenjati, i volio bih da mi bude dosta dugo.Medjutim zanima me da li mi je bolje uzeti taj od ovog gaxija kojeg sam vec pomeno?
I najvise sto me zanima je kvalitet tog desire c. Jel stvarno ima cesto ovakve probleme kao sto sam pomenuo? Da je spor, wi-fi problemi, touchscreen problemi (sto je i najgore) i td.
houseoflabor
Posts: 50
Joined: 05/03/2013 09:41

#6 Re: HTC-all about

Post by houseoflabor »

iskustva sa htc sensation?
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#7 Re: HTC-all about

Post by zLatk0 »

ivan-tz wrote:Ma jok, izace me oko 300KM ali ne planiram ga opet onda u skorije vrijeme mijenjati, i volio bih da mi bude dosta dugo.Medjutim zanima me da li mi je bolje uzeti taj od ovog gaxija kojeg sam vec pomeno?
I najvise sto me zanima je kvalitet tog desire c. Jel stvarno ima cesto ovakve probleme kao sto sam pomenuo? Da je spor, wi-fi problemi, touchscreen problemi (sto je i najgore) i td.
Na tu cijenu dodaj jos malo i mozes uzeti Desire HD kojeg ja trenutno imam.. Jest da ga samo prodajem, ali zbog Nexus 4, inace ga ne bi mijenjao jer je telefon skoro pa predobar..
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#8 Re: HTC-all about

Post by manki »

Zna li iko kad ce android update za Sensation XL i hoce li ga uopste biti?

I odlucio sam da kupim HTC one kad izadje, preeeeeeeeeeeeeeeeeeeyeben telefon :run: :dance: :thumbup:
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#9 Re: HTC-all about

Post by zLatk0 »

Pa ako ga dosad nisi dobio, neces ga ni dobiti xd.. Pa zar nije receno da ce dobiti ICS i to je to ?
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#10 Re: HTC-all about

Post by Comrad »

ivan-tz wrote:Ma jok, izace me oko 300KM ali ne planiram ga opet onda u skorije vrijeme mijenjati, i volio bih da mi bude dosta dugo.Medjutim zanima me da li mi je bolje uzeti taj od ovog gaxija kojeg sam vec pomeno?
I najvise sto me zanima je kvalitet tog desire c. Jel stvarno ima cesto ovakve probleme kao sto sam pomenuo? Da je spor, wi-fi problemi, touchscreen problemi (sto je i najgore) i td.
Desire C ne uzimaj, to ti je moj savjet. Taj telefon je na gotovo svim telekom operaterima na akciji i cim je na akciji, ne moze to valjati. Narocito ga nemoj uzimati novog, jer ces platiti pofinu cijenu.

Za 250-260 KM mozes uzeti extra ocuvan polovan Desire S. Mislim da neces naci bolji telefon u tom rangu cijene. A od Desire C je u svemu bolji. Ima brzi procesor, malo veci ekran, vise rama, duplo vecu rezoluciju, 251 PPI (desire s ima 164 PPI ) tako da je prikaz na ekranu bas, ali bas ostar. Kamera je mozda malo losija u zatvorenom prostoru, ali za mobitel sasvim ok.

Ja uzeo isto polovan i sve pohvale. Nije puno glomazan, ne volim telefone gdje mi treba krilo da se javim. Desire HD ti isto ne bi preporucio jer cuo sam da baterija kratko traje sto je i logicno s obzirom na velicinu ekrana.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#11 Re: HTC-all about

Post by manki »

zLatk0 wrote:Pa ako ga dosad nisi dobio, neces ga ni dobiti xd.. Pa zar nije receno da ce dobiti ICS i to je to ?
Pa nemam pojma sta je receno lol, ja sam mislio da ce biti i JB :( jer sam citao negdje na netu, da treba malo vremena da ga prilagode HTC Sense-u. Znaci nista? :sad:
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#12 Re: HTC-all about

Post by zLatk0 »

Root i instaliraj custom ROM i imat ces JB, ovako official ne.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#13 Re: HTC-all about

Post by travar »

Ne znam više gdje da postavim pitanje :lol:
Je li neko uspio instalirati CM10.1 na HOX?
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#14 Re: HTC-all about

Post by dakine »

Image

Zna li iko koliko ce biti pocetna cijena ovog ili vec jeste, ne mogu da nadje nigdje...Htc one.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#15 Re: HTC-all about

Post by manki »

zLatk0 wrote:Root i instaliraj custom ROM i imat ces JB, ovako official ne.
E kad bi ti to jos preveo na razumljiv jezik bilo bi super :D
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#16 Re: HTC-all about

Post by almirony »

dakine wrote:Image

Zna li iko koliko ce biti pocetna cijena ovog ili vec jeste, ne mogu da nadje nigdje...Htc one.
cini mi se da ce biti oko 600 eura, tako sam negdje procitao na netu
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#17 Re: HTC-all about

Post by dakine »

ee.hvala :) Realno ;-)
houseoflabor
Posts: 50
Joined: 05/03/2013 09:41

#18 Re: HTC-all about

Post by houseoflabor »

manki wrote:
zLatk0 wrote:Root i instaliraj custom ROM i imat ces JB, ovako official ne.
E kad bi ti to jos preveo na razumljiv jezik bilo bi super :D
http://www.forum.hr/showthread.php?t=732867
evo ti na ovom linku uputstvo kako se roota HOX a kasnije i instalacija custom ROMa... samo pazljivo prati uputstvo!
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: HTC-all about

Post by Truba »

Quaresma wrote:450 km dati za Desire C ?
ja imam taj i vrijedi svake marke samo ja mislim da je jeftiniji oko 400
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#20 Re: HTC-all about

Post by Distortion »

Kod nas ce HTC ONE bit minimalno 1300 KM po nekim mojim procjenama.
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#21 Re: HTC-all about

Post by zLatk0 »

I to je cijena u idealnim uslovima, ali...
houseoflabor
Posts: 50
Joined: 05/03/2013 09:41

#22 Re: HTC-all about

Post by houseoflabor »

Koliko ce onda biti SG S4? Po pravilu je skuplji u startu za par stoja...
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#23 Re: HTC-all about

Post by manki »

Meni se jutros pojavila neka narandzasta mrlja u gornjem lijevom uglu na htc-u, kao da je ispod stakla, ne znam da objasnim, ko kad nesto podje goriti pa malo narandzasto/smedjkasto se pojavi, zna li iko o cemu bi se ovdje moglo raditi? :-)
houseoflabor
Posts: 50
Joined: 05/03/2013 09:41

#24 Re: HTC-all about

Post by houseoflabor »

manki wrote:Meni se jutros pojavila neka narandzasta mrlja u gornjem lijevom uglu na htc-u, kao da je ispod stakla, ne znam da objasnim, ko kad nesto podje goriti pa malo narandzasto/smedjkasto se pojavi, zna li iko o cemu bi se ovdje moglo raditi? :-)
ne znam sigurno ali znam da se takve mrlje pojave recimo na monitoru kad je blizu nekog jaceg zvucnika, odnosno magneta...doduse, to sam primjetio najvise na crt monitorima i na pojedinim lcd starijih generacija...ne znam da li se nesto tako moze desiti i na mobu...ali znam da se mrlje nastale uticajem magneta isto tako i skidaju...
littlemissSunshine
Posts: 7
Joined: 03/03/2013 22:53

#25 Re: HTC-all about

Post by littlemissSunshine »

zdravo ljudi :)
mene zanima kako funcionise market place na htc-u,inace imam hd7.Posto BiH nije podrzana koju zemlju da stavim? XD Ima li neko iskustva,kako kupovati aplikacije i to?
Last edited by littlemissSunshine on 21/03/2013 23:06, edited 1 time in total.
Post Reply